Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 11-01-12 14:41 #1
    Προεπιλογή 500 pushups τη μέρα
    Καλησπέρα παιδιά, λόγω γελοίας επίδοσης στον πάγκο (115 κιλά-1 μέγιστη επανάληψη, ύψος=1.95,κιλά=91) σκέφτομαι σοβαρά να ξεκινήσω να κάνω μεγάλο αριθμό pushups καθημερινά (κοντά στα 500), μήπως καταφέρω να πετύχω κάτι καλύτερο. Η αδυναμία μου στον πάγκο με έχει προβληματίσει αρκετά αφού σε άλλες ασκήσεις έχω πολύ καλή επίδοση και απ'όσο γνωρίζω και άλλοι bodybuilders αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα. Το ξέρω ότι μόνο 500 push ups στο σπίτι δεν φτάνουν, για αυτό στις προπονήσεις μου εφαρμόζω διάφορες τεχνικές για να αυξήσω τον πάγκο μου, όμως διάβασα ότι και με pushups κάθε μέρα ή μέρα παρα μέρα θα δω σημαντική βελτίωση,πολλοί επαγγελματίες αθλητες μάλιστα το κάνουν. Ποιά η γνώμη σας, θα με ωφελήσει ή θα είναι καταπονητικό για τους μύες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-01-12 15:08 #2
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Κατ εμέ το μόνο που θα κάνεις είναι να τον καταπονείς και να του δίνεις συνέχεια ενα ερέθισμα δίχως να το αφήνεις να αναπλαθεί και να μεγαλώσει ( ανάπτυχθεί ).
    Πρόσεξε την διατροφή σου, φάε περισσότερους υ/θ + πρωτεϊνες.

    ΥΓ. Τα κιλά είναι αντικειμενικά. Εσύ βάζεις τα πλακάκια για να κάνεις την δουλεία σου. Να σε απασχολούσε πολύ εάν έκανες powerlifting κλπ.
    Ψάξε τον εαυτό σου για το τι ζητάς..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-01-12 15:16 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tesla Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά, λόγω γελοίας επίδοσης στον πάγκο (115 κιλά-1 μέγιστη επανάληψη, ύψος=1.95,κιλά=91) σκέφτομαι σοβαρά να ξεκινήσω να κάνω μεγάλο αριθμό pushups καθημερινά (κοντά στα 500), μήπως καταφέρω να πετύχω κάτι καλύτερο. Η αδυναμία μου στον πάγκο με έχει προβληματίσει αρκετά αφού σε άλλες ασκήσεις έχω πολύ καλή επίδοση και απ'όσο γνωρίζω και άλλοι bodybuilders αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα. Το ξέρω ότι μόνο 500 push ups στο σπίτι δεν φτάνουν, για αυτό στις προπονήσεις μου εφαρμόζω διάφορες τεχνικές για να αυξήσω τον πάγκο μου, όμως διάβασα ότι και με pushups κάθε μέρα ή μέρα παρα μέρα θα δω σημαντική βελτίωση,πολλοί επαγγελματίες αθλητες μάλιστα το κάνουν. Ποιά η γνώμη σας, θα με ωφελήσει ή θα είναι καταπονητικό για τους μύες?
    Το ίδιο πρόβλημα έχεις και με αλτήρες σε πιέσεις στήθους ;
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-01-12 15:24 #4
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoDask Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο πρόβλημα έχεις και με αλτήρες σε πιέσεις στήθους ;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tesla Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά, λόγω γελοίας επίδοσης στον πάγκο (115 κιλά-1 μέγιστη επανάληψη, ύψος=1.95,κιλά=91) σκέφτομαι σοβαρά να ξεκινήσω να κάνω μεγάλο αριθμό pushups καθημερινά (κοντά στα 500), μήπως καταφέρω να πετύχω κάτι καλύτερο. Η αδυναμία μου στον πάγκο με έχει προβληματίσει αρκετά αφού σε άλλες ασκήσεις έχω πολύ καλή επίδοση και απ'όσο γνωρίζω και άλλοι bodybuilders αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα. Το ξέρω ότι μόνο 500 push ups στο σπίτι δεν φτάνουν, για αυτό στις προπονήσεις μου εφαρμόζω διάφορες τεχνικές για να αυξήσω τον πάγκο μου, όμως διάβασα ότι και με pushups κάθε μέρα ή μέρα παρα μέρα θα δω σημαντική βελτίωση,πολλοί επαγγελματίες αθλητες μάλιστα το κάνουν. Ποιά η γνώμη σας, θα με ωφελήσει ή θα είναι καταπονητικό για τους μύες?
    .
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-01-12 15:27 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gaspari Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-01-12 15:29 #6
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    το εχεις ψαξει μηπως παιζει ρολο το υψος?εμεις (οι ψιλοι. ξερεις αλλη φυλη σα τα αβαταρ) εχουμε καποιες δυσκολειες σε σκουατ κ πιεσεις.μεγαλυτερα χερια-ποδια. μεγαλυτερο ευρος κινησης.ισως για αυτο.τα πους απς δε νομιζω να βοηθησουν.οχι αρκετα τουλαχιστον.αν θες να αυξησεις δυναμη επικεντρωσου σε αλτηρες κ σε ανοιγματα για μενα,εγω τουλαχιστον ετσι ειδα βελτιωση
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-01-12 15:41 #7
    Το avatar του χρήστη spartan77

    Εγγραφή
    24-07-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.066
    Προεπιλογή
    Συμβαινει αυτο στους περισσοτερους μας,γιαυτο και δεν παμε στα κοκκινα ολο το χρονο!
    οταν βαρας (πλατο) και μενεις στασιμος στα κιλα τοτε αλλαζεις το προγραμμα σου σε ενταση 70% και θα παιξεις παγκο ....πχ 3χ8 η 3χ10 για 4-6 βδομαδες! και μετα οταν ξαναδοκιμασεις τα μεγιστα θα δεις τις αλλαγες
    μπορεις και τα πους απς αλλα οχι μονο αυτα και τα 500 που λες γτ θα ''μπεις στο πλυσιμο''
    δωσε εμφαση και στις πιεσεις με αλτηρες για καλυτερη απομονωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-01-12 17:20 #8
    Προεπιλογή
    Είμαι σίγουρος ότι φταίει που είμαι και ψηλός αφού ούτε και στο squat είμαι πολύ καλός. Στις πιέσεις και εκτάσεις με αλτήρες τα πάω πολύ καλύτερα από τον πάγκο και για αυτό εδώ και κάποιες βδομάδες πάγκο κάνω γύρω στο 70% του μεγίστου μου 5Χ5 για να κρατάω επαφή και όλα τα υπόλοιπα με αλτήρες
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-01-12 18:47 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tesla Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά, λόγω γελοίας επίδοσης στον πάγκο (115 κιλά-1 μέγιστη επανάληψη, ύψος=1.95,κιλά=91) σκέφτομαι σοβαρά να ξεκινήσω να κάνω μεγάλο αριθμό pushups καθημερινά (κοντά στα 500), μήπως καταφέρω να πετύχω κάτι καλύτερο. Η αδυναμία μου στον πάγκο με έχει προβληματίσει αρκετά αφού σε άλλες ασκήσεις έχω πολύ καλή επίδοση και απ'όσο γνωρίζω και άλλοι bodybuilders αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα. Το ξέρω ότι μόνο 500 push ups στο σπίτι δεν φτάνουν, για αυτό στις προπονήσεις μου εφαρμόζω διάφορες τεχνικές για να αυξήσω τον πάγκο μου, όμως διάβασα ότι και με pushups κάθε μέρα ή μέρα παρα μέρα θα δω σημαντική βελτίωση,πολλοί επαγγελματίες αθλητες μάλιστα το κάνουν. Ποιά η γνώμη σας, θα με ωφελήσει ή θα είναι καταπονητικό για τους μύες?
    Είσαι σίγουρος ότι το form σου είναι σωστό; κάνεις valsava; έχεις arch; κάνεις feet drive; Άν όχι φτίαχτο, άν ναί κάνε ένα κύκλο Smolov Jr.
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-01-12 18:53 #10
    Προεπιλογή
    Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι γελοια η επιδοση αυτη.Ισως να ειναι λιγο χαμηλη αλλα με τον καιρο θα την βελιτιωσεις.Μυικη αναπτυξη θελεις,θα κατεβεις σε αγωνες δυναμης,να ταισεις τον εγωισμο σου η θελεις απλα να εντυπωσιαζεις στο γυμναστηριο?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση