Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 35
  1. 14-01-12 09:37 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως σε λίγο καιρό έχω κι εγώ ένα μικρό e-book που θα καλύπτω αρκετά θέματα.
    Αναμένουμε
    Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου
    “Strength is the product of struggle, you must do what others don’t to achieve what others won’t”
    Henry Rollins
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-01-12 09:44 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τζιμ το αρθρο ποτε γραφτηκε?

    εχει καποια σχεση με το αρθρο ο κυριος της φωτο?

    Συνημμένο Αρχείο 37905
    Ποιός είναι αυτός;
    Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου
    “Strength is the product of struggle, you must do what others don’t to achieve what others won’t”
    Henry Rollins
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-01-12 10:02 #18
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Μου θυμίζει αρκετά τη Νεα Διαιτα Atkins που και αυτή χωρίζεται σε φάσεις, ξεκινάει χωρίς καθόλου υδατάνθρακες, και σταδιακά σε κάθε φάση προσθέτει...μέχρι τη συντήρηση!
    Οκ την κάνεις...και μετά τι;;;;
    Δεν πιστευω ότι τέτοιου είδους δίαιτες βοηθανε μακροχρόνια
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-01-12 11:18 #19
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    γνωμη μου και σορυ αν προσβαλω καποιους....
    οι διαιτες αυτες ειναι της απελπισιας.αν αγαπας αυτο π κανεις κ σκεφτεσαι οτι θα το κανεις για ολη σου τη ζωη δεν εχεις αναγκη ουτε τον ντουκαν ουτε τον κου καν ουτε τον ατκινς ουτε τον τακινς....τρως σωστο φαγητο αν ξεφυγεις π κ π εισαι ανθρωπος κ οχι ρομποτ και για αυτο το λογο εχεις κ θεληση κ αγαπη να επανελθεις. αν παντρευομουν δεν ειχα ιδεα απο γυμναστικη κ βαρη κ διατροφη κτλπ κ ηθελα να χασω 10 κιλα για να μου μπει το κοστουμι θα την εκανα. γιαυτο πουλανε τοσο.γιατι το 90% του πληθισμου ειναι μπυρα πιτσα σουβλακι και οταν θελουν να δειχνουν σενιοι τρελενονται κ κανουν οποια διαιτα διαφημιζεται. ΔΕΝ ανοικουμε σε αυτο το 90% και ΔΕΝ εχουμε αναγκη τετοιου τυπου διατροφες.παντα γνωμη μ κ παντα φιλικα(παντα χρονικα οχι το αρκουδακι με τα μαυρα ματακια)
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-01-12 13:29 #20
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τις μέρες που τρώνε σχεδόν αποκλειστικά πρωτείνες, δεν τρώνε σαλάτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-01-12 14:00 #21
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Ας σοβαρευτούμε, αυτή η δίαιτα, ούτε ιδιαίτερη είναι, ούτε καινούργια! Απλά ο τυπάκος πήρε μια ''γνωστή'' δίαιτα που κάνανε για γρήγορη απώλεια πολλοί αθλητές και την έβγαλε ως δικιά του! Η συγκεκριμένη για αυτό το λόγο όσο αποτελεσματική και να είναι, ο τύπος είναι παντελώς άσχετος (για αυτό ακόμα και για τέτοια δίαιτα λείπουν κάποια σημαντικά πράγματα) και συνεπώς τον κάνει απατεώνα!

    Υ.Γ.¨πάρτε τη δίαιτα σας και οποιαδήποτε δίαιτα γνωστή που δεν έχει δωθεί όνομα, δώστε της το όνομα σας και κάντε τη βιβλίο!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-01-12 14:22 #22
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Michaelangelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας σοβαρευτούμε, αυτή η δίαιτα, ούτε ιδιαίτερη είναι, ούτε καινούργια! Απλά ο τυπάκος πήρε μια ''γνωστή'' δίαιτα που κάνανε για γρήγορη απώλεια πολλοί αθλητές και την έβγαλε ως δικιά του! Η συγκεκριμένη για αυτό το λόγο όσο αποτελεσματική και να είναι, ο τύπος είναι παντελώς άσχετος (για αυτό ακόμα και για τέτοια δίαιτα λείπουν κάποια σημαντικά πράγματα) και συνεπώς τον κάνει απατεώνα!

    Υ.Γ.¨πάρτε τη δίαιτα σας και οποιαδήποτε δίαιτα γνωστή που δεν έχει δωθεί όνομα, δώστε της το όνομα σας και κάντε τη βιβλίο!
    συμφωνω...αλλη μια γρηγορη διαιτα που σε κανει να καταληγεις αργοτερα στις παλιες και χειροτερες ακομα διατροφικες συνηθειες...
    αλλα το μαρκετινγκ παιζει μεγαλο ρολο...

    γι αυτον το λογο το ανεβασα το αρθρο,πιο πολυ να δουνε οσα ατομα θελουν απεγνωσμενα να χασουν κιλα και εχουν ακουσει σιγουρα για αυτην την
    φημισμενη διατα και σχολιαζοντας την να καταλαβουν οτι δεν ειναι το κλειδι στην προσπαθεια τους αυτο...και οτι αργα η γρηγορα θα ερθει και παλι μπροστα τους το φαινομενο γιο -γιο που λεω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-01-12 19:01 #23
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω...αλλη μια γρηγορη διαιτα που σε κανει να καταληγεις αργοτερα στις παλιες και χειροτερες ακομα διατροφικες συνηθειες...
    αλλα το μαρκετινγκ παιζει μεγαλο ρολο...

    γι αυτον το λογο το ανεβασα το αρθρο,πιο πολυ να δουνε οσα ατομα θελουν απεγνωσμενα να χασουν κιλα και εχουν ακουσει σιγουρα για αυτην την
    φημισμενη διατα και σχολιαζοντας την να καταλαβουν οτι δεν ειναι το κλειδι στην προσπαθεια τους αυτο...και οτι αργα η γρηγορα θα ερθει και παλι μπροστα τους το φαινομενο γιο -γιο που λεω...
    Κοίτα αδερφέ, όταν έχω πάρει πολλά κιλά από οποιονδήποτε λόγω και θέλω για μικρό διάστημα να κάνω για να χάσω γρήγορα (π.χ. λίγο καιρό πριν επειδή ήθελα να δώσω κάτι αθλήματα και να πάρω όλους τους βαθμούς από το Κούπερ), έχω κάνει ανάλογες δίαιτες (συμπεριλαμβανομένης και αυτής). Δεν σημαίνει όμως ότι τις θεωρώ και σωστές για τρόπο ζωής! Δεν κάνω μόνιμη δίαιτα στη ζωή μου, απλά διατρέφομαι σωστά. Είναι όπως είπαμε μια συνηθισμένη δίαιτα αθλητών (που της λείπουν κάποια βασικά λόγω ασχετοσύνης του τυπά) που απλά κάποιος δήθεν την παρουσίασε ως δικιά του και της έδωσε όνομα! Ακόμα και του Άτκινς, βασιζόταν κάπου με κάποια στοιχεία! Αυτή δεν έχει να βασιστεί σε ΤΊ-ΠΟ-ΤΑ!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-01-12 21:29 #24
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 72K Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιός είναι αυτός;
    Κάποιους τύπους τους καταλαβαίνεις ότι είναι μαμάτoι από την φάτσα, τέλος.



    *stay on topic.mods team*
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη destroyerody94 : 14-01-12 στις 21:31
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-01-12 21:31 #25
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 72K Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιός είναι αυτός;
    Κάποιους τύπους τους καταλαβαίνεις ότι είναι μαμάτoι από την φάτσα, τέλος.




    Υγ : Double post failure..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-01-12 21:43 #26
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Michaelangelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα αδερφέ, όταν έχω πάρει πολλά κιλά από οποιονδήποτε λόγω και θέλω για μικρό διάστημα να κάνω για να χάσω γρήγορα (π.χ. λίγο καιρό πριν επειδή ήθελα να δώσω κάτι αθλήματα και να πάρω όλους τους βαθμούς από το Κούπερ), έχω κάνει ανάλογες δίαιτες (συμπεριλαμβανομένης και αυτής). Δεν σημαίνει όμως ότι τις θεωρώ και σωστές για τρόπο ζωής! Δεν κάνω μόνιμη δίαιτα στη ζωή μου, απλά διατρέφομαι σωστά. Είναι όπως είπαμε μια συνηθισμένη δίαιτα αθλητών (που της λείπουν κάποια βασικά λόγω ασχετοσύνης του τυπά) που απλά κάποιος δήθεν την παρουσίασε ως δικιά του και της έδωσε όνομα! Ακόμα και του Άτκινς, βασιζόταν κάπου με κάποια στοιχεία! Αυτή δεν έχει να βασιστεί σε ΤΊ-ΠΟ-ΤΑ!
    αδερφη παρακαλω...
    κοιταξε να δεις...τυχαιος δεν ξερω αν ειναι γιατι αναφερει πως ειναι γιατρος...και εκτος απο αυτο,εχει γινει πασιγνωστος...τον ακολουθουν πιστα τοσοι διασημοι που υποτιθεται ειναι ψαγμενοι(και μεσα στην απελπισια)..εμενα δεν με νοιαζει ομως αυτο...

    σχολιαζω το τι θα γινει μετα το περας της διαιτας...εφοσον εχεις μπει στο σταδιο της συντηρησης και καλα και αρχιζει το πανηγυρι...
    πολλοι που εχουν κιλα επανω τους απο την μανια τους ,το ''ξεχνανε'' αυτο...και μετα παλι τα ιδια...

    τωρα σε αυτο που λες οτι την κανουν αθλητες...δεν νομιζω και θελω να πιστευω πως δεν προκειται σοβαρος αθλητης να ακολουθησει τετοια διαιτα...ενα αυτο και δευτερον,ποιος αθλητης (σοβαρος αθλητης) πρεπει ντε και καλα να χασει τοσο γρηγορα κιλα και να φτασει στο σημειο να κανει αυτην τη διαιτα ενω ξερει πολυ καλα οτι με τις προπονησεις που θα κανει και σε ενα πλαισιο πιο σωστης διατροφης( σε σχεση με αυτην που εκανε λογικα)θα τα χασει σιγουρα και πιο ''ανωδυνα''...


    αυτη η διαιτα δεν αναφερεται σε αθλητες...ελπιζω δηλαδη δεν το εχω ψαξει κιολας...αλλα πιστευω οτι εχει να κανει πιο πολυ με τον ανθρωπο με τα πολλα περιττα κιλα που δεν ειναι και της γυμναστικης και απλα ψαχνει διεξοδα αλλα ματαια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-01-12 22:03 #27
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    αδερφη παρακαλω...
    κοιταξε να δεις...τυχαιος δεν ξερω αν ειναι γιατι αναφερει πως ειναι γιατρος...και εκτος απο αυτο,εχει γινει πασιγνωστος...τον ακολουθουν πιστα τοσοι διασημοι που υποτιθεται ειναι ψαγμενοι(και μεσα στην απελπισια)..εμενα δεν με νοιαζει ομως αυτο...

    σχολιαζω το τι θα γινει μετα το περας της διαιτας...εφοσον εχεις μπει στο σταδιο της συντηρησης και καλα και αρχιζει το πανηγυρι...
    πολλοι που εχουν κιλα επανω τους απο την μανια τους ,το ''ξεχνανε'' αυτο...και μετα παλι τα ιδια...

    τωρα σε αυτο που λες οτι την κανουν αθλητες...δεν νομιζω και θελω να πιστευω πως δεν προκειται σοβαρος αθλητης να ακολουθησει τετοια διαιτα...ενα αυτο και δευτερον,ποιος αθλητης (σοβαρος αθλητης) πρεπει ντε και καλα να χασει τοσο γρηγορα κιλα και να φτασει στο σημειο να κανει αυτην τη διαιτα ενω ξερει πολυ καλα οτι με τις προπονησεις που θα κανει και σε ενα πλαισιο πιο σωστης διατροφης( σε σχεση με αυτην που εκανε λογικα)θα τα χασει σιγουρα και πιο ''ανωδυνα''...


    αυτη η διαιτα δεν αναφερεται σε αθλητες...ελπιζω δηλαδη δεν το εχω ψαξει κιολας...αλλα πιστευω οτι εχει να κανει πιο πολυ με τον ανθρωπο με τα πολλα περιττα κιλα που δεν ειναι και της γυμναστικης και απλα ψαχνει διεξοδα αλλα ματαια...
    Σόρρυ κοπελιά!

    To ότι κάποιος είναι διάσημος δεν σημαίνει είναι ψαγμένος.

    Όσο για τους αθλητές ευχαρίστως να σου απαντήσω από όσους έχω δει με τα μάτια μου. Αγωνιστικοί αθλητές οι οποίοι είτε θέλουν να πέσουν κατηγορία είτε να μπορούν να παραμείνουν σε αυτή που είναι σε περίοδο αγώνων, σε αθλήματα όπως τα μαχητικά (π.χ. μποξ, κικ-μποξ, πάλη κ.τ.λ.), στην άρση βαρών και σε οποιοδήποτε άθλημα χωρίζονται οι κατηγορίες με τα κιλά! Επίσης γίνεται και από αθλητές ακόμα και από ποδόσφαιρο, μπάσκετ, στίβο κ.τ.λ., γιατί για τον α' η β' λόγο (π.χ. τραυματισμός και ανάρρωση) ο αθλητής πήρε παραπανίσια κιλά και πρέπει να τα χάσει! Μάλιστα ήταν η δίαιτα που είχε συμβουλέψει ο πρώην προπονητής του Παναθηναικού Νίκος Νιόπλιας όταν ο παίχτης είχε πάρει παραπανίσια κιλά και του είπε ότι έπρεπε να χάσει 3 κιλά πολύ γρήγορα!

    Όπως προείπα αυτό δεν είναι η διατροφή των αθλητών, αλλά μια γρήγορη δίαιτα λίγων εβδομάδων. Δεν είναι κάτι προτόγνωρο, οι περισσότεροι εδώ μέσα πάνω κάτω θα τη ξέρανε ότι σαν θεωρία υπάρχει. Δεν υπάρχει κάτι επώδυνο εκτός και αν ο άλλος έχει άλλο πρόβλημα. Ο άνθρωπος με τα πολλά περιττά κιλά δεν χρειάζεται να κάνει ιδιαίτερη προσπάθεια για να χάσει τα πολλά πολλά!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Michaelangelo : 14-01-12 στις 22:12
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-01-12 22:06 #28
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Michaelangelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σόρρυ κοπελιά!

    To ότι κάποιος είναι διάσημος δεν σημαίνει είναι ψαγμένος. εδω εχεις ενα point...

    Όσο για τους αθλητές ευχαρίστως να σου απαντήσω από όσους έχω δει με τα μάτια μου. Αγωνιστικοί αθλητές οι οποίοι είτε θέλουν να πέσουν κατηγορία είτε να μπορούν να παραμείνουν σε αυτή που είναι σε περίοδο αγώνων, σε αθλήματα όπως τα μαχητικά (π.χ. μποξ, κικ-μποξ, πάλη κ.τ.λ.), στην άρση βαρών και σε οποιοδήποτε άθλημα χωρίζονται οι κατηγορίες με τα κιλά! Επίσης γίνεται και από αθλητές ακόμα και από ποδόσφαιρο, μπάσκετ, στίβο κ.τ.λ., γιατί για τον α' η β' λόγο (π.χ. τραυματισμός και ανάρρωση) ο αθλητής πήρε παραπανίσια κιλά και πρέπει να τα χάσει!

    υπερβολικο αλλα για να εχεις γνωστους...δεν θα κολλησουμε σε αυτο...
    Όπως προείπα αυτό δεν είναι η διατροφή των αθλητών, αλλά μια γρήγορη δίαιτα λίγων εβδομάδων. Δεν είναι κάτι προτόγνωρο, οι περισσότεροι εδώ μέσα πάνω κάτω θα τη ξέρανε ότι σαν θεωρία υπάρχει. Δεν υπάρχει κάτι επώδυνο εκτός και αν ο άλλος έχει άλλο πρόβλημα. Ο άνθρωπος με τα πολλά περιττά κιλά δεν χρειάζεται να κάνει ιδιαίτερη προσπάθεια για να χάσει τα πολλά πολλά!
    .
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-01-12 22:30 #29
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    υπερβολικο αλλα για να εχεις γνωστους...δεν θα κολλησουμε σε αυτο...
    Και εγώ σαν αθλητής κάποτε στον Ιωνικό μου το είχαν συμβουλέψει! Και μιλάμε τώρα 10χρόνια πριν οπότε φαίνεται ότι η δίαιτα δεν είναι κάτι το καινούργιο! Ένα καρμπόν αυτής με ελάχιστες διαφορές. Είχα πάρει λίγα μετά από ένα μήνα εκτός που είχα βγει και μου είπαν παρατηρήσανε ότι λόγω αυτού δεν είχα εξίσου καλή αντοχή.
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-05-13 20:41 #30
    Προεπιλογή dukan:ειναι αξιπιστη ?
    Γεια σας παιδια , θα ηθελα να ρωτισω σχετικα με αυτην την διατροφη αν ειναι καλη και αν ειναι για αυξιση μθηκης μαζας.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία