Σελίδα 9 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 789101119 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 135 από 488
  1. 05-06-12 03:19 #121
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Σν νμζω οτι ισχυει αυτο με τον καταβολισμο...ΠΟυ το εχεις ακουσει???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-06-12 03:21 #122
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    δεν μπορεις να σπασεις αεροβια με βαρη?
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-06-12 16:44 #123
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    ανοιξα αυτο το θεμα ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΕΡΟΒΙΑΣ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΩΣΗΣ

    καθε χρονο τετοια εποχη, βλεπουμε το φαινομενο της αυξησεις των μελων του φορουμ, που ρωτουν για την μειωση του λιπους, την αεροβια, την κοιλια τους, τα παχακια τους, και ολα τα αλλα. το κακο ειναι πως υπαρχουν στικη θεματα τα οποια εξηγουν ολες τις αποριες οπου μπορει να εχει καποιος, και δεν μπενει στον κοπο να τα διαβασει. δεν ειναι ετσι παιδια. το φορουμ δεν προσφερει περσοναλ. δεν ειναι κανεις που προσφερει υπηρεσιες διαιτολογου.
    το φορουμ εχει την ιδεολογια να δωσει συμβουλες και γνωσεις σε ολους για να μπορει να καταλαβει καποιος, και γιατι πρεπει να κανει κατι, αλλα και πως να το κανει μονος του.

    οποτε θεματα στα οποια θετοντε ερωτησεις που εχουν απαντηθει, η ειναι απλες ερωτησεις, η θα κλειδωνοντε, η θα συγχωνευοντε σε αυτο το τοπικ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-06-12 21:14 #124
    Προεπιλογή
    Δεν ειχα παρατηρησει οτι υπηρχε τετοιο θεμα. Καλυτερα εδω, να ειναι ολα μαζεμενα.

    Αεροβια δε μπορω να σπασω με βαρη, καθως πηγαινω 5-7 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο.

    Θεωρω πως 60-70 λεπτα βαρη + αεροβιο ειναι αρκετα καλα για τοσες φορες την εβδομαδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-06-12 13:41 #125
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειχα παρατηρησει οτι υπηρχε τετοιο θεμα. Καλυτερα εδω, να ειναι ολα μαζεμενα.

    Αεροβια δε μπορω να σπασω με βαρη, καθως πηγαινω 5-7 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο.

    Θεωρω πως 60-70 λεπτα βαρη + αεροβιο ειναι αρκετα καλα για τοσες φορες την εβδομαδα.
    Man το hiit να το κρατας σε επιπεδα μεχρι 3φορες την βδομαδα αν εισαι προχωρημενος(και αυτο παιζεται απο διαφορους παραγοντες). Μην το παρακανεις με αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-06-12 20:41 #126
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων

    Σιγουρα καταβολιζεσαι μετα απο καποιο χρονικο διαστημα, νομιζω 45 λεπτα, αλλα και παλι ειμαι μεσα στο οριο, καθως ο χρονος της αεροβιας δε μετραει.

    βαλε λευκινη ιντρα
    εβαζα παλια οταν ειχα στηθος δικεφαλο κοιλιακους
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-06-12 16:00 #127
    Το avatar του χρήστη sakistaz

    Εγγραφή
    01-12-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    267
    Προεπιλογή
    Παιδες ειμαι σε φαση γραμμωσης εδω κ μερικες εβδομαδες.πριν εκανα αεροβια 3 μισαωρα τη βδομαδα ενω τωρα κανω 5 40λεπτα μετα απο καθε μυικη ομαδα{οταν εχω ποδια κανω πρωι).παραλληλα εχω μιωσει αρκετα τον υδατανθρακα κ γενικα καθαρισα παρα πολυ καθως βγηκαν πολλες γραμμες ειδικα κοιλια κ ποδια.μιλοντας με φιλαρακια μου λενε οτι οτι εχω πεσει αρκετα κατω απo 10% bf κ οτι εμεινε ,κατω απο τον οφαλο δλδ ειναι νερα.θεωρουν οτι ολη η δουλεια εγινε με τη διατροφη κ οτι ελαχιστα ευνοησε η αεροβια.επισησ μου λενε να κοψω την αεροβια(να κανω 2 μισαωρα το πολυ) γιατι με τοσο αεροβια που κανω χανω σε πρηξιματα.στην ερωτηση μου αν θολωσω-λιπωσω η απαντηση τους ηταν οχι κ πως πολυ πιθανων να χω καλυτερα αποτεσματα γιατι με τα πρηξιματα θα τραβιχτει λιγο το δερμα κ θα διχνω καλυτερα.αν κ εχω πεσει σε κιλα θελω να φυγουν τα λιγα νερα που εχω.εγω παλι σκεφτομαι να κανω Lyle Mcdonald's Ultimate Diet 2.0 για 2-3 βδομαδες

    σορρυ αν κουρασα!!περιμενω συμβουλες
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-06-12 22:08 #128
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sakistaz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες ειμαι σε φαση γραμμωσης εδω κ μερικες εβδομαδες.πριν εκανα αεροβια 3 μισαωρα τη βδομαδα ενω τωρα κανω 5 40λεπτα μετα απο καθε μυικη ομαδα{οταν εχω ποδια κανω πρωι).παραλληλα εχω μιωσει αρκετα τον υδατανθρακα κ γενικα καθαρισα παρα πολυ καθως βγηκαν πολλες γραμμες ειδικα κοιλια κ ποδια.μιλοντας με φιλαρακια μου λενε οτι οτι εχω πεσει αρκετα κατω απo 10% bf κ οτι εμεινε ,κατω απο τον οφαλο δλδ ειναι νερα.θεωρουν οτι ολη η δουλεια εγινε με τη διατροφη κ οτι ελαχιστα ευνοησε η αεροβια.επισησ μου λενε να κοψω την αεροβια(να κανω 2 μισαωρα το πολυ) γιατι με τοσο αεροβια που κανω χανω σε πρηξιματα.στην ερωτηση μου αν θολωσω-λιπωσω η απαντηση τους ηταν οχι κ πως πολυ πιθανων να χω καλυτερα αποτεσματα γιατι με τα πρηξιματα θα τραβιχτει λιγο το δερμα κ θα διχνω καλυτερα.αν κ εχω πεσει σε κιλα θελω να φυγουν τα λιγα νερα που εχω.εγω παλι σκεφτομαι να κανω Lyle Mcdonald's Ultimate Diet 2.0 για 2-3 βδομαδες

    σορρυ αν κουρασα!!περιμενω συμβουλες
    Αν δεν εχεις κανενα προβλημα με γονατα,μεσες κτλ... μπορεις να αλλαξεις τις 5 φορες αεροβια με 2 HIIT και 1 αεροβια. Υποτιθεται οτι με το hiit εχεις και μυικη αναπτυξη(αυτο εσυ θα το κρινεις) και φυσικα ισως σε βοηθησει στα last κιλα που ισως να θες να χασεις. Απο την στιγμη που η διατροφη σου σε βοηθησε να πεσεις σε κιλα και μαλλον να κρατησεις καλη μυικη μαζα τοτε προσπαθησε να την καθαρισεις λιγο απο ατασταλιες.
    πχ. αν βλεπεις οτι ενω τα εχεις ολα σωστα στη διατροφη και τρως μακαρονια ολικης και εχεις ακομα νερα τοτε αλλαξε τα μακαρονια με γλυκοπατα, η καστανο ρυζι. Παιξε με αυτα,εγω ενα παραδειγμα σου εδωσα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-06-12 23:41 #129
    Το avatar του χρήστη sakistaz

    Εγγραφή
    01-12-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    267
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο CapoFighter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν εχεις κανενα προβλημα με γονατα,μεσες κτλ... μπορεις να αλλαξεις τις 5 φορες αεροβια με 2 HIIT και 1 αεροβια. Υποτιθεται οτι με το hiit εχεις και μυικη αναπτυξη(αυτο εσυ θα το κρινεις) και φυσικα ισως σε βοηθησει στα last κιλα που ισως να θες να χασεις. Απο την στιγμη που η διατροφη σου σε βοηθησε να πεσεις σε κιλα και μαλλον να κρατησεις καλη μυικη μαζα τοτε προσπαθησε να την καθαρισεις λιγο απο ατασταλιες.
    πχ. αν βλεπεις οτι ενω τα εχεις ολα σωστα στη διατροφη και τρως μακαρονια ολικης και εχεις ακομα νερα τοτε αλλαξε τα μακαρονια με γλυκοπατα, η καστανο ρυζι. Παιξε με αυτα,εγω ενα παραδειγμα σου εδωσα!
    capo οσο φορα τον υδατανθρακα εχω παιξει μ ολουσ αλλα δεν εχω καταλαβει ιδιαιτερες διαφορες,αν κ η αλληθεια ειναι οτι 7 στις 10 τρωω ρυζι.οσο αφορα το αεροβιο κανω σπιτι ελλειπτικο.τις μισες μερες κανω σραθερη αντισταση κ τισ αλλες ανεβοκατεβαζω κ κανω σπριντακια κ τετοια.τωρα δε ξερω κατα ποσο προσεγγιζω το hit...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-06-12 10:28 #130
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sakistaz Εμφάνιση μηνυμάτων
    capo οσο φορα τον υδατανθρακα εχω παιξει μ ολουσ αλλα δεν εχω καταλαβει ιδιαιτερες διαφορες,αν κ η αλληθεια ειναι οτι 7 στις 10 τρωω ρυζι.οσο αφορα το αεροβιο κανω σπιτι ελλειπτικο.τις μισες μερες κανω σραθερη αντισταση κ τισ αλλες ανεβοκατεβαζω κ κανω σπριντακια κ τετοια.τωρα δε ξερω κατα ποσο προσεγγιζω το hit...
    Στο ξαναειπα οτι αν δουλευει πανω σου εισαι comple και δεν θες αλλαγη. Απλα εσυ ρωτησες για τα last νερα που εχεις.Γενικα δεν σου λεω να τρως μια ρυζι μια μακαρονια ή οτι αλλο. Εννοω παιξε με τους χρονους που τα καταναλονεις(δηλαδη μεσημερι ρυζι , το απογευμα μακαρονια, μεταπροπονιτικο γλυκοπατατα..., αν δεις οτι εχεις μετα απο 1-1,5 βδομαδα ακομα νερα τοτε αλλαξε κτλ... ενα παραδειγμα σου εδωσα).Υπαρχουν πολλα που μπορεις να δοκιμασεις οπως να μειωσεις τους υδατ/κες και να δοκιμασεις να αυξησεις λιγο τα λιπαρα... Υπαρχουν πολλα! Αν σε νοιαζουν τοσο πολυ να χασεις αυτα τα νερα δοκιμασε διαφορα και δωσε λιγο χρονο στο καθενα να λειτουργησει πανω σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-06-12 22:55 #131
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση (ίσως λίγο περίεργη)
    Έστω ότι ένα άτομο που δεν έχει σχέση με γυμναστικές κλπ έχει 20 παραπανίσια κιλά. Κάνει δίαιτα, χάνει αυτά τα παραπανίσια κιλά όμως σε μερικά σημεία πχ κοιλία, και στήθος του μένει λίπος.
    Αρχίζει πρόγραμμα όγκου σωστό με διατροφές προπονήσεις κλπ.
    Φτάνει καλοκαίρι μπαίνει γράμμωση γίνεται φέτες. Αν αυτό το άτομα αν ξανά αρχίσει πρόγραμμα όγκου υπάρχει πιθανότητα να λιπώσει αρκετά στα σημεία που είχε και λίπος πριν αρχίσει να γυμνάζεται??

    Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός…
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-06-12 23:24 #132
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1233 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση (ίσως λίγο περίεργη)
    Έστω ότι ένα άτομο που δεν έχει σχέση με γυμναστικές κλπ έχει 20 παραπανίσια κιλά. Κάνει δίαιτα, χάνει αυτά τα παραπανίσια κιλά όμως σε μερικά σημεία πχ κοιλία, και στήθος του μένει λίπος.
    Αρχίζει πρόγραμμα όγκου σωστό με διατροφές προπονήσεις κλπ.
    Φτάνει καλοκαίρι μπαίνει γράμμωση γίνεται φέτες. Αν αυτό το άτομα αν ξανά αρχίσει πρόγραμμα όγκου υπάρχει πιθανότητα να λιπώσει αρκετά στα σημεία που είχε και λίπος πριν αρχίσει να γυμνάζεται??

    Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός…
    Τα σημεια που λες ειναι τα σημεια που αυτο το ατομο βαζει πρωτα λιπος, για αυτο και ειναι δυσκολο να τα χασει( first in-last out) , αλλα αν αυτο το ατομο δεν ανεβει αποτομα σε κιλα και αυξανει σιγα σιγα θερμιδες θα υπαρχει μια πιο ισονομη κατανομη λιπους...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-06-12 23:29 #133
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο CapoFighter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα σημεια που λες ειναι τα σημεια που αυτο το ατομο βαζει πρωτα λιπος, για αυτο και ειναι δυσκολο να τα χασει( first in-last out) , αλλα αν αυτο το ατομο δεν ανεβει αποτομα σε κιλα και αυξανει σιγα σιγα θερμιδες θα υπαρχει μια πιο ισονομη κατανομη λιπους...
    Και εγώ αυτό λέω αλλά δεν με ακούνε. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-06-12 10:59 #134
    Προεπιλογή
    Καλημερα...
    η ερωτηση μου ειναι η εξης :
    Εχει καμια σημασια το αν ανεβασω κιλα για την γραμμωση;
    Δηλαδη το αν θα κανω γραμμωση ειναι μονο θεμα διατροφης ή αν κανω παραπανω κιλα που ζοριζομαι θα επηρρεαστω αρνητικα ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-06-12 14:17 #135
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    σηκωνεις οσα σου επιτρεπει το σωμα σου..
    το οτι κανεις γραμμωση εχει να κανει μονο με διατροφη οπως γραφεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 9 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 789101119 ... ΤελευταίαΤελευταία