Σελίδα 10 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 8910111220 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 136 έως 150 από 488
  1. 19-06-12 14:32 #136
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Λέμε πως η καλύτερη στιγμή για να κάνεις αερόβιο ώστε να έχεις τα μέγιστα αποτελέσματα για καύση λίπους είναι το πρωί νηστικός. Κι αυτό γιατί έχει περάσει περίπου ένα 8ωρο χωρίς να έχεις φάει κι ο οργανισμός όταν υπάρχει περίοδος νηστείας στρέφεται στα λιποκύτταρα για ενέργεια. Εγώ τώρα αν ξυπνήσω το πρωί και φάω ας πούμε κάτι στις 9 και μετά μείνω νηστικός για 8 ή 10 ώρες και κάνω αερόβιο θα έχω τα ίδια αποτελέσματα καύσης; ή εκτός της νηστείας για τη λιποδιάλυση και τ' αερόβιο παίζει και κάποιο ρόλο ο ύπνος;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-06-12 17:17 #137
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Doctorg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέμε πως η καλύτερη στιγμή για να κάνεις αερόβιο ώστε να έχεις τα μέγιστα αποτελέσματα για καύση λίπους είναι το πρωί νηστικός. Κι αυτό γιατί έχει περάσει περίπου ένα 8ωρο χωρίς να έχεις φάει κι ο οργανισμός όταν υπάρχει περίοδος νηστείας στρέφεται στα λιποκύτταρα για ενέργεια. Εγώ τώρα αν ξυπνήσω το πρωί και φάω ας πούμε κάτι στις 9 και μετά μείνω νηστικός για 8 ή 10 ώρες και κάνω αερόβιο θα έχω τα ίδια αποτελέσματα καύσης; ή εκτός της νηστείας για τη λιποδιάλυση και τ' αερόβιο παίζει και κάποιο ρόλο ο ύπνος;
    Δεν ξερω γιαυτο που λες παντος εγω δεν πιστευω στην αεροβια νηστικος
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-06-12 18:06 #138
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω γιαυτο που λες παντος εγω δεν πιστευω στην αεροβια νηστικος
    για ποιο λογο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-06-12 19:10 #139
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Doctorg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέμε πως η καλύτερη στιγμή για να κάνεις αερόβιο ώστε να έχεις τα μέγιστα αποτελέσματα για καύση λίπους είναι το πρωί νηστικός. Κι αυτό γιατί έχει περάσει περίπου ένα 8ωρο χωρίς να έχεις φάει κι ο οργανισμός όταν υπάρχει περίοδος νηστείας στρέφεται στα λιποκύτταρα για ενέργεια. Εγώ τώρα αν ξυπνήσω το πρωί και φάω ας πούμε κάτι στις 9 και μετά μείνω νηστικός για 8 ή 10 ώρες και κάνω αερόβιο θα έχω τα ίδια αποτελέσματα καύσης; ή εκτός της νηστείας για τη λιποδιάλυση και τ' αερόβιο παίζει και κάποιο ρόλο ο ύπνος;
    οχι δεν ειναι το ιδιο. κατα την διαρκεια της νυχτας δεν ειναι που μενουμε 8 ωρες νυστκοι. ειναι που εχουμε αναλογικες διαφορες στις ορμονες της α.ο και της ινσουλινης, με ολα αυτα που σνεπαγοντε σε αυτα.

    αλλη η αντιδραση του οργανισμου κατα την διαρκεια της νυστιας μεσα στην μερα και αλλη η αντιδραση μεσα στον υπνο. ριξε μια ματια εδω Oι πιο καταλληλες στιγμες αεροβιας ασκησης.

    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-07-12 12:48 #140
    Προεπιλογή
    Παιδια, μια ερωτηση για οποιον μπορει να βοηθησει. Θα ηθελα για 1-1,5 μηνα να επικεντρωθω στη φυσικη μου κατασταση και στην αντοχη μου, μιας και μολις εκοψα τα βαρη (φυσικα θα ξαναμπω απο τελη αυγουστου φουλ σε αυτα). Πηγαινω για τρεξιμο σε μεγαλο παρκο μερα παρα μερα. Θα ηθελα μερικα τιπς για αυξηση της αντοχης. Στοχος μου να μπορω να τρεξω πανω απο 10λεπτο αυξομειουμενης εντασης και εκρηκτικοτητας (σκεφτειτε σαν να σας κυνηγανε κανα 15λεπτο να σας μαχαιρωσουν!), ευκολα και χωρις να ειμαι πτωμα μετα. Σκεφτομαι οτι η αεροβια για καυση λιπους δεν ταιριαζει με το στοχο μου. Θελω κατι διαφορετικο. Κατι σαν στρατιωτικη ασκηση. Ή προετοιμασια ποδοσφαιριστων. Δοκιμαζω διαφορα μεχρι στιγμης, αλλα αν υπαρχουν τροποι που συμβαλλουν αποδεδειγμενα σε αυτο που περιγραφω, θα ηθελα να ακουσω, για να μη χανω χρονο με πειραματισμους που κανω! Ευχαριστω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis_ex : 17-07-12 στις 12:51
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-07-12 14:06 #141
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    διαδρομο με αυξομειωσεις στην ενταση
    ξεκινα με ενα 20λεπτο κανε κανα 3λεπτο στο 6 και μετα ανα λεπτο θα αλλαζεις την ενταση δηλαδη 7 για ενα λεπτο 9 για αλλο ενα 11 για αλλο ενα και μετα παλι 7 και παει λεγοντας

    αναλογα το επιπεδο σου η αντισταση αλλαζει η μπορει να μενεις στην αρχη για 2 λεπτα στο "αργο" επιπεδο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-07-12 14:56 #142
    Προεπιλογή
    Ενδιαφερον, θα το δοκιμασω. Αλλα εχω την εντυπωση πως ο διαδρομος ειναι υποδεεστερος απο το τρεξιμο εξω για τετοιους σκοπους. Ψηθηκα παντως να κανω πειραματισμους με τις εναλλαγες στο διαδρομο, θα δοκιμασω να ξεκινησω απο το 16 και να πεφτω ανα ενα λεπτο μεχρι περπατημα (ξελαχανιασμα) κ μετα ξανα πανω, μου φαινεται πιο λογικο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8.  

  9. 17-07-12 21:55 #144
    Προεπιλογή
    Perfect

    Μαγκες ποση αποσταση περιπου βγαζετε στο διαδρομο σε ενα 20λεπτο? Διαβαζα σε ενα βιβλιο (Bravo two zero, το συστηνω ανεπιφυλακτα) οτι τα SAS (αγγλοι αλεξιπτωτιστες) ετρεχαν ανετα 4 χιλιομετρα ανωμαλου δρομου με τη στολη (αρβυλες κτλ), 90 κιλα εξοπλισμο στην πλατη και το οπλο στα χερια. Εξωπραγματικο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-07-12 22:33 #145
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    για να δεις αν εισαι σε καλη φυσικη κατασταση θα πρεπει να μπορεις να βγαλεις το τεστ κουπερ.

    2800 μετρα σε 12 λεπτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-07-12 18:46 #146

    Εγγραφή
    18-07-2012
    Περ.
    καβαλα
    Μηνύματα
    4
    Προεπιλογή
    καλησπερα. ειμαι 17 χρονων εχω 1,70 υψος και 69 κιλα. θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις σε σχεση με την λιποδυαλιση και το καψιμο του λιπους γυρω απο την κοιλια. 1 ) ποσα κιλα πρεπει να χασω για να ερθω στα κανονικα μου; 2) εχω καλους κοιλιακους στο στομαχι ομως οι κατω ειναι τελειως αγυμναστοι ή τουλαχιστον ετσι φενεται , δεν μπορω να ξεχωρησω γιατι το εχω ριξει στο γλεντι τελευταια και δεν ξερω αν ειναι απο τις μπυρες ή αμ ειναι γυμνασμενοι και απλα δεν φενονται λογω του λιπους . ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-07-12 01:41 #147
    Το avatar του χρήστη kokolakis

    Εγγραφή
    08-05-2012
    Περ.
    Κρήτη
    Μηνύματα
    1.443
    Προεπιλογή
    ουτε γυμνασμενοι ειναι και τους κρυβει και το λιπος...

    αν θες σοβαρα αποτελεσματα κοψε τα γλεντια και αρχισε το διαβασμα....
    The best education in the world
    is watching the Masters at work...!!


    Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα....!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-07-12 09:39 #148

    Εγγραφή
    18-07-2012
    Περ.
    καβαλα
    Μηνύματα
    4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kokolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ουτε γυμνασμενοι ειναι και τους κρυβει και το λιπος...

    αν θες σοβαρα αποτελεσματα κοψε τα γλεντια και αρχισε το διαβασμα....
    τι εννοεις να αρχισω το διαβασμα , σε τι πραγμα ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-07-12 17:05 #149
    Προεπιλογή
    Διάβασα κάπου μια ανάλυση όπου εξηγούσε πως για να κάψει ενα άτομο με μεγάλο ποσοστό λίπους το λίπος του θα πρέπει να κάνει αερόβια πριν από τα βάρη και να κάνει μέχρι 20 λεπτά βάρη. Είναι βάσιμο κάτι τέτοιο;
    Once the mind and body have been awakened to their true potential, its impossible to turn back, the iron never lies to you
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-07-12 17:57 #150
    Το avatar του χρήστη kokolakis

    Εγγραφή
    08-05-2012
    Περ.
    Κρήτη
    Μηνύματα
    1.443
    Προεπιλογή
    να αρχισες διαβασμα εδω μεσα...
    αρχισε να διαβαζεις και θα σου λειθουν πολλες αποριες....

    για την λιποδιαλυση αεροβια το πρωι νυστικος και μετα τα βαρη.... αυτο γτ τα ποσοστα του γλυκογονου ειναι χαμηλοτερα εκεινες τις ωρες και ετσι ''καις'' λιπος...
    The best education in the world
    is watching the Masters at work...!!


    Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα....!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 10 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 8910111220 ... ΤελευταίαΤελευταία