Θέμα: Ant's log

Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 164
  1. 30-03-12 15:10 #1
    Wink Ant's log
    Καλησπέρα σε όλους!
    Ξεκίνησα και εγώ την προσπάθειά μου πριν από 1 1/2 μήνα περίπου αλλά με βρίσκει ακόμα στα ίδια- με διάφορα αναβοκατεβάσματα σε διατροφές , γυμναστικές κτλ δεν έκανα ουσιαστικά τπτ...γι αυτό και αποφασίζω να ξεκινήσω ημερολόγιο προπόνησης προκειμένου να αισθάνομαι "υποχρεωμένη" (στον ευατό μου κυρίως) να είμαι πιστή..
    Από αύριο πρωί ξεκινώ κανονικά προπονήσεις (εκτός-εντός γυμναστηρίου) καθώς και καταγραφή της διατροφής.
    Ξεκινάω στα 1,67εκ με 69 κιλά (και λίπος >30%).
    Οποιαδήποτε βοήθεια στον αγώνα ευπρόσδεκτη!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-03-12 15:19 #2
    Προεπιλογή
    καλη αρχη!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-03-12 15:21 #3
    Προεπιλογή
    καλη αρχη κ απο μενα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-03-12 15:26 #4
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους!
    Ξεκίνησα και εγώ την προσπάθειά μου πριν από 1 1/2 μήνα περίπου αλλά με βρίσκει ακόμα στα ίδια- με διάφορα αναβοκατεβάσματα σε διατροφές , γυμναστικές κτλ δεν έκανα ουσιαστικά τπτ...γι αυτό και αποφασίζω να ξεκινήσω ημερολόγιο προπόνησης προκειμένου να αισθάνομαι "υποχρεωμένη" (στον ευατό μου κυρίως) να είμαι πιστή..
    Από αύριο πρωί ξεκινώ κανονικά προπονήσεις (εκτός-εντός γυμναστηρίου) καθώς και καταγραφή της διατροφής.
    Ξεκινάω στα 1,67εκ με 69 κιλά (και λίπος >30%).
    Οποιαδήποτε βοήθεια στον αγώνα ευπρόσδεκτη!!
    Καλά αρχή!
    Στα ίδια στατς παίζουμε! Και΄γω κάπου τόσο ξεκίνησα τον Ιανουάριο.
    Γραψε μας για σενα όσες περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς για να καταλάβουμε.
    Γιατί έχεις ανεβοκατεβάσματα στη διατροφή; Μήπως είναι πολύ αυστηρη και το χαλάς επειδή πεινάς;
    Από γυμναστική βρες ένα προγραμμα και ακολουθησε το μερικές εβδομάδες για να δεις αν δουλευει...μην αλλάζεις συνέχεια.
    Αν και κατά τη γνώμη μου στους αρχάριους ότι και να κάνουν δουλευει τον πρώτο καιρό!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-03-12 15:34 #5
    Προεπιλογή
    Καλη αρχη στο log σου και καλη συνεχεια σε οτι σχεδιαζεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-03-12 17:17 #6
    Προεπιλογή
    καλη αρχη να εχεις. τα πρωτα αποτελεσματα θα τα δεις στους πρωτους 6 μηνες. και γενικα στον χρονο επνω. στο λεω αυτο για να μην χαλαστεις αν δεν δεις συντομα αποτελεσματα.
    Κανένας άντρας δεν αξίζει τα δάκρυά μου!Ο μόνος που τα αξίζει δεν 8α με κάνει να κλάψω ΠΟΤΕ..
    Τα δάκρυα που δεν φαίνονται.. είναι αυτά που πονάνε περισσότερο..
    Αδικία είναι να σου γκρεμίζουν τα όνειρα που φτιάχνεις..
    είναι όμως ειρωνία να στα γκρεμίζει αυτός που είναι ΜΕΣΑ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 31-03-12 02:37 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    καλώς ηρθες και απο μένα!

    ξεκοκκαλισε το φορουμ τοσο στα τοπικς οσο και στα αρθρα και θα μαθεις πολλα οσον αφορα την προπονηση και διατροφη αλλα και πως λειτουργει το σωμα σου!

    ο,τι χρειαστεις βεβαια ειμαστε εδω για να σε βοηθησουμε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 31-03-12 09:17 #8
    Προεπιλογή
    ουπς τωρα σε ειδα ....καλη αρχη και απο μενα ....!!!!ολα ειναι δυνατα οταν το θελεις πολυ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-03-12 09:18 #9
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Καλως ηρθες και απο μενα ,καλη αρχη στο λογκ σου και καλη επιτυχια στους στοχους σου.Καλο ειναι να μην αισθανεσαι υποχρεωμενη πουθενα γιατι αυτο θα σε κουρασει.Κρατα το λογκ σαν καταγραφη της προσπαθειας σου και κατι σαν προχειρο με συμβουλες και προτασεις απο ολες μας!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 31-03-12 09:34 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΝΑΤΑΛΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλη αρχη να εχεις. τα πρωτα αποτελεσματα θα τα δεις στους πρωτους 6 μηνες. και γενικα στον χρονο επνω. στο λεω αυτο για να μην χαλαστεις αν δεν δεις συντομα αποτελεσματα.
    καλέ όχιιιιιιι.....
    θα αλλάζει σιγά σιγά και θα το βλέπει........



    Καλή αρχή και από μένα!
    Στο άπειρο πορεύομαι,

    απ' το άπειρο ξεκίνησα.

    Κέντρο του σύμπαντος κι αθάνατος

    νόμισα ο άμυαλος πως ήμουνα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-03-12 09:40 #11
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στην παρέα μας, καλή αρχή στο λόγκ σου και καλή δυναμη. Θα δεις οτι θα σε βοηθησει πολύ να καταγράφεις τα πάντα, ασε που θα έχεις και εμάς να μην σε αφήνουμε σε ησυχία
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-03-12 23:09 #12
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ βρε κορίτσια για τα ενθαρρυντικά λόγια. Δεν ήμουν ποτέ στα κιλά και στο σωματότυπο που είμαι τώρα και με έχει πάρει από κάτω, οπότε αυτή τη φορά το έχω πάρει απόφαση να βελτιώσω την εικόνα μου (και να αποκτήσω και αντοχές γιατί θέλω να μπορώ να κάνω πράγματα χωρίς να μου βγαίνει η γλώσσα...).΄'Εχω ένα αγοράκι 12 μηνών περίπου, πριν από την εγκυμοσύνη γυμναζόμουν με διαφορετικούς τρόπους, παλαιότερα γυμναστήριο, στη συνέχεια ποδήλατο, τρέξιμο, πεζοπορίες, αναρρίχηση, χορούς. Πήρα αρκετά κιλά στην εγκυμοσύνη, περίπου 20 και μου έχουν ακόμα μείνει 5 + κάποια που θέλω παραπάνω να χάσω. Τα ιδανικά μου είναι γύρω στα 58..ο χρόνος τώρα για γυμναστική είναι πιο περιορισμένος, δουλεύω κανονικά πρωινά , ε και τα απογεύματα θέλω όσο γίνεται να περνώ χρόνο με την οικογένεια. Οπότε σκέφτομαι καταρχήν να φτιάξω τη διατροφή μου και γυμναστική όσες περισσότερες φορές μπορώ μέσα στη βδομάδα. Σήμερα πχ, και ενώ έλεγα ότι θα καταφέρω να πάω γυμναστήριο δεν πρόλαβα. Αντί αυτού περπάτησα με τον μικρό στην πλάτη, 45' στο βουνό (κάτι είναι και αυτό..
    Λοιπόν η διατροφή μου σήμερα είχε ως εξής

    Πρωινό 9.15: 1 ποτήρι γάλα light, 1 πιτάκι με 4 κ.σ. κουάκερ, 1 κ.γ. κακάο, 2 κ.σ. γάλα και στη συνέχεια 1/2 κ. γ. έτοιμο φυστικοβούτυρο και 1/2 μπανάνα
    10.15-11.00: 45' περπάτημα
    Δεκατιανό :Καφές μέτριος με 2 ζαχαρίνες (δεν πρόλαβα να φάω κάτι άλλο)
    Μεσημεριανό 14.30: 5 κουταλιές σούπας φακές και 3 αυγά (από τα οποία το 1 ολόκληρο)
    Απογευματινό 17.30: 1 γιαούρτι 2% λιπαρά και 10 περίπου ξηροί καρποί
    Βραδινό 22.00 : 2 καλαμάκια κοτόπουλο, 1/2 βραστή πατάτα, λίγο αγγούρι και ντομάτα, 1/4 πίτα αλάδωτη από σουβλάκι και 1 ποτήρι coca zero.

    Για πείτε, πώς την βλέπετε?Νομίζω είχα αρκετή ώρα ανάμεσα σε πρωινό και μεσημεριανό αλλά επειδή ήμουν για καφέ , κούνιες κτλ δεν βρήκα κάτι να φάω. Με τα αναψυκτικά zero τι παίζει? Επιτρέπονται?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-04-12 01:31 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ βρε κορίτσια για τα ενθαρρυντικά λόγια. Δεν ήμουν ποτέ στα κιλά και στο σωματότυπο που είμαι τώρα και με έχει πάρει από κάτω, οπότε αυτή τη φορά το έχω πάρει απόφαση να βελτιώσω την εικόνα μου (και να αποκτήσω και αντοχές γιατί θέλω να μπορώ να κάνω πράγματα χωρίς να μου βγαίνει η γλώσσα...).΄'Εχω ένα αγοράκι 12 μηνών περίπου, πριν από την εγκυμοσύνη γυμναζόμουν με διαφορετικούς τρόπους, παλαιότερα γυμναστήριο, στη συνέχεια ποδήλατο, τρέξιμο, πεζοπορίες, αναρρίχηση, χορούς. Πήρα αρκετά κιλά στην εγκυμοσύνη, περίπου 20 και μου έχουν ακόμα μείνει 5 + κάποια που θέλω παραπάνω να χάσω. Τα ιδανικά μου είναι γύρω στα 58..ο χρόνος τώρα για γυμναστική είναι πιο περιορισμένος, δουλεύω κανονικά πρωινά , ε και τα απογεύματα θέλω όσο γίνεται να περνώ χρόνο με την οικογένεια. Οπότε σκέφτομαι καταρχήν να φτιάξω τη διατροφή μου και γυμναστική όσες περισσότερες φορές μπορώ μέσα στη βδομάδα. Σήμερα πχ, και ενώ έλεγα ότι θα καταφέρω να πάω γυμναστήριο δεν πρόλαβα. Αντί αυτού περπάτησα με τον μικρό στην πλάτη, 45' στο βουνό (κάτι είναι και αυτό..
    Λοιπόν η διατροφή μου σήμερα είχε ως εξής

    Πρωινό 9.15: 1 ποτήρι γάλα light, 1 πιτάκι με 4 κ.σ. κουάκερ, 1 κ.γ. κακάο, 2 κ.σ. γάλα και στη συνέχεια 1/2 κ. γ. έτοιμο φυστικοβούτυρο και 1/2 μπανάνα
    10.15-11.00: 45' περπάτημα
    Δεκατιανό :Καφές μέτριος με 2 ζαχαρίνες (δεν πρόλαβα να φάω κάτι άλλο)
    Μεσημεριανό 14.30: 5 κουταλιές σούπας φακές και 3 αυγά (από τα οποία το 1 ολόκληρο)
    Απογευματινό 17.30: 1 γιαούρτι 2% λιπαρά και 10 περίπου ξηροί καρποί
    Βραδινό 22.00 : 2 καλαμάκια κοτόπουλο, 1/2 βραστή πατάτα, λίγο αγγούρι και ντομάτα, 1/4 πίτα αλάδωτη από σουβλάκι και 1 ποτήρι coca zero.

    Για πείτε, πώς την βλέπετε?Νομίζω είχα αρκετή ώρα ανάμεσα σε πρωινό και μεσημεριανό αλλά επειδή ήμουν για καφέ , κούνιες κτλ δεν βρήκα κάτι να φάω. Με τα αναψυκτικά zero τι παίζει? Επιτρέπονται?
    Αντε να κανω ποδαρικο στα σχολια
    Καλο ειναι να προσπαθησεις να παιρνεις πραγματακια σε μικρα μικρα ταπερακια αν λειπεις ωρες...μη μενεις πολλες ωρες νηστικη...ετσι θα εξαλειψεις κ πιθανοτητες πιστευω να φας καμια βλακειουλα...
    Τα αναψυκτικα εγω προσωπικα εχω διαπιστωσει οτι πρηζουν....(φουσκωνουν την κοιλια) τωρα βεβαια δε ξερω κ ποσο συχνα σου αρεσει να τα καταναλωνεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-04-12 01:48 #14
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ βρε κορίτσια για τα ενθαρρυντικά λόγια. Δεν ήμουν ποτέ στα κιλά και στο σωματότυπο που είμαι τώρα και με έχει πάρει από κάτω, οπότε αυτή τη φορά το έχω πάρει απόφαση να βελτιώσω την εικόνα μου (και να αποκτήσω και αντοχές γιατί θέλω να μπορώ να κάνω πράγματα χωρίς να μου βγαίνει η γλώσσα...).΄'Εχω ένα αγοράκι 12 μηνών περίπου, πριν από την εγκυμοσύνη γυμναζόμουν με διαφορετικούς τρόπους, παλαιότερα γυμναστήριο, στη συνέχεια ποδήλατο, τρέξιμο, πεζοπορίες, αναρρίχηση, χορούς. Πήρα αρκετά κιλά στην εγκυμοσύνη, περίπου 20 και μου έχουν ακόμα μείνει 5 + κάποια που θέλω παραπάνω να χάσω. Τα ιδανικά μου είναι γύρω στα 58..ο χρόνος τώρα για γυμναστική είναι πιο περιορισμένος, δουλεύω κανονικά πρωινά , ε και τα απογεύματα θέλω όσο γίνεται να περνώ χρόνο με την οικογένεια. Οπότε σκέφτομαι καταρχήν να φτιάξω τη διατροφή μου και γυμναστική όσες περισσότερες φορές μπορώ μέσα στη βδομάδα. Σήμερα πχ, και ενώ έλεγα ότι θα καταφέρω να πάω γυμναστήριο δεν πρόλαβα. Αντί αυτού περπάτησα με τον μικρό στην πλάτη, 45' στο βουνό (κάτι είναι και αυτό..
    Λοιπόν η διατροφή μου σήμερα είχε ως εξής

    Πρωινό 9.15: 1 ποτήρι γάλα light, 1 πιτάκι με 4 κ.σ. κουάκερ, 1 κ.γ. κακάο, 2 κ.σ. γάλα και στη συνέχεια 1/2 κ. γ. έτοιμο φυστικοβούτυρο και 1/2 μπανάνα λοιπον εδω ,,,μεσα στο πιτακι δεν χρειαζεται το γαλα αν το εβαλες ετσι...το πιτακι ποσα αυγα εχει?δεν χρειαζεται να εχεις πηγη πρωτεινης και απο αυγα και απο γαλα....
    δεχομαι την μπανανα και το κακαο...οχι ΚΑΙ το φυστικοβουτυρο...του ματσ κ δεν χρειαζεται...

    κανε το πρωινο σου πχ ως εξης...πιτακι με αυγα και κακαο κ μπανανα μεσα κ εισαι οκ....λιγες αλλαγε ςτην φορα

    10.15-11.00: 45' περπάτημα
    Δεκατιανό :Καφές μέτριος με 2 ζαχαρίνες (δεν πρόλαβα να φάω κάτι άλλο)
    Μεσημεριανό 14.30: 5 κουταλιές σούπας φακές και 3 αυγά (από τα οποία το 1 ολόκληρο)ελαχιστες οι φακες...5κσ?τι ειναι αυτο?χορτασες?χμ...
    Απογευματινό 17.30: 1 γιαούρτι 2% λιπαρά και 10 περίπου ξηροί καρποί αναλατοι ωμοι κ αρχισε να μετρας ακριβως...θα προτιμουσα ενα μηλο εδω αντι για ξηροκαρπια για να χορτασεις κ πιο πολυ
    Βραδινό 22.00 : 2 καλαμάκια κοτόπουλο, 1/2 βραστή πατάτα, λίγο αγγούρι και ντομάτα, 1/4 πίτα αλάδωτη από σουβλάκι και 1 ποτήρι coca zero.
    η πιτα αφου θες η πατατα...τωρα το μιση βραστη πατατα δεν εχω ιδεα ποσο ηταν σε σενα...οπως κ το 1/4 πιτας...φανταζομαι τσιμπησες ε?

    θα προτιμουσα εφοσον δεν εκανες την επιλογη φιλετο κοτοπουλο εξω με σαλατα να ετρωγες καλυτερα μονο τα σουβλακια κ την πατατα...αυτα...η πιτα οχι

    Για πείτε, πώς την βλέπετε?Νομίζω είχα αρκετή ώρα ανάμεσα σε πρωινό και μεσημεριανό αλλά επειδή ήμουν για καφέ , κούνιες κτλ δεν βρήκα κάτι να φάω. Με τα αναψυκτικά zero τι παίζει? Επιτρέπονται?

    θα επανελθεις γρηγορα αρκει να το βαλεις προγραμμα και να μπεις σε μια σειρα


    εφοσον δεν εχεις πολυ χρονο και καποιιες φορες μπορει ουτε γυμναστηριο να πας θα σου προτεινα να χρησιμοποιησεις το σωμα σου στο σπιτι οπου δεν υπαρχουν δικαιολογιες
    με αυτο μπορεις να κανεις τα παντα κ απλα να τα παιξεις

    με τα αναψυτκικα αυτα μπορει οπως λενε να μην εχουν θερμιδες αλλα εγω προσωπικα δεν τα εμπιστευομαι...για να ειναι τοσο γλυκα κατι βαζουν,μπορει να μην ειναι καθαρη ζαχαρη αλλα ολα αυτα τα γλυκξαντικα τα θεωρω εξισου επικινδυνα
    καλυτερα να τα βγαλεις απο τη διατροφη σου κ να αντικαταστησεις με τσαγακι που θα φτιαχνεις εσυ κ τωρα που ζεσταινει ο καιρος ειναι οτι πρπεει με παγακια

    τωρα σχετικα με τη διατροφη σου...στα εχω σημειωσει εκει μεσα με μωβουλι


    εαν σου φαινονται πολυ αυστηρα τα σχολια που σου εγραψα μην αγχωνεσαι....ειναι συμβουλες για να πετυχεις πιο ευκολα τον στοχο σου...κ να μαθαινεις σιγα σιγα....

    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-04-12 12:14 #15
    Προεπιλογή
    καλη αρχη στο ειπα ???δεν θυμαμαι !
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία