Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 21-04-12 16:48 #1
    Προεπιλογή Λίπος στην κοιλιακή χώρα... τρέξιμο ή περπάτημα?
    Καλησπέρα, θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα που με απασχολεί και δυστυχώς δε μπορώ να βγάλω άκρη μιας και ακούω ένα σωρό διαφορετικές γνώμες και απόψεις!
    Εγώ είμαι αυτός εδώ κάτω, πάω γυμναστήριο από το Νοέμβρη του 2010 και δυστυχώς λόγο έλλειψης πληροφόρησης δεν έχω καταφέρει να κάνω όσα θα έπρεπε να έχω κάνει με αρκετή γυμναστική! Στόχος μου για τώρα είναι να κόψει το στήθος μου από κάτω για να δείχνει ωραία και να γραμμώσω κοιλιακούς! Αρχές Φλεβάρη έκανα λιπομέτρηση και μου έβγαλε 10,6% λίπος στα 71,2kg και αρχές Απρίλη που ξανά έκανα μου έβγαλε 10,4% στα 70,4. Έχασα μισό κιλό μύες και 100 γρ λίπους! Λοιπόν, τα δεδομένα είναι ότι από Μάρτη ξεκίνησα τρέξιμο και πιστεύω ότι για αυτό έχασα τόσους μύες! Μήπως θα έπρεπε να κάνω περπάτημα καλύτερα ή στο ελλειπτικό για να μη χάνω μύες όπως μου είπαν?
    Όνομα: IMG_20120421_163046.jpg Εμφανίσεις: 10543 Μέγεθος: 86,9 KB Όνομα: IMG_20120421_163213.jpg Εμφανίσεις: 6195 Μέγεθος: 105,6 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-04-12 17:25 #2
    Προεπιλογή
    Η λιπομέτρηση είναι λάθος.. δέν είσαι 10% για κανέναν λόγο. Είσαι γύρω στο 15% με 17% (λίγο πάνω λίγο κάτω). Χάσε λίπος και θα φανούν οι κοιλιακοί (αν έχεις.. γιατί αν είσαι έτσι τώρα στα 70 κιλά χλομό σε κόβω).

    Επίσης δεν φαίνεται να κάνεις γυμναστική καθόλου.. Πιο είναι το πρόγραμμα σου; Είμαι σίγουρος ότι σηκώνει βελτίωση!

    Θα σου πρότεινα να κάνεις μια καλή διατροφή όγκου με σωστό πρόγραμμα γυμναστικής να βάλεις λίγο κρέας πάνω σου και κοίταξε για κοιλιακούς από του χρόνου ή του παραχρόνου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 21-04-12 στις 17:35
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-04-12 17:44 #3
    Προεπιλογή
    Σε σχέση με την περίοδο πριν αρχίσω έχω δει τεράστια διαφορά πάνω μου, έχουν σφίξει όλοι οι μύες και έχω ανοίξει και το στήθος-πλάτη, το κακό είναι όμως όπως προείπα η μη πληροφόρηση από τους γυμναστές. Από ότι μου είπε πριν καμιά εβδομάδα πρέπει να παίρνω πολύ πρωτεΐνη από τις τροφές μου πράγμα που δεν έκανα, έτρωγα αρκετά αλλά όχι τόσο σωστά, έτσι ξεκίνησα τώρα να τρώω πολύ πρωτεΐνη, το πρόγραμμα μου είναι 5 ημερών. Λίπος δε φαίνεται να έχω πουθενά αλλού στο σώμα παρά μόνο στην κοιλιά, και το στήθος θα δείξει αρκεί να κόψει πιστεύω. Με την αερόβια τι να κάνω? Να κόψω το τρέξιμο που με μειώνει στους μύες? Γιατί έτσι δε με κόβω να κάνω όγκο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-04-12 17:57 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sofo007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σχέση με την περίοδο πριν αρχίσω έχω δει τεράστια διαφορά πάνω μου, έχουν σφίξει όλοι οι μύες και έχω ανοίξει και το στήθος-πλάτη, το κακό είναι όμως όπως προείπα η μη πληροφόρηση από τους γυμναστές. Από ότι μου είπε πριν καμιά εβδομάδα πρέπει να παίρνω πολύ πρωτεΐνη από τις τροφές μου πράγμα που δεν έκανα, έτρωγα αρκετά αλλά όχι τόσο σωστά, έτσι ξεκίνησα τώρα να τρώω πολύ πρωτεΐνη, το πρόγραμμα μου είναι 5 ημερών. Λίπος δε φαίνεται να έχω πουθενά αλλού στο σώμα παρά μόνο στην κοιλιά, και το στήθος θα δείξει αρκεί να κόψει πιστεύω. Με την αερόβια τι να κάνω? Να κόψω το τρέξιμο που με μειώνει στους μύες? Γιατί έτσι δε με κόβω να κάνω όγκο!
    Όγκο κάνεις τρώγοντας πολύ και κάνοντας βαριά γυμναστική (TDEE). Προσπαθώντας να χάσεις λίπος δεν παίρνεις όγκο απλά προσπαθείς να διατηρήσεις αυτά που έχεις.

    Μυς δεν χάνεις με την αερόβια.. μύς χάνεις μόνο αν σταματήσεις να κάνεις γυμναστική και να τρως σωστά για πολλές εβδομάδες.

    Πέρνα από την ενότητα διατροφή να δεις πώς πρέπει να τρως, επίσης βάλε το πρόγραμμα σου στην αντίστοιχη ενότητα για κριτική είμαι σίγουρος ότι δεν είναι καλό.
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-04-12 19:00 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sofo007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα που με απασχολεί και δυστυχώς δε μπορώ να βγάλω άκρη μιας και ακούω ένα σωρό διαφορετικές γνώμες και απόψεις!
    Εγώ είμαι αυτός εδώ κάτω, πάω γυμναστήριο από το Νοέμβρη του 2010 και δυστυχώς λόγο έλλειψης πληροφόρησης δεν έχω καταφέρει να κάνω όσα θα έπρεπε να έχω κάνει με αρκετή γυμναστική! Στόχος μου για τώρα είναι να κόψει το στήθος μου από κάτω για να δείχνει ωραία και να γραμμώσω κοιλιακούς! Αρχές Φλεβάρη έκανα λιπομέτρηση και μου έβγαλε 10,6% λίπος στα 71,2kg και αρχές Απρίλη που ξανά έκανα μου έβγαλε 10,4% στα 70,4. Έχασα μισό κιλό μύες και 100 γρ λίπους! Λοιπόν, τα δεδομένα είναι ότι από Μάρτη ξεκίνησα τρέξιμο και πιστεύω ότι για αυτό έχασα τόσους μύες! Μήπως θα έπρεπε να κάνω περπάτημα καλύτερα ή στο ελλειπτικό για να μη χάνω μύες όπως μου είπαν?
    Όνομα: IMG_20120421_163046.jpg Εμφανίσεις: 10543 Μέγεθος: 86,9 KB Όνομα: IMG_20120421_163213.jpg Εμφανίσεις: 6195 Μέγεθος: 105,6 KB
    Παμε καλα ; χανεις μυες απο την αεροβια ασκηση ; Κοιταξε οπως ειπε και ο Keirox δεν χανεις και ετσι ειναι..

    Προσωπικα θελω να μου πεις λιγο απο διατροφη , απο ασκηση και το υψος που εχεις.. για να βγουν κοιλιακοι πρεπει να ειναι γυμνασμενη και συννεπως να μην τους σκεπαζει το λυπος...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-04-12 19:03 #6
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    παιδια καποιος χανει κατι οταν το εχει. αν δεν το εχει, δεν θα χασει και τιποτα. οποτε θα πρεπει πρωτα ο φιλος μας σταρτερ να προσπαθησει να το αποκτησει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-04-12 19:07 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια καποιος χανει κατι οταν το εχει. αν δεν το εχει, δεν θα χασει και τιποτα. οποτε θα πρεπει πρωτα ο φιλος μας σταρτερ να προσπαθησει να το αποκτησει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-04-12 01:17 #8
    Προεπιλογή
    Ύψος 1,80, Τη διατροφή μου την ανέβασα στο αντίστοιχο φόρουμ πριν λίγο, θα την βρείτε πάνω πάνω...
    Από ασκήσεις δεν έχω στάνταρ αλλά παίζω αυτή τη περίοδο 15,10,6,15 με αυξανόμενα κιλά στα 15, 10, 6 και βάζω στις τελευταίες 15 τα κιλά του δεύτερου σετ των 10. Κοιλιακούς κάνω 2-3 φορές την εβδομάδα 3 ασκήσεις, μία για κάτω, μία για πλάγιους και μία για πάνω. Δε ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει που έχασα μυικό ιστό γιατί δεν έχω διακόψει το γυμναστήριο καθόλου όλον αυτό το καιρό! Διορθώστε με όπου κάνω λάθος γιατί δε βλέπω χαΐρια...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sofo007 : 22-04-12 στις 01:19
    Απάντηση με παράθεση