Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 40

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 12-05-12 23:59 #1
    Προεπιλογή Αυτοσχέδιος σάκος του μποξ
    Γειά σας παιδιά. Αν όλα πάνε καλά σε κανα μήνα θα αρχίζω κικ μποξ (θελω κατι ''απλο'' να ασχολουμε και οχι για αυτοαμυνα). Επειδη θα θελω να κανω και προπονηση σπιτι σκεφτηκα να εχω τον δικό μου σάκο στο σπίτι. Επειδή όμως τα φραγκα δεν παιζουν να πάρω έναν έτοιμο σκέφτηκα να το φτιάξω όλο εγω και αμα μου κατσουν κατι φραγκα που δεν θα τα εχω αναγκη θα το τσιμπησω. Αυτο που μου ρθε στο μυαλο ειναι να παρω το λουκανικο του στρατου να πατησω τα ρουχα μεσα να βαλω κι ενα βαρακι 5kg αν ειναι και να το κρεμασω στο μονοζυγο. Το δοκιμασα πριν λιγες μερες και ολα ηταν μια χαρα μεχρι που αρχισα να το βαραω. Ειναι τραχυς και τα χερια ψιλοματωνουν αν ειναι γυμνα. Εσεις εχετε καποια αλλη ιδεα ??? Οποιαδηποτε προταση/συμβουλη ευπροσδεκτη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-05-12 00:03 #2
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Προσεχε τους καρπους σου.
    Ο σακος δεν ειναι απλα παρε κ χτυπα! Θελει τεχνικη, αλλιως ευκολα τραυματιζεσαι.
    Γνωμη μου να πας 3-4 μηνες να μαθεις πυγμαχια τα βασικα κ μετα να αγορασεις σακο.
    Υπαρχουν λυσεις κ αλλες, εχω ακουσει αλλους που το γεμιζαν ρυζι ή αλλη βαζανε πουπουλα μεχρι να φουλαρει.. τι να πω δν ξερω κατα ποσο αληθευει....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-05-12 00:06 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s0k0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσεχε τους καρπους σου.
    Ο σακος δεν ειναι απλα παρε κ χτυπα! Θελει τεχνικη, αλλιως ευκολα τραυματιζεσαι.
    Γνωμη μου να πας 3-4 μηνες να μαθεις πυγμαχια τα βασικα κ μετα να αγορασεις σακο.
    Υπαρχουν λυσεις κ αλλες, εχω ακουσει αλλους που το γεμιζαν ρυζι ή αλλη βαζανε πουπουλα μεχρι να φουλαρει.. τι να πω δν ξερω κατα ποσο αληθευει....
    Ευχαριστώ αδερφέ για την συμβουλή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-05-12 00:16 #4
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Αν καποιος εχει την εμπειρια πως μπορει να τον φτιαξει???Ειχα διαβασει κατι που ελεγε για σακια με αμμο και ρουχα....Υπαρχει κατι καλυτερο???
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-05-12 00:18 #5
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ηλαπ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν καποιος εχει την εμπειρια πως μπορει να τον φτιαξει???Ειχα διαβασει κατι που ελεγε για σακια με αμμο και ρουχα....Υπαρχει κατι καλυτερο???
    Και αυτο ειχα ακουσει για την αμμο ναι.. το κανουν κ σε καποιες πολεμικες τεχνες, στην παραλια στην αμμο γροθιες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-05-12 00:19 #6
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Σκετη ομως???Γτ καπου ειχα διαβασει (αλλα δν ξερω αν ισχυει) οτι ειναι πλ σκληρη και μπορεις να σπασεις χερι πλ ευκολα....
    Απάντηση με παράθεση