Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 58
  1. 16-05-12 14:21 #1
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή Σταύρος Τριουλίδης Αφιέρωμα & Συνέντευξη Μάϊος 2012
    Έχουμε την χαρά ως Bodybuilding.gr να κανουμε μια συνέντευξη - παρουσίαση σε έναν πολύ αξιόλογο αθλητή , τον Σταύρο Τριουλίδη.
    Εχει ήδη προκαλέσει αίσθηση με τις συμμετοχές του και τις συνεχόμενες νίκες του στην κατηγορία Βody Fitness όπου αγωνίζεται, έχοντας μάλιστα στην τροπαιοθήκη του ένα Πανευρωπαϊκό τίτλο και μια 3η θέση σε Παγκόσμιο !


    Όνομα: ZW0N5951.jpg Εμφανίσεις: 5452 Μέγεθος: 139,2 KB


    Bodybuilding.gr : Σταύρο καλησπέρα καταρχήν!
    Να σε ευχαριστήσουμε εκ των προτέρων για την συνέντευξη που μας παραχωρείς.
    Οι αναγνώστες του Bodybuilding.gr ενδιαφέρονται να είναι κοντά και να μαθαίνουν νέα από τους αθλητές – παλαιότερους και νεότερους - οι οποίοι πρωταγωνιστούν και έχουν προκαλέσει το ενδιαφέρον του κοινού με την αγωνιστική τους παρουσία .

    Σταύρος Τριουλίδης: Να ευχαριστήσω και εγώ από την μεριά μου που μπήκατε στην διαδικασία να μου κάνετε αυτή την συνέντευξη . Η χαρά είναι επίσης και δικιά μου.


    Bodybuilding.gr : Πες μας Σταύρο εισαγωγικά κάποιες πληροφορίες για εσένα:
    Καταρχήν πως ξεκίνησες το bodybuilding και ιδιαιτέρα το αγωνιστικό. Είχες κάποια επαφή με κάποιο άλλο άθλημα;Γενικά πόσα χρόνια γυμνάζεσαι με βάρη;


    Σ.Τ. : Ο λόγος που ξεκίνησα να κάνω βάρη δεν είχε καμία σχέση με το αγωνιστικό bodybuilding που έχω ακολουθήσει .
    Έπαιζα ποδόσφαιρο ,Δ’ Εθνική, όπου κάποια στιγμή έσπασα το πόδι μου και πήγα σε ένα γυμναστήριο να κάνω ενδυνάμωση του τετρακεφάλου .
    Πάντα μου άρεσε από μικρό παιδί η γυμναστική, η σωστή διατροφή, η υγεία ,δεν μου άρεσε να πίνω ή να καπνίζω, μου άρεσε να γυμνάζομαι εντατικά και πίστεψε με δεν μετάνιωσα ποτέ που από μια αποκατάσταση ενός τραυματισμού που πήγα να κάνω ενδυνάμωση στον τετρακέφαλο μου, προέκυψε το bodybuilding.
    Αυτό συνέβη το 1995,σε ηλικία των 20 ετών.


    Bodybuilding.gr : Το αγωνιστικό bodybuilding πως προέκυψε; Είχες κάποιους ανθρώπους που γνώρισες και σε ώθησαν;

    Σ.Τ. : Είχα την χαρά και την τιμή να γνωρίσω έναν μεγάλο αθλητή ,τον Αλέκο Σιατραβάνη που έτυχε να είναι ο πρώτος μου προπονητής και ήταν ο πρώτος αθλητής που είχα ως ίνδαλμά μου.
    Ήμασταν στην ίδια περιοχή και κατέβαινε σε αγώνες εκείνη την εποχή σε τρομερή κατάσταση και κάπως έτσι μου κόλλησε το αγωνιστικό «μικρόβιο»
    Χρωστάω πάρα πολλά σε αυτόν τον άνθρωπο, ακόμα και μετά από 10-15 χρόνια είναι πάντα δίπλα μου, με συμβουλεύει, πάντα με προσέχει και με καθοδηγεί σωστά.

    Bodybuilding.gr : Πως το αποφάσισες τελικά; Πότε ήταν ο πρώτος σου αγώνας;

    Σ.Τ. : Ήταν το καλοκαίρι το 2009 όταν ήμουν σε πολύ καλή κατάσταση.
    Γυμναζόμουν πολύ εντατικά την τελευταία 5ετία ,είχα μάλιστα πρόσφατα ανοίξει το γυμναστήριο μου.
    Γυμναζόμουν με τον Αλέκο και μεταξύ σοβαρού και αστείου μου λέει: «Γιατί δεν κατεβαίνεις κάποια στιγμή σε αγώνες;
    Γυρνώντας από διακοπές του λέω ότι αποφάσισα ότι θέλω να αγωνιστώ.
    Κάπως έτσι ξεκίνησε αυτή η όμορφη περιπέτεια, συμμετέχοντας για πρώτη φορά στο Κύπελλο της WABBA,τον Νοέμβριο του 2009,όπου μάλιστα βγήκα πρώτος.


    WABBA Κύπελλο Νοέμβριος 2009 ,1η θεση

    Όνομα: PICT2112.JPG Εμφανίσεις: 4027 Μέγεθος: 384,4 KB




    Bodybuilding.gr : Αγωνίζεσαι σε μια ιδιαίτερη κατηγορία, την Βody Fitness.
    Θες να μας πεις τα κριτήρια και τις απαιτήσεις της κατηγορίας ; Ποια είναι τα στατιστικά σου;

    Σ.Τ. :Καταρχήν είναι μια κατηγορία που απαιτεί πολύ καλή συμμετρία. Παράλληλα θα πρέπει να είσαι μυώδης αλλά και γραμμωμένος.
    Τα κριτήρια είναι μια αναλογία ύψους/βάρους.
    Εγώ που είμαι 1.78 πρέπει στην ζύγιση να είμαι εως 82 κιλά (+4 κυλά από το ύψος)
    Στην WABBA στο εξωτερικό έχουν χωρίσει τις κατηγορίες στις -1.75 και + 1,75 με το περιθώριο των κιλών.
    Στην άλλη ομοσπονδία που με ενδιαφέρει να αγωνιστώ, στην IFBB, τα πράγματα είναι λίγο πιο συγκεκριμένα:
    Μέχρι 1,76 είναι η πιο κοντή κατηγορία,η μεσαία είναι για τα ύψη 1,76-1,80 και η ψηλή είναι από 1,80 και άνω, με περιθώριο +4 κιλων.
    Η ΙFBB την ονομάζει Classic Bodybuilding την κατηγορία.

    Bodybuilding.gr : Να κανω μια αναφορά στις διακρίσεις σου:

    - WABBA Κύπελλο Νοέμβριος 2009 1ος
    - WABBA Μr Eλλάς Ιούνιος 2010 1ος
    - WABBA Πανευρωπαϊκό Ιούνιος 2010 1ος
    - WABBA Κύπελλο Νοέμβριος 2010 1ος
    [Κρίθηκε ότι είσαι εκτός συναγωνισμού για το Πανελλήνιο κάνοντας guest και προκρίθηκες απευθείας στο Παγκόσμιο]
    - WABBA Παγκόσμιο Δεκέμβριος 2010 7ος
    - WABBA Μr Eλλάς Μαϊος 2011 1ος
    - WABBA Μr Στερεά Eλλάς Ιουνιος 2011 1ος
    - WABBA Παγκόσμιο Ιούνιος 2010 3ος


    WABBA Πανευρωπαικο Ιουνιος 2010 Ρωσία 1η θεση

    Όνομα: 1276362832.jpg Εμφανίσεις: 6283 Μέγεθος: 147,5 KB

    Όνομα: 1276364279.jpg Εμφανίσεις: 3946 Μέγεθος: 328,0 KB


    Bodybuilding.gr : Επόμενοι στόχοι Σταύρο; Σκοπεύεις να αλλάξεις κατηγορία καποια στιγμή;

    Σ.Τ. :Ο στόχος μου είναι να κάνω αργά και σταθερά βήματα.
    Από εκεί και πέρα σκοπεύω να αλλάξω κατηγορία μετά από 1 χρόνο ώστε να είμαι «ψημένος» που λέμε και πιο έτοιμος ως αθλητής και να παίζω στην κατηγορία Bodybuilding -85 κιλά.
    Δεν θέλω να λέω μεγάλα λόγια, στόχος μου είναι να κατεβαίνω πάντα ακόμα καλύτερος και οι κριτές να βλέπουν κάθε φορά κάτι καινούργιο πάνω μου και γενικά μου αρέσει να δουλεύω χωρίς να μιλάω πολύ.

    Bodybuilding.gr : Σε βλέπω σε κατάσταση αγώνων. Θα παίξεις αυτή την περίοδο;

    Σ.Τ. :Έχω προγραμματίσει να κατέβω για τελευταία φορά στην WABBA στο Mr Ελλάς στις 27 Μαϊου στο Νοβοτέλ.
    Εν συνεχεία να αλλάξω ομοσπονδία και να κατεβαίνω πλέον στην ΙFBB.
    Οπότε θα συμμετάσχω στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της IFBB στην Στυλίδα στις 9 Ιουνίου και αν πάρω πρόκριση για την επόμενη ημέρα στο Μεσογειακό της IFBB, επίσης στην Στυλίδα.
    Μιλάμε για την κατηγορία Classic Bodybuilding
    Αν όλα πάνε καλά και είμαι σε καλή κατάσταση, σκέφτομαι να συμμετάσχω στο Παγκοσμιο Classic Bodybuilding της IFBB ή να διαγωνιστώ στο Arnold Classic Amateur που θα γίνει στην Μαδρίτη.

    Σταυρος Τριουλίδης προαγωνιστική περίοδος Μαϊος 2012

    Όνομα: DSC_0036.JPG Εμφανίσεις: 4313 Μέγεθος: 272,0 KB


    Όνομα: DSC_0018.JPG Εμφανίσεις: 4028 Μέγεθος: 263,9 KB

    Bodybuilding.gr : Όταν ανεβαίνεις στην σκηνή δείχνεις ότι έχεις δουλέψει στην προετοιμασία.Κάθε φορά καλύτερος, σκληρός αθλητής, πάντα σε πολύ καλή κατάσταση..
    Όταν ξεκινάς την προετοιμασία σου, κάποιους μήνες πριν τον αγώνα, ποιο είναι το γενικό σου πλάνο; Off season σε τι επίπεδα κινείσαι;

    Σ.Τ. :Και να μην ήθελα να είμαι σε καλή κατάσταση, δεν θα μου το επέτρεπε ο δάσκαλός μου Αλέκος Σιατραβάνης.
    Είναι της άποψης πως ένας αθλητής γίνεται καλύτερος όταν τελειώσουν οι αγωνες, να αποκομίσει ο αθλητής ότι έχει αποκομίσει και εν συνεχεία να βάλει το κεφάλι κάτω και αρχίσει να δουλεύει συστηματικά τα αδύναμα σημεία του.
    Εκεί πιστεύω γίνεται όλος ο προγραμματισμός, όπου έχεις το βαθος χρόνου και την ηρεμία ,δεν έχεις το άγχος ότι πλησιάζει ο αγώνας.
    Όταν τελειώσει λοιπόν ένας αγώνας, πάντα πρέπει να υπάρχει μια ξεκούραση 10-15 ημέρες ,να «αναπνεύσει» το σώμα, να χαλαρώσει ο αθλητής λίγο την διατροφή του γιατί η αγωνιστική διατροφή είναι παρά πολύ σκληρή.
    Αυτό που βλέπει ο κόσμος πάνω στην σκηνή για να βγει θέλει προσπάθεια που δεν είναι διαστήματος της τάξεως 2-3 μηνών, ειναι δουλειά ετών.
    Πρέπει σιγά σιγά να δουλεύεις και να βελτιώνεσαι, να «χτίζεις» πάνω στο σώμα σου.

    Bodybuilding.gr : Προπονητικά τι μεθόδους ακολουθείς; Τι στυλ προπόνησης έχεις;

    Σ.Τ. :Έχει να κάνει με τι διατροφή κάνω.
    Μετά από έναν αγώνα που θα έχω ηρεμήσει, θα έχω χαλαρώσει, με μια πλούσια σωστή διατροφή, με γεύματα ανά 3-4 ώρες, κοτόπουλο, μοσχάρι, σολομό, ρύζι, μακαρόνια ολικής αλέσεως, φρούτα, τα συμπληρώματα μου, τότε εκεί προπονούμαι πολύ βαριά και με περισσότερες επαναλήψεις.
    Όταν όμως είμαι σε δίαιτα αγώνων που προσπαθώ να σκληρυνω και να στεγνώσω, τοτε ναι μεν παίζω πάλι σκληρά αλλά προσέχω να μην έχω τραυματισμούς και με πάει πίσω στην προετοιμασία μου.

    Bodybuilding.gr : Τι πιστεύεις πρέπει να έχει κάποιος για να προχωρήσει; Προσπάθεια, επιμονή, πειθαρχία, γενετικά χαρακτηριστικά;

    Σ.Τ. :Βασικά πρέπει να τον βοηθάει λίγο και το σώμα του. Να έχει ένα σχήμα δηλαδή.
    Από εκεί και πέρα με επιμονή, υπομονή και όταν θέλει κάποιος κάτι πάρα πολύ και δουλέψει πολύ σκληρά ,τότε τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο.
    Τα ψυχικά αποθέματα και η θέληση παίζουν ρόλο στο να διακριθεί κάποιος και να γίνει καλύτερος από ότι ήταν.

    WABBA Μr Eλλάς Μαϊος 2011 1η θεση

    Όνομα: DSC00804.jpg Εμφανίσεις: 3824 Μέγεθος: 330,2 KB

    Όνομα: PICT3428.jpg Εμφανίσεις: 3786 Μέγεθος: 73,6 KB



    Bodybuilding.gr :
    Ελληνικό Αγωνιστικό Bodybuilding.Σημειώνονται αρκετές διεθνείς διακρίσεις.
    Υπάρχει το έδαφος να συνεχιστούν; Γενικά χτίζεται κάτι πάνω στο οικοδόμημα που λέγεται Ελληνικό BB;
    Υπάρχει δηλαδή μια συστηματική άνοδος ή είναι απλά κάποιες μεμονωμένες επιτυχίες που διαρκούν εφήμερα;

    Σ.Τ. :Μετά λύπης μου θα πω ότι δεν υπάρχει η κατάλληλη βοήθεια από τις ελληνικές ομοσπονδίες αλλά ούτε και από τις εταιρίες να μπορούν να στηρίξουν κάποια νέα παιδιά που έχουν το ταλέντο αλλά δεν έχουν την οικονομική άνεση στο να κάνουν ένα βήμα παραπάνω.


    Bodybuilding.gr : Πως συνδυάζεται ο πρωταθλητισμός με τις επαγγελματικές σου υποχρεώσεις;

    Σ.Τ. :Είναι δύσκολα τα πράγματα καθώς δεν υπάρχει πολύ ελεύθερος χρόνος.
    Το γυμναστήριο μου μαζί με κάποια personal training, συν τις προσωπικές υποχρεώσεις και τις προπονήσεις μου ,περιορίζουν αρκετά το ωράριο μου.
    Αλλά επειδή υπάρχει μεράκι και αυτό που κάνω το αγαπάω, πάντα βρίσκω χρόνο να συνδυάσω δουλειά και άθλημα.

    Bodybuilding.gr : Προετοιμάζεις και αθλητές, πέρα από τα personal;

    Σ.Τ. :Πέρυσι είχα προετοιμάσει τον Γιώργο Ρετσινά, νικητή στο Mr Οδύσσεια στους Juniors και 2ο στο Παγκόσμιο.
    Αυτή την εποχή προετοιμάζω τον Λεύτερη Σιδηρόπουλο για το Mr Ελλάς στην WABBA , που πιστεύω θα πάει πολύ καλά.
    Τον παρακολουθώ στενά και διακρίνω ότι γυμνάζεται πολύ σωστά και συστηματικά και είναι πολύ καλός αθλητής.


    WABBA ΜR Στερεά Ελλάς Ιούνιος 2011 1η θέση

    Όνομα: 09.jpg Εμφανίσεις: 3798 Μέγεθος: 100,4 KB


    WABBA Παγκόσμιο Ιούνιος 2011 3η θέση

    Όνομα: PICT1719.jpg Εμφανίσεις: 3771 Μέγεθος: 389,2 KB


    Bodybuilding.gr :
    Σε νέους αθλητές που θέλουν να ξεκινήσουν τι θα τους έλεγες να προσέξουν;

    Σ.Τ. :Τα πράγματα είναι πολύ απλά:
    Ένας νέος αθλητής θα πρέπει πρώτα να δουλέψει σκληρά και να μάθει πως λειτουργεί και αντιδρά το σώμα του με τις τροφές, τα συμπληρώματα και την προπόνηση.
    Όσο καλύτερα μαθαίνεις το σώμα σου, τόσο καλύτερος αθλητής θα γίνεις.
    Μετά θα πρέπει να δουλέψει πάνω στο σχήμα του και στις αδυναμίες του και όταν έρθει η στιγμή ή θα πρέπει να συμβουλευτεί κάποιον πιο έμπειρο ή να κάνει μονός του μια προσπάθεια αγωνιστική, αναγνωριστικά χωρίς να έχει απαραίτητα στόχο την διάκριση, για να πάρει την εμπειρία της σκηνής.

    Bodybuilding.gr : Σταύρο ποια είναι τα άμεσα σχέδια σου;

    Σ.Τ. :Αγωνιστικά θα ήθελα να φτάσω σε όσο πιο υψηλό επίπεδο είναι εφικτό..
    Παράλληλα θέλω κάποια στιγμή να φτιάξω έναν ειδικό χώρο εκγύμνασης για αγωνιστικούς αθλητές ή για ανθρώπους που έχουν πιο υψηλές απαιτήσεις από την προπόνηση τους ,που θέλουν δηλαδή ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.

    Bodybuilding.gr : Ποιοι αθλητές σου έχουν αρέσει γενικά, Έλληνες, ξένοι;

    Σ.Τ. :Από Έλληνες αν πάω σε ποιους μου αρέσουν από παλαιότερους, για την χαμηλή κατηγορία είναι ο Γιάννης Κούκος, στην μεσαία ο Αλέκος Σιατραβάνης και στην ψηλή-βαριά κατηγορία ο Σπύρος Μπουρνάζος, ένας από τους καλύτερους αθλητές όλων των εποχών, που σέβομαι απεριόριστα και εκτιμώ αφάνταστα..
    Από πιο πρόσφατους ο Γιώργος Παπαδάκης είναι πολύ καλός, ο Λευτέρης Σιδηρόπουλος, συμμετρικός και με ωραία μπαλαρίσματα ,ο Γιώργος Ρουμπάνης, ένας άλλος καλός αθλητής και φίλος είναι ο Θανάσης Αττιλάκος, έχει πάρει Παγκόσμιο στην ψηλή κατηγορία το 2010
    Ένας άλλος επίσης ελπιδοφόρος αθλητής είναι ο Νίκος Καυγάς που αγωνίζεται στην ψηλή κατηγορία με πολλά προσόντα.
    Μεγάλος αθλητής θεωρώ ότι είναι ο Τάσος Κολιγκιώνης, ο οποίος είναι φοβερός αλλά έκανε το λάθος της αποχής από αγώνες για περίπου 10 χρονιά.
    Αν δεν είχε γίνει αυτή η αποχή ,θα μπορούσε να ήταν επαγγελματίας στην IFBB,θεωρώ..
    Επίσης ο Φώτης Πλευρίτης, ο Πάνος Σιώτης και πολλοί άλλοι καλοί αθλητές .
    Ζητώ συγνώμη αν έχω ξεχάσει κάποιους, δεν το κάνω εσκεμμένα.

    WABBA MR Ελλάς Μαϊος 2010,1η θεση

    Όνομα: PICT2562.jpg Εμφανίσεις: 3712 Μέγεθος: 379,3 KB

    Bodybuilding.gr : Από επαγγελματίες;

    Σ.Τ. :Από επαγγελματίες θα βάλω πρώτο τον Μιχάλη Κεφαλιανό ,ο οποίος θα πάει για τρίτη φορά στο Μr Οlympia.
    Είναι κάτι το ανεπανάληπτο αυτό που έχει πετύχει.
    Νομίζω όλοι πρέπει να σταθούμε δίπλα του γιατί εκτός από φοβερός αθλητής είναι και πολύ καλός άνθρωπος.
    Αισθάνομαι μεγάλη τιμή που ενώ χωρίς να με ξέρει στο παρελθόν μου έδωσε μερικές συμβουλές.
    Από παλαιότερους κλασσικά ο Αrnold ,o Coleman,από τους τωρινούς ο Ηeath και ο Cutler.
    Eίναι πολλοί οι καλοί αθλητές, θα μπορούσα να αναφέρω πολλούς.

    Bodybuilding.gr : Κάποια πρόβλεψη για το φετινο Mr Olympia;Ποιος θα το πάρει πιστεύεις;

    Σ.Τ. :Νομίζω ότι ο Heath έχει και φέτος το προβάδισμα. Έχει το «πακέτο» που λέμε…

    Bodybuilding.gr : Σταυρό σε ευχαριστούμε για την ομολογουμένως απολαυστική συνέντευξη.
    Θα πεις κάτι για το τέλος; Στους αναγνώστες που θα διαβάσουν την συνέντευξη;

    Σ.Τ. :Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την συνέντευξη που μου κάνατε, τα θετικά σχόλια που έχετε κάνει στο παρελθόν και εύχομαι όλα να πάνε όσο το δυνατόν καλύτερα για την ιστοσελίδα σας.

    Bodybuilding.gr : Καλή επιτυχία λοιπόν στους στόχους σου και στους προσεχείς αγώνες σου! Θα τα πούμε από κοντά!

    Σ.Τ. :Σας ευχαριστώ πολύ, να είστε καλά !


    Η συνέντευξη παραχωρήθηκε στο γυμναστήριο του Σταύρου Τριουλίδη, Body Shape, το οποίο βρίσκεται στο κέντρο της Αθήνας, Ψαρών 38.

    Όνομα: DSC_0062.JPG Εμφανίσεις: 3840 Μέγεθος: 265,0 KB

    Όνομα: DSC_0067.JPG Εμφανίσεις: 3895 Μέγεθος: 347,6 KB



    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-05-12 14:51 #2
    Προεπιλογή
    Ο Σταυρος διαθετει ,ισως,το σκληροτερο σωμα στο Ελληνικο bodybuilding.Ετσι ,χωρις να ειναι πολυ βαρυς, εντυπωσιαζει φοβερα και πληρoί τα προσοντα και των δυο κατηγοριων.
    Ειμαι σιγουρος ,οτι εχει να προσφερει παρα πολλα ακομα,και για πολλα χρονια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-05-12 14:54 #3
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Ολες οι εμφανισεις του ειναι σε αριστο επιπεδο
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-05-12 15:06 #4
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Tρομερη σκληραδα,και παντα πολυ καλα προετοιμασμενος!
    Ωραια συνεντευξη!
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-05-12 22:55 #5
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Ο Τριουλίδης έχει πολύ ωραία σχήματα και πάντα καταφέρνει να πιάσει εξαιρετική φόρμα. Καλή συνέχεια στη προσπάθεια του και καλή επιτυχία στο ερχόμενο Μεσογειακό.
    Για τα ελληνικά πρωταθλήματα δε λέω τίποτα, στη κατηγορία του απλά δεν έχει αντίπαλο!
    Χρειαζόταν ένα αφιέρωμα, είναι πολλά υποσχόμενος αθλητής αλλά και σώμα πρότυπο για μένα
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-05-12 00:54 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    μπράβο στο Σταύρο έχει αθλητική παιδεία ίσως να βοήθησε και το ποδόσφαιρο που είχε ασχοληθεί , πάντα κατεβαίνει φορμαρισμένος αλλα και ανεβασμένος κάθε χρόνο , έχει τύχει να παρακολουθήσω σχεδόν όλους τους αγώνες του και σαν κριτής μερικούς και ομολογώ είναι ξεκάθαρος νικητής , γιατι πέρα απο σχήμα και μάζα η σκληράδα μετράει και δείχνει πάνω στα φώτα της σκηνής
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-05-12 00:57 #7
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Κάποιος που θα έρθει σε επαφή με αυτόν τον αθλητή δεν θα αργήσει να καταλάβει πως έχουμε έναν ηθικό, σεμνό και πραγματικό εργατικό Αθλητή!
    Μιλάει με σεβασμό στο άθλημα τους μεγάλους παλιούς αθλητές και για τον προπονητή του, ενώ παράλληλα και ο ίδιος είναι προπονητής.
    Εύχομαι να του πάνε όλα καλά, γιατί πραγματικά μπορεί να προσφέρει στο ελληνικό ββ και να αποτελέσει πρότυπο!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-05-12 01:31 #8
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Πολυ καλος αθλητης και φαινεται απο το στησιμο του την ηρεμια και την σιγουρια που εκπεμπει πανω στην σκηνη.Τον ειχα δει περισυ το Μαιο και μου ειχε κανει μεγαλη εντυπωση.

    Σημειο αναφορας για εμενα αυτο στη συνεντευξη του..


    Σ.Τ. :Και να μην ήθελα να είμαι σε καλή κατάσταση, δεν θα μου το επέτρεπε ο δάσκαλός μου Αλέκος Σιατραβάνης.
    Είναι της άποψης πως ένας αθλητής γίνεται καλύτερος όταν τελειώσουν οι αγωνες, να αποκομίσει ο αθλητής ότι έχει αποκομίσει και εν συνεχεία να βάλει το κεφάλι κάτω και αρχίσει να δουλεύει συστηματικά τα αδύναμα σημεία του.
    Εκεί πιστεύω γίνεται όλος ο προγραμματισμός, όπου έχεις το βαθος χρόνου και την ηρεμία ,δεν έχεις το άγχος ότι πλησιάζει ο αγώνας.

    Πολλα μπραβο και απο εμενα!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-05-12 10:22 #9
    Fitness Champion - R.I.P.+
    Το avatar του χρήστη ΜrΚommatias

    Εγγραφή
    07-11-2008
    Μηνύματα
    436
    Προεπιλογή
    Μπραβο στο Σταυροκατεβαινει παντα στο maximum και ειναι πολυ πιο μπροστα απο τους υπολοιπους της κατηγοριας του!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-05-12 11:46 #10
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Για μενα ο καλυτερος Ελληνας αθλητης!

    Ειναι το ειδωλο μου. πραγματικα καταφερνει με λιγα κιλα να δειχνει τεραστιος και συμμετρικος με απιστευτη σκληραδα που δεν βγαζει σχεδον κανεις.

    Εχω την χαρα να τον γνωριζω προσωπικα και πραγματικα ειναι ενας σεμνος και ειλικρινεστατος ανθροπος.

    για να δουμε σους ερχομενους αγωνες ποιος θα μπορεσει να σταθει διπλα του...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-05-12 11:57 #11
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ωραιος αθλητης μου αρεσει πολυ εχει ομως μια ασυμμετρια στον αριστερο τετρακεφαλο στα ποσα κιλα κατεβαινει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-05-12 12:02 #12
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    κοντα στα 83 κατεβαινει
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-05-12 12:32 #13
    Προεπιλογή
    Ωραία συνέντευξη Πολυνέικος! Πολύ καλός ο Κος Τριουλίδης!
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-05-12 20:30 #14
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Η δική μου εικόνα από τον Σταυρο είναι πως είναι ένας σεμνός αθλητής ,άμεσος ως ανθρωπος καθώς και πολυ συστηματικός αλλά και γνωστης του αθλήματος.
    Ως αθλητή τον ήξερα πολυ περισσότερο καιρό,δεν ξερω οι φωτογραφίες απο τους αγωνες πόσο καλα φαίνονται αλλά η σκληράδα που βγάζει το σώμα του είναι κατι το ανεπανάληπτο,πιστευω πως θα εχει την ίδια επιτυχία και στις Bbing κατηγορίες .

    Μερικες φωτογραφίες ακόμα από την προσφατη φωτογράφηση που του καναμε παράλληλα με την συνεντευξη.



    Όνομα: DSC_0012.jpg Εμφανίσεις: 3066 Μέγεθος: 65,8 KB


    Όνομα: DSC_0014.jpg Εμφανίσεις: 4482 Μέγεθος: 75,1 KB

    Όνομα: DSC_0041.jpg Εμφανίσεις: 3007 Μέγεθος: 72,4 KB


    Όνομα: DSC_0030.jpg Εμφανίσεις: 3104 Μέγεθος: 65,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-05-12 20:30 #15
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Όνομα: DSC_0008.jpg Εμφανίσεις: 2879 Μέγεθος: 87,6 KB

    Όνομα: DSC_0028.jpg Εμφανίσεις: 2141 Μέγεθος: 71,7 KB


    Όνομα: DSC_0001.jpg Εμφανίσεις: 2299 Μέγεθος: 81,2 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία