Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 22 από 22
  1. 16-01-09 10:16 #16
    Προεπιλογή
    Δεν ειναι κατι μονιμο και αυτο που ξεχασα να πω ειναι πως αρχισε υστερα απο απουσια 2 εβδομαδων απο το γυμναστηριο.Απλα εχει κρατησει περιπου 2 εβδομαδες και δεν ειναι καθημερινο φαινομενο.Κατα τη διαρκεια της μερας δεν το νιωθω.Το βραδυ συνηθως.Ειμαι 27 χρονων και παω γυμναστηριο 3 φορες την εβδομαδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-01-09 11:14 #17
    Το avatar του χρήστη thnpaleuw

    Εγγραφή
    14-01-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    15
    Προεπιλογή
    Μάλλον το ίδιο πάθαμε απλά το ζόρισες παραπάνω και δεν λέει να φύγει. Ρώτα και τον υπεύθυνο στα βάρη εκεί που έχετε στο γυμναστήριο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-06-09 18:48 #18
    Προεπιλογή Πονος στη μεση....!!!
    Πηγα την Παρασκευη και εκανα πλατη-τρικεφαλα και απο εχθες που ξυπνησα με ποναει η μεση μου!! Οι ρουμανικες πρεπει να φταινε.. Βασικα τις εκανα χωρις να λυγισω ποδια, καπως σαν τις καλημερες δλδ. Ειχα να κανω και πολυ καιρο πλατη.. Αλλα γιατι να με ποναει η μεση μου; Εκανα κατι λαθος; Ζωνη δε φορουσα. Κιλα ηταν 53 ολα μαζι.

    Πως θα μου περασει; Βαζω voltaren.. για να δουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-06-09 10:45 #19
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Μια τακτική που ακολουθώ πάντα όταν με χτυπάει λίγο η μέση από πολλά κιλά ή επειδή μου ξέφυγε λίγο η εκτέλεση της άκσησης είναι κάτι που είχα σαν μέρος μιας φυσικοθεραπείας μου παλιότερα.

    Κάθε πρωί μόλις ξυπνάω κάνω ελαφρές ασκήσεις αρχικά ραχιαίων και μετά κοιλιακών... περίπου 20 σετ σε κάθε ομάδα, αλλά διαφοερτικές ασκήσεις και βλέπω σημαντική διαφοερά από τις πρώτες μέρες.

    Πόνος και τραυματισμός στη μέση οφείλεται τις περισσότερες φορές σε αδύναμη μέση... Εξάσκησέ τη σωστα να δυναμώση, πρόσεχε την εκτέλεση των ασκήσεων και δε θα έχεις πρόβλημα. (εκτός φυσικά αν υπάρχει κληρονομικότητα) Το βολταρεν καλό είναι.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-09-09 13:39 #20
    Προεπιλογή Πονος στη μεση
    Εδω και 5 μερες αντιμετωπιζω ενα πονο στη μεση ο οποιος πιθανοτατα προκληθηκε απο τα squat στα οποια ανεβασα αποτομα κιλα.Ποσο χρονο χρειαζεται συνηθως η αποθεραπεια τετοιων τραυματων? θα επρεπε να εχει περασει μεχρι τωρα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-09-09 15:27 #21
    Το avatar του χρήστη jojos46

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Vartholomio Ilias
    Μηνύματα
    46
    Προεπιλογή
    Καλησπερα....Καταρχας το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να πας σε εναν Αθλιατρο Φυσιοθεραπευτη να σου πει μια σωστη αποψη...

    Τωρα η δικη μου ταπεινη αποψη...
    Το οτι το συνδιαζεις με τα σκουωτ σημαινει οτι ειχες λαθος σταση και ζορισες την μεση σου...Η μεση θελει πολυ προσοχη γιατι ειναι το Α και Ω του σωματος μας...
    Ξεκουρασου λιγακι και πηγαινε σε γιατρο...
    Τωρα ο χρονος αποκαταστασης δεν ειναι γνωστος και αν συνεχισεις τις προπονησεις ΠΡΟΣΕΧΕ γιατι μπορει στο μελλον να εισαι επιρεπης σε τραυματισμους...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-09-09 15:46 #22
    Προεπιλογή
    Μια αποκατασταση σε 6-8 ημερες με παραλληλη ληψη αντιφλεγμονώδους (πχ mesulid) θα ηταν λογικη.Εαν δεν πηρες κανενα χαπι, ειναι λογικο να καθυστερησει η αποκατασταση.
    Βεβαια δεν μπορουμε να ξερουμε εαν εχεις παθει κατι σοβαροτερο ή οχι,απλη υποθεση κανω με βαση την εμπειρια και παιρνοντας ως δεδομενο οτι απλως πονας και δεν εισαι τεζα στο κρεβατι.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12