Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 20
  1. 05-01-12 02:32 #1
    Προεπιλογή Ξεπρησμένος το πρωί..
    Καλησπέρα, Τα πρωινά που ξυπνάω είμαι πολύ επίπεδος και οι μυς μου είναι πολύ ξεπρησμένοι. Θα ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να τρώω το προηγούμενο βράδυ ή γενικά αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να το αποφεύγω αυτό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-01-12 02:47 #2
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο iakovos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, Τα πρωινά που ξυπνάω είμαι πολύ επίπεδος και οι μυς μου είναι πολύ ξεπρησμένοι. Θα ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να τρώω το προηγούμενο βράδυ ή γενικά αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να το αποφεύγω αυτό.
    τι αλλο θα ακουσουμε θεε μου,κατεβα κατεβα!!!
    Ρε φιλε πλακα μας κανεις?Σορρυ κιολας αλλα δεν το βλεπεις λογικο το πρωι το σωμα να εχει αδιασει απο οτι εχεις φαει το προηγουμενο βραδυ λογω του υπνου?
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-01-12 02:48 #3
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Δεν νμζω οτι μπορεις να κανεις και πολλα....Το μονο που θα μπορουσε να σε βοηθησει θα ηταν λιγο προηνη γυμνασστικη για να "ξυπνησεις" τους μυες......
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-01-12 11:59 #4
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    πινε νερα. ξερα...αφιδατωνεσαι κατα τη διαρκεια του υπνου μαλλον.δλδ χανεις νερα ΚΑΙ απο τους μυες σου. ετσι πιστευω δλδ.
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-01-12 12:02 #5
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο iakovos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, Τα πρωινά που ξυπνάω είμαι πολύ επίπεδος και οι μυς μου είναι πολύ ξεπρησμένοι. Θα ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να τρώω το προηγούμενο βράδυ ή γενικά αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να το αποφεύγω αυτό.
    ναι να ξαναπηγενεις στην προπονηση.
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-01-12 12:06 #6
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο iakovos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, Τα πρωινά που ξυπνάω είμαι πολύ επίπεδος και οι μυς μου είναι πολύ ξεπρησμένοι. Θα ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να τρώω το προηγούμενο βράδυ ή γενικά αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να το αποφεύγω αυτό.
    Πωπω γάμησέτα...φαντάσου να κοιμάσαι και με γκόμενα. Το βράδυ κούκλα- το πρωί πανούκλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-01-12 16:47 #7
    Το avatar του χρήστη mitsoulas

    Εγγραφή
    15-12-2011
    Περ.
    Hλιουπολη - Α
    Μηνύματα
    170
    Προεπιλογή
    Και εγω θα συμφωνησω με την απαντηση που εδωσε ενα μελος πιο πανω ειναι λογικο να ξεπρηζεσαι μετα απο τον υπνο δεν γινεται να εισαι μονιμα πρησμενος.
    Αντε Γεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-01-12 17:21 #8
    Προεπιλογή
    Κανεις πρωινες φωτογραφησεις δευτερολεπτα μετα το ξυπνημα?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-01-12 17:54 #9
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πωπω γάμησέτα...φαντάσου να κοιμάσαι και με γκόμενα. Το βράδυ κούκλα- το πρωί πανούκλα
    na της λες τις δικιας σου να βαφεται λιγο κ το πρωι πριν ξυπνησεις...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο iakovos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, Τα πρωινά που ξυπνάω είμαι πολύ επίπεδος και οι μυς μου είναι πολύ ξεπρησμένοι. Θα ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να τρώω το προηγούμενο βράδυ ή γενικά αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να το αποφεύγω αυτό.
    βασικα το πρωι οταν ξυπνας και την προηγουμενη μερα εχει γινει προπονηση λογικα θα πρεπει να σαι πιασμενος και καπως ''πρησμενοι'' οι μυς σου ...μαλλον δεν τρως σωστα πιστευω...
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-01-12 18:32 #10
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    na της λες τις δικιας σου να βαφεται λιγο κ το πρωι πριν ξυπνησεις...

    Το κούκλα-πανούκλα για τον ιάκωβο πάει όχι για τη γκόμενα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-01-12 18:43 #11
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.627
    Προεπιλογή
    Ενταξει παιδια,το εχουμε βγαλει οφ τόπικ το θεμα.Stay on please.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-01-12 18:46 #12
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Το πρωί ή τέλος πάντων μετά τον ύπνο, ο μυικός τόνος (δηλαδή η συνεχής ελαφρά σύσπαση των μυών που φυσιολογικά υπάρχει ακόμη και όταν κάθεσαι και δεν κάνεις τίποτα) είναι μικρός, αυτό είναι κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αυτό δίνει την ψευδαίσθηση ότι κάτι δεν πάει καλά ενώ απλά είναι κάτι πολύ φυσιολογικό. Δεν γίνεται μονίμως να είμαστε με τον ίδιο μυικό τόνο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-01-12 18:47 #13
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.627
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο iakovos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, Τα πρωινά που ξυπνάω είμαι πολύ επίπεδος και οι μυς μου είναι πολύ ξεπρησμένοι. Θα ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να τρώω το προηγούμενο βράδυ ή γενικά αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να το αποφεύγω αυτό.
    Kαποιοι επιδιωκουν να πίνουν μια δοση whey τις στιγμες που ξυπνανε για τουαλετα,κατα την διαρκεια του υπνου τους.Ετσι,τροφοδείται με αμινοξεα το σωμα στο μεγαλο κενο αφαγίας που προκυπτει με τον υπνο.
    Προσωπικα ποτε δεν θα χαλαγα τον υπνο μου για κατι τετοιο,εξαλλου κοιμαμαι μολις 5 ωρες,οπότε δεν τιθεται θεμα.Αν μιλαμε για 8-10-12 ωρες υπνου,υπαρχει λογικη.
    Επίσης ενα καλο πρωινο με συνδυασμο συνθετων-απλων υδατανθρακων,πρωτεινης και λιπαρων θα ανατροφοδοτησει το σωμα σου και θα σου δωσει την αίσθηση του ¨γεμίσματος¨
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-01-12 19:24 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρωί ή τέλος πάντων μετά τον ύπνο, ο μυικός τόνος (δηλαδή η συνεχής ελαφρά σύσπαση των μυών που φυσιολογικά υπάρχει ακόμη και όταν κάθεσαι και δεν κάνεις τίποτα) είναι μικρός, αυτό είναι κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αυτό δίνει την ψευδαίσθηση ότι κάτι δεν πάει καλά ενώ απλά είναι κάτι πολύ φυσιολογικό. Δεν γίνεται μονίμως να είμαστε με τον ίδιο μυικό τόνο.
    Βασικα αυτη ειναι η πιο σωστη εκδοχη κατα την γνωμη μου που εχω ακουσει αν και δεν βρισκω λογο και παλι να αντιμετωπιστει αυτο το φαινομενο.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-01-12 05:17 #15
    Προεπιλογή
    Επειδή το ξεχυλώσαμε το θέμα - πλην κάποιων σοβαρών απαντήσεων στην χαζή κατά πολλούς ερώτησή μου -αυτό που ρωτούσα είναι αν υπάρχει κάποια φυσική τροφή που να λειτουργεί όπως η αργιρίνη. Γνωρίζουμε φυσικά ότι αργιρίνη και γυμναστική πριν τον υπνο οδηγούν σε πρησμένους μυς το πρωί. Η ένα ποτήρι whey στη μέση του νυχτερινού ύπνου. Επίσης ήθελα να δω εαν αυτό απαντάται και σε άλλους ή το δικό μου σώμα δεν διαχειρίζεται καλά τους υδατάνθρακές ή το γλυκογόνο των μυών του. Αυτό ήθελά απλά. Ευχαριστώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία