Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 51
  1. 08-06-12 16:20 #31
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Με τη πρωτείνη στο 3x, σχεδόν καθόλου αερόβιο και carb up κάθε 4 μέρες, δε νομίζω να χάθηκε μυικός ιστός, τουλάχιστον όχι πολύ. Μικροαπώλεια θα υπάρχει, πάντα υπάρχει σε υποθερμιδική, απουσία μαγικών ζωμών.
    Δε μπορώ να σου πω σίγουρα και με στοιχεία γιατί δεν έχω κάνει λιπομέτρηση/σύσταση σώματος.
    Θα φανεί σε κάποιο βαθμό όταν ανέβω σε θερμίδες συντήρησης και μπω σε κανονική ρουτίνα προπόνησης.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-06-12 16:29 #32
    Το avatar του χρήστη spartan77

    Εγγραφή
    24-07-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.066
    Προεπιλογή
    για ποσες βδομαδες γινεται αυτο το προγραμμα παιδες?

    απο τα λεγομενα του στελακος αν καταλαβα καλα ειναι 1ος κυκλος 25 μερες και ξεκινας τον 2ο για αλλες 25?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-06-12 16:35 #33
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Δεν υπάρχει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, τη κρατάς μέχρι να φτάσεις στο στόχο σου.
    Ο κάθε κύκλος είναι διάρκειας 7 ημερών, όπως τον έχει αναφέρει η Μαρβιν σε προηγούμενο ποστ, από εκεί κι έπειτα είναι δικό σου θέμα πόσο καιρό θα την ακολουθήσεις.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-06-12 16:37 #34
    Το avatar του χρήστη spartan77

    Εγγραφή
    24-07-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.066
    Προεπιλογή
    ωραια καταλαβα το σκεπτικο!
    σ ευχαριστω πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-06-12 22:06 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, τη κρατάς μέχρι να φτάσεις στο στόχο σου.
    Ο κάθε κύκλος είναι διάρκειας 7 ημερών, όπως τον έχει αναφέρει η Μαρβιν σε προηγούμενο ποστ, από εκεί κι έπειτα είναι δικό σου θέμα πόσο καιρό θα την ακολουθήσεις.
    Βασικά δεν είναι έτσι ακριβώς. Πρέπει να κάνεις το πολύ 6 κύκλους δηλαδή 6 εβδομάδες. Αν τελειώσεις τις 6 εβδομάδες και δεν είσαι ικανοποιημένος, πέρνεις 2 εβδομάδες οφφ τρώγωντας συντήρηση και μετά μπορείς να ξαναρχίσεις αλλά πάλι μέχρι 6 κύκλους. Δηλαδή συνεχόμενα πάνω απο 1,5 μήνα δεν μπορείς να το κάνεις λόγω του μεγάλου ελλείματος. Πάντως λέει ότι η περισσότεροι που είναι ~12% με 6 εβδομάδες θα έχουν πέσει μονοψήφιο χωρίς να χρειάζεται δεύτερη γύρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-06-12 22:17 #36
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Ίσως να 'χεις δίκιο και να μου διαφεύγει.

    Πάντως το έλλειμμα δεν είναι υπερβολικό, εμένα οι συνολικές θερμίδες του κύκλου διά του 7(ημέρες της εβδομάδας), μου βγαίνουν 1800 με συντήρηση κάπου στις 2350-2450.

    Παράδειγμα περασμένης εβδομάδας:
    1η 1260
    2η 1260
    3η 1340
    4η 1900
    5η 3660
    6η 1700
    7η 1800

    Μέσος όρος 1840
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-06-12 22:21 #37
    Προεπιλογή
    Μιλάς για μέσο όρο μαζί με το carb load? Γιατί τις πρώτες 3 μέρες τις κόβεις στο 50% δηλαδή εγώ με συντήρηση ~3000 πρέπει να τις ρίξω 1500. Στο refeed βέβαια πάει πάνω απο 3500

    Α κάτι άλλο, μπορείτε να προτείνετε κανα καλό φαγάκι (όχι απαραίτητα καθαρό) για refeed, γιατί όλοι αυτόι οι υδατάνθρακες πρώτον δε βγαίνουν μόνο με μακαρόνια και ρύζια και δεύτερον δεν βγαίνουν και καθαρά.
    Στο εξωτερικό χρησιμοποιούν αρκετά μπαγκέτες και cheerios (τα κορν φλεικς με το μέλι). Τι άλλο θα μπορούσε να παίξει που να είναι lowfat και να έχει υδατάνθρακα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-06-12 22:27 #38
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Ναι μαζί με το πάρτι() είναι τόσες.

    Όντος δεν είναι εύκολο να καταναλώσεις τέτοιες ποσότητες υδατ, από καθαρές τροφές. Εγώ τρώω μακαρόνια και στα ζόρια κανα ψωμί. Και κάποια ποσότητα μαλτοδεξτρίνης pre και post.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-06-12 13:09 #39
    Προεπιλογή
    Στην προπόνηση που προτείνει o lyle για την δευτέρα/τρίτη λέει τις ασκήσεις και απο κάτω γράφει repeat twice.
    Δηλαδή leg press σύνολο 9 ή 6 σετς? Leg curl 9 ή 6? Αυτό το twice με μπερδεύει δηλαδή αν εννοεί μια φορά όπως τα γράφει και άλλες δυο επιπλέον ή αν εννοεί δύο στο σύνολο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-06-12 14:21 #40
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην προπόνηση που προτείνει o lyle για την δευτέρα/τρίτη λέει τις ασκήσεις και απο κάτω γράφει repeat twice.
    Δηλαδή leg press σύνολο 9 ή 6 σετς? Leg curl 9 ή 6? Αυτό το twice με μπερδεύει δηλαδή αν εννοεί μια φορά όπως τα γράφει και άλλες δυο επιπλέον ή αν εννοεί δύο στο σύνολο.
    Κανεις ενα κυκλο των ασκησεων που αναφερει με 3 σετ σε καθε ασκηση εκτος απο 2κεφαλα και 3κεφαλα που κανεις 2σετ και μετα αλλον εναν ολοιδιο κυκλο!!Αρα 6 σετ συνολο σε καθε ασκηση με 20αρες επαναληψεις!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-06-12 14:58 #41
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Και μενα δεν μου ειναι ξεκαθαρο,αλλα νομιζω πως εννοει συνολο 3 κυκλους και οχι 2.Με το "repeat once" ή απλα "repeat" θα αναφεροταν σε 2 κυκλους,ετσι μου φαινεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-06-12 23:27 #42
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μενα δεν μου ειναι ξεκαθαρο,αλλα νομιζω πως εννοει συνολο 3 κυκλους και οχι 2.Με το "repeat once" ή απλα "repeat" θα αναφεροταν σε 2 κυκλους,ετσι μου φαινεται.
    Πιστεψε με το 3 κυκλους ειναι σκοτωμα!!!Στο τελος του δευτερου εισαι ηδη ''αδυναμος''!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-06-12 00:28 #43
    Το avatar του χρήστη sakistaz

    Εγγραφή
    01-12-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    267
    Προεπιλογή
    υπαρχει καποια συγκεκριμενη σειρα οσο αφορα τις μυικες ομαδες?πχ πρωτα τις μεγαλες κ μετα τις μικρες?κοιλιακους ??ποσο ειναι τα pause αναμεσα στα σετ?την 6 μερα οταν λεμε προπονηση δυναμης εννοουμε 5 επαναληψεις?αεροβιο ποση ωρα κανουμε?οι μερες που κανουμε το γεμισμα ειναι με κανονικες ποσοτητες νερου η με λιγοτερο ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-06-12 20:26 #44
    Το avatar του χρήστη sakistaz

    Εγγραφή
    01-12-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    267
    Προεπιλογή
    ειμαι στη δευτερη μερα αδειασματος κ νιωθω αδυναμος τελιως!!!να δω πως θα βγαλω προπονα ουτε να περπατησω δε μπορω
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-06-12 23:23 #45
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sakistaz Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι στη δευτερη μερα αδειασματος κ νιωθω αδυναμος τελιως!!!να δω πως θα βγαλω προπονα ουτε να περπατησω δε μπορω
    Νομιζω οτι περισσοτερο ειναι ψυχολογικο!!Δεν νομιζω να προλαβες να αδειασες κιολας!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία