Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 502 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 2402452492500501502503504512552602 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 7.516 έως 7.530 από 9687
  1. 28-04-12 12:51 #7516
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξερω αν ισχυει αλλα παντως μεχρι περυσι ειχα λεπτα ποδαρακια (καλαμακια και κοιλιτσα.. και πλεον γινεται το αντιθετο και τα βαζω απο περιφερεια και κατω
    Περαστικα σου!
     

  2. 28-04-12 12:53 #7517
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια ερωτηση... εχει σχεση με ραγαδες... υπαρχουν διαφορες θεραπειες π σ κανουν οι πλαστικοι κτλ κτλ κτλ..
    αν καποιος αποφασισει να τα σταξει αξιζει ή μπα? το χουμε ξανασυζητησει νομιζω πριν πολλεεες σελιδες...
    απο ειδικους εχω μαθει οτι ΜΠΑΑΑΑΑ....δεν γινεται τιποτα ΕΑΝ εχουν ασπρισει,δηλαδη εχουν φτασει στο τελευταιο σταδιο...
    οταν ειναι κοκκινες ακομη κ με λειζερ πλεον υπαρχει μεθοδος...δεν ξερω αν και ποσο δουλευει αλλα πλεον κυκλοφορει κ αυτη η μοδα ...

    αλλα αν ειναι ασπρες,απλα δεξου το...
     

  3. 28-04-12 12:54 #7518
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαρια ειναι τρομερα παρηγορο που λες οτι πηρε μπρος με τη μια μετα και αρπαξε το σωμα σου
    Εγω γυμναζομαι 10 χρονια ,αλλα ετρωγα του κοσμου τη βρωμια, διατροφη αρχισα πριν ουτε δυο μηνες
    Δες αν θες τις φωτο στο προφιλ μου
    αυτο ηταν το λαθος σου...
     

  4. 28-04-12 12:59 #7519
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patience Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα κι απο μενα ...ειμαι καινουργια στην παρεα σασ ...θα ηθελα την συμβουλη σασ και τισ γνωσεισ σασ....ειμαι 23 χρονων και εχω γεννησει 11 μηνεσ τωρα με καισαρικη ...στην εγκυμοσυνη μου πηρα μονο 9 κιλα και εκανα πολυ γυμναστικη επαιζα ποδοσφαιρο εκανα τισ προπονησεισ μου κικ μποξινγκ κτλ οποτε τα κιλα εφυγαν ευκολα ..ξεκινησα στα 58 κιλα και 11 μηνεσ αφου εχω γεννησει ειμαι 54 και υψοσ 168... θελω να κανω εντονη γραμμωση αλλα δεν μπορω να πετυχω το αποτελεσμα που θελω ...σασ γραφω πανω κατω την διατροφη μου να μου πειτε αν κανω λαθοσ καπου...πρωινο ομελετα ασπραδια +πρασινο τσαι η κουακερ +μισο ποτηρι γαλα 2% η γιαουστι +6 αμυγδαλα για μεσημεριανο κρεασ η ψαρι +σαλατα +3κουταλεσ ρυζι η οσπρια φακεσ η ρεβιθια+σαλατα και βραδινο σαλατα με τυρι η αυγο παντα πριν τισ 8 το βραδυ για σνακ εχω ξηρουσ καρπουσ μια χουφτα η μηλο η γιαουρτι ....κανω 1,5 ωρα fight bo 3 την βδομαδΑ και ποδηλατο στον δρομο καθε μερα 1 ωρα ...τι λετε ειμαι καλα ??? μηπωσ φταιει οτι θηλαζω ακομα γι αυτο το σωμα μου δεν στεγνωνει???ευχαριστω πολυ και συγγνωμη αν κουρασα
    καλησπερα υπομονη!
    καλως ηρθες στην παρεα μας!

    συγχαρητηρια για το μπεμπε σου!

    τα κιλα σου ειναι λιγα σε αναλογια με το υψος σου...
    αν θες γραμμωση,πρεπει να εχεις μυς αλλιως θα αδυνατιζεις κ απλα θα εισαι μια αδυνατη χωρις εντονο μυικο...

    θερμιδες μετρας?θα σε βοηθησει πολυ στο να μπεις σε μια σειρα με τη διατροφη σου γιατι απο πηγες αυτα που βλεπω ειναι οκ...αλλα ποσοτητες δηλαδη γραμμαρια κ λεπτομερειες δεν βλεπω...

    κανεις πολυ αεροβιο...απο βαρη τι κανεις η γενικα καποιο ειδος γυμανστικης με στοχο την ενδυναμωση?
     

  5. 28-04-12 13:00 #7520
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patience Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω πολυ για την απαντηση κουκουτσακι ...!!περιμενω να σταματησει ο μικροσ να θηλαζει για να παρω καποια συμπληρωματα ...ξεκιναω παλι προπονησεισ κικ μποξινγ και επειδη θελω να παιξω αγωνεσ πρεπει να φτιαξω λιγο το σωμα μου ..αυτο που βλεπω ειναι οτι κραταω υγρα λεσ να φταιει το αρκετο νερο και τσαι μηπωσ αντι για καλο κανω κακο??επισησ 1 φορα την βδομαδα εχω ελευ8ερο μερα στην οποια παθαινω σοκ ..τρωω πολλα γλυκα χαμοσσσ δεν κανω δουλεια ετσι ε??
    σε τι κατηγορια θα παιξεις?
    δεν παιζει να κρατας νερα απο το υγρα που πινεις...ακομα θηλαζεις...κανε υπομονη...

    αυτην την ελευθερη μερα δηλαδη ξεσπας πολυ ε?χμ...μηπως τελικα τις επομενες τρως ελαχιστα?
    ποσοτητες γραψε να δουμε γιατι μου μυριζει πεινα....

    ενα γλυκο κ δυο δεν θα σε πειραξουν αν εισαι πιστη σε ολα τα υπολοιπα αλλα οχι υπερβολες σε σημειο υπερβολης...
     

  6. 28-04-12 13:03 #7521
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patience Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι αλλο να κανω????εκανα για μια βδομαδα πρωτεινικη και ειδα διαφορα αμεσωσ ...αλλα δεν μπορω να ζησω μονο μαυτα...οσο για τα γλυκα πριν την εγκυμοσυνη ουτε που τα ακουμπουσα τωρα κατι με πιανει και τρωω αν εχω παρεα φυσικα ...ασ πουμε εχτεσ εφαγα 3 ντονατσ βλακεια..!!!εσυ τι πιστευεισ μηπωσ πρεπει να αλλαξω διατροφη για να δω αποτελεσμα η μηπωσ χρειαζομαι καποια συμπληρωματα και βαρη???
    γιατι εκανες διατροφη μονο με πρωτεινες?σε επιασε μαλλον υστερια ε κ ο φοβουδατανθρακας...

    απο ολα θα τρως αλλα με μετρο...μην κανεις υπερβολες γιατι σου γυριζει μπουμερανγκ...
     

  7. 28-04-12 13:04 #7522
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patience Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασικα χρειαζομαι ενα προγραμμα για να κανω πολυ εντονα τα ποδια μου οπωσ τησ κοπελασ πιο πανω ....κοιλια εχω καλη και χερια τα ποδια μου δεν στρωνουν ....τι λεσ????
    μαλλον εννοεις στιβικα ποδια ε?
    ε τοτε αρχισε το καλο το φαγακι και σκληρη προπονηση με βαρη κ τρεξιματα κ να εχεις υπομονη για καποια χρονια ...

    αλλιως ντεν...
     

  8. 28-04-12 13:06 #7523
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patience Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελοσ κοβω την ελευθερη μερα γιατι δεν γινεται δουλεια ...8α κανω σπιτι ασκησεισ ποδιων και ποδηλατο και βλεπουμε ... παντωσ η μαρια εχει θεικα ποδια μπραωο τησ ...
    εχε μια ελευθερη μερα να τρως αυτο που λαχταρας αλλα καντο ως εξης

    απο τα πεντε γευματα πχ που κανεις κανονισε τα δυο να ειναι αυτο το κατι που λαχταρας...

    κ αυτο ειναι...δεν θα ξεφυγεις ουτε σε ποστητες ουτε τιποτα....οχι ολη μερα σαβουρα...κανε δυο γευματα τετοια...πχ ενα πρωινο διαφορετικο κ ενα μεσημεριανο...οτι θες
     

  9. 28-04-12 13:06 #7524
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοριτσια η Μαρία είναι πρωταθλήτρια στίβου! Οπότε όπως καταλαβαίνετε αυτά τα πόδια έχουν πίσω χρόνια επίπονων προπονήσεων τόσο με βάρη όσο και στο ταρτάν.
    Δεν είναι απλά να σας δώσει ένα πρόγραμμα να το κάνετε και να γίνουν τα πόδια "κομμάτια"!
     

  10. 28-04-12 13:07 #7525
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    gym κ κοριτσαρες

    ποια η γνωμη σας για συκωτακια κοτοπουλου
    αυτα που ειναι το συκωτακι ενωμενο με την καρδια
    ειδα στο χασαπη και πολυ τα ζηλεψα
    εχω τοσους μηνες να τα φαω (απλα δεν ετυχε)
    απο οτι εψαξα δεν εχουν πολλες θερμιδες ε?
    δεν εχω δοκιμασει κ ουτε προκειται τετοιο συκωτακι....

    προτιμω τα αλλα τα μεγαλα τα καλα τα κοκκινα τα φρεσκα ....μιαμ μιαμ ψητα με λεμονι κ ριγανη...
     

  11. 28-04-12 13:08 #7526
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γυμαρα τι ΑΣΚΗΣΑΡΑ ειναι αυτη που μου βαλες κοπελαρα μου?!?!?!?!??!?!?! κωπηλατικη με στραβομπαρα για τραπεζιους..πω ρε πορωθηκα μιλαμε.. ποσο τελεια? ετσουζαν τα χερια μου λες και τους ειχα βαλει δηλητηριο με συριγγα λεμεε....ολοκληρα.. απο πανω ως κατω.. πρωτη φορα τετοιο πραμα....
    ενιωθα και στηθος ομως νομιζω... κακο? :/


    ενα χαρμοσυνο... σημερα εβαλα σορτσακι και προχωρουσα τελοσπαντων και μου λενε οι φιλες μου πω δεν εχεις καθολου κυτταρυτιδα κτλ (χαζες αλλα τεσπα) συγκλονιστηκαν λιγο... και μετα τι ειπαν??ΤΙ??
    "τελικα ολα αυτα αποδιδουν" ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ..θεε μου..πρωτη φορα αναγνωριση απο φιλες....τρελαθηκα εγω και αρχισα να φωναζω "επιτελους αναγνωριζεται η αξια της υγιηνης διατροφης" αληλουιααα! αντε και του χρονου τετοια εποχη ας ευχηθουμε χωρις καθολου καθολου κυτταρυτιδα... δυσκολο αλλα ενιγουει εδω ειμαστε για να προσπαθησουμε


    αντε ωραια...συνεχισε!
     

  12. 28-04-12 13:10 #7527
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γυμουλα μου και κατι αλλο ηθελα να ρωτησω.. πηγα να κανω τους ραχιαους σε μπαλα που μου χες πει...
    εμμμ.ναι....
    τι ηταν αυτο καλε? ακροβατης πρεπει να σαι οχι ασκουμενος
    τα παρατησα και εκανα αλλους δεν ξερω. αποκαρδιωθηκα....χμ..γιατι μου χες πει αυτην την συγκεκριμενη ασκηση?? προστατευει την μεση νομιζω ε?? μηπως να κανω καμια αλλη?? :/ λαλαλαλαλλαλα

    τελος.σαυτο το standing calf raise..πονεσαν τα ωμακια μου καλε ετσι οπως πεφτει αυτο το βαρος πανω τους :S ειναι φυσιολογικο αυτο??
    πολυ πιο ασφαλης μεθοδος αλλα και παλι πρεπει καποιος να σου δειξει...
    βοηθαει να εχεις τα ποδια λυγισμενα κ τα χερια πισω απο κεφαλι....
    τα πελματα σε τοιχο(προσεχε μην τους λερωσεις) για στηριξη...

    τοτε πας σε απλους στο στρωμα...

    ε ρε ελινα...αφου εχεις κατι απο πανω να σε πιεζει....εσυ τι λες?να μην νιωσεις κατι?
     

  13. 28-04-12 13:12 #7528
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδα κουκλιτσα μου και εισαι μια χαρα!Εχεις ωραιο σωμα με θηλυκοτητα και εισαι και στεγνη.Επικεντρωσου στην προπονηση και διατροφη και ολα θα ερθουν απο μονα τους.



    Αν θηλαζεις ακομα (πολυ καλα κανεις)μην αγχωνεσαι τοσο με την διατροφη και στο να γραμμωσεις.Ζησε την φαση που περνας με το θηλασμο και οταν αυτο τελειωσει θα δεις το σωμα τρελη αλλαγη.Ναι οταν θηλαζει η γυναικα λογω καποιων ορμονων δημιουργειται ενα θεματακι με κατακρατηση και δεν ειναι η καταλληλη περιοδος για σκληρες προπονησεις και διατροφες.`Για αυτο σου λεω ζησε το οσο μπορεις.Οταν καποια στιγμη τελειωσει αυτο το κομματι φυσιολογικα απο μονο του θα δεις οτι το σωμα θα αλλαξει,θα αρπαξει πιο γρηγορα προς το καλυτερο.Απλα μην πιεζεσαι γιατι οι στιγμες σου με το μωρακι σου ειναι τελειες.Ολα θα γινουν με το χρονο τους.



    Προπονηση-διατροφη και υπομονη.Αυτη ειναι παλια φωτο.....ειμαι λιγο καλυτερη



    Στο στιβο δεν μας ενδιεφερε το σωμα και η μυικοτητα η γραμμωση παρα μονο οι χρονοι,οι επιδοσεις και τα μετρα.Ισως αυτο ειναι το μυστικο...να μην πορωνεσαι τοσο με την εμφανηση του σωματος και να θεωρεις δεδομενη την προπονηση και την διατροφη σαν τροπο ζωης.Ρουτινα.Εχω περασει και εγω την φαση του να ψαχνομαι πολυ ειδικα σε θεματα διατροφης η προπονησης η αν υπαρχουν μυστικα στην διατροφη να εφαρμοσω να δω πιο καλο αποτελεσμα,λιγο ψυχωτικη.....με την λεπτομερεια και τελικα το μονο που καταφερνα ηταν κακη ψυχολογια δεν χαιρομουν την προπονηση η την διατροφη,δεν χαιρομουν με τον εαυτο μου,λιγο ψυχαναγκαστικο....ΑΛΛΑ δεν υπαρχει τιποτα μυστικο ουτε κατι σπεσιαλ η ουσια ειναι μια (προπονηση-μυικοερεθισμα και διατροφη)πολυ απλα,το πιο απλο.


    κατατοπιστικοτατη κ ξεκαθαρη οπως παντα...

    εγω θα τονισω αυτο το κομματι το οποιο παρατηρησα επανω μου....
     

  14. 28-04-12 13:13 #7529
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα ........κοριτσιακια μου....ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!....

    επανερχομαι σε ολα τα επιπεδα!!!!!!!!!!φιλια ..πολλα οποτε προλαβαινω θα τα λεμε ..α...και σημερα θα δωσω αναφορα ετσι για να σπασω το καθιερωμενο απο.... δυτευρα...
    αντε μπραβο κοπελαρα μου!τετοια να βλεπω!
     

  15. 28-04-12 13:14 #7530
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patience Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι που ξεκιναω παλι αγωνεσ κικ μποξινγ και πρεπει να μπω σε προγραμμα ...να πιεστω λιγο γτ μετα την εγκυμοσυνη μου αφησα τελειωσ τον εαυτο μου και παραχαλαρωσα ...ευτηχωσ με τον μπεμπη εχω βρει τροπουσ και τα κανουμε ολα μαζι εβαλα καθισματακι για μπεμπε στο ποδηλατο μου και κανω αποστασεισ για αντοχη και με το καροτσακι φευγω απο πεντελη και κατεβαινω χαλανδρι ...ερχεται ο αντρασ το παογευμα παω προπονηση ενα 2ωρο ..!!δεν καιγομαι τοσο να φτιαξω τελειο κορμι οσο να φτιαξω αντοχη και δυναμη στα χτυπηματα μου ...πρεπει να βρω εναν καλο γυμναστη να μου φτιαξει ενα προγραμμα...αν ξερει καποια κανενα προγραμμα ασ μου πει ...
    εφοσον πας για αγωνες προγραμμα πρεπει να σου βγαλει ο προπονητης σου γιατι στοχος σου ειναι να πας οσο καλυτερα γινεται στους αγωνες...
     

Σελίδα 502 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 2402452492500501502503504512552602 ... ΤελευταίαΤελευταία