Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 27 από 27
  1. 19-03-12 22:25 #16
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Silvester Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε οκ αυτος βενεται κανει καλισθενικη γυμναστικη..δληαδη Push ups βυθισεις μονυζογο κατακορυφο και τετοια..αλλα θελει αρκετο χρονο για να δεις μεγαλα αποτελεσματα...βεβαια εξαρταται και απο τη διατροφη του καθενος
    Και την γενετικη προδιαθεση-καλουπι μεχρι εναν βαθμο....
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-03-12 22:28 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Silvester Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε οκ αυτος βενεται κανει καλισθενικη γυμναστικη..δληαδη Push ups βυθισεις μονυζογο κατακορυφο και τετοια..αλλα θελει αρκετο χρονο για να δεις μεγαλα αποτελεσματα...βεβαια εξαρταται και απο τη διατροφη του καθενος
    ακριβως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-03-12 22:29 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο george8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια.ειμαι νεος στο φορουμ και 8α 8ελα απο σας να με βοηθησετε.ειμαι 15χρονων 1,81 και καπου στα 68 κιλα.με την γυμναστικη χαζοασχολουμαι(υπαρχουν περιοδοι που ασχολουμαι αρκετα και αλλες καθολου).με ενδιαφερει η γυμναστικη στο σπιτι για την βρισκω πιο αμεση.
    στη διαθεση μου εχω μονοζυγο,και εναν αλτηρα με 4 5κιλους δισκους.στοχος μου ειναι να φτιαξω ενα καλο σε γενικες γραμμες σωμα.
    καταρχην φιλε, πρεπει για αρχη να ξεκαθαρισεις τι θα εχεις ως αρχικο στοχο ! δευτερον θα χρειαστεις λιγο ακομη εξοπλισμο ετσι ωστε να κανεις κατι καλο και μεσα στο σπιτι ! π.χ. δευτερο αλτηρα, περισσοτερα κιλα για να πετυχενεις το σωστο βαρος σε καθε ασκηση, καποια μπαρα και εναν παγκο....για αρχη με αυτα μονο μπορεις να κανεις δουλεια...τριτον αεροβια ασκεισαι καθολου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-03-12 22:30 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο george8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβως.
    βεβαια η προπονηση που κανει ο φιλος σου ειναι λιγο βαρετη σπιτι..δλαδη ειναι καλυτερο να γινει σε καποιο παρκακι η σε καποιον ανοιχτο χωρο ωστε να υπαρχει και περισσοτερη διαθεση
    No pain..No gain
    No excuses
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-03-12 22:39 #20
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s0k0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικη μου αποψη, κανε τους αλτηρες δυο, παρε και αλλους δισκους, επειτα με "πατεντες" βγαινουν ασκησεις, αλλα μην περιμενεις και πολλα...
    γιατι αυτο? και γω στο σπιτι κανω προπονηση και το καλοκαιρι που μας περασε 3 μηνες στο σπιτι τις εβγαζα τις προπονήσεις στην ταρατσα... μια χαρα αποτελεσματα ειχα για τα στανταρ που έθεσα.

    Για μενα δεν παίζει ρολο που θα κανεις γυμναστική αλα το πως κανεις γυμναστική, με τι ένταση, ποσο τεχνικα σωστο ειναι το πλανο σου.. και οι παραμετροι συνεχίζονται...

    το μονοζυγο ειναι απο τα βασικα που πρεπει να εχει πιστευω καποιος στο σπιτι για να μπορεσει να δουλεψει. Παρε ακομα μια μπαρα για να γινουν 2 οι αλτηρες.

    προσωπικά χρησιμοποιώ λάστιχα και μου έχουν λύσει τα χερια. μπορεις να κανεις πολλες ασκήσεις με αυτα. Υπάρχουν απο μαλακα μεχρι πολυ σκληρα λάστιχα, εγω εχω ενα με αντίσταση 30 λίμπρες και κανω σχεδόν ολες της ασκήσεις με αυτο.

    μονοζυγο/λαστιχα/μπαλα με αυτα βγαζω ολοκληρο προγραμα.
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-03-12 22:41 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταρχην φιλε, πρεπει για αρχη να ξεκαθαρισεις τι θα εχεις ως αρχικο στοχο ! δευτερον θα χρειαστεις λιγο ακομη εξοπλισμο ετσι ωστε να κανεις κατι καλο και μεσα στο σπιτι ! π.χ. δευτερο αλτηρα, περισσοτερα κιλα για να πετυχενεις το σωστο βαρος σε καθε ασκηση, καποια μπαρα και εναν παγκο....για αρχη με αυτα μονο μπορεις να κανεις δουλεια...τριτον αεροβια ασκεισαι καθολου?
    στοχος ειναι καθαρα ενα καλο σωμα.οχι υπερβολες.τρεχω μια φορα την εβδομαδα σε ενα αλσακι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-03-12 00:00 #22
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    δεν χρειάζεσαι αλτήρες άμεσα.
    έγω θα σου προτείνω να χρησιμοποιείς μονόζυγο και πους απς και καθίσματα και δες πως θα πας σε 2 μήνες και τα ξαναλέμε.
    π.χδευτέρα: Μονόζυγο ανοιχτή λαβή
    Πους απς ανοιχτό άνοιγμα
    Κοιλιακούς
    Τρίτη: Καθίσματα
    Προβολές με τα πόδια
    Γάμπες
    Τετάρτη:Ξεκουραση
    Πέμπτη:Μονόζυγο κλειστή λαβή
    Πους απς με τ πόδια σε μια καρέκλα
    βυθίσεις σε δύο καρέκλες
    Παρασκευή: καθίσμτα ένα ένα πόδι(το ένα πόδι σε καρέκλα)
    box jumps
    Γάμπες Κοιλιακούς
    Αν θες να εντάξεις και αλτήρες δες το λινκ που σου έστειλαν τα παιδιά
    Wolff's Law

    Μένουμε Ελλάδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-03-12 00:06 #23
    Προεπιλογή
    αυτο 8α κανω.8α κανω και βαρη οσο μπορω.
    μια ερωτηση,για γαμπες τι ασκησεις να κανω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-03-12 00:17 #24
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    πάνε σε μια επιφάνεια λίγο υπερυψωμένη βάλε τις μύτες των ποδιών σου πάνω τις και ανεβοκατέβαινε.Στο κατέβασμα καλά είναι να υπάρχει κενό γι να μπορείς να κατεβείς παραπάνω γιαυτο λέω και υπερυψωμένη. Γ να τ καταλάβεις δοκίμασε στο πάτωμα να σηκώνεσαι στις μύτες των ποδιών σου.Εκεί όμως δεν μπορείς να κατεβείς πολυ κάτω οπότε βρε μια ελαφρώς υπερ. επιφάνεια. Αν σού φαίνεραι εύκολο μπορείς να κρατάς και ένα αλτήρα για μεγαλύτερη επιβάρυνση.Ελπίζω να κατάλαβες...
    Wolff's Law

    Μένουμε Ελλάδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-03-12 00:22 #25
    Προεπιλογή
    απ'οτι καταλαβα 8α φαω το πατωμα στη μουρη
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-03-12 00:25 #26
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    Καλύτερα σε βίντεο δες εδώ διάφορα http://www.youtube.com/watch?v=8OughJl0WAo
    Wolff's Law

    Μένουμε Ελλάδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-03-12 14:44 #27
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tasos Green Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι αυτο? και γω στο σπιτι κανω προπονηση και το καλοκαιρι που μας περασε 3 μηνες στο σπιτι τις εβγαζα τις προπονήσεις στην ταρατσα... μια χαρα αποτελεσματα ειχα για τα στανταρ που έθεσα.

    Για μενα δεν παίζει ρολο που θα κανεις γυμναστική αλα το πως κανεις γυμναστική, με τι ένταση, ποσο τεχνικα σωστο ειναι το πλανο σου.. και οι παραμετροι συνεχίζονται...

    το μονοζυγο ειναι απο τα βασικα που πρεπει να εχει πιστευω καποιος στο σπιτι για να μπορεσει να δουλεψει. Παρε ακομα μια μπαρα για να γινουν 2 οι αλτηρες.

    προσωπικά χρησιμοποιώ λάστιχα και μου έχουν λύσει τα χερια. μπορεις να κανεις πολλες ασκήσεις με αυτα. Υπάρχουν απο μαλακα μεχρι πολυ σκληρα λάστιχα, εγω εχω ενα με αντίσταση 30 λίμπρες και κανω σχεδόν ολες της ασκήσεις με αυτο.

    μονοζυγο/λαστιχα/μπαλα με αυτα βγαζω ολοκληρο προγραμα.
    Εδω μας λεει το παιδι αμα ειναι ενταξει με εναν αλτηρα, τι αλλο να του πω οτι θα γινει mr olympia οταν ξυπνησει;
    Δεν εχει γνωσεις πολλες και φαινεται...
    Αυτα που του εχουν γραψει παρακατω ειναι πολυ καλα και συμφωνω σε αρκετα. Δεν ειναι υποχρεωτικοι οι αλτηρες..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη s0k0s : 20-03-12 στις 14:48
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12