Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 501 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 401451491499500501502503511551601 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 7.501 έως 7.515 από 9687
  1. 27-04-12 12:15 #7501
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα ........κοριτσιακια μου....ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!....

    επανερχομαι σε ολα τα επιπεδα!!!!!!!!!!φιλια ..πολλα οποτε προλαβαινω θα τα λεμε ..α...και σημερα θα δωσω αναφορα ετσι για να σπασω το καθιερωμενο απο.... δυτευρα...
    Αντε βρε Κατρινα μας μας ελειψες λεμε!!!!Καλη επανοδο!!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  2. 27-04-12 12:17 #7502
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδα κουκλιτσα μου και εισαι μια χαρα!Εχεις ωραιο σωμα με θηλυκοτητα και εισαι και στεγνη.Επικεντρωσου στην προπονηση και διατροφη και ολα θα ερθουν απο μονα τους.



    Αν θηλαζεις ακομα (πολυ καλα κανεις)μην αγχωνεσαι τοσο με την διατροφη και στο να γραμμωσεις.Ζησε την φαση που περνας με το θηλασμο και οταν αυτο τελειωσει θα δεις το σωμα τρελη αλλαγη.Ναι οταν θηλαζει η γυναικα λογω καποιων ορμονων δημιουργειται ενα θεματακι με κατακρατηση και δεν ειναι η καταλληλη περιοδος για σκληρες προπονησεις και διατροφες.`Για αυτο σου λεω ζησε το οσο μπορεις.Οταν καποια στιγμη τελειωσει αυτο το κομματι φυσιολογικα απο μονο του θα δεις οτι το σωμα θα αλλαξει,θα αρπαξει πιο γρηγορα προς το καλυτερο.Απλα μην πιεζεσαι γιατι οι στιγμες σου με το μωρακι σου ειναι τελειες.Ολα θα γινουν με το χρονο τους.



    Προπονηση-διατροφη και υπομονη.Αυτη ειναι παλια φωτο.....ειμαι λιγο καλυτερη



    Στο στιβο δεν μας ενδιεφερε το σωμα και η μυικοτητα η γραμμωση παρα μονο οι χρονοι,οι επιδοσεις και τα μετρα.Ισως αυτο ειναι το μυστικο...να μην πορωνεσαι τοσο με την εμφανηση του σωματος και να θεωρεις δεδομενη την προπονηση και την διατροφη σαν τροπο ζωης.Ρουτινα.Εχω περασει και εγω την φαση του να ψαχνομαι πολυ ειδικα σε θεματα διατροφης η προπονησης η αν υπαρχουν μυστικα στην διατροφη να εφαρμοσω να δω πιο καλο αποτελεσμα,λιγο ψυχωτικη.....με την λεπτομερεια και τελικα το μονο που καταφερνα ηταν κακη ψυχολογια δεν χαιρομουν την προπονηση η την διατροφη,δεν χαιρομουν με τον εαυτο μου,λιγο ψυχαναγκαστικο....ΑΛΛΑ δεν υπαρχει τιποτα μυστικο ουτε κατι σπεσιαλ η ουσια ειναι μια (προπονηση-μυικοερεθισμα και διατροφη)πολυ απλα,το πιο απλο.

    Ωραιο ποστ Μαρια!!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  3. 27-04-12 16:03 #7503
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Πριν καιρο μου ειπα οχι δεν θα γκρινιαξω αλλο για το σκουωτ και για ολα αυτα..θα κατσω και θα το μαθω τι στο διαολο πια... αλλα δεν γινεται.. εκατσα..το προσπαθησα..το ξαναπροσπαθησα.. και ετσι,και αλλιως,και απο κει,και απο δω.. ε δεν το χω ρε παιδια τι να κανουμε τωρα ..απλα δεν το χω...
    τωρα στις 1 τ μηνος π θα βαλω φωτος θα βγαλω και βιντεο να σ στειλω γυμ...

    οχι μονο η μεση δεν μενει σπαστη οσο κατεβαινω αλλα γενικα δεν νιωθω ποδια.απλα δεν νιωθω.. κουραζομαι τοσο μα ΤΟΣΟ πολυ..γινομαι κοκκινη... ιδρωνω, δεν μπορω να ανασανω νιωθω την καρδια να χτυπαει σαν ταμπουρλο αλλα τα ποδια τιποτα... απλα κουραζομαι γενικως..παρα πολυ..τα ποδια δεν νιωθουν κατι..απλα προς το τελος καθε σετ δεν μπορουν να σηκωσουν αλλο σε συνδυασμο με τη γενικη κατασταση που ειμαι ετοιμη να λιποθυμισω ν πουμε. και οχι δεν βαζω κιλα κανω με αδεια σμιθ... (και να ρχεται ο αλλος και να σου λεει..γιατι δεν βαζεις κιλα? ε ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ και εσυ)


    ----να μην αναφερω πως οποτε εχω ποδια λεω...ωχ.. και δεν θελω να παω----
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη eli_din3 : 27-04-12 στις 16:11
     

  4. 27-04-12 20:08 #7504
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    gym κ κοριτσαρες

    ποια η γνωμη σας για συκωτακια κοτοπουλου
    αυτα που ειναι το συκωτακι ενωμενο με την καρδια
    ειδα στο χασαπη και πολυ τα ζηλεψα
    εχω τοσους μηνες να τα φαω (απλα δεν ετυχε)
    απο οτι εψαξα δεν εχουν πολλες θερμιδες ε?
    γνωμες pls?
     

  5. 27-04-12 20:24 #7505
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    τα μακρος απο 100 γρ σιγοβρασμενου συκωτακίου ειναι :

    Calories-->165.6
    Fat-->6.5
    Carbs-->0.86
    Protein--> 24.3

    αρα τζιτζι.. επισης.. για να το τρωει η Νικη.. θες καμια αλλη αποδειξη? δεν θα πρεπε ΚΑΝ να ρωτας χεχεχεεχ
     

  6. 27-04-12 20:25 #7506
    Προεπιλογή
    Εισαι θεαααααα

    σουπερ !!!!!
    αααα το τρωει η Νικη ??δεν το ειχα αντιληφθει
     

  7. 27-04-12 22:53 #7507
    Cool ερωτηση
    Ειμαι αριστεροχειρας.Ως εκ τουτου (εκτος του οτι ειμαι πιο εξυπνη οπως λενε oi επιστημονες,lol ) παρατηρω μια ανομοιομορφια στην (ο θεος να την κανει ) αναπτυξη κ γραμμωση δικεφαλου κ εμπροσθιου δελτοειδη σε σχεση με το αλλο χερι. Δηλαδη ειναι πολυ καλυτερο το αριστερο μου. Προτεινετε σε ασκησεις δικεφαλων και προτασεις ωμων να προσθετω 2 επαναληψεις ακομα στο δεξι χερακι?
    Παρανοικο μεν αλλα την εχω την απορια δε.
     

  8. 27-04-12 22:59 #7508
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδα κουκλιτσα μου και εισαι μια χαρα!Εχεις ωραιο σωμα με θηλυκοτητα και εισαι και στεγνη.Επικεντρωσου στην προπονηση και διατροφη και ολα θα ερθουν απο μονα τους.



    Αν θηλαζεις ακομα (πολυ καλα κανεις)μην αγχωνεσαι τοσο με την διατροφη και στο να γραμμωσεις.Ζησε την φαση που περνας με το θηλασμο και οταν αυτο τελειωσει θα δεις το σωμα τρελη αλλαγη.Ναι οταν θηλαζει η γυναικα λογω καποιων ορμονων δημιουργειται ενα θεματακι με κατακρατηση και δεν ειναι η καταλληλη περιοδος για σκληρες προπονησεις και διατροφες.`Για αυτο σου λεω ζησε το οσο μπορεις.Οταν καποια στιγμη τελειωσει αυτο το κομματι φυσιολογικα απο μονο του θα δεις οτι το σωμα θα αλλαξει,θα αρπαξει πιο γρηγορα προς το καλυτερο.Απλα μην πιεζεσαι γιατι οι στιγμες σου με το μωρακι σου ειναι τελειες.Ολα θα γινουν με το χρονο τους.



    Προπονηση-διατροφη και υπομονη.Αυτη ειναι παλια φωτο.....ειμαι λιγο καλυτερη



    Στο στιβο δεν μας ενδιεφερε το σωμα και η μυικοτητα η γραμμωση παρα μονο οι χρονοι,οι επιδοσεις και τα μετρα.Ισως αυτο ειναι το μυστικο...να μην πορωνεσαι τοσο με την εμφανηση του σωματος και να θεωρεις δεδομενη την προπονηση και την διατροφη σαν τροπο ζωης.Ρουτινα.Εχω περασει και εγω την φαση του να ψαχνομαι πολυ ειδικα σε θεματα διατροφης η προπονησης η αν υπαρχουν μυστικα στην διατροφη να εφαρμοσω να δω πιο καλο αποτελεσμα,λιγο ψυχωτικη.....με την λεπτομερεια και τελικα το μονο που καταφερνα ηταν κακη ψυχολογια δεν χαιρομουν την προπονηση η την διατροφη,δεν χαιρομουν με τον εαυτο μου,λιγο ψυχαναγκαστικο....ΑΛΛΑ δεν υπαρχει τιποτα μυστικο ουτε κατι σπεσιαλ η ουσια ειναι μια (προπονηση-μυικοερεθισμα και διατροφη)πολυ απλα,το πιο απλο.

    Μπράβο Μαρία!!!
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
     

  9. 28-04-12 00:30 #7509
    Προεπιλογή
    Ελένη κοριτσάκι μας, εσύ πως πάς με τις προπονήσεις, σου απο υγεία επανήλθες;; Ειχες πει πρίν το Πάσχα, αν θυμάμαι καλά, πως ειχες ενα θέμα στο πόδι και θα έμενες εκτός βάρη για λίγο καιρό, ολά καλά τώρα;;;
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
     

  10. 28-04-12 08:39 #7510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι αριστεροχειρας.Ως εκ τουτου (εκτος του οτι ειμαι πιο εξυπνη οπως λενε oi επιστημονες,lol ) παρατηρω μια ανομοιομορφια στην (ο θεος να την κανει ) αναπτυξη κ γραμμωση δικεφαλου κ εμπροσθιου δελτοειδη σε σχεση με το αλλο χερι. Δηλαδη ειναι πολυ καλυτερο το αριστερο μου. Προτεινετε σε ασκησεις δικεφαλων και προτασεις ωμων να προσθετω 2 επαναληψεις ακομα στο δεξι χερακι?
    Παρανοικο μεν αλλα την εχω την απορια δε.

    κουκουτσακι μου την ιδια απορια εχω και εγω ....οχι επιειδη ειμαι αριστεροχειρας....αλλα επειδη λογο τραυματισμου ο ωμος μου ο δεξιος εχει ατροφησει λιγο καθως και το αριστερο μου ποδι λογο εγχειρησης ..εδω τι κανω προσαρμόζω ολο το προγραμμα με ασκήσεις που γινονται με ενα χερι και με ενα ενα ποδι ή κανω κανονικα το προγραμμα...κλεβοντας λιγο περισσοτερο με το πιο αδυναμο μελος ...αν κανω απομονωτικές ασκησεις καθε βδομαδα βοηθαει η αυτο δεν φτανει??
     

  11. 28-04-12 09:55 #7511
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα ........κοριτσιακια μου....ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!....

    επανερχομαι σε ολα τα επιπεδα!!!!!!!!!!φιλια ..πολλα οποτε προλαβαινω θα τα λεμε ..α...και σημερα θα δωσω αναφορα ετσι για να σπασω το καθιερωμενο απο.... δυτευρα...
    Πολύ χαίρομαι να ακούω τέτοια !!!!
    Εύχομαι όχι μόνο επάνοδο αλλά και υπέρβαση, φιλία όμορφη Κατερινα
    We don't need eyes to see, we need vision
     

  12. 28-04-12 11:34 #7512
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ χαίρομαι να ακούω τέτοια !!!!
    Εύχομαι όχι μόνο επάνοδο αλλά και υπέρβαση, φιλία όμορφη Κατερινα

    ευχαριστω πεγκουλινι μου ....το ιδιο ευχομαι και εγω για ολες σας!!!


    υγ φαινεσαι ..πολυ ψαγμενο ατομο ...και αν εχω καταλαβει καλα απο τα λεγομενα σου πρεπει να εχεις διαβασει αρκετα βιβλια αυτοβελτιωσης και μεταφυσικης ή κανω λαθος???μου αρεσει παρα πολυ που δεν λες κατι απλα για να το πεις ...και να συμμετεχεις ...ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ βρισκεσαι ...και λες πραγματα την καταλληλη στιγμή στο σωστο ταιμινγκ με ουσια και νοημα ...που κανουν τον καθενα μας να σκεφτεται (και οχι μονο σε αυτον που τα λες ) και να προβληματιζεται λιγο παραπανω ....για αυτο που του συμβαινει !!!....με λιγα λογια .μου αρεσει πολυ ο τροπος που εκφραζεσαι που λειτουργεις που σκεφτεσαι ....
     

  13. 28-04-12 12:22 #7513
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    κουκουτσακι μου την ιδια απορια εχω και εγω ....οχι επιειδη ειμαι αριστεροχειρας....αλλα επειδη λογο τραυματισμου ο ωμος μου ο δεξιος εχει ατροφησει λιγο καθως και το αριστερο μου ποδι λογο εγχειρησης ..εδω τι κανω προσαρμόζω ολο το προγραμμα με ασκήσεις που γινονται με ενα χερι και με ενα ενα ποδι ή κανω κανονικα το προγραμμα...κλεβοντας λιγο περισσοτερο με το πιο αδυναμο μελος ...αν κανω απομονωτικές ασκησεις καθε βδομαδα βοηθαει η αυτο δεν φτανει??
    Σε τέτοιες περιπτώσεις είναι λάθος να αφήνουμε το "ελαττωματικό" μέλος να "κλέβει". Πρέπει να κάνουμε κανονικά το πρόγραμμα κι εκεί που πχ. βγάζουμε 12επαναλ max με το καλό χέρι, να μειώσουμε στις 10, ώστε να δώσουμε έμφαση στο άλλο χέρι να δυναμώσει περισσότερο. Γιατί αν κάνουμε κ με τα 2 χέρια όσο πάει (max αλλά στο ένα θαναι λιγότερες επαναλήψεις) τότε απλά θα αυξήσουμε αντοχή χωρίς να μειώνεται η διαφορά στα 2χέρια. Οπότε χαλαρώνουμε το "καλό" κ πιέζουμε το άλλο.

    Βέβαια, αυτό ισχύει για μια διαφορά που συμβαίνει κάποιες φορές φυσιολογικά. Συγκεκριμένα για μέλη με τραυματισμό δεν είμαι σίγουρη αν αυτή είναι η σωστή αντιμετώπιση.

    Κατερίνα μας καλή επαναφορά! Η ζωή προχωράει κι εμείς δε πρέπει να τη χάσουμε!!!

    Patience καλωσήρθες στην παρέα μας... απότι είδα στις φωτο σου είσαι πάρα πολύ καλά μετά την εγκυμοσύνη, θα λεγα κι εγώ να εστιάσεις μόνο στο θέμα αντοχής που σε απασχολεί άμεσα για τους αγώνες, γιατί δε μπορείς να πιεστείς κ γιαυτό και για να φτιάξεις την εμφάνιση που θες ενώ καλά καλά δε σταμάτησες να θηλάζεις. Ένα ένα κι όλα θα γίνουν... Πάντως, για να πετύχεις τα πόδια που θες, χρειάζεσαι προπόνηση με βάρη full γιατί γράμμωση έχεις, μυς πρέπει να αυξήσεις κι αυτό δε γίνεται με τόσο αερόβιο.

    Μαρία συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες και είσαι άλλο ένα παράδειγμα προς μίμηση φυσικά, τόσο όσο ήσουν έγκυος όσο κ μετά. Περιμένω κι εγώ φωτο από την τωρινή σου εμφάνιση να μείνω με το στόμα ανοιχτό!
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
     

  14. 28-04-12 12:47 #7514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω πεγκουλινι μου ....το ιδιο ευχομαι και εγω για ολες σας!!!


    υγ φαινεσαι ..πολυ ψαγμενο ατομο ...και αν εχω καταλαβει καλα απο τα λεγομενα σου πρεπει να εχεις διαβασει αρκετα βιβλια αυτοβελτιωσης και μεταφυσικης ή κανω λαθος???μου αρεσει παρα πολυ που δεν λες κατι απλα για να το πεις ...και να συμμετεχεις ...ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ βρισκεσαι ...και λες πραγματα την καταλληλη στιγμή στο σωστο ταιμινγκ με ουσια και νοημα ...που κανουν τον καθενα μας να σκεφτεται (και οχι μονο σε αυτον που τα λες ) και να προβληματιζεται λιγο παραπανω ....για αυτο που του συμβαινει !!!....με λιγα λογια .μου αρεσει πολυ ο τροπος που εκφραζεσαι που λειτουργεις που σκεφτεσαι ....
    Κατερίνα μου....

    Ναι ασχολούμαι με τέτοια, διαβάζω και ψάχνομαι σαν τα ζουζούνια που πάνε προς την λάμπα με το φως!!!

    Συνήθως όταν γράφω, δικές μου απορίες κ σκέψεις εκφράζω και προσπαθώ να δείχνω πάντα τη
    φωτεινή πλευρά της ζωής στους άλλους γιατί εμείς οι ίδιοι έχουμε την κακή συνήθεια να βλέπουμε μόνο τις δυσκολίες, πολλές φορές να διεστραβλώνουμε την πραγματικότητα και να παραβλέπουμε της δυνατότητες μας.

    Σ ευχαριστώ τόσο πολύ. Τα καλά σου λόγια είναι οξυγόνο
    Δεν λέω άλλα γιατί μ αυτά ντρέπομαι
    We don't need eyes to see, we need vision
     

  15. 28-04-12 12:51 #7515
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια!

    Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω..

    Girls, πονάει απίστευτα το στομάχι και το έντερό μου τις τελευταίες μέρες..
    τόσο, που σε κάθε βήμα που κάνω, το νιώθω σα να με καρφώνει..

    καμμιά ιδέα??
    1.απο τουαλετα πως πας?
    2.μηπως θα αρρωστησεις αγαπη?
    3.αν πονας πολυ...ΠΑς ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ
     

Σελίδα 501 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 401451491499500501502503511551601 ... ΤελευταίαΤελευταία