Θέμα: voulaki's log

Σελίδα 21 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 111920212223 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 301 έως 315 από 345
  1. 25-09-12 11:02 #301
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Welcome back Βουλακι

    Καλη αρχη κ παλι !!!! (ε σχετικα αρχη αφου εχεις αρχισει εδω κ 2 βδομαδες )
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-09-12 13:37 #302
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Welcome back Βουλακι

    Καλη αρχη κ παλι !!!! (ε σχετικα αρχη αφου εχεις αρχισει εδω κ 2 βδομαδες )
    ευχαριστώ μικρούλι μου, αντε να δούμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-09-12 18:21 #303
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Καλό ξεκίνημα για το χειμώνα!!!
    Μια χαρά είναι και οι 3φορές τη βδομάδα... Μπορείς και να αλλάξεις αργότερα κάποιες ακήσεις με άλλες ώστε να μην κάνεις συνέχεια 1άσκηση ίδια για μια μυική ομάδα, ποικιλία υπάρχει... Μπορείς βέβαια να κάνεις και διαχωρισμό ομάδων ανα δύο, θα το δεις πιο μετά!!! Προς το παρόν πολύ καλά...
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-09-12 20:15 #304
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eri_87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό ξεκίνημα για το χειμώνα!!!
    Μια χαρά είναι και οι 3φορές τη βδομάδα... Μπορείς και να αλλάξεις αργότερα κάποιες ακήσεις με άλλες ώστε να μην κάνεις συνέχεια 1άσκηση ίδια για μια μυική ομάδα, ποικιλία υπάρχει... Μπορείς βέβαια να κάνεις και διαχωρισμό ομάδων ανα δύο, θα το δεις πιο μετά!!! Προς το παρόν πολύ καλά...
    Ευχαριστώ ερη μου, λίγο με το αέροβιο έχω θέμα, να το βάλω σε ξεχωριστές μέρες,20-30 λεπτά τρέξιμο τύπου διαλλειματικης, ´η να πάω στο άλλο άκρο να μην κάνω καθόλου αέροβιο άντε μια φορά τη βδομάδα, χαλαρό τρέξιμο ας πούμε η ποδήλατο??
    Θέλω αυτό το χειμώνα να φουσκώσω λίγο όσο μπορώ βέβαια, να πιεστω πολύ στα βάρη, να φάω και λίγο παραπάνω ασ παρω κανενα κιλο δε με πειραζει και από άνοιξη φουλ αέροβιο για γραμμωση. Τι λες? γενικά θέλω γνώμες πάνω σε αυτό..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-09-12 20:16 #305
    Προεπιλογή
    βουλακι κ γω καπως ετσι το παω ......
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-09-12 20:46 #306
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Γνώμη μου είναι να μην πιεστείς για το αερόβιο αφού θες να πάρεις κι όλας. Δώσε βάση στη προπόνηση, κάνε όσο πιο δυνατά μπορείς και 1-2φορές τη βδομάδα είναι μια χαρά το αερόβιο. Βάλτο όπου σε βολεύει, όπως βγαίνει. Κάνε είτε 20-30' μετά την προπόνηση μέτρια έντασης, είτε χωριστά σε έντονο/μέτριας έντασης αερόβιο...
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-09-12 20:52 #307
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eri_87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνώμη μου είναι να μην πιεστείς για το αερόβιο αφού θες να πάρεις κι όλας. Δώσε βάση στη προπόνηση, κάνε όσο πιο δυνατά μπορείς και 1-2φορές τη βδομάδα είναι μια χαρά το αερόβιο. Βάλτο όπου σε βολεύει, όπως βγαίνει. Κάνε είτε 20-30' μετά την προπόνηση μέτρια έντασης, είτε χωριστά σε έντονο/μέτριας έντασης αερόβιο...
    Ετσι σκέφτομαι να το πάω κι εγώ, ξεχωριστό το αέροβιο, και αβιαστο ότι μπορώ, και όπως μου βγαίνει. thanks eri
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-09-12 20:56 #308
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    βουλακι κ γω καπως ετσι το παω ......
    κουκου τώρα είδα το προγραμμα σου, πολύ δυνατό θα έλεγα με απαιτήσεις, μπράβο σου. Εχεισ μεγαλη διαφορα στισ φωτο. φαινεσαι πιο πετρα, πιο δυνατη.. Πως βγάζεις ρε σύ τα ποσοστά που θα δουλευεισ ? στο γυμναστήριο σου το βγαλανε η το βρηκες εδώ? το προγραμμα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-09-12 23:53 #309
    Προεπιλογή
    εδω εδω βουλακι ...ο γιαννης μου το εδωσε ...και τα κιλα τα παω μονη μου εμπειρικα ....
    με την ενθαρρυνση ολων σας αλλωστε
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-09-12 23:57 #310
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Βουλακι εγω θα σου προτινα να κρατησεις το αεροβιο μονο για φυσικη κατασταση γιατι αν δεν την εχεις δεν θα μπορεις να βγαζεις και καλες προπονησεις. Αρα 2-3 αεροβια οπως σου βγαινουν!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-09-12 10:32 #311
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βουλακι εγω θα σου προτινα να κρατησεις το αεροβιο μονο για φυσικη κατασταση γιατι αν δεν την εχεις δεν θα μπορεις να βγαζεις και καλες προπονησεις. Αρα 2-3 αεροβια οπως σου βγαινουν!
    ναι ετσι θα το παω νικη μου, και οτι βγει. παντως σημερα το πρωι που μετρηθηκα, περιφεριεια μεσης και λιγο πιο κατω , (κατω απο τον αφαλο περιπου) που εκει βαζω τα κιλα οταν παχαινω (δυστυχως) εχω παρει κανα δυο ποντους δυστυχως. ΤΑ ποδια μου και τα χερια μου μου αρεσουν εχουν γεμισει καπως, αλλα μου τη σπαει που βαζω στη μεση. αυτο τελικα ειναι αναποφευκτο κακο ε? τρως περισσοτερο για να παρεις λιγο ογκο και σου καθονται και κιλα σε σημεια που δεν θες... τι να κανω ρε κοριτσια? καμμια συμβουλη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-09-12 15:28 #312
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο voulaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ετσι θα το παω νικη μου, και οτι βγει. παντως σημερα το πρωι που μετρηθηκα, περιφεριεια μεσης και λιγο πιο κατω , (κατω απο τον αφαλο περιπου) που εκει βαζω τα κιλα οταν παχαινω (δυστυχως) εχω παρει κανα δυο ποντους δυστυχως. ΤΑ ποδια μου και τα χερια μου μου αρεσουν εχουν γεμισει καπως, αλλα μου τη σπαει που βαζω στη μεση. αυτο τελικα ειναι αναποφευκτο κακο ε? τρως περισσοτερο για να παρεις λιγο ογκο και σου καθονται και κιλα σε σημεια που δεν θες... τι να κανω ρε κοριτσια? καμμια συμβουλη?
    Δε μπορείς να ελέγξεις πού θα κατανεμηθεί το βάρος που θα πάρεις, απλά μπορείς να τρως όσο πιο σωστά γίνεται και όχι να πάρεις απότομα βάρος, ώστε να γίνεται σιγά σιγά η προσθήκη μυικών κιλών αλλά και η απώλεια λίπους. Άρα υπομονή, σωστή διατροφή και όταν αργότερα γραμμώσεις θα φύγουν κι αυτά...
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-09-12 12:57 #313
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    καλως την και παλι!

    λοιπον παμε λιγο να δουμε τι κ τι κανεις...

    το προγραμμα που διαβασα στην αρχη κρατα το για εναν μηνα ,μετα θα περασεις η σε 3ημερο σπλιτ η στο εξης 1.upper 2.lower 3 full body
    αεροβιο θα δουλευεις μια μερα hiit και μια μερα σταθερο τεμπο οσο τραβαει η ορεξη σου το λιγοτερο 20 λεπτα...

    προπονηση στα βαρη θα ανεβασεις κιλα και αθ δουμε το ρπογραμμα σου με επαναληψεις οταν ξεκινησεις...
    διατροφη οσο πιο καθαρη και σωστα με ποικιλια γινεται...θα φας κ γλυκακι θα φας απο ολα...τα χουμε πει αυτα τα ξερουμε τα εφαρμοζουμε ετσι?

    λοιπον περιμενω νεα....
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-01-16 16:57 #314
    Red face κάνω come back!!
    εντάξει όχι έτσι ακριβώς, δεν έχω σταματήσει να γυμνάζομαι, και πάντα έμπαινα στο site σαν παρατηρητής όμως.
    θέλω μια γνώμη για τη διατροφή που κάνω εδώ και 2 εβδομάδες περίπου.
    Είναι πάνω απ' τις θερμίδες συντήρησής μου περίπου 15% .
    θέλω να βάλω ότι μπορώ στα πόδια τα οποία παραμένουν το αδύνατό μου σημείο στην κυριολεξία. Δεν έχω ξαναπάει ποτέ πάνω από τις θερμίδες συντήρησης σχεδόν πάντα ήμουν υποθερμιδικά και ξεσκιζόμουν στο gym αλλά δεν έκανα και σπουδαία πράγματα μάλλον επειδή έτρωγα λίγο.
    λοιπόν 2000 θερμίδες υπολογισα ότι είμαι 15% πάνω απο τη συντήρησή μου.

    πρωινό
    2 φετες ψωμί ολικής με 1 φέτα τυρί milner και μισό αβοκάντο (μικρό)
    1 φρέντι με 1 ζαχαρίνη

    κατά τις 12 1 μήλο

    μεσημεριανό στις 2

    κλασσικά κοτόπουλο ή γαλοπούλα ή 2 αβγα ομελέτα 200 γρ. το κρέας με σαλάτα (1 κτσ. λάδι) και 1 μέτρια γλυκοπατάτα ή 3 κουταλιές μπασμάτι.

    στις 6 προπόνηση η οποία είναι 40λεπτη τα πόδια τα γυμνάζω δευτέρα και παρασκευή με σουπερ σετ βασικες ασκήσεις
    σκουωτ , προβολές , πιστολ σκουωτ αρσεις θανάτου κλπ, μάξιμουμ 10-12 επαναλήψεις με διάλειμμα ανάμεσα στα σουπερ σετ 30 δεύτερα το πολύ
    μετά την προπόνηση κατά τις 7 τρώω ένα πιτάκι βρώμης (με 2 αβγα + 1 ασπράδι 4 κουτ. βρώμη και 1 κτγ. μέλι )

    κατά τις 9-930 μια απ τα ίδια με το μεσημεριανό και βάζω κι άλλη μια φέτα ψωμί σίκαλης για να συμπληρώσω πάνω κάτω τις 2000 θερμίδες

    μια ερώτηση . μετά το μεσημεριανό στις 2 κάνω προπόνηση στις 6 χωρίς να έχω φάει τίποτα για 4 ώρες. πειράζει?
    εγώ τη βγάζω την προπόνηση δεν νιώθω αδύναμη αλλά αν νομίζει κάποιος ότι μπορώ να βάλω κάτι εκεί γύρω στις 4 να μου το πει και τι θα ήταν καλύτερο.

    Μην σας ζαλίζω άλλο, θα ήθελα πάρα πολύ μια γνώμη. θενκς!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-01-16 17:27 #315
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    1) κόψε τα σουπερ-σετ. Δεν πρέπει να είναι η βασική σου προπόνηση, δεν προσφέρουν τίποτα για το στόχο που έχεις. Τα κάνεις μια στο τόσο, κυρίως στο τέλος της προπόνησης για να πεις οτι κάνεις λίγο pump.
    Κάνε πιο βαριά σετ με 2 λεπτά διάλλειμα ενδιάμεσα.
    2) Λίγα τρως νομίζω για 2000 θερμίδες....μάλλον τις υπερτιμάς.
    3) Σ αυτό που ρωτάς: όχι δεν έχεις πρόβλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 21 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 111920212223 ΤελευταίαΤελευταία