Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 06-05-12 01:56 #1
    Προεπιλογή Καψιμο λιπους(κυριως στηθος και κοιλια)
    Κατ' αρχας ειμαι 14. Υψος στο 1.65 και 60 κιλα περιπου. Θελω να χασω το περιττο λιπος στην κοιλια και στο στηθος και κατι λιγα στα ποδια και να κανω μια ελαφρια γραμμωση. Ξερω οτι πρεπει πρωτα να καψω λιπος και μετα να φτιαξω μυς. Επισης θα παρει χρονο αλλα ειμαι αποφασισμενος. Διαβασα καποια πραγματα εδω μεσα και ειδα οτι πρεπει να συνδυασω την σωστη διατροφη(εχω κοψει αναψυκτικα, πινω μονο νερο και δεν τρωω γλυκα). Κοιλια εχω αρκετη αλλα απο μεσα εχω καλους κοιλιακους καθως ειμαι γενικα πολυ δραστηριος. Γυμναστηριο παω σε ενα φθηνο του δημου καθως το κοστος για κανονικο ειναι μεγαλο αλλα μια χαρα ειναι(εχει διαδρομους, ποδηλατο, ελλειπτικο και πολλα για μυικη εγκυμναση). Θελω να μου προτεινετε καποιο προγραμμα με εναλλαγη ταχυτητας ή ασκησεων για να καψω το λιπος, επισης τον καρδιακο παλμο που πρεπει να εχω για να καψω λιπος επειδη ειμαι νεος θα ειναι αρκετα υψηλος φανταζομαι. Θελω να μου πειτε στις ποσες θερμιδες πρεπει να κατεβασω ωστε να μην αποθηκευει το σωμα μου λιπος αλλα να καιει το ηδη υπαρχον. Τελος εχω κατι χαπια σπιτι(thermonex σε κοκκινο κουτακι) για ενισχυση λιποδιαλυσης. Λεει να παιρνω 3 πριν την προπονηση 3 φορες την μερα. Ξερω οτι αυτα δεν πρεπει να τα παρω σε τετοιες ποσοτητες οποτε σκεφτηκα να παρω 1 πριν την προπονηση μονο. Μηπως εχει παρενεργειες?
    Βασικα αυτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-05-12 12:05 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    κατα αρχας εισαι πολυ μικρος για συμπληρωματα..οποτε το κουτακι που εχεις καλυτερα κρατα το για το μελλον κ μακαρι να εχει μακρα ημερομηνια ληξης.

    μετα..αυτο που σου χρειαζεται ειναι μια υποτυποδη ασκηση που μπορεις να κανεις ακομα κ στο σπιτι για την ηλικια σου..
    αφου ομως μπορεις να πηγαινεις σε γυμναστηριο,ακομα καλυτερα..
    να γυμναζεις ολο το σωμα κ να μην δινεις μεγαλη εμφαση στα πολλα κιλα..ειναι νωρις ακομα..αυτο που πρεπει να μαθεις ειναι καλη τεχνικη..
    διαδρομος ειναι οκ,αλλα μπορεις να πηγαινεις κ σε κανα γηπεδο αν βαριεσαι εκει μεσα.

    απο διατροφη,απλα μην τρως πολλες μαλακιουλες,αλλα οχι οτι απαγορευονται..με μετρο ειναι οκ,μιας κ εισαι κ 14,αν δεν τις φας τωρα ποτε θα τις φας..?
    συνηθως αυτο που φτιαχνει η μαμα σε αυτη την ηλικια ειναι οκ..

    για παλμους κ τετοια,μη το πολυ ψαχνεις..εισαι μικρος για κατι τετοια..αν κανεις τα απο πανω,μια χαρα θα δειξουν οι κοιλιακοι σου.
    απλα ελλατωσε λιγο το φαγητο που τρως,για να χασεις λιπος απο εκει που θες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-05-12 12:35 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατα αρχας εισαι πολυ μικρος για συμπληρωματα..οποτε το κουτακι που εχεις καλυτερα κρατα το για το μελλον κ μακαρι να εχει μακρα ημερομηνια ληξης.

    μετα..αυτο που σου χρειαζεται ειναι μια υποτυποδη ασκηση που μπορεις να κανεις ακομα κ στο σπιτι για την ηλικια σου..
    αφου ομως μπορεις να πηγαινεις σε γυμναστηριο,ακομα καλυτερα..
    να γυμναζεις ολο το σωμα κ να μην δινεις μεγαλη εμφαση στα πολλα κιλα..ειναι νωρις ακομα..αυτο που πρεπει να μαθεις ειναι καλη τεχνικη..
    διαδρομος ειναι οκ,αλλα μπορεις να πηγαινεις κ σε κανα γηπεδο αν βαριεσαι εκει μεσα.

    απο διατροφη,απλα μην τρως πολλες μαλακιουλες,αλλα οχι οτι απαγορευονται..με μετρο ειναι οκ,μιας κ εισαι κ 14,αν δεν τις φας τωρα ποτε θα τις φας..?
    συνηθως αυτο που φτιαχνει η μαμα σε αυτη την ηλικια ειναι οκ..

    για παλμους κ τετοια,μη το πολυ ψαχνεις..εισαι μικρος για κατι τετοια..αν κανεις τα απο πανω,μια χαρα θα δειξουν οι κοιλιακοι σου.
    απλα ελλατωσε λιγο το φαγητο που τρως,για να χασεις λιπος απο εκει που θες..
    Obsession is a word the lazy use to describe the dedicated.! ZYZZ
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-05-12 15:08 #4
    Προεπιλογή
    Εντάξει. Ρωτησα γιατι βαριεμε να πηγαινω μεχρι το γυμναστηριο και θελω κατι για μεσα στο σπιτι(θα πηγαινω 1-2 φορες την εβδομαδα με λιγο διαδρομο-ποδηλατο), επισης εξω βγαινω (ειδικα τωρα μετα τις εξετασεις του σχολειου καθε μερα για μπασκετ θα ειμαι). Φαι τρωω πρωι μεσημερι και βραδυ θελω να τρωω 5-6 μικρα γευματα για να ενεργοπειτε ο μεταβολισμος μου, σωστα?
    Ευχαριστω για τις απαντησεις σας
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-05-12 15:17 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οχι αυτο για τα γευματα κ τον μεταβολισμο δεν ισχυει..μπορεις να τρως 3-4 ανετα κ να εισαι κομπλε.
    για μεσα στο σπιτι υπαρχει θεμα στο φορουμ,με διαφορες ιδεες..ριξτου μια ματια..
    εχεις αρκετες επιλογες για ασκησεις που μπορεις να κανεις με βαρακια,λαστιχα σωματικο βαρος κλπ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-05-12 15:18 #6
    Προεπιλογή
    ενταξει. ευχαριστω για την (πολυ γρηγορη) απαντηση
    Απάντηση με παράθεση