Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 17
  1. 10-03-12 02:02 #1
    Προεπιλογή Impact Whey Deluxe (Μyprotein)
    Πως μου ξέφυγε αυτό το θέμα;

    Χρησιμοποιώ αυτό τον καιρό την Impact Whey Deluxe και είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος.

    Την έχει πάρει κανένας άλλος; Μήπως να ανοίξουμε ξεχωριστό θέμα;



    Nutritional Information

    Per 30g:
    Energy: 461.3kJ
    Energy: 110.2kcal
    Protein: 22.3g
    Carbohydrate: 1.9g
    Fat: 1.9g
    Ingredients

    Protein Blend (Whey Protein Concentrate*, Whey Protein Isolate*, Hydrolysed Whey Protein*), Cocoa Powder (chocolate flavour only), Flavouring (flavoured options only), Xanthan Gum, Colouring (Beetroot Red [strawberry flavour only]), Emulsifier (Soy Lecithin), Sweetener (Sucralose® [flavoured options only]). *From Milk.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lao : 10-03-12 στις 02:06
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-03-12 10:44 #2
    Προεπιλογή
    αυτη σκεφτομε να παρω lao τι λεει καλη ειναι εχει μεσα προφιλ αμινοξεων?γιατι δεν βλεπω κατι τετοιο.
    στην πεψη καλη ειναι?διοτι περνω την myofusion μετα απο 45 λεπτα την βγαζω στην τουαλετα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-03-12 11:27 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dio32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    διοτι περνω την myofusion μετα απο 45 λεπτα την βγαζω στην τουαλετα
    μαν,αν συμβαινει αυτο μην την ξαναπαρεις..εγω ειχα ενα κουβα,κ μετα απο 5-10 σκουπο που ειχα παρει,κ μου εκανε προβλημα την "εστειλα"..
    το εχω γραψει απειρες φορες..δεν φταινει η πρωτεινη οσον αφορα την πεψη..τα προσθετα που εχουν μεσα(διογκωτικα),δημιουργουν αναταραχες στο εντερο σε καποια ατομα..
    απο οτι βλεπω κ αυτη εδω εχει μεσα xanthan gum..μπορει δλδ να σε πειραξει κ αυτη με το ιδιο τροπο..μπορει κ οχι ομως..
    καλυτερα να περνεις πρωτεινες με 2-3 προσθετα τα οποια θα εχουν να κανουν μονο με γευση,γλυκυτητα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-03-12 12:01 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαν,αν συμβαινει αυτο μην την ξαναπαρεις..εγω ειχα ενα κουβα,κ μετα απο 5-10 σκουπο που ειχα παρει,κ μου εκανε προβλημα την "εστειλα"..
    το εχω γραψει απειρες φορες..δεν φταινει η πρωτεινη οσον αφορα την πεψη..τα προσθετα που εχουν μεσα(διογκωτικα),δημιουργουν αναταραχες στο εντερο σε καποια ατομα..
    απο οτι βλεπω κ αυτη εδω εχει μεσα xanthan gum..μπορει δλδ να σε πειραξει κ αυτη με το ιδιο τροπο..μπορει κ οχι ομως..
    καλυτερα να περνεις πρωτεινες με 2-3 προσθετα τα οποια θα εχουν να κανουν μονο με γευση,γλυκυτητα..
    αστα μαν με εχει στηλει κανονικοτατα τσαμπα την περνω αφου την βγαζω και εχω ενα κουβα ολοκληρο βρε γαμωτο,ωχ και η deluxe εχει θα δω μπορει να παρω απο εκει την isolate αν και εναι ακριβη.
    μπορει να παρω Concentrate.
    μαν αμα σου ευκολο μπορεις να μου πεις τι ετσι διογκωτικα?δηλαδη γιατι τα βαζουν μεσα τι σκοπο κανουν?εκτος αμα υπαρχει αναλογο τοπικ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dio32 : 10-03-12 στις 12:04
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-03-12 12:10 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    xanthan gum,guar gum ειναι 2 απο αυτα που θα δεις να χρησιμοποιουνται..για την υφη τα βαζουν μεσα..
    εμενα με ενοχλει κ η καραγενανη που εχει μεσα το μιλκο με το ιδιο τροπο..κ αυτη την βαζουν,σε καποιες πρωτεινες..
    αν πας στο θεμα της elite(dymatize),εχω γραψει νομιζω καποια πραγματα εκει..
    αν ψαξεις λιγο στο νετ,θα βρεις..πολλα απο αυτα,σου προκαλουν προβληματα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-03-12 12:33 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    xanthan gum,guar gum ειναι 2 απο αυτα που θα δεις να χρησιμοποιουνται..για την υφη τα βαζουν μεσα..
    εμενα με ενοχλει κ η καραγενανη που εχει μεσα το μιλκο με το ιδιο τροπο..κ αυτη την βαζουν,σε καποιες πρωτεινες..
    αν πας στο θεμα της elite(dymatize),εχω γραψει νομιζω καποια πραγματα εκει..
    αν ψαξεις λιγο στο νετ,θα βρεις..πολλα απο αυτα,σου προκαλουν προβληματα..
    οκ σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-03-12 13:37 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dio32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτη σκεφτομε να παρω lao τι λεει καλη ειναι εχει μεσα προφιλ αμινοξεων?γιατι δεν βλεπω κατι τετοιο.
    στην πεψη καλη ειναι?διοτι περνω την myofusion μετα απο 45 λεπτα την βγαζω στην τουαλετα
    Το προφίλ αμινοξέων δεν το έχω δει κάπου.

    Στην πέψη μια χαρά είναι. Την πίνω σκέτη, την ρίχνω σε γάλα, σε καφέ και σε ό,τι θες και δεν με πειράζει.

    Η γεύση, τέλος, ούτε πολύ γλυκιά αλλά ούτε πικρή. Τυπική σοκολάτα.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-03-12 05:49 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dio32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτη σκεφτομε να παρω lao τι λεει καλη ειναι εχει μεσα προφιλ αμινοξεων?γιατι δεν βλεπω κατι τετοιο.
    στην πεψη καλη ειναι?διοτι περνω την myofusion μετα απο 45 λεπτα την βγαζω στην τουαλετα
    καλα φιλε σε νιωθω. με τη Myofusion πρεπει να εκανα ατομικο ρεκορ κι εγω. 4-5 φορες τη μερα μεχρι που την πεταξα επειτα απο μικρο χρονικο διαστημα. για οσους δεν καταλαβαν εννοω τουαλετα. αλλιως με 4-5 τη μερα θα ημουν σε διαφημιση του ΑΧΕ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-03-12 06:05 #9
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    xanthan gum,guar gum ειναι 2 απο αυτα που θα δεις να χρησιμοποιουνται..για την υφη τα βαζουν μεσα..
    εμενα με ενοχλει κ η καραγενανη που εχει μεσα το μιλκο με το ιδιο τροπο..κ αυτη την βαζουν,σε καποιες πρωτεινες..
    αν πας στο θεμα της elite(dymatize),εχω γραψει νομιζω καποια πραγματα εκει..
    αν ψαξεις λιγο στο νετ,θα βρεις..πολλα απο αυτα,σου προκαλουν προβληματα..
    Health concerns

    The Joint FAO/WHO expert committee on food additives states that, "based on the information available, it is inadvisable to use carrageenan or processed eucheuma seaweed in infant formulas".[17] There is evidence from studies performed on rats, guinea pigs, and monkeys that indicates that degraded carrageenan (poligeenan) may cause ulcerations in the gastro-intestinal tract and gastro-intestinal cancer.[18] Poligeenan is produced from carrageenan subjected to high temperatures and acidity. The average carrageenan molecule weighs over 100,000 Da while poligeenans have a molecular weight of less than 50,000 Da. A scientific committee working on behalf of the European Commission has recommended that the amount of degraded carrageenan be limited to a maximum of 5% (which is the limit of detection) of total carrageenan mass. Upon testing samples of foods containing high molecular weight carrageens, researchers found no poligeenan.[19]
    A study published in 2006 indicates that carrageenan induces inflammation in human intestinal epithelial cells in tissue culture through a BCL10-mediated pathway that leads to activation of NFkappaB and IL-8.[20] Carrageenan may be immunogenic due to its unusual alpha-1,3-galactosidic link that is part of its disaccharide unit structure. Consumption of carrageenan may have a role in intestinal inflammation and possibly inflammatory bowel disease, since BCL10 resembles NOD2, mutations of which are associated with genetic proclivity to Crohn's Disease.
    Carrageenan is reported to interfere with macrophage activity


    αυτα σχετικα με το ενα συστατικο που πες....για τα αλλα που λες beef συμφωνω και σε ολα οσα λες,γενικα καλο ειναι να προτιμαμε πρωτεινες που να χουν μεσα μονο σουκραλοζη η ακεσουλφαμη και να μην αγοραζουμε ''συνθετες'' γευσεις,γιατι εκει βαζουν χρωματα και αλλα που παλι βλαπτουν....τωρα σε καποιες βαζουν λιγο xanthan gum γι αυτο δε δημιουργουν προβληματα....σε αλλες βαζουν αυτη την ουσια που πες οτι εχει το μιλκο+αρκετο xanthan gum+Corn Syrup Solids+Mono & Diglycerides+Cellulose Gum κ.ο.κ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sofos : 11-03-12 στις 06:11
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-01-13 19:32 #10
    Προεπιλογή
    καλησπερα! εμεινες ευχαριστημενος με τη συγκεκριμενη πρωτεινη; μου φαινεται αρκετα καλη και ελεγα να παρω ενα τρικιλο απο εξωτερικο. επισης ποσα μεταφορικα πληρωσες για να τη φερεις ελλαδα; λεει οτι περιεχει soy lecithin.... εχει δηλαδη καποιο προσθετο απο σογια και μου εχουν πει να μην παιρνω πρωτεινες με σογια... αν ξερεις κατι παραπανω πες μου γιατι ειμαι καινουριος με τα συμπληρωματα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ozzy : 25-01-13 στις 19:39
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-01-13 13:08 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ozzy Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα! εμεινες ευχαριστημενος με τη συγκεκριμενη πρωτεινη; μου φαινεται αρκετα καλη και ελεγα να παρω ενα τρικιλο απο εξωτερικο. επισης ποσα μεταφορικα πληρωσες για να τη φερεις ελλαδα; λεει οτι περιεχει soy lecithin.... εχει δηλαδη καποιο προσθετο απο σογια και μου εχουν πει να μην παιρνω πρωτεινες με σογια... αν ξερεις κατι παραπανω πες μου γιατι ειμαι καινουριος με τα συμπληρωματα...
    Αν απευθύνεσαι σε εμένα, ούτε που θυμάμαι τι είχε γίνει με τα μετοφορικά, γιατί εκτός των άλλων είχα κάνει ομαδική παραγγελία με άλλα 2 άτομα.

    Τα υπόλοιπα περί σόγιας κτλ δεν με απασχόλησαν ποτέ...
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-01-13 01:43 #12
    Προεπιλογή
    οκ ευχαριστω!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-07-14 01:34 #13
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Την περιμένω,οπότε σύντομα θα γράψω περιγραφή.

    Είναι ένα πολύ καλό blend από Whey Protein Concentrate, Whey Protein Isolate, Hydrolysed Whey Protein και 74αρα. Τιμή εξαιρετικά ελκυστική στη σοκολάτα &φράουλα.

    Όνομα: deluxe.jpg Εμφανίσεις: 580 Μέγεθος: 64,0 KB

    Per 30g:
    Energy: 461.3kJ
    Energy: 110.2kcal
    Protein: 22.3g
    Carbohydrate: 1.9g
    Fat: 1.9g
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ίων Δραγούμης : 29-07-14 στις 01:36
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-07-14 13:28 #14
    Προεπιλογή
    Οταν λέμε 74αρα τι εννοούμε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-07-14 17:03 #15
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Ότι στα 100 γρ σκόνης,τα 74 είναι οι παραπάνω μορφές πρωτεΐνης.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία