Θέμα: HMB

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 80
  1. 04-09-09 22:12 #31
    Προεπιλογή
    Και αν εχεις δωρεαν κανα κιλο σκονη HMB πχ, δεν αξιζει να το χρησιμοποιήσεις οταν εισαι σε υποθερμιδικη δίαιτα?
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-09-09 22:28 #32
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο narta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αν εχεις δωρεαν κανα κιλο σκονη HMB πχ, δεν αξιζει να το χρησιμοποιήσεις οταν εισαι σε υποθερμιδικη δίαιτα?
    Αν έχεις δωρεάν ναι. Το θέμα είναι ότι το ΗΜΒ κοστίζει πολλά στις αποτελεσματικές δώσεις και γενικά για τα ίδια λεφτά υπάρχουν καλύτερες επιλογές.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-09-09 23:03 #33
    Προεπιλογή
    Τυπικες δοσεις ή 3-5 γρ?
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-09-09 23:16 #34
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Κάπου λιγότερο
    Most studies advise taking 3 grams of HMB daily for maximal benefit [[31,36,41,43], &[38]]. For instance, Nissen et al. [36] found that HMB in servings of 0, 1.5, and 3 grams improved performance in a dose dependent manner. However, it would have been interesting to observe the efficacy of higher dosages. More recently, Gallagher et al. [19] found that 6 grams of HMB did not improve LBM or strength gains over 3 grams.
    To the current authors knowledge, this study by Gallagher et al. [19], along with the previously discussed Kreider et al. [64] study in trained individuals are the only studies to investigate the efficacy of dosages of HMB above 3 grams. Thus, it would be advisable that other scientists replicate these results under varying circumstances.

    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-09-09 00:58 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου λιγότερο
    Thanks
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-09-09 13:52 #36
    Thumbs up
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο narta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο διατροφη και προπόνηση πως εισαι; Αν εχεις ποιοτικη διατροφη με ελαχιστες θερμιδες πανω απο την συντηρηση (100-300 πχ) και βαριες προπονησεις με βασικες ασκησεις θα παρεις ογκο σιγουρα (αργα και σταθερα)
    απο θεμα προπονησης, 3-4 φορες την εβδομαδα τους τελευταιους 2 μηνες ενω παλιοτερα 6. Τωρα απο θεμα διατροφης δεν ξερω να σου πω την αληθεια.. δεν ασχολουμε με θερμιδες και τετοια (γιατι δεν γνωριζω και πολλα..) απλως προσπαθω να τρωω οσο πιο υγιεινα μπορω 3-4 φορες την μερα.. Α! παιρνω κ whey100% της on εδω κ 3 μηνες περιπου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-09-09 14:09 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο banteras Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο θεμα προπονησης, 3-4 φορες την εβδομαδα τους τελευταιους 2 μηνες ενω παλιοτερα 6. Τωρα απο θεμα διατροφης δεν ξερω να σου πω την αληθεια.. δεν ασχολουμε με θερμιδες και τετοια (γιατι δεν γνωριζω και πολλα..) απλως προσπαθω να τρωω οσο πιο υγιεινα μπορω 3-4 φορες την μερα.. Α! παιρνω κ whey100% της on εδω κ 3 μηνες περιπου
    Αν μπορεις ποσταρε την προπονηση σου πιο αναλυτικα και τι τρως μεσα σε μια τυπικη ημερα και μετα να δουμε αν χρειάζεται κατι αλλαγη και πως μπορει να προσαρμοστει πανω σε εσενα.

    Για θερμιδες κοιτα τα παρακτω site
    www.fitday.com
    www.calorieking.com
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-09-09 14:43 #38
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο narta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για θερμιδες κοιτα τα παρακτω site
    www.fitday.com
    www.calorieking.com
    Επίσης: www.nutritiondata.com
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-09-09 16:28 #39
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης: www.nutritiondata.com
    Personal favourite. Το μονο κακο ειναι οτι δεν ειμαι καλος με τις αγγλικες ονομασιες φαγητων. Αντε να βρεις φασολακια
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-09-09 19:20 #40
    Smile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο narta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπορεις ποσταρε την προπονηση σου πιο αναλυτικα και τι τρως μεσα σε μια τυπικη ημερα και μετα να δουμε αν χρειάζεται κατι αλλαγη και πως μπορει να προσαρμοστει πανω σε εσενα.

    Για θερμιδες κοιτα τα παρακτω site
    www.fitday.com
    www.calorieking.com
    λοιπον... η προπονηση μου χωριζεται σε 3 διαφορετικες ομαδες 1) στηθος- δικεφαλοι 2) πλατη-τρικεφαλοι 3) ωμοι-ποδια. οπως προειπα προπονουμαι 3-4 φορες την εβδομαδα οποτε το ολοκληρωνω μια φορα. στην 1 ομαδα για στηθος κανω μπαρα, peck-deck, pull-over κ πιεσεις στηθους (ολα 4x15). για δικεφαλους κανω αρσεις αυτοσυγκεντρωσης, στραβομπαρα, σφυρια ( κ αυτα 4x15).
    στην 2 ομαδα για πλατη κανω κωπηλατικη, pull-back (νομιζω ετσι το λενε) κ τροχαλια με ανοιχτη λαβη κ για τρικεφαλους 3 ασκησεις που δεν ξερω καθολου πως λεγονται (οι 2 σε τροχαλια κ η αλλη με αλτηρες).. (ολα αυτα 4x15).
    και στην 3 ομαδα για ποδια κανω πρεσα,τετρακεφαλους κ γαμπα ενω για ωμους 3 ασκησεις με αλτηρες (στην μια τεντωνω προς τα πανω, στην αλλη προς τα μπροστα κ στην τελευταια με λυγισμενα χερια στα πλαγια..). (ασκησεις για ποδια κ ωμους 4x12). επισης καθε φορα κανω κοιλιακους (πανω,κατω κ πλαγιους ξεχωριστα 4x25) ραχιαιους 3x15 κ 10λεπτη προθερμανση. αυτα!
    επισης ηθελα να ρωτησω αν οι επαναληψεις μου ειναι καλες..( γιατι προσωπικα μου φαινονται αρκετες αλλα τοσες μου ειπε η γυμναστης)

    οσο για την διατροφη σε μια νορμαλ μερα... τρωω κατα τις 12 που ξυπναω (οπως βλεπεις ειμαι πρωινος τυπος ) ενα μπωλ δημητριακα με κανονικο γαλα (οχι λαιτ δλδ), μετα κατα τις 2:30-3:00 οτι μαγειρεψει η μανα μου (ενα πιατο κ συνηθως με λιγο τυρι χωρις ψωμι..) κ μετα τρωω το απογευμα κατα τις 7:00-8:00 κανα δυο τοστακια με γαλοπουλα κ γκουντα..(μερικες φορες τρωω κ απο κανενα φρουτο η γλυκο ενδιαμεσα του μεσημεριανου κ του βραδινου).. πιστευω το ανελυσα οσο πιο αναλυτικα μπορουσα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-09-09 19:27 #41
    Προεπιλογή
    επισης αν ξερει κανεις να μου πει.. ενας φιλος μου ειχε αγορασει κατι συμπληρωματα τα οποια επειδη σταματησε να ασχολειται μου τα πουλαει ( πρωτεινη syntha-6 και αμινοξεα superior amino αλλα και universal amino 1900). επειδη μου τα δινει σε ευκαιρια να τα παρω (πρωτεινη και ενα απο τα αμινοξεα) η να του ριξω ακυρο; (αν ξερετε τπτ γενικα για αυτα πειτε που)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-09-09 20:15 #42
    Προεπιλογή
    αμα στα δινει οικονομικα τσιμπα τα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-09-09 20:30 #43
    Προεπιλογή
    και εγω ετσι την βλεπω την δουλεια φιλε.. αλλα μεχρι τωρα μονο τις whey ηξερα κ τωρα που διαβασα για αυτην μπερδευτηκα.. εχει λεει 6 διαφορετικες κ δεν ειναι για αμεσως μετα την προπονηση οπως οι whey..
    επισης ποια απο τα αμινοξεα λες να παρω;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-09-09 20:54 #44
    Προεπιλογή
    μια χαρα κανει και η πρωτεινη της bsn για μετα την προπονηση..μη σε απασχολει αυτο. τωρα τα αμινοξεα που λες ειναι και τα 2 απο αξιοπιστες εταιριες με ονομα και ειναι οκ. τα πρωτα εχουν λιγη παραπανω περιεκτικοτητα αλλα μαλλον ερχεται μια η αλλη γιατι θα χρειαζεσαι περισοτερα χαπια. παλι πιο φτηνα=καλυτερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-09-09 21:34 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο banteras Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον... η προπονηση μου χωριζεται σε 3 διαφορετικες ομαδες 1) στηθος- δικεφαλοι 2) πλατη-τρικεφαλοι 3) ωμοι-ποδια. οπως προειπα προπονουμαι 3-4 φορες την εβδομαδα οποτε το ολοκληρωνω μια φορα. στην 1 ομαδα για στηθος κανω μπαρα, peck-deck, pull-over κ πιεσεις στηθους (ολα 4x15). για δικεφαλους κανω αρσεις αυτοσυγκεντρωσης, στραβομπαρα, σφυρια ( κ αυτα 4x15).
    στην 2 ομαδα για πλατη κανω κωπηλατικη, pull-back (νομιζω ετσι το λενε) κ τροχαλια με ανοιχτη λαβη κ για τρικεφαλους 3 ασκησεις που δεν ξερω καθολου πως λεγονται (οι 2 σε τροχαλια κ η αλλη με αλτηρες).. (ολα αυτα 4x15).
    και στην 3 ομαδα για ποδια κανω πρεσα,τετρακεφαλους κ γαμπα ενω για ωμους 3 ασκησεις με αλτηρες (στην μια τεντωνω προς τα πανω, στην αλλη προς τα μπροστα κ στην τελευταια με λυγισμενα χερια στα πλαγια..). (ασκησεις για ποδια κ ωμους 4x12). επισης καθε φορα κανω κοιλιακους (πανω,κατω κ πλαγιους ξεχωριστα 4x25) ραχιαιους 3x15 κ 10λεπτη προθερμανση. αυτα!
    επισης ηθελα να ρωτησω αν οι επαναληψεις μου ειναι καλες..( γιατι προσωπικα μου φαινονται αρκετες αλλα τοσες μου ειπε η γυμναστης)
    Καταρχιν το πρόγραμμα σου ειναι λιγο ακυρο. Θα σου πρότεινα να κανεις κατι με λιγότερες ασκήσεις, το οποιο θα επικεντρώνεται σε βασικες και βαριες. Αν ψαξεις λιγο στο forum θα βρεις αρκετες και καλες προτάσεις απο διάφορα μελη.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο banteras Εμφάνιση μηνυμάτων
    οσο για την διατροφη σε μια νορμαλ μερα... τρωω κατα τις 12 που ξυπναω (οπως βλεπεις ειμαι πρωινος τυπος )
    ενα μπωλ δημητριακα με κανονικο γαλα (οχι λαιτ δλδ),
    μετα κατα τις 2:30-3:00 οτι μαγειρεψει η μανα μου (ενα πιατο κ συνηθως με λιγο τυρι χωρις ψωμι..) κ μετα τρωω το
    απογευμα κατα τις 7:00-8:00 κανα δυο τοστακια με γαλοπουλα κ γκουντα..(μερικες φορες τρωω κ απο κανενα φρουτο η γλυκο ενδιαμεσα του μεσημεριανου κ του βραδινου).. πιστευω το ανελυσα οσο πιο αναλυτικα μπορουσα..
    1)Προσθεσε 3 ασπραδια και ενα ολοκληρο αυγο το πρωι
    2)Ενδιάμεσα απο πρωι-μεσιμερι βαλε κανενα τοστακι ή ενα κεσεδακι γιαουρτι και μια χουφτα αμυγδαλα
    3)Ενδιάμεσα απο μεσημερι-απογευμα παλι κατι σε στυλ 2)
    4)Το βραδακι και πριν απο το κρεβατι δλδ πριν κοιμηθεις κανα μισαωρο φαε μισο κεσεδακι cottage με μια κουταλια φυστικοβούτυρο


    Αν καποιο απο τα παραπάνω πεφτει κοντα στην προπονηση απλα κοιτα να εχει αποσταση 1μιση με 2 ωρες πριν την προπονηση
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία