Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 61
  1. 26-11-07 03:49 #1
    Προεπιλογή Ποδοσφαιριστές και πρέσα
    Λοιπόν είχα πάντα την απορία ένας ποδοσφαιριστής (από τον Beckham με τα καλαμοιδή πόδια αλλά τις τεράστιες και ταχύτατες μπαλιές και τα 17χλμ. ανα αγώνα μέχρι τα γομαρέ (αν και μη συγκρίσιμα σε σχέση με έναν BB) πόδια του R. Carlos) πόσα κιλά να έχει στην πρέσα, τόσο maximum όσο και πόσα παίζει στις 7-8 επαναλήψεις.Υποθέσεις δεν είναι εύκολο να κάνουμε αλλά αν κάποιος έχει τύχει και γνωρίζει κάποια πράγματα θα ήθελα πολύ να μάθω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-11-07 04:10 #2
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή Re: Ποδοσφαιριστές και πρέσα
    Τους ποδοσφαιριστές Playmobil δεν τους νοιάζουν οι πιέσεις στην πρέσσα αλλά η άριστη εκτέλεση πλυομετρικών ασκήσεων που τους βοηθάνε σε άλματα, μακρυνά shoot κτλ κ σκοπό έχουν την μέγιστη ταχυδύναμη κ όχι την μυική υπερτροφία.

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-11-07 18:00 #3
    Προεπιλογή
    Ναι Gasturb φαντάζομαι πως έχεις δίκιο.Ωστόσο πιστεύω πως και δύναμη θα έχουνε στα πόδια τους αρκετή, έτσι δεν είναι; Άλλο αν βασικός στόχος είναι όσα είπες...
    Ο.Τ. μιας και το ανέφερες καλή άσκηση για απόκτηση ταχυδύναμης στο gym υπάρχει;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-11-07 18:34 #4
    Retired mod
    Το avatar του χρήστη gpol

    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περ.
    Kerkira
    Μηνύματα
    987
    Προεπιλογή
    Νομιζω οτι αυτο δεν εχει να κανει με τις ασκησεις, αλλα με αλλα κριτηρια. Πχ ενταση 50-75%, επαναλήψεις 6-10, ρυθμος κινησης εκρηκτικος. Αυτα εχουν ως στοχο την εκρηκτικη δυναμη/ταχυδυναμη
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-01-09 15:40 #5
    Προεπιλογή Ποδόσφαιρο
    Ρε παιδιά ποδόσφαιρο δεν παίζει κανείς;; Νόμιζα ότι θεωρείται καλή αερόβια γυμναστική και βοηθάει στο κάψιμο λίπους,στην καρδιά κτλ
    οποιαδήποτε παραπάνω πληροφορία καλοδεχούμενη : )
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-01-09 18:51 #6
    Το avatar του χρήστη Tani Mc'Roth

    Εγγραφή
    05-11-2008
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    296
    Προεπιλογή
    Εγω παιζω με φιλους οποτε οργανωνομαστε οπως και μπασκετ και βολει!!
    Ειναι διασκεδαστικο,εκρηκτικο και πολυ καλη αεροβια προπονηση!
    Dj Tinaki on your heavy digital decks!
    http://24ori.com/
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-01-09 19:29 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    συνφωνώ είναι πολύ καλό για φυσική κατασταση αλλά αποτρεπτικό για βαριούς αθλητες , γιατί έχει ακανόνιστες επιβαρύνσεις και γημιουργεί ζημιες σε γόνατα και μέση και όταν αποροφηθείς απο το παιχνίδι δεν μπορείς να ελέγξεις την κατάσταση γιατί προσπαθώντας να κρατήσεις την μπάλα η να μεταβιβάσεις φρενάρεις απότομα και γυρίζεις με αποτέλεσμα να δέχετε ο σκελετός υπερβολικές επιβαρύνσεις ειδικά στούς υπερβαρους ββερ.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-01-09 19:49 #8
    Προεπιλογή
    εχεις δικιο ηλια!! ενας φιλος μου που ασχολειτε με β.β και ποδοσφαιρο ταυτοχρονα μου εχει πει ακριβως αυτα που λες και εσυ απλα μου εχει πει οτι με τον καιρο συνιθιζεις και σε βοηθαει αρκετα τωρα δεν ξερω αν ισχυει!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-01-09 20:26 #9
    Το avatar του χρήστη yannis88

    Εγγραφή
    16-09-2008
    Περ.
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    194
    Προεπιλογή
    Μπαλα forever
    Great minds discuss ideas,average minds discuss events,small minds discuss people.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-01-09 22:31 #10
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yannis88
    Μπαλα forever
    +1 παλια επαιζα σε ομαδα κανονικα τωρα κανα 5*5 αλλα σπανια εχω καιρο να παιξω τωρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-01-09 22:48 #11
    Προεπιλογή
    το μισω εγω
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-01-09 01:25 #12
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    ποδόσφαιρο-μπάσκετ κλπ απλά
    για να βλέπω βασικά δε μου αρέσει τίποτα εκτός από ορισμένα στιγμιότυπα απο πιο σκληρά σπορ. μόνο να κάνω. αλλά και πάλι μπάλα-μπάσκετ δε μου λένε τίποτα.[/img]
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-01-09 01:27 #13
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο slaine
    ποδόσφαιρο-μπάσκετ κλπ απλά
    για να βλέπω βασικά δε μου αρέσει τίποτα εκτός από ορισμένα στιγμιότυπα απο πιο σκληρά σπορ. μόνο να κάνω. αλλά και πάλι μπάλα-μπάσκετ δε μου λένε τίποτα.[/img]
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-01-09 03:51 #14
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Θελω να παιζω ποδοσφαιρο αλλα η παρεα προτιμαει... το τάβλι
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-01-09 04:35 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU
    συνφωνώ είναι πολύ καλό για φυσική κατασταση αλλά αποτρεπτικό για βαριούς αθλητες , γιατί έχει ακανόνιστες επιβαρύνσεις και γημιουργεί ζημιες σε γόνατα και μέση και όταν αποροφηθείς απο το παιχνίδι δεν μπορείς να ελέγξεις την κατάσταση γιατί προσπαθώντας να κρατήσεις την μπάλα η να μεταβιβάσεις φρενάρεις απότομα και γυρίζεις με αποτέλεσμα να δέχετε ο σκελετός υπερβολικές επιβαρύνσεις ειδικά στούς υπερβαρους ββερ.
    Ναι έχεις δίκιο Ηλία για εσάς τους βαρείς αθλητές είναι λίγο περίεργο,απλά εγώ το ανέφερα για κάποιον κοινό θνητό που ασχολείται με αθλητισμό και παράλληλα γυμναστήριο σαν εμένα hehe
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία