Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 03-01-12 01:40 #1
    Προεπιλογή Προβλημα διατροφης
    Καλησπερα σας!
    Ειμαι 21 χρόνων και παιζω ποδοσφαιρο ερασιτεχνικα. Είμαι 1,91 υψος, 85 κιλα με 14% λίπος. Έχω πρόβλημα στο να πάρω μυική μάζα λόγω των προπονήσεων (3 φορες την εβδομαδα + 1 ο αγωνας =4 προπονησεις με πολυ τρεξιμο ) Έχω λίπος στην περιοχή της κοιλίας που δεν μπορώ να το βγαλω με τιποτα και παραληλα δεν μπορω να παρω μυικη μαζα στο σωμα μ (λογω της αεροβιας προπονησης)
    Τι μου προτεινετε να κάνω ? Να ξεκινησω διατροφη γράμμωσης η διατροφη όγκου? και ποτε να κάνω προπόνηση με βάρη ? (Εχω προπονηση ποδοσφαιρο δευτερα, τετταρτη, πεμπτη συν σαββατα αγωνες )
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-01-12 01:54 #2
    Προεπιλογή
    Μην κολλας σε διατροφες ογκου και γραμμωσης.Ξεκινα βαρη(ας σου στοιχισει και μια δυο προπονησεις απο το ποδοσφαιρο ειτε απο ελλειψη χρονου ειτε επιδη θα κουραζεσαι πολυ) και κανε μια ισσοροπημενη διατροφη χωρις υπερβολες.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-01-12 01:56 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην κολλας σε διατροφες ογκου και γραμμωσης.Ξεκινα βαρη(ας σου στοιχισει και μια δυο προπονησεις απο το ποδοσφαιρο ειτε απο ελλειψη χρονου ειτε επιδη θα κουραζεσαι πολυ) και κανε μια ισσοροπημενη διατροφη χωρις υπερβολες.
    Δηλαδη αν κανω 3 προπονησεις συνολικα και κανω καθε μερα βαρη και ισοροπημενη διατροφη πιστευεις θα δω διαφορα???
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-01-12 02:49 #4
    Προεπιλογή
    Τωρα το καθε μερα βαρη ειναι σχετικο.Αναλογα τι κανεις.Δες καποια προγραμματα απο το φορουμ και απο το ιντερνετ γενικοτερα και δες ποιο σου ταιριαζει πχ 3 φορες την εβδομαδα ολο το σωμα η καθε μερα αλλη μυικη ομαδα κ.τ.λ
    Αν δεν εχεις κανει ποτε βαρη λογικα θα δεις διαφορες
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-01-12 03:20 #5
    Προεπιλογή
    εγω θα σου ελεγα να κανεις ολο το σωμα καθε φορα και οχι σπλιτ... σε συνδιασμο με το ποδοσφαιρο θα "τσιμπησεις" οσο χρειαζεται... δεν εχω δει bodybuilder ποδοσφαιριστη, και αν σου αρεσει η μπαλα φανταζομαι θα ηθελες ενα ποιος fitness κορμι, το οποιο με ΣΩΣΤΟ προγραμμα εκγυμνασης ολου το σωματος και καλη διατροφη θα μπορεις να το αποκτησεις... απλα θα χρειαζεσαι ξεκουραση και πειθαρχια σε οτι εχει να κανει με προπονησεις και διατροφη... δυσκολα (αν παιζεις σοβαρα ποδοσφαιρο/ανεξαρτητα απο την κατηγορια) να τους πεις...παιδια δευτερα δεν ερχομαι/για να κανεις βαρη... οποτε δες το προγραμμα σου και για εμενα βρες καποιον ΣΩΣΤΟ συμναστη/προπονητη να σου βγαλει προγραμμα...

    Το το οτι θα γυμναζεις ολο το σωμα καθε φορα δεν σημαινει οτι δεν θα ειναι απαιτητικο το προγραμμα...

    αποψη μου
    Απάντηση με παράθεση