Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 16-04-12 11:10 #1

    Εγγραφή
    06-07-2010
    Περ.
    Ηρακλειο Κρ
    Μηνύματα
    64
    Προεπιλογή αεροβια 3 φορες τη μερα για καψιμο λιπους!
    Σκεφτόμουν να κάνω ένα πρόγραμμα αερόβιας που 8α αποτελείται απο ένα 25 λεπτο τρέξιμο το πρωί με άδειο στομάχι, μετά απο 4 ώρες 130 ώρα ποδοβόλευ ((που είναι αρκετά δύσκολο)(!) και απο 20 λεπτά αερόβια πριν νυχτώσει. Δεν μπορώ για 2 βδομάδες να κάνω βάρη λόγω τατουάζ στο χέρι, αλλά μπορώ να κάνω αερόβια και το σκεφτόμουν για κάψιμο λίπους. Είμαι 182 και 91 κιλά μετα από 2 χρόνια όγκου, έχω φτάσει εκεί που θέλω και τώρα θέλω γράμμωση. Πιστεύεται πως θα κάνει δουλειά το συγκεκριμένο πρόγραμμα 15 ημερών;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-04-12 11:37 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The_Mollifier Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκεφτόμουν να κάνω ένα πρόγραμμα αερόβιας που 8α αποτελείται απο ένα 25 λεπτο τρέξιμο το πρωί με άδειο στομάχι, μετά απο 4 ώρες 130 ώρα ποδοβόλευ ((που είναι αρκετά δύσκολο)(!) και απο 20 λεπτά αερόβια πριν νυχτώσει. Δεν μπορώ για 2 βδομάδες να κάνω βάρη λόγω τατουάζ στο χέρι, αλλά μπορώ να κάνω αερόβια και το σκεφτόμουν για κάψιμο λίπους. Είμαι 182 και 91 κιλά μετα από 2 χρόνια όγκου, έχω φτάσει εκεί που θέλω και τώρα θέλω γράμμωση. Πιστεύεται πως θα κάνει δουλειά το συγκεκριμένο πρόγραμμα 15 ημερών;
    Όχι, δεν θα κάνεις τίποτα (το γιατί έχει να κάνει σχέση με την αύξηση της κορτιζόλης και τον καταβολισμό - πολύ χονδρικά). Πιο πολύ θα σε βοηθούσαν 3 τρεξίματα 20λεπτα ( και 3 workout με βάρη όταν είσαι κομπλέ).

    Η γράμμωση είναι καθαρά θέμα θερμίδων και σε γενικές γραμμές είναι είναι χρονοβόρα. Πολύ χονδρικά είναι ένα 1 κιλό λίπους κάθε 2 εβδομάδες αν τα κάνεις όλα σωστά.

    Μην ψάχνεις για πατέντες, υπολόγισε το ΤDEE, αφαίρεσε 500 θερμίδες (ώστε αν είσαι υποθερμιδικά), φτιάξε τα μάκρο σου, ζύγιζε τα φαγητά σου και μέτρα θερμίδες (www.myfitnesspal.com) κάνε λίγο αερόβιο (εφόσον δεν μπορείς να κάνεις βάρη για την ώρα) και θα είσαι πολύ κομπλέ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 16-04-12 στις 11:43
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-04-12 12:17 #3
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων

    Η γράμμωση είναι καθαρά θέμα θερμίδων και σε γενικές γραμμές είναι είναι χρονοβόρα. Πολύ χονδρικά είναι ένα 1 κιλό λίπους κάθε 2 εβδομάδες αν τα κάνεις όλα σωστά.
    ενσταση φιλε μου. δεν ειναι θεμα θερμιδων για να κανεις γραμμωση, αλλα περισοτερο ειναι θεμα μιας αλυσιδας αεροβια-ποιοτητας διατροφης-πρπονησης. αν μιλαμε για γραμμωση και οχι απλα για στοχο να χασουμε κιλα.

    εντιτ. συμφωνω πως η αεροβια αυτη ειναι υπερβολικη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-04-12 16:39 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενσταση φιλε μου. δεν ειναι θεμα θερμιδων για να κανεις γραμμωση, αλλα περισοτερο ειναι θεμα μιας αλυσιδας αεροβια-ποιοτητας διατροφης-πρπονησης. αν μιλαμε για γραμμωση και οχι απλα για στοχο να χασουμε κιλα.

    εντιτ. συμφωνω πως η αεροβια αυτη ειναι υπερβολικη.
    Έχεις δίκιο εννοούσα χάσιμο λίπους (από 20% στα 13%/12%) και όχι γράμμωση BB. Η γράμμωση για BB (απο 12% και κάτω) χωρίς να ξέρω γιατί δεν το έχω κάνει ποτέ πιστεύω ότι είναι μια άλλη τελείως διαφορετική ιστορία.
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-04-12 17:12 #5
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    WTF??
    Γιατί να κάνεις 3 φορές τη μέρα αερόβιο???
    Μέχρι τώρα πόσο έκανες??
    Είναι υπερβολή, δεν έχει νόημα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-04-12 19:59 #6
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων

    εντιτ. συμφωνω πως η αεροβια αυτη ειναι υπερβολικη.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    WTF??
    Γιατί να κάνεις 3 φορές τη μέρα αερόβιο???
    Μέχρι τώρα πόσο έκανες??
    Είναι υπερβολή, δεν έχει νόημα...

    αυτο λεμε. 3 φορες ουτε οι αγωνηστικοι δεν κανουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-04-12 21:03 #7
    Προεπιλογή
    Δηλαδή το να πέσει κάποιος στο 9-10% χωρίς αερόβια δεν γίνεται? Πολλοί λένε ότι αερόβια δεν χρειάζεται καθόλου. Είναι προαιρετικό για λόγους υγείας κυρίως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-04-12 21:04 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    σωπα καλε..μια χαρα γινεται..

    το αν χρειαζεται η οχι,το ξερει το σωμα σου καλυτερα απο τους "πολλους" που το λενε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-04-12 12:02 #9
    Προεπιλογή
    Αν και δεν ξερω πολυ καλα απο αυτα θα σ πω την αποψη μου δηλαδη αυτο που εκανα και οχι απλα βρηκα αποτελεσμα αλλα εκανα διαφορα μεγαλη...!

    Κανω πρωι ενα 20 λεπτο αεροβια (τρεξιμο) μετα γυμναστηριο 10 λεπτα διαδρομος και ελλειπτικο 10 λεπτα και μετα τα βαρυ 20 λεπτα τρεξιμο η εξω η διαδρομος.. και προσεχω την διατροφη μμσε 3μιση μηνες εχασα 14 κιλλα! χωρις να κρεμασω και τα σχετικα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-04-12 17:03 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The_Mollifier Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκεφτόμουν να κάνω ένα πρόγραμμα αερόβιας που 8α αποτελείται απο ένα 25 λεπτο τρέξιμο το πρωί με άδειο στομάχι, μετά απο 4 ώρες 130 ώρα ποδοβόλευ ((που είναι αρκετά δύσκολο)(!) και απο 20 λεπτά αερόβια πριν νυχτώσει. Δεν μπορώ για 2 βδομάδες να κάνω βάρη λόγω τατουάζ στο χέρι, αλλά μπορώ να κάνω αερόβια και το σκεφτόμουν για κάψιμο λίπους. Είμαι 182 και 91 κιλά μετα από 2 χρόνια όγκου, έχω φτάσει εκεί που θέλω και τώρα θέλω γράμμωση. Πιστεύεται πως θα κάνει δουλειά το συγκεκριμένο πρόγραμμα 15 ημερών;
    αυτο δεν το καταλαβαινω...δεν μπορεις να κανεις βαρη αλλα μπορεις να κανεις αεροβιο που θα ιδρωνεις τερμα kai ποδοβολλευ με τον ηλιο νταλα??
    οι μαλακες πολλοι και οι μπυρες τελειωνουν
    Απάντηση με παράθεση