Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 66
  1. 25-01-12 18:00 #16
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμ ωραίο θέμα.

    Ας πω για εμένα .
    απο την φύση μου ειμαι lone wolf , θέλω να κάθομαι να ακούω μουσική , να χαλαρώνω η να αράζω στην θάλασσα και να ακούω το κύμα και να χαζεύω με τις ώρες και να ειμαι λες και δεν υπάρχει κανεις άλλος στον κόσμο, χωρις να σκέφτομαι απολύτως τίποτα. Αυτό μου κάνει καλό και το κάνω κυρίως σε περιόδους που είμαι πιεσμένος απο κάτι.

    δεν ειμαι αντικοινωνικός , απλά δεν βρίσκω εύκολα κόσμο που να ταιριάζω , βαριέμαι εύκολα και με ενοχλεί η υποκρισία και το δήθεν που εχει γίνει το νούμερο ενα προτέρημα για την μάζα (όπως πιστεύουν τουλάχιστον).
    Aκριβως τα ιδια και εγω φιλε. Σαν να διαβαζω τον εαυτο μου

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-01-12 18:05 #17
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    πάντως στην δικη μου περίπτωση μου αρέσει η μοναξιά χωρις τέλος γιατι εχω απογοητευτεί απο τους ανθρώπους. Ειναι πράγματα που δεν μπορώ να αναφέρω γιατί είναι προσωπικά και σοβαρά αλλα κάτι που μπορω να πω είναι πως η σαπίλα γύρω μου με κάνει να μην θέλω να ειμαι κοινωνικός (αν και μου αρέσει να γνωρίζω κόσμο κλπ).

    τα άτομα που γνωρίζω στην πλειοψηφία τους ενδιαφέρονται μόνο για ναρκωτικά , ύπνο και "αλητείες" , ιδικά το τελευταίο δεν ξέρω αν είναι για γέλια η για κλάματα...
    άλλο κόσμο δεν γνωρίζω και δεν ξέρω που να γνωρίσω () γιατι τα άτομα που γνωρίζω είναι σε αυτό το στυλ. και ειναι κάτι που δεν μου ταιριάζει.
    άτομα που τα ρωτάς τι θες να κάνεις στην ζωη σου ? πως φαντάζεσαι τον εαυτό σου σε 10-15 χρόνια απο τώρα? και σου λένε να έχω ναρκωτικά , καμια γκόμενα και ειμαι ευτυχισμένος

    τέτοια άτομα , που ξενερώνουν οταν δεν θα φάω σαβούρα επειδή ακολουθώ υγιεινή διατροφή , που δεν θα πάρω ναρκωτικά γιατι απλά δεν γουστάρω, άτομα που ξενερώνουν οταν βλέπουν οτι κάνεις κάτι στην ζωη σου και δεν μένεις στάσιμος τελος πάντων.

    ωραία , τα βγάλαμε τα ψυχολογικά μας και για σήμερα.
    αυτά.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aκριβως τα ιδια και εγω φιλε. Σαν να διαβαζω τον εαυτο μου

    τελικά είμαστε πολλοί lone wolfs , ώρα να φτιάξουμε αγέλη
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rey1989 : 25-01-12 στις 18:08
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-01-12 18:07 #18
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμ ωραίο θέμα.

    Ας πω για εμένα .
    απο την φύση μου ειμαι lone wolf , θέλω να κάθομαι να ακούω μουσική , να χαλαρώνω η να αράζω στην θάλασσα και να ακούω το κύμα και να χαζεύω με τις ώρες και να ειμαι λες και δεν υπάρχει κανεις άλλος στον κόσμο, χωρις να σκέφτομαι απολύτως τίποτα. Αυτό μου κάνει καλό και το κάνω κυρίως σε περιόδους που είμαι πιεσμένος απο κάτι.

    δεν ειμαι αντικοινωνικός , απλά δεν βρίσκω εύκολα κόσμο που να ταιριάζω , βαριέμαι εύκολα και με ενοχλεί η υποκρισία και το δήθεν που εχει γίνει το νούμερο ενα προτέρημα για την μάζα (όπως πιστεύουν τουλάχιστον).
    +1....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-01-12 18:09 #19
    Προεπιλογή
    ολοι περναμε "φασεις" στην ζωη μας το θεμα ειναι ομως να εκμεταλευομαστε τν χρονο που μας δινεται κ ν πηγαινουμε παρακατω..κ να αντιλαμβανομαστε οτι μεγαλωνουμε κ οσο μεγαλωνουμε αλλαζουν τα ενδιαφεροντα ,οι "φιλιες" ,ο ελευθερος χρονος ,οι υποχρεωσεις κ.α. κ θα πρεπει να βρουμε τροπο να τ αποδεχομαστε κ να προσαρμοζουμε την ζωη μας αναλογα..να βρισκουμε πραγματα να μας γεμιζουν κ να μας βοηθανε να ξεφευγουμε απο την καθημερινοτητα..μονο ετσι θα μπορεσει ν υπαρξει η λεξη ευτυχια στην ζωη μας αρκει εμεις να το επιλεξουμε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-01-12 18:12 #20

    Εγγραφή
    24-02-2011
    Περ.
    χαιδαριον
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    ισως να τα εγραψα πολυ τραγικα.δεν ειναι τοσο υπερβολικα,ενταξει.απλα απο την εμπειρια μου εχω συναντησει πολυ λιγους ανθρωπους να θελουν καποια διαστηματα μοναξιας,γυρω στον ενα μηνα ας πουμε.και γιαυτο παραξενευομαι λιγο με μενα και με φοβηζει καμια φορα γιατι νιωθω καλα οποτε μου συμβαινει και πιστευα οτι δεν ειναι φυσιολογικο αλλα τελικα ειναι και πολυ μαλιστα.δεν εχω μανια με το σωμα μου καιτοσο,αλλα οταν βρεθω σε αυτη τη φαση μοναξιας θελω να κανω ενα δωρο στον εαυτο μου.Δηλαδη να γυμναστω καλα,να ξεκουραστω και να τρωω καλα.και θελω να ειμαι μονος μου σε αυτη τη φαση.ακομα και αν ολα πανε καλα στην καθημερινοτητα μου.αν ομως κατι δεν παει καλα τοτε συμβαινουν περιεργα πραγματα,οπως να μην νιωθω κουραση,ουτε πεινα ουτε εξαντληση.και αυτο φαινεται στην εμφανιση αργοτερα.
    με πιο απλα λογια,συμβαινουν 2 πραγματα σε μενα.
    1ον..φαση μοναξιας που ολα πανε καλα και

    2ον..φαση μοναξιας που κατι παει πολυ στραβα.

    οταν συμβαινει το πρωτο,τα αποτελεσματα ειναι μετρια.οταν συμβαινει το δευτερο,τα αποτελεσματα ειναι κατι πολυ περισσοτερο απο θεαματικα,και αυτο ειναι που με κανει και σκεφτομαι πολλες φορες τα πως και τα γιατι.
    Ο ΕΠΙΜΕΝΩΝ ΝΙΚΑ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-01-12 18:13 #21
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάντως στην δικη μου περίπτωση μου αρέσει η μοναξιά χωρις τέλος γιατι εχω απογοητευτεί απο τους ανθρώπους. Ειναι πράγματα που δεν μπορώ να αναφέρω γιατί είναι προσωπικά και σοβαρά αλλα κάτι που μπορω να πω είναι πως η σαπίλα γύρω μου με κάνει να μην θέλω να ειμαι κοινωνικός (αν και μου αρέσει να γνωρίζω κόσμο κλπ).

    τα άτομα που γνωρίζω στην πλειοψηφία τους ενδιαφέρονται μόνο για ναρκωτικά , ύπνο και "αλητείες" , ιδικά το τελευταίο δεν ξέρω αν είναι για γέλια η για κλάματα...
    άλλο κόσμο δεν γνωρίζω και δεν ξέρω που να γνωρίσω () γιατι τα άτομα που γνωρίζω είναι σε αυτό το στυλ. και ειναι κάτι που δεν μου ταιριάζει.
    άτομα που τα ρωτάς τι θες να κάνεις στην ζωη σου ? πως φαντάζεσαι τον εαυτό σου σε 10-15 χρόνια απο τώρα? και σου λένε να έχω ναρκωτικά , καμια γκόμενα και ειμαι ευτυχισμένος

    τέτοια άτομα , που ξενερώνουν οταν δεν θα φάω σαβούρα επειδή ακολουθώ υγιεινή διατροφή , που δεν θα πάρω ναρκωτικά γιατι απλά δεν γουστάρω, άτομα που ξενερώνουν οταν βλέπουν οτι κάνεις κάτι στην ζωη σου και δεν μένεις στάσιμος τελος πάντων.

    ωραία , τα βγάλαμε τα ψυχολογικά μας και για σήμερα.
    αυτά.



    τελικά είμαστε πολλοί lone wolfs , ώρα να φτιάξουμε αγέλη

    ευτυχως δεν ειναι ολοι ετσι απλα εσυ δεν εχεις γνωρισει ακομα τα ατομα που να εχουν κοινα μαζι σου(εννοω κοντα σου γιατι μακρυα σου βλεπεις οτι ειμαστε πολλοι...)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-01-12 18:16 #22
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostasc Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισως να τα εγραψα πολυ τραγικα.δεν ειναι τοσο υπερβολικα,ενταξει.απλα απο την εμπειρια μου εχω συναντησει πολυ λιγους ανθρωπους να θελουν καποια διαστηματα μοναξιας,γυρω στον ενα μηνα ας πουμε.και γιαυτο παραξενευομαι λιγο με μενα και με φοβηζει καμια φορα γιατι νιωθω καλα οποτε μου συμβαινει και πιστευα οτι δεν ειναι φυσιολογικο αλλα τελικα ειναι και πολυ μαλιστα.
    απ ότι είδες είμαστε αρκετοί που μας αρέσει η μοναξιά , είμαστε γεννημένοι έτσι και πιστεύω πως τα κοντινά μας άτομα θα το καταλαβαίνουν αυτό χωρις να μας παρεξηγούν , τουλάχιστον αυτοί που αξίζουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-01-12 18:16 #23
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostasc Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισως να τα εγραψα πολυ τραγικα.δεν ειναι τοσο υπερβολικα,ενταξει.απλα απο την εμπειρια μου εχω συναντησει πολυ λιγους ανθρωπους να θελουν καποια διαστηματα μοναξιας,γυρω στον ενα μηνα ας πουμε.και γιαυτο παραξενευομαι λιγο με μενα και με φοβηζει καμια φορα γιατι νιωθω καλα οποτε μου συμβαινει και πιστευα οτι δεν ειναι φυσιολογικο αλλα τελικα ειναι και πολυ μαλιστα.δεν εχω μανια με το σωμα μου καιτοσο,αλλα οταν βρεθω σε αυτη τη φαση μοναξιας θελω να κανω ενα δωρο στον εαυτο μου.Δηλαδη να γυμναστω καλα,να ξεκουραστω και να τρωω καλα.και θελω να ειμαι μονος μου σε αυτη τη φαση.ακομα και αν ολα πανε καλα στην καθημερινοτητα μου.αν ομως κατι δεν παει καλα τοτε συμβαινουν περιεργα πραγματα,οπως να μην νιωθω κουραση,ουτε πεινα ουτε εξαντληση.και αυτο φαινεται στην εμφανιση αργοτερα.
    με πιο απλα λογια,συμβαινουν 2 πραγματα σε μενα.
    1ον..φαση μοναξιας που ολα πανε καλα και

    2ον..φαση μοναξιας που κατι παει πολυ στραβα.

    οταν συμβαινει το πρωτο,τα αποτελεσματα ειναι μετρια.οταν συμβαινει το δευτερο,τα αποτελεσματα ειναι κατι πολυ περισσοτερο απο θεαματικα,και αυτο ειναι που με κανει και σκεφτομαι πολλες φορες τα πως και τα γιατι.
    απλα βλεπεις την γυμναστικη ως μεσο να ξεσπας...δεν ειναι κακο αυτο...

    ισα ισα βρισκεις διεξοδο...κ οπως δεν ειναι κακο το να μενεις για λιγο μονος σου...αυτο εξηγω...το εχεις αναγκη ΚΑΙ αυτο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-01-12 18:25 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    απλα βλεπεις την γυμναστικη ως μεσο να ξεσπας...δεν ειναι κακο αυτο...

    ισα ισα βρισκεις διεξοδο...κ οπως δεν ειναι κακο το να μενεις για λιγο μονος σου...αυτο εξηγω...το εχεις αναγκη ΚΑΙ αυτο...

    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-01-12 18:38 #25

    Εγγραφή
    24-02-2011
    Περ.
    χαιδαριον
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    ολοι εχουμε καποιους ανθρωπους που ανοιγομαστε.αλλα σε τετοια θεματα ειναι λιγο δυσκολο,κυριως λογω εγωισμου.εδω στο φορουμ ειναι ευκολο ομως.και εκτος αφτου σκεφτεσαι καλα πριν γραψεις κατι,πριν απευθυνθεις σε πολλους,οπως και οι απαντησεις που θα παρεις θα ειναι προσεκτικα γραμμενες.προτιμω να συζητω τετοια θεματα απο εδω.
    Ναι,ευτυχως η δυστυχως η γυμναστικη ειναι το καλυτερο πραγμα να ξεσπας.Ισως αυτος να ειναι μια απαντηση στο γιατι ασχολουμαστε με τη γυμναστικη και το σωμα μας.αυτη η φαση περναει σιγα σιγα μιας και περιεργα πραγματα συμβαινουν με τις προπονησεις,τοσο ορμονικα οσο και ψυχολογικα,βλεποντας αυτα που πετυχαινουμε.
    Ο ΕΠΙΜΕΝΩΝ ΝΙΚΑ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-01-12 18:50 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostasc Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολοι οι φιλοι μου δεν τοκαταλαβαινουν αυτο,ουτε η κοπελα μου
    Αυτο ειναι λογικο, κανενας δεν προκειται να σε καταλαβει που δεν ασχολειται. Και δε μπορεις να τους πεις καταμουτρα οτι προτιμας να ασχοληθεις με τα σιδερα απο το να τους δεις. Δε μπορεις να ακολουθησεις τους ιδιους ρυθμους εξοδου με πριν. Εγω πριν ασχοληθω με βαρη εχω συνειδητοποιησει εκ των υστερων οτι εβγαινα και 3 φορες τη μερα για καφε. Αυτο εγινε τελικα μια φορα τη βδομαδα κατα μεσο ορο τελικα. Αλλιως δε θα εχεις μετρησιμα αποτελεσματα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ares Εμφάνιση μηνυμάτων
    και δεν υπαρχει ατομο κοντα σου που να θελεις να το εχεις αναγκη. Αφου ολους τους εχεις διωξει με τον τροπο σου και δεν εχεις τα κοτσια να ζητησεις τιποτα αλλο.
    Ετσι. Δε νομιζω οτι μπορεις για πολυ καιρο να συνεχισεις να μην απαντας και οι αλλοι να συνεχισουν να επιδιωκουν επικοινωνια...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα άτομα που γνωρίζω στην πλειοψηφία τους ενδιαφέρονται μόνο για ναρκωτικά , ύπνο και "αλητείες" , ιδικά το τελευταίο δεν ξέρω αν είναι για γέλια η για κλάματα...
    άλλο κόσμο δεν γνωρίζω και δεν ξέρω που να γνωρίσω () γιατι τα άτομα που γνωρίζω είναι σε αυτό το στυλ. και ειναι κάτι που δεν μου ταιριάζει.
    άτομα που τα ρωτάς τι θες να κάνεις στην ζωη σου ? πως φαντάζεσαι τον εαυτό σου σε 10-15 χρόνια απο τώρα? και σου λένε να έχω ναρκωτικά , καμια γκόμενα και ειμαι ευτυχισμένος

    τέτοια άτομα , που ξενερώνουν οταν δεν θα φάω σαβούρα επειδή ακολουθώ υγιεινή διατροφή , που δεν θα πάρω ναρκωτικά γιατι απλά δεν γουστάρω, άτομα που ξενερώνουν οταν βλέπουν οτι κάνεις κάτι στην ζωη σου και δεν μένεις στάσιμος τελος πάντων.
    Δεν ειναι υπερβολικα αυτα που λεει ο φιλος. Ειναι απολυτως βασικη επιδιωξη του συστηματος να κραταει τον κοσμο απομονωμενο, γιατι ετσι μπορουν να τον ελεγχουν καλυτερα. Και ο καλυτερος τροπος για να το πετυχουν ειναι τα ναρκωτικα. Αν μαλιστα συνδυαζεται και με φυγη απο την πραγματικοτητα τοτε ακομα καλυτερα και τι καλυτερο απο τα ναρκωτικα; Αυτες τις μερες περναει στη βουλη η αποποινικοποιηση των ναρκωτικων, ας το εχουμε υποψη μας. Εχει να γεμισει το πανελληνιο ανηλικους εμπορους ναρκωτικων.
    Με λιγα λογια δε θελουν να συνασπιζομαστε, να συζηταμε τα προβληματα μας, να βρισκουμε κοινες λυσεις.
    Θα μου πεις, αυτο ειναι λιγο διαφορετικο... Ναι, αλλα δεν υπαρχει προβλημα (οπως ολα οσα αναφερθηκαν) που να μην εχει την αιτια του. Ειναι αλλο να θες μια ωριτσα να ηρεμησεις μετα απο τη δουλεια και αλλο να επιδιωκεις τη μοναξια για μακρες περιοδους.
    Θελει απλα να βρεις αυτους τους λιγους που θα καταλαβουν το τι κανεις. Ποσο πια να κανω παρεα με οποιον ΚΑΘΕ μα καθε φορα που τον βλεπω σχολιαζει το shaker που εχω μαζι μου; ε οχι, αμα δε με καταλαβαινεις δεν εχω αναγκη να σε κραταω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-01-12 18:56 #27
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον εσωτερικο σου κόσμο;
    .
    ολα τα λεφτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-01-12 19:04 #28
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    απ ότι είδες είμαστε αρκετοί που μας αρέσει η μοναξιά , είμαστε γεννημένοι έτσι και πιστεύω πως τα κοντινά μας άτομα θα το καταλαβαίνουν αυτό χωρις να μας παρεξηγούν , τουλάχιστον αυτοί που αξίζουν
    Μπα, μη το λες...
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-01-12 19:05 #29

    Εγγραφή
    24-02-2011
    Περ.
    χαιδαριον
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    θα μπορουσε να υπαρχει ενα φορουμ εδω μεσα στο οποιο να κανονιζονται συναντησεις για καφεδακι η οτι τραβαει η ορεξη του καθενος.να οριζεται δηλαδη ενας τοπος συναντησης και μια ωρα μια βδομαδα περιπου πριν και οσοι απο μας γουσταρουμε να βρισκομαστε να τα λεμε και απο κοντα.το τραπεζι σιγουρα θα εχειπολλες καρεκλες.σε αλλα μπλοκ που παρακολουθω εχει μεγαλη επιτυχια παντως.για φανταστειτε μια παρεα με ανθρωπους με τα ιδια ενδιαφεροντα σε ενα ωραιο μερος να τα λεμε και απο κοντα.
    Ο ΕΠΙΜΕΝΩΝ ΝΙΚΑ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-01-12 19:20 #30
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Ήδη συναντιομαστε στους αγωνες που γινονται.Αλλα καλη η ιδεα σουΦαση θα ειχε.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία