Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 22
  1. 01-07-08 04:53 #1
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή Πονος στο στηθος.
    Εδω και 5 μερες κατα τη διαρκεια της μερας οταν αναπνεω για την ακριβεια οταν παιρνω βαθια ανασα και φτανω στο τελος(maximum) της εισπνοης,εχω εναν πονο οπως οταν πιεζουμε ενα μελανιασμενο σημειο στο κεντρο και λιιιγο αριστερα του θωρακα.Αυτο αρχισε πριν 5 μερες αφου τελειωσα μια εξαντλητικη προπονηση στηθους που ειχε πιεσεις με αλτηρες ανοιγματα πουλ οβερ κροσ οβερ βυθισεις και για κλεισιμο πους απς!!!Την επομενη που ξυπνησα οταν ανεπνεα βαθια ειχα αυτες τις ενοχλισεις.Να συμπληρωσω πως εχω κανει εξετασεις καρδιας υπερηχο καρδιογραφημα τα παντα και ολα ηταν τζετ απο ολες τις αποψεις συν του οτι το ζεσταμα ηταν καλο πριν απο εκεινη την προπονηση!!!Σημειωση πως κατα τη διαρκεια της προπονησης και την υπολοιπη μερα δεν ενοχλει καθολου μα καθολου επησης δεν καπνιζω.Κανενα αλλα συμπτωμα!!!Οποιος εχει καποια γνωμη...Ευχαριστω!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-07-08 10:04 #2
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    αλλη φορα που θα κανεις στηθος μην ακουμπας η χτυπας τα κιλα στο στηθος μου εχει συμβει και εγω αρχικα εξαχνα αλλα μετα θυμιθηκα οτι εκανα κατι παρομοιο
    Και το ιδιο συμπτωμα ειχαμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-07-08 10:20 #3
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Ισως απλα ειναι ενα αλλο πιασιμο προπονησης Δεν ξερω τι να υποθεσω.Αφου εκανες εξετασεις ομως μην φοβασαι,πιστευω να περασει σε κανα 4-5 μερες.

    Να σου ρωτησω.Μηπως παιρνεις τιποτα διεγερτικα ξερω γω,τυπου καφεϊνης,αυτον τον καιρο? (Alex μην γελας,εγω απο αυτο ενιωθα ενοχλησεις τελικα...)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-07-08 14:22 #4
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Oχι Μπιλλι μονο πρωτεινη αυτον τον καιρο χρησιμοποιω και μαλλον θα κανω κυκλο κρεατινης αφου βγουν οι εξετασεις αιματος που εκανα προσφατα μιας και εχω να χρησιμοποιησω κρεατινη πολυ καιρο.Καφεινη καθολου και ουτε καφεδες πινω.Απλα ρε παιδια μου εκανε εντυπωση,γιατι ασκηση οπως τα πουλ οβερ πχ που στηριζεσαι σε ενα μικρο σημειο της πλατης σου και εχεις πληρη διαταση στους θωρακικους η αναπνοη ειναι πιο εντονη κατα την εισπνοη και εκπνοη ισως πιο εντονα απο τις αλλες ασκησεις λογω της στασης σου προφανως,αλλα παρολ'αυτα δεν με ενοχλησε καθολου ουτε εκει ακομα αλλα οταν τελειωσα και ηρεμησε το σωμα μου οταν επερνα ανασα βαθια τοτε το καταλαβαινα (την ενοχληση).Ισως να ειναι ψυξη δεν ξερω θα δω με τις μερες.Ελεγα να κανω ενα στοπ για 3 μερες, αλλα απο την αλλη δε με ενοχλουσε κατα τη διαρκεια της προπονησης τι λετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-07-08 14:46 #5
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Αν δεν εχεις προβλημα κατα την επομενη προπονηση σου τοτε αφοβα συνεχησε μαλον καμια ψυξη θα ηταν εφοσον η τεχνικη σου ειναι αριστη
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-07-08 17:30 #6
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Μαλλον και γω ετσι νομιζω θα δω πως θα παει και αμα συνεχιζει θα δουμε.Ευχαριστω παιδια!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-07-08 20:45 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    στό πουλοβερ δεν ενοχλεί γιατί απλά δεν ενεργοποιούνται οι μυικές ίνες που πιθανόν ζορίστηκαν.
    απο τα λεγόμενα σου δεν πρέπει να είναι κάτι σοβαρό πολλές φορές και απο έντονο πρόγραμμα κάποιες μυικές ίνες τραυματίζονται και είναι σαν να έχεις χτύπημα σαν υπερκόπωση αλλά σε συγκεκριμένο σημείο παίρνε αμινοξέα βοηθάνε στην αποκατάσταση όλα βέβαια χρειάζονται αλλα τα αμινοξέα έχουν να κάνουν με αποκατάσταση και προσοχή όταν ξαναμπείς δυναμικά γιατί δεύτερη φορά σε τραυματισμένο σημείο είναι χειρότερα δηλαδη όταν σε μια κίνηση νιώθεις ενόχληση έντονη καλύτερα αποφυγε όπως πχ λες στο πουλόβερ δεν έχεις πρόβλημα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-07-08 12:08 #8
    Προεπιλογή
    αν συνεχιστει μαλλον ειναι flank pain δηλαδη κακωση της αρθρωσης του πλευρου με τη ξιφοειδη αποφυση.παιρνει θεραπεια.........
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-07-08 14:37 #9
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω ολους για την ανταποκριση!!!Fysiotek ο πονος σταματησε πριν απο λιγες μερες!!!Ευχαριστω και σενα αυτο που περιεγραψες τι ειναι ακριβως και τι θεραπεια περνει???
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-07-08 22:07 #10
    Προεπιλογή
    εγω το παθαινω αυτο αν με χτυπησει ιδρωμενο το air condition.κατι σαν ψυξη ελαφρια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-07-08 10:04 #11
    Προεπιλογή
    στη βιβλιογραφια δεν υπαρχει ψυξη σαν παθηση.ενα κρυο ρευμα αερα μπορει να βγαλει στην επιφανεια ενα κρυμμενο τραυματισμο.αυτο το λενε λαικα οι γιατροι 'ψυξη'
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-07-08 02:21 #12
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    Ενδιαφερων αυτο που λες fysiotek.

    Δεν υπαρχει δλδ επισημα ψυξη ?
    Εγω μικρος ειχα κανει μπανιο μια μερα και βγηκα στο καπακι να κανω ποδηλατο.
    Το θεμα ειναι οτι ειχε χιονισει και ειχε παγωνια. Ηθελα βλεπεις να παω να κανω μαγκιες και τετ-α-κε στο χιονι.
    Την αλλη μερα ξυπναω το πρωι και δεν μπορουσα να γυρισω το κεφαλι μου για καμια βδομαδα.
    Ψυξη δεν ειναι αυτο ?
    Απο τοτε περασαν καμια 12 χρονια και που και που με πιανει αφορητος πονος στο ιδιο σημειο(πισω δεξια στο σβερκο) και με κτυπαει μεσα στο κεφαλι. Μονο με παυσιπονα την παλευω.

    Εχεις να προτινεις τπτ σε παρακαλω?
    ahh..finally!
    LUCOZADE με εχτρα γλυκοζη !!!


    Παλι μπορα ξεσπασε Τζεκοοοο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-07-08 09:54 #13
    Προεπιλογή
    τι ψυξη ειναι αυτη που κραταει 12 χρονια?μαλλον υπαρχει καποιο προβλημα στον αυχενα απο παλια πτωση ισως?? και χρειαζεται θεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-01-09 09:46 #14
    Προεπιλογή Πονος στο στηθος
    Καλημερα.Τις τελευταιες μερες παρατηρω, οχι συχνα, καποιο πονο στο στηθος περιπου στο υψος της καρδιας.Θυμιζει τον πονο που μπορεινα νιωσει καποιος σε περιοδο κρυωματος που μοιαζει με καψιμο.Καποιες απο τις φορες που συμβαινει αυτο, μπορει να νιωσω κι εναν πονο πισω στην πλατη ακριβως στο αντιστοιχο υψος.Θα ελεγε κανεις πως ειναι σαν εμφραγμα.Θα μπορουσε κατι τετοιο να ειναι δυνατον;Να τονισω πως οποτε το σωμα μου κουραζεται χτυπαει στην πλατη και συγκεκριμενα σε εκεινο το σημειο.Παλιοτερα με μασαζ ξεκουραζοταν.Ομως ο πονος μπροστα στο στηθος ηταν που με ανησυχησε.Ισως να ηταν απο τις ασκησεις του στηθους και να εχει "κουραστει" 'η ταλαιπωρηθει καποιος τενοντας εκει;Δεν ειναι στο θωρακικο μυ αλλα στο κεντρο και λιγο αριστερα του στηθους.
    Ευχαριστω...νομιζω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-01-09 10:03 #15
    Το avatar του χρήστη thnpaleuw

    Εγγραφή
    14-01-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    15
    Προεπιλογή
    Με είχε ανησυχήσει κάτι έτσι που το περιγράφεις οταν άρχισα να κάνω αεροβική (δεν έκανα ποτέ) και λαχάνιαζα. Ο Γυμναστής μου το είχε εξηγήσει επιστημονικά και δεν θυμάμαι λέξη απ ότι είχε πει και όπως είπε πέρασε μετά από 2 μέρες με "χαλαρή" ένταση στο πρόγραμμα. Δεν ξέρω την ηλικία σου βέβαια μη σε πάρω στο λαιμό μου. Απλά αναφέρω την εμπειρία μου. Επίσης όταν έκανα πάγκο στήθος πολλά κιλά με βαρούσε ο πόνος στη πλάτη δίπλα στη ραχοκοκαλιά ψηλά και ένιωθα πως ήθελα να ασκήσω πίεση εκεί να με ανακουφίσει. Αυτά όλα με 2 μέρες χαλαρή γυμναστική+αεροβική έστρωσαν. Ήταν το ξεμπούκωμα μετά από 4 μήνες εκτός γυμναστηρίου.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία