Σελίδα 1 από 37 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 554
  1. 09-01-12 22:21 #1
    Προεπιλογή Ημερολόγιο amst
    Καλησπέρα!
    Αρχίζω να γράφω και εγώ από σήμερα και υποσχόμαι φώτος "πριν και μέτα", εκεί προς Ιούνη, λίγο πριν τις παραλίες...


    Πρωινό στις 10: 50γρ. δημητριακά + 1ποτήρι γάλα

    12-1.30: γυμναστήριο, 20' διάδρομο, 15' κοιλιακούς + ασκήσεις για πλάτη-στήθος

    Μεσημεριανό στις 14.00: 1μαρούλι, 1τόνο, 3κουταλιές γλυκού λάδι + 3παξιμαδάκια "τσατσαρωνάκι"

    στις 16.30: μισή μπανάνα
    18.30: ένα στρογγυλό κουλούρι με σταφίδες


    Βραδυνό στις 9.00: 2 φέτες τυρί, 1φέτα ζαμπόν + 2παξιμαδάκια "τσατσαρωνάκι"


    Από νερό πιστεύω θα φτάσω το 1.5λίτρο μέχρι να κοιμηθώ.

    Δεν είναι και ότι καλύτερο, αλλά μετά τα σαβουριάσματα των τελευταίων μηνών, το προσπάθησα πολύ και σιγά σιγά θα στρώσω...


    Παρόλο που έφαγα πρωινό 2ώρες πριν το γυμναστήριο, πάλι με ανακάτευε... Πρέπει να το ρυθμίσω διαφορετικά μάλλον...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-01-12 22:53 #2
    Προεπιλογή
    ....καλη αρχή!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-01-12 02:24 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες και απο εδω λοιπον!κοιτα να εισαι τυπος κ υπογραμμος εεεεεεεεεεεεε!!!!!!

    εαν νιωθεις τοσο ανακατεμα περιμενε μεχρι να το συνηθισεις η απλα μειωσε το στο μισο κ φαε το αλλο μισο οταν γυρισεις...!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-01-12 02:27 #4
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Καλή αρχή στη προσπάθειά σου!!!
    Έλα να μαζευόμαστε!!!!!!!!!
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-01-12 10:33 #5
    Το avatar του χρήστη aggeliki

    Εγγραφή
    20-09-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    καλη αρχη και απο μενα!!!! εγω πιο παλια ειχα το ιδιο θεμα με σενα ..δεν μπορουσα να φαω τιποτα μα τιποτα το πρωι ..ετρωγα μετα απο 3 ωρες αφου ειχα σηκωθει και την εβγαζα με καφε και τσιγαρο...απαραδεκτο!! σιγα σιγα ομως αρχιζα να πιεζω τον εαυτο μου να τρωω κατι εστω ενα κουλουρι θεσ/νικης η λιγο δημητριακα και μπορω να σου πω οτι πολυ γρηγορα το συνηθισα και τωρα πλεον δεν γινεται να μην φαω πρωινο !! σιγα σιγα θα το συνηθισει ο οργανισμος σου..
    καλη συνεχεια να εχεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-01-12 11:05 #6
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Απορώ....εγώ πιέζομαι για να μη φάω όλο το ψυγείο το πρωί που σηκώνομαι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-01-12 12:13 #7
    Προεπιλογή
    Καλημέρα!

    Μάλλον το διατύπωσα λάθος... Και εγώ ξυπνάω με τρελή όρεξη, θέλω να φάω ότι υπάρχει και το πρωινό μου δεν το χάνω για κανένα λόγο (τελικά)!
    Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα και 2 ώρες αργότερα, στο γυμναστήριο πιέζομαι. Δηλαδή, εκεί που κάνω κοιλιακούς ή κάποια άσκηση με κλίση, μου έρχεται άσχημα.
    Αρχικά, όπως έχω ξαναγράψει, ξυπνούσα 8, πήγαινα γυμναστήριο και έτρωγα στις 11, το οποίο είναι άθλιο. Θα το στρώσω, θα βρω τρόπο και θα σας πω.

    Σήμερα λόγω έλλειψης χρόνου, γυμναστική στο σπίτι με ελλειπτικό.

    Άντε να έρθει και η Παρασκευή να πάω διατροφολόγο
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-01-12 12:29 #8
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα!

    Μάλλον το διατύπωσα λάθος... Και εγώ ξυπνάω με τρελή όρεξη, θέλω να φάω ότι υπάρχει και το πρωινό μου δεν το χάνω για κανένα λόγο (τελικά)!
    Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα και 2 ώρες αργότερα, στο γυμναστήριο πιέζομαι. Δηλαδή, εκεί που κάνω κοιλιακούς ή κάποια άσκηση με κλίση, μου έρχεται άσχημα.
    Αρχικά, όπως έχω ξαναγράψει, ξυπνούσα 8, πήγαινα γυμναστήριο και έτρωγα στις 11, το οποίο είναι άθλιο. Θα το στρώσω, θα βρω τρόπο και θα σας πω.

    Σήμερα λόγω έλλειψης χρόνου, γυμναστική στο σπίτι με ελλειπτικό.

    Άντε να έρθει και η Παρασκευή να πάω διατροφολόγο
    Κάνεις βάρη ή αερόβια? Αν κάνεις αερόβια δεν τρέχει να πας νηστική. Αν κάνεις βάρη φάε κάτι πολύ ελαφρύ και φάε αμέσως μετά.
    ΄΄Η πήγαινε λίγο αργότερα γυμ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-01-12 15:19 #9
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορώ....εγώ πιέζομαι για να μη φάω όλο το ψυγείο το πρωί που σηκώνομαι...

    true true !ειμαστε φαγανια κοριτσια!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις βάρη ή αερόβια? Αν κάνεις αερόβια δεν τρέχει να πας νηστική. Αν κάνεις βάρη φάε κάτι πολύ ελαφρύ και φάε αμέσως μετά.
    ΄΄Η πήγαινε λίγο αργότερα γυμ.
    λιλα βαρη κανει αν δεν θυμαμαι λαθος οποτε γι αυτο ειναι καλο να εχει κατι εστω κ λιγο στο στομαχι της...

    αλλιως οτι ειπε η λιλα πιο πανω για το αεροβιο ισχυει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-01-12 23:47 #10
    Προεπιλογή Ημέρα 2η
    Πρωινό στις 10 : 50γρ. δημητριακά+1ποτήρι γάλα
    Μεσημεριανό στις 2: 2κουτ. φακές, 3παξιμαδάκια τσατσαρωνάκι, 40γρ. τυρί, 2κουτ.γλ. λάδι
    στις 6: 1στρογγυλό κουλούρι με σταφίδες
    Βραδυνό στις 9.30: 1κουτ. φακές, 2παξιμαδάκια, 20γρ. τυρί, 1κ.γ. λάδι
    10.30 1κουταλιά άνθος αραβ.
    νερό 1.5λίτρο
    γυμναστική δεν πρόλαβα, αύριο όμως έχω πολύ χρόνο.
    ναι, βάρη κάνω. αλλά σκέφτηκα μήπως έκανα και 2φορές την εβδομάδα πιλάτες. είναι το μόνο από ομαδικά που μου άρεσε. Αν μου το προτείνετε, να κάνω αύριο μόνο πιλάτες ή και κάτι άλλο??

    Μ'αρέσει που αυτοσχεδιάζω στη διατροφή, αλλά με αγχώνει λίγο κιόλας.

    Καλό σας βράδυ κυρίες μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-01-12 11:31 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    κοιτα..η διατροφη σου ειναι οκ...

    αλλα

    προσεχε τον υδατανθρακα προς το βραδυ...δεν σου χρειαζεται εκτος κ αν ειναι μεταπροπονητικο..
    δηλαδη οκ εφαγες φακες αλλα μην βαζεις κ παξιμαδι κ μετα ανθος κτλ ...καταλαβες?

    θα μου πεις αυτο εγινε μια φορα απλα το επισημαινω για να μην ξαναγινει...

    να δινεις στο σωμα σου αυτο που χρειαζεται τη δεδομενη στιγμη κ αυτο το βραδυ δεν ειναι ο υδατανθρακας...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-01-12 12:57 #12
    Προεπιλογή
    xm...

    δηλαδή, αν το βράδυ είχα κάνει ελλειπτικό για παράδειγμα, θα μπορούσα να είχε φάει και τα παξιμάδια?
    αν δεν είναι μετα-προπονητικό, τι θα μπορούσε να είναι το βραδινό?

    ίσως είναι λίγο άσκοπο να το συζητήσουμε τώρα, αφού την παρασκευή θα έχω τη διατροφή οπότε θα μιλήσουμε πάνω σ'εκείνο το πρόγραμμα, αλλά.... περιέργεια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-01-12 23:36 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    σου απαντησα στο τοπικ μας...τσεκαρε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-01-12 11:27 #14
    Προεπιλογή
    Ημέρα 3η

    Πρωινό στις 9.30: 50γρ. δημητριακά + 1ποτήρι γάλα
    Μεσημ. στις 2.30: 2αυγά, 1μεσαία πατάτα βραστή, μπρόκολο βραστό, 3κ.γλυκού λάδι
    Απογ. στις 18.00: 1στρογγυλό κουλούρι με σταφίδες + 1χυμό motion
    Βραδ. στις 21.30: 2σύκα και μια χούφτα ξηροκάρπια (αλλά πείνααααααααα, τρελή πείνα!!!!! έβλεπα τα σουβλάκια και τις σαβούρες των δίπλα μου και τα μάτια μου έκαναν κάπως έτσι )

    Από γυμναστική, 20' ελλειπτικό. Κάπου εδώ διάβασα και έκανα το εξής: 5' σταθερό ζέσταμα και μετά ανέβαζα ένα επίπεδο ανά λεπτό μέχρι το μέγιστο και μετά κατέβαζα ένα επίπεδο ανά λεπτό. Καλά, έλιωσα... και το καραγούσταρα το πρόγραμμα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-01-12 12:00 #15
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ημέρα 3η

    Πρωινό στις 9.30: 50γρ. δημητριακά + 1ποτήρι γάλα
    Μεσημ. στις 2.30: 2αυγά, 1μεσαία πατάτα βραστή, μπρόκολο βραστό, 3κ.γλυκού λάδι
    Απογ. στις 18.00: 1στρογγυλό κουλούρι με σταφίδες + 1χυμό motion
    Βραδ. στις 21.30: 2σύκα και μια χούφτα ξηροκάρπια (αλλά πείνααααααααα, τρελή πείνα!!!!! έβλεπα τα σουβλάκια και τις σαβούρες των δίπλα μου και τα μάτια μου έκαναν κάπως έτσι )

    Από γυμναστική, 20' ελλειπτικό. Κάπου εδώ διάβασα και έκανα το εξής: 5' σταθερό ζέσταμα και μετά ανέβαζα ένα επίπεδο ανά λεπτό μέχρι το μέγιστο και μετά κατέβαζα ένα επίπεδο ανά λεπτό. Καλά, έλιωσα... και το καραγούσταρα το πρόγραμμα!
    Bάλε περισσότερη πρωτείνη(απο κρέας)+ σαλατικά για να μη πεινάς, με κάτι κουλούρια,δημητριακά, σύκα κλπ σ αυτές τις ποσότητες, δεν τραβάει η ομάδα,,,Στη θέση σου θα χα βγει για κυνήγι απ τη πείνα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 37 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία