Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 6 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 456781656106506 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 90 από 9687
  1. 03-01-12 13:11 #76
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aggeliki Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοριτσια εγω σε μια λιπομετρηση που εκανα πριν 2 βδομαδες στο γυμναστηριο μου εβγαλε 26% λιπος στα 60κιλια τα 41 ειναι μυικα αν θυμαμαι καλα...οσον αφορα το μελι εγω λεω για 2 κουταλακια του γλυκου την εβδομαδα οχι παραπανω ,αλλα αν και αυτα θεωρουνται πολλα για να χαζω λιπος τοτε οκ....τα θυσιζω και αυτα!!!χαχαχαχα

    πρεπει να κανεις τη λιπομετρηση με τα παντς...σε ζυγαριες η μηχανημα που κρατας δεν ισχυουν!ειχα κανει σε γιατρο ειδικη με παντς και μου εβγαζε παλια 4% και την ιδια μερα πηγα σε γνωστο ινστιτουτο αισθητικης που ειχα κερδισει θεραπεια και λιπομετρηση και ποσο λετε εβγαλε????20......!!!!!!!!!!!τι κανουν για να μας φανε λεφτα!...μετα τους το ειπα...επαναλαβαμε την μετρηση και εδειξε γυρω στο 5!
    Αν οι πράξεις γίνονται αντικείμενο κριτικής, τότε πρέπει να έχεις κάνει κάτι αξιόλογο...
     

  2. 03-01-12 13:15 #77
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aggeliki Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοριτσια εγω σε μια λιπομετρηση που εκανα πριν 2 βδομαδες στο γυμναστηριο μου εβγαλε 26% λιπος στα 60κιλια τα 41 ειναι μυικα αν θυμαμαι καλα...οσον αφορα το μελι εγω λεω για 2 κουταλακια του γλυκου την εβδομαδα οχι παραπανω ,αλλα αν και αυτα θεωρουνται πολλα για να χαζω λιπος τοτε οκ....τα θυσιζω και αυτα!!!χαχαχαχα
    Στα 60 κιλά που είσαι (με ύψος 1,67) και λίπος 26%, έχεις περιθώριο να χάσεις μακροπρόθεσμα κι΄αλλο λίπος χωρίς να μεταβληθει ιδιαιτερα το βάρος σου (άντε 1-2 κιλά κάτω το πολύ!)
    Νομίζω ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι μια ισοθερμιδική διατροφή με μπολικη πρωτείνη και ικανοποιητική ποσότητα υδατανθράκων.
    Βρες τις θερμίδες συντήρησης σου (πρέπει να είναι γύρω στις 2000-2100) ανάλογα και με την καθημερινή δραστηριότητα σου.
    Τρωγε σε κάθε γευμα πρωτείνη και υδατάνθρακα και βάλε και λίγο καλό λίπος.
    ...και δε χρειάζεται να θυσιάσεις το μελάκι ούτε να πιεστεις πολύ, ούτε μεγάλες θυσίες να κάνεις...(μόνο λίγες)!

    (εκτός και αν σε μερικές βδομάδες έχεις να κατέβεις σε αγώνες!)


    Περιμένουμε φυσικά και την άποψη της Ελένης!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stella : 03-01-12 στις 13:25
     

  3. 03-01-12 13:19 #78
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ariel Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρεπει να κανεις τη λιπομετρηση με τα παντς...σε ζυγαριες η μηχανημα που κρατας δεν ισχυουν!ειχα κανει σε γιατρο ειδικη με παντς και μου εβγαζε παλια 4% και την ιδια μερα πηγα σε γνωστο ινστιτουτο αισθητικης που ειχα κερδισει θεραπεια και λιπομετρηση και ποσο λετε εβγαλε????20......!!!!!!!!!!!τι κανουν για να μας φανε λεφτα!...μετα τους το ειπα...επαναλαβαμε την μετρηση και εδειξε γυρω στο 5!
    Καλά ποσοστο 4-5 % για γυναίκα μη αγωνιστική δε παίζει με τίποτα....
    Το 20% μια χαρά είναι, αν σκεφτούμε ότι στο 18% περίπου, αν υπάρχει η μυική υποδομή είμαστε αρκετά γραμμωμένες και φαίνονται κοιλιακοί!

    Άσε που απ΄ότι φαίνεται αν κάνουμε σε 10 διαφορετικά μηχανήματα λιπομετρηση, 10 διαφορετικά αποτελέσματα θα πάρουμε!
    Καλό είναι να κάνουμε συνέχεια στο ίδιο μηχάνημα για να έχουμε ένα μετρο προοδου, όχι τιποτε άλλο....
     

  4. 03-01-12 13:29 #79
    Το avatar του χρήστη aggeliki

    Εγγραφή
    20-09-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά ποσοστο 4-5 % για γυναίκα μη αγωνιστική δε παίζει με τίποτα....
    Το 20% μια χαρά είναι, αν σκεφτούμε ότι στο 18% περίπου, αν υπάρχει η μυική υποδομή είμαστε αρκετά γραμμωμένες και φαίνονται κοιλιακοί!

    Άσε που απ΄ότι φαίνεται αν κάνουμε σε 10 διαφορετικά μηχανήματα λιπομετρηση, 10 διαφορετικά αποτελέσματα θα πάρουμε!
    Καλό είναι να κάνουμε συνέχεια στο ίδιο μηχάνημα για να έχουμε ένα μετρο προοδου, όχι τιποτε άλλο....
    συμφωνω μαζι σου στελλα!!! εκανα λιπομετρηση σε μια διαιτολογο που συνεργαζεται με το γυμναστηριο και ανεβηκα πανω σε μια ζυγαρια ηλεκτρονικη που σε περναει μικρη δοση ρευματος και σου βγαζει ολα τα αποτελσματα..δε ξερω κατα ποσο ειναι ακριβες αλλα τουλαχιστον θα παρακολουθω εκει ανα μηνα κατα ποσο μειωνω λιπος η οχι..
     

  5. 03-01-12 13:31 #80
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    4-5 % γυναικείο λίπος δεν παίζει ούτε σε πρωταθλήτρια bb
    1-2 κουταλάκια μέλι ή ότιδήποτε άλλο "τσιτ" δεν πρόκειται ούτε να σας λιπώσει ούτε να σας βγάλει απο το στόχο σας. Μη κάνουμε υστερίες. Το μεγάλο πλεόνασμα θερμίδων λιπώνει.
     

  6. 03-01-12 13:40 #81
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    4-5 % γυναικείο λίπος δεν παίζει ούτε σε πρωταθλήτρια bb
    1-2 κουταλάκια μέλι ή ότιδήποτε άλλο "τσιτ" δεν πρόκειται ούτε να σας λιπώσει ούτε να σας βγάλει απο το στόχο σας. Μη κάνουμε υστερίες. Το μεγάλο πλεόνασμα θερμίδων λιπώνει.
    Well said!
     

  7. 03-01-12 14:24 #82
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    4-5 % γυναικείο λίπος δεν παίζει ούτε σε πρωταθλήτρια bb
    κι ομως ειχα...εχω και το αποδεικτικο απο ενδοκρινολογο για οποιον δε πιστευει...δεν υπαρχει μονο το bb ως αθλημα... κανω βαρη χρονια,ενοργανη και cheer...και κατι αλλα αθληματα για μικροτερο διαστημα,χωρια τη σχολη και το επαγγελμα.δεν τρεφομουν απο μικρη σωστα και καταπονουσα σωμα απο υπερβολικες προπονησεις.ειχα και εχω αρκετα ορμονολογικα προβληματα.το λιπος τωρα μαλλον θα ναι γυρω στο 10% γτ με επισκεφτηκε επιτελους μια φιλη που ερχεται καθε μηνα σε ολες σας εκτος απο μενα ως τωρα εξαιτιας των προβληματων που προανεφερα...δε νομιζω ομως να τ'ακουτε αυτα πρωτη φορα...ξερω κι αλλες κοπελες με την ιδια ταλαιπωρια!
    Αν οι πράξεις γίνονται αντικείμενο κριτικής, τότε πρέπει να έχεις κάνει κάτι αξιόλογο...
     

  8. 03-01-12 14:40 #83
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    4-5 % απλά δε γίνεται...ούτε στα τελευταία στάδια ανορεξίας. Δεν γίνεται
    Κάποιο λάθος έχει γίνει, ή κάτι κατάλαβες λάθος.
    Το ββ το ανέφερα γιατί ειναι το άθλημα με τα χαμηλότερα ποσοστά λίπους αφού αυτός είναι και ο στόχος του.
    Όπως και 10% λίπος έχουν μόνο αγωνιστικές σε περιόδους αγώνων, ή ανορεξικές.
    Επίσης με 10% ΣΠΑΝΙΑ έχεις περίοδο. Θες τουλάχιστον 12% για να έχεις κύκλους με ένα +-2 αναλόγως τη γυναίκα
     

  9. 03-01-12 14:44 #84
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    4-5 % απλά δε γίνεται...ούτε στα τελευταία στάδια ανορεξίας. Δεν γίνεται
    Κάποιο λάθος έχει γίνει, ή κάτι κατάλαβες λάθος.
    Το ββ το ανέφερα γιατί ειναι το άθλημα με τα χαμηλότερα ποσοστά λίπους αφού αυτός είναι και ο στόχος του.
    Όπως και 10% λίπος έχουν μόνο αγωνιστικές σε περιόδους αγώνων, ή ανορεξικές.
    Επίσης με 10% ΣΠΑΝΙΑ έχεις περίοδο. Θες τουλάχιστον 12% για να έχεις κύκλους με ένα +-2 αναλόγως τη γυναίκα
    ξερεις διατροφη που κανουν αθλητριες ενοργανης???!
    αν αμφισβητεις την ενδοκρινολογο μου να σου δωσω στοιχεια της να καταλαβεις οτι ειναι απο καλυτερες στην ελλαδα...
    δε ξερω ποσο εχω τωρα...υπεθεσα τοσο ,γυρω στο 10% γτ τοσο μου εβγαζε οτι θα ηταν το ελαχιστο οριο για ομαλοτερη ορμονολογικη λειτουργια σε μενα...αυτα διαφερουν απο ατομο σε ατομο..πρεπει να επαναλαβω οπου να 'ναι
    που θες να συναντηθουμε να σου φερω αποδεικτικα????!!!!!!!!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ariel : 03-01-12 στις 14:49
    Αν οι πράξεις γίνονται αντικείμενο κριτικής, τότε πρέπει να έχεις κάνει κάτι αξιόλογο...
     

  10. 03-01-12 14:52 #85
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Για να συννενοηθούμε..
    Εχεις κάνει εξετάσεις και μέτρηση λιπώδους μάζας και τα αποτελέσματα έδειξαν 4-5% ΣΥΝΟΛΙΚΟΥ λίπους στο σώμα σου?
     

  11. 03-01-12 14:58 #86
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να συννενοηθούμε..
    Εχεις κάνει εξετάσεις και μέτρηση λιπώδους μάζας και τα αποτελέσματα έδειξαν 4-5% ΣΥΝΟΛΙΚΟΥ λίπους στο σώμα σου?
    εχεις δει ποτε αθλητριες ενοργανης και μπαλετου που στα 30 τους ακομα να εχουν περιοδο?

    αν οχι εγω ξερω πολες.

    ** Δεν παρεμβαινουν αντρες στο τοπικ..MODS Team ***
     

  12. 03-01-12 15:00 #87
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να συννενοηθούμε..
    Εχεις κάνει εξετάσεις και μέτρηση λιπώδους μάζας και τα αποτελέσματα έδειξαν 4-5% ΣΥΝΟΛΙΚΟΥ λίπους στο σώμα σου?
    δεν νομιζω να ειπα κατι δαιφορετικο...αλλα αυτο ηταν πριν 3-4 χρονια που ημουν 43 κιλα μαξιμουμ...στα γενεθλια μου φετος(27 χρονων!)απεκτησα κανονικη(περιπου δλδ )ορμονολογικη λειτουργια.τωρα ειμαι 50 κιλα,,,,λιπος θα δουμε συντομα!!!
    Αν οι πράξεις γίνονται αντικείμενο κριτικής, τότε πρέπει να έχεις κάνει κάτι αξιόλογο...
     

  13. 03-01-12 15:28 #88
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Qlim4X Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις δει ποτε αθλητριες ενοργανης και μπαλετου που στα 30 τους ακομα να εχουν περιοδο?

    αν οχι εγω ξερω πολες.
    Η στήλη είναι αποκλειστικά για τις γυναίκες μέλη του φόρουμ.Μόνο αυτές και η ομάδα διαχείρισης του φόρουμ γράφουν εδώ.
    Παρακαλώ να το έχετε όλοι υπόψη σας.
    τιποτα...
     

  14. 03-01-12 15:32 #89
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Qlim4X Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις δει ποτε αθλητριες ενοργανης και μπαλετου που στα 30 τους ακομα να εχουν περιοδο?

    αν οχι εγω ξερω πολες.
    Βρε Qlim4X, δε διαβασες ότι εδώ δε γράφουν άντρες;

    Τελοσπάντων, το θέμα μας δεν είναι συγκεκριμένα το % λίπους της Ariel!

    Αλλά ας μη δίνουμε και λάθος μηνύματα γιατί εδώ διαβάζουν και κοπέλες που κάνουν απλά αθλητισμό και όχι πρώταθλητισμό!
    Ποσοστά κάτω του 15% δεν είναι ιατρικώς αποδεκτά, δεν μπορουν να διατηρηθουν για μεγάλα χρονικά διαστηματα και δεν υπάρχει και λόγος για να τα πιάσουμε!
    Και μην ξεχνάμε ότι η απουσία περιοδου εξαιτίας χαμηλού ποσοστου λίπους συνδεεται και με την απώλεια οστικής πυκνότητας και εμφανισης αργότερα οστεοπορωσης! Αρα φρόνιμο είναι αν δεν υπάρχουν συγκεκριμένοι αγωνιστικοί στοχοι να μην το επιδιώκουμε!

    Έτσι κι αλλιώς στο 18% (πανω κάτω) είμαστε φέτες αν έχουμε αρκετους μυες! Τουλάχιστον σε μένα έτσι πάει!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stella : 03-01-12 στις 15:36
     

  15. 03-01-12 15:35 #90
    Προεπιλογή
    ειχα λοξοδρομησει,,,,,,,......
    ναι υγεια πανω απ'ολα γιατι μας περνει ο κατηφορος...
    Αν οι πράξεις γίνονται αντικείμενο κριτικής, τότε πρέπει να έχεις κάνει κάτι αξιόλογο...
     

Σελίδα 6 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 456781656106506 ... ΤελευταίαΤελευταία