Θέμα: Miss Fit My LOG

Σελίδα 102 από 180 ΠρώτηΠρώτη ... 25292100101102103104112152 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.516 έως 1.530 από 2693
  1. 01-08-13 08:43 #1516
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    29.07.2013 ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΑΤΗ

    1.Εμπροσθολαιμιες στην τροχαλια ανοιχτη λαβη 3*12 (30κ)
    2.Οπισθολαιμιες στην τροχαλια με κλειστη λαβη 3*12-10 (35κ) εως failure
    3.Καθιστή κωπηλατική 3*12 (30κ)
    4.Κωπηλατικη με μπαρα στον επικλινη 3*12 (30κ)
    5.Pull down 1*12 (19κ) 2 *12 (16,5κ)
    Μια ιδεα δινω..εγω θα επλεκα κωπηλατικες με ελξεις σε τροχαλια εναλαξ!

    Και κατι ακομα,τα ποδια μας ειναι το μισο μας σωμα .Αν γυμναζουμε πλατη η στηθος σε μια μερα θεωρω οτι τα ποδια θελουν δυο μερες χωρισμενες σε μπρος και πισω ποδια εχοντας μια πολυαθρικη ασκηση για τετρακεφαλα και αντισοιχα για μηριαια στην καθε μερα αντιστοιχα.Εννοειτε οχι πως κανεις κατι λαθος,απλα λεω την γνωμη μου απο δικη μου μικρη εμπειρια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη marvin : 01-08-13 στις 08:54
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-08-13 22:52 #1517
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    ειναι λιγο υπερβολη αυτο για μας που παιζουμε ερασιτεχνικα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-08-13 09:41 #1518
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liveris Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι λιγο υπερβολη αυτο για μας που παιζουμε ερασιτεχνικα..
    Ποιο;
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-08-13 10:22 #1519
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ιδεα δινω..εγω θα επλεκα κωπηλατικες με ελξεις σε τροχαλια εναλαξ!

    Και κατι ακομα,τα ποδια μας ειναι το μισο μας σωμα .Αν γυμναζουμε πλατη η στηθος σε μια μερα θεωρω οτι τα ποδια θελουν δυο μερες χωρισμενες σε μπρος και πισω ποδια εχοντας μια πολυαθρικη ασκηση για τετρακεφαλα και αντισοιχα για μηριαια στην καθε μερα αντιστοιχα.Εννοειτε οχι πως κανεις κατι λαθος,απλα λεω την γνωμη μου απο δικη μου μικρη εμπειρια.
    Αυτο με τα σουπερσετ κωπηλατικη & ελξεις σε τροχαλια θα το δοκιμασω Νικη, καλο μου ακουγεται.

    Οσο αφορα τα ποδια και παλια καποιο διαστημα τα γυμναζα 2 φορες την εβδομαδα....θα το κανω αυτο που μου προτεινεις γιατι προκοπη ακομα δεν εχω δει ετσι οπως το παω αυτη την στιγμη Αρα πχ να βαλω μια σκουατ συν καποιες αλλες για τετρακεφαλο την μια μερα και αρσεις θανατου συν καποιες για μηριαια? Καπως ετσι δηλ?
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-08-13 13:08 #1520
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο;
    το να γυμναζεις ξεχωριστα τετρακεφαλους κ δικεφαλους..μια χαρα βγαινουν σε μια μερα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-08-13 15:31 #1521
    Προεπιλογή
    Μια χαρα βγαινουν και σε μια μερα τα ποδια, αλλα τι γινεται: Πιστευω πως οι περισσοτερες γυναικες το λιπος το κραταμε εκει δηλ γλουτο και ποδια (σε εμενα ετσι ειναι, περισσοτερο ποδια, οχι γλουτο). Εχω χρονια τωρα που παλευω να γραμμωσω τα ποδια μου, ομως ενω στον κορμο βλεπω αποτελεσματα χωρις τρελο ζορισμα , στα ποδια βελτιωνομαι πολυ αργα κια ας φευγω καθε φορα μπουσουλοντας. Επισης θεωρω οτι κανοντας ασκησεις για το ανω μερος του σωματος δουλευουν πολλες μυικες ομαδες μαζι, πχ κανω ωμους βοηθιεται και το χερι...ενω τα ποδια μενουν παντα στη μια μερα....δεν ξερω αν τα λεω σωστα...αλλα θα ξαναδοκιμασω να κανω 2 φορες την εβδομαδα ποδια γιατι ειναι η 3η χρονια που ασχολουμε και το χω παραπονοοοοοοο
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-08-13 19:20 #1522
    Προεπιλογή
    Πιστευω πως οι περισσοτερες γυναικες το λιπος το κραταμε εκει δηλ γλουτο και ποδια. Σταθερα κι εγω στα ιδια
    Be crazy and everything can be done!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-08-13 22:24 #1523
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liveris Εμφάνιση μηνυμάτων
    το να γυμναζεις ξεχωριστα τετρακεφαλους κ δικεφαλους..μια χαρα βγαινουν σε μια μερα..
    Το μια χαρα ειναι συμπερασμα που βγαζει ο καθενας αναλογα με τις αναγκες του σωματος του.Αν καποιος εχει διακαη ποθο τα ποδια και δουλευοντας με ενα συγκεκριμενο τροπο δεν του αποδιδουν οσο θα ηθελε.τι πιο λογικο να αλλαξει τον τροπο αυτο.Δεν ειναι κακο να δοκιμαζεις πραγματα και να βρισκεις τι δουλευει πανω σου.Εννοειτε πως ο καθενας μας ειναι διαφορετικος και αυτα που σε καποιον δουλευουν τρελα σε αλλον δεν δουλευουν καθολου.Αν δεν δοκιμασεις απλα δεν θα ξερεις.
    Αυτο δεν εχει να κανει με τιποτα με το θεμα ερασιτεχνη η μη.Αυτο που ειπα ειναι κατι που και εγω το κανω και μου εχει αποδωσει και δεν ειμαι επαγγελματιας.Το επιπεδο της Μιςς Φιτ ειναι ετσι και αλλιως υψηλο.Δεν μιλησε κανεις για περιεργες τεχνικες και διαφορα αλλα.Απλα να δουλεψει αν θελει τα ποδια 2 φορες την εβδομαδα.Αυτο!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-08-13 22:29 #1524
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο με τα σουπερσετ κωπηλατικη & ελξεις σε τροχαλια θα το δοκιμασω Νικη, καλο μου ακουγεται.

    Οσο αφορα τα ποδια και παλια καποιο διαστημα τα γυμναζα 2 φορες την εβδομαδα....θα το κανω αυτο που μου προτεινεις γιατι προκοπη ακομα δεν εχω δει ετσι οπως το παω αυτη την στιγμη Αρα πχ να βαλω μια σκουατ συν καποιες αλλες για τετρακεφαλο την μια μερα και αρσεις θανατου συν καποιες για μηριαια? Καπως ετσι δηλ?
    Φετονι μου δεν μιλησα για σουπερ σετ ,αλλα να ξεκινησεις μια ασκηση κωπηλατικη...και μετα να κανεις μια ασκηση στην τροχαλια και μετα αλλη μια κωπηλατικη......και παει λεγοντας.Οχι συνεχωμενα ,δηλαδη οχι σουπερ σετ.Τελειωνεις την μια,κανεις διαλειμμα και συνεχιζεις με την επομενη.

    Για τα ποδια αυτο που ειπα ειναι ναι,να βαλεις μια βασικη ασκηση π.χ σκουωτ για τετρακεφαλα και μετα να πας σε βοηθητικες για αυτα.Οπως και γαμπες και στις δυο μερες.
    Τη επομενη να κανεις αρσεις με τεντωμενα συν καποις βοηθητικες για αυτα και ασκησεις για γλουτους.Καπως ετσι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη marvin : 02-08-13 στις 22:31
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-08-13 22:50 #1525
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    ωραια δεν διαφωνουμε πανω κατω απλα αυτο που εννοω ειναι οτι το να γυμναζεις σε διαφορετικες μερες μπροστα ποδια
    κ πισω ποδια ειναι λιγο πολυτελεια για να στο πω αλλιως για αυτους που δουλευουν εχουν οικογενειες υποχρεωσεις κτλ κτλ..

    κ με τον ορο ερασιτεχνες εννοω εμας που εχουμε ολες αυτες τις υποχρεωσεις κ δεν εχουμε αγωνιστικους προσανατολισμους
    κτλ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-08-13 22:59 #1526
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liveris Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραια δεν διαφωνουμε πανω κατω απλα αυτο που εννοω ειναι οτι το να γυμναζεις σε διαφορετικες μερες μπροστα ποδια
    κ πισω ποδια ειναι λιγο πολυτελεια για να στο πω αλλιως για αυτους που δουλευουν εχουν οικογενειες υποχρεωσεις κτλ κτλ..

    κ με τον ορο ερασιτεχνες εννοω εμας που εχουμε ολες αυτες τις υποχρεωσεις κ δεν εχουμε αγωνιστικους προσανατολισμους
    κτλ..
    Επαναλαμβανω οτι η πολυτελεια εχει να κανει με τις αναγκες του καθενος μας.
    Να σου αναφερω οτι και εργαζομαι και εχω 2 παιδια και ολες τις υποχρεωσεις που εχει μια οικογενεια αρα μαλλον δικαιουμαι να εχω τετοια αποψη.
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-08-13 23:01 #1527
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    οκ παω πασο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-08-13 20:13 #1528
    Προεπιλογή
    02.08.2013

    10.30 καφές, πιτάκι (1 κροκος, 4 ασπραδια, 3κσ βρωμη, 2 δαμασκηνα)
    13.30 60 gr χοιρινο
    16.30 πιτάκι (1 κροκος, 4 ασπραδια, 3κσ βρωμη, 2 δαμασκηνα)
    18.45
    20.00 1 μπαρα πρωτεινης
    22.30 100 γαλοπουλα, αγγουρι, 1/2 μικρη τορτιγια
    03.00 200 γρ γιαουρτι 2%, 10 αμυγδαλα

    ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΧΕΡΙΑ & ΑΕΡΟΒΙΟ

    1.Κάμψεις μπαρας ορθια 3*10 (20κ) & 2*8 (25κ) ΣΟΥΠΕΡΣΕΤ Βυθισεις στο διζυγο 5*10
    2.Καμψεις σε μαξιλαρι με αλτηρα 5*10 (8κ+8κ) ΣΟΥΠΕΡΣΕΤ Στρατιωτικες πιεσεις με μπαρα ξαπλωτη 5*10 (18κ)
    3.Σφυριά 5*10 (10 &10κ) ΣΟΥΠΕΡΣΕΤ Pull Back 5*10 (6κ)

    4. Πλαινους κοιλιακους στον παγκο υπερεκτασεων 3*20 (καθε πλευρα)

    5. 30' ποδήλατο
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-08-13 20:35 #1529
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φετονι μου δεν μιλησα για σουπερ σετ ,αλλα να ξεκινησεις μια ασκηση κωπηλατικη...και μετα να κανεις μια ασκηση στην τροχαλια και μετα αλλη μια κωπηλατικη......και παει λεγοντας.Οχι συνεχωμενα ,δηλαδη οχι σουπερ σετ.Τελειωνεις την μια,κανεις διαλειμμα και συνεχιζεις με την επομενη.

    Για τα ποδια αυτο που ειπα ειναι ναι,να βαλεις μια βασικη ασκηση π.χ σκουωτ για τετρακεφαλα και μετα να πας σε βοηθητικες για αυτα.Οπως και γαμπες και στις δυο μερες.
    Τη επομενη να κανεις αρσεις με τεντωμενα συν καποις βοηθητικες για αυτα και ασκησεις για γλουτους.Καπως ετσι.
    οκ Νικη, νομιζω καταλαβα. Θα κανω πλατη την δευτερα. Και ποδια θα τα χωρισω σε δυο προπονησεις.
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-08-13 23:07 #1530
    Προεπιλογή
    03.08.2013

    10.30 καφές, πιτάκι (1 κροκος, 4 ασπραδια, 3κσ βρωμη, 2 δαμασκηνα)
    14.00 1 τορτιγια, 80 γρ γαλοπουλα, 1/2 αγγουρι
    17.30 1 τονο, 1 ντοματα, 3 ντακος
    22.00 ομελετα: 1 κροκος, 3 ασπραδια, 50 γαλοπουλα, αγγουρι
    03.00 100 γρ γιαουρτι 2%

    ΗΜΕΡΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗς


    04.08.2013

    11.30 καφές, πιτάκι (1 κροκος, 4 ασπραδια, 3κσ βρωμη, 1 κγ ταχινι)
    14.30 200 γρ γιαουρτι 2%, 1 νεκταρινι
    18.30 80 γρ γαλοπουλα, 1 κομματι κολοκυθοπιτα
    22.30 200 γρ γιαουρτι 2%, 8 αμυγδαλα, 1κγ ταχινι

    ΗΜΕΡΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗς
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 102 από 180 ΠρώτηΠρώτη ... 25292100101102103104112152 ... ΤελευταίαΤελευταία