Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 485 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 385435475483484485486487495535585 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 7.261 έως 7.275 από 9687
  1. 23-04-12 01:02 #7261
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο παραλια και μετα απο το πεζοδρομιο....πφφ οχι κ συ
    εχω στενοχωρηθει παρα πολυ.. γιατι ολοι λενε ετσι?? πφφ
    βαριομαστε να περπατησουμε εεεε???
    γυμναζεις κ γλουτο βρε
     

  2. 23-04-12 01:05 #7262
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xelashai Εμφάνιση μηνυμάτων
    βαριομαστε να περπατησουμε εεεε???
    γυμναζεις κ γλουτο βρε
    αγαπη μ το κανω αλλα δεν μπορω καθε μερα να περπαταω 45 λεπτα να παω στην σχολη και αλλα 45 να γυρισω..και αυτο σιγουρα 2 φορες την μερα :/
     

  3. 23-04-12 10:46 #7263
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα

    Μόλις έκανα κάποιες ασκήσεις με το τύπου gymstick που μου δώσανε και μου φάνηκαν πολύ δυνατές, ειδικά αυτες για κοιλιά, δικεφαλο και πόδια. Οδηγό ειχα ενα dvd που έχουν βγάλει, αλλά όπως ειπε και η Ελένη με λίγη φαντασία κάνεις πολλά πράγματα. Η ένταση πρέπει να ειναι μέτρια. Ωραία λύση για τις διακοπές και γενικότερα για σκήσεις στο σπίτι νομίζω. Το βράδυ θα γράψω ακριβώς τι ασκήσεις έκανα στο λόγκ μου.
    εφοσον πηρες την μετρια ενταση αναλογα ποσες φορες θα το τυλιξεις αυτο δυσκολευει ολοενα και πιο πολυ...

    παιξε και θα καταλαβεις τι εννοω...
     

  4. 23-04-12 10:48 #7264
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο voulaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας κοριτσακια μου , τι ωραια μερα σημερα , μυρισε καλοκαιρι, ψιλοχαθηκα αλλα αρχιζουν τα σχολεια αυριο, και το καμαρι μου εχει τον αστρωτο για διαβασμα και ασχοληθηκα λιγο μαζι του, γιατι μας περιμενει γολγοθας τωρα με τις εξετασεις σε 1 μηνα. χαλαρωσα λιγο σημερα και σερφαροντας ανακαλυψα ενα site το www.weighttraining.com. εχει απειρες ασκησεις πολυ ωραια ταξινομημενες, ανα βαθμο δυσκολιας, με χωρισμενες τις μυικες ομαδες κλπ το σημαντικοτερο ειναι οτι για ολες τις ασκησεις εχει βιντεακια οποτε βλεπεις και την τεχνικη σε καθε μια. ετσι μπορουμε κι εμεις απο μονες μας να διαλεγουμε καποιες και νατις δειχνουμε στην ελενη μας , να μας λεει τη γνωμη της, πριν τις ακολουθησουμε. τσεκαρετε το νομιζω αξιζει τον κοπο
    α ρε βουλακι μας ψαχτηρι...


    εννοειται ο,τι θελετε μου ρωτατε...


    καλη αρχη στο μικρο σου!
     

  5. 23-04-12 10:50 #7265
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ ευχαριστώ πολύ Νίκη μου! Τα καλά λόγια είναι πάντα ένας καλός τρόπος να γεμίζεις όρεξη κ αισιοδοξία να συνεχίσεις, αμα έρχονται κ από ανθρώπους σαν εσένα είναι ο καλύτερος

    Όσο για τον πόνο κ εγώ το σκέφτηκα πριν το γράψω, αλλά αφού έτσι είναι ακριβώς, τι να κάνουμε!
    Μόλις ξύπνησα το πρωί και αισθάνθηκα τους κοιλιακούς μου, μου εφτιαξε η μέρα!!!
    δηλαδη τι μας λες τωρα?σ αρεσει να πονας?εεε?εισαι μαζοχα?ελα πες το...χαχαχα
    κλασσικα σχολια απο μη αθλουμενους..

    πεγκυ μου η επιτευξη του στοχου σου ηταν αναμενομενη...δεν μου κανει εντυπωση!

    τωρα θα σε ψησω για εναν μαραθωνιο του χρονου!αυτος ειναι ο δικος μου στοχος!
     

  6. 23-04-12 10:50 #7266
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω πιαστηκα στους γλουτους απο χθες (ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ ΘΕΕ ΜΟΥ) και χοροπηδαω ολη μερα !!!!!!!
    τζιζους...κατσε κατω καλεεε!
     

  7. 23-04-12 10:52 #7267
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xelashai Εμφάνιση μηνυμάτων
    αντε μωρε...
    ειμαι σιγουρη οτι κανεις δουλεια...δεν πιστευω να κανεις κατι λαθος..τι στο καλο??
    ελινα μας ειχες πει θα βγαλεις βιντεακι με τεχνικη σου...πουντο ντε?
     

  8. 23-04-12 10:54 #7268
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελω να παρω ποδηλατο να μετακινουμαι αλλα ολοι με αποθαρρυνουν
    μου λενε ειναι πολυ δυσκολο ειναι επικινδυνο και μπλα μπλα μπλα μπλα...
    (εμαθα πολυ μεγαλη ποδηλατο..ξερω χαλια και δεν εχω καθολου καλη ισορροπια.αλλα θελω )
    κοιταξε να δεις...

    εαν δεν εχεις εμπειρια με ποδηλατα,στο δρομο μην βγεις...ειδικα εσενα σε εχουν πατησει με το καλημερα
    παραλια πηγαινε αλλα στονποδηλατοδρομο γιατι παιζει να σε σπρωξει κανεις στην θαλασσα κ θα πεσεις

    μεγαλη κοπελα εισαι...μαζεψε λεφτα και παρε μονη σου ενα....και θα μαθεις να εισαι προσεκτικη

    στο πεζοδρομιο οχι ποδηλατα...

    παραλια θα χαραμιστει εαν παρεις κατι καλο στο λεω...αλλιως πας σειχ σου κ του καις τα λαστιχα...


    εγω λεω να παρεις....αλλα οχι για να διανυεις αποστασεις θεσσαλονικη με αυτους τους τρελους...αν ειχαμε ποδηλατοδρομους σωστους ναι...αλλα τωρα...
     

  9. 23-04-12 11:50 #7269
    Προεπιλογή
    Καλημέρα

    Ζαλίστηκα και παραλίγο να λιποθυμήσω στο γυμ.
    Έφαγα 9 και 10.20 πήγα. έκανα 13'ποδήλατο, λεγκ πρες, λεγκ εξτένσιον και ανέβηκα για σκουώτ....
    Με βοήθησε ένας πολύ καλός κύριος, άρχισαν να με πιάνουν τα σκουώτ... κάνω 12, διάλειμμα, κάνω 9.. δε μπορούσα άλλα.. και πάω να περπατήσω λίγο πριν κάνω το επόμενο σετ....
    πονούσε το στομάχι μου, ήμουν σίγουρη πως θα ξεράσω, έβλεπα θολά, δε μπορούσα να κουνηθώ, έκανα αέρα με το χέρι μου, έιχα κρύο ιδρώτα και γενικά την είχα ακούσει κανονικά..
    ήρθε ο γυμναστής και μου σήκωσε τα πόδια και συνήλθα αμέσως. έμεινα 10' με τα πόδια ψηλά και έφυγα

    μου είπε ότι έφαγα νωρίς, πήγε αρκετό αίμα στο στομάχι για την πέψη. τα πόδια είναι μεγάλη μυική ομάδα, χρειάστηκαν πολύ αίμα και για να μην πάθει κάτι η καρδιά μου, κατέβηκε το αίμα απ'τον εγκέφαλο στην καρδιά (?) και ο οργανισμός μου ήθελε να σωριαστώ για να ισορροπήσει το αίμα......
    μετά μου είπε πως πρέπει να πηγαίνω νυστική . του είπα ότι αυτό το κάνουμε στο αερόβιο και πετάχτηκε και μια άλλη γυμνάστρια και μου λέει αν φας πρωινό, θα κάψεις ότι έφαγες και όχι λίπος..

    τεσπα, αυτό που αρχικά φοβήθηκα ήταν πως κάτι έπαθα και θα πρέπει να μείνω εκτός και έλεγα μέσα μου "πάει το γυμναστήριο.."
    αλλά αφού με άφησε μόνη με τα πόδια ψηλά, λέω δε θα είναι κάτι

    θα χαλαρώσω τώρα και θα πάω αύριο

    στενοχωρήθηκα αρκετά.. κλαψ,κλαψ.... ήταν και η τελευταία μέρα απ'το πρόγραμμά μου..
    Στο άπειρο πορεύομαι,

    απ' το άπειρο ξεκίνησα.

    Κέντρο του σύμπαντος κι αθάνατος

    νόμισα ο άμυαλος πως ήμουνα
     

  10. 23-04-12 11:52 #7270
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα

    Ζαλίστηκα και παραλίγο να λιποθυμήσω στο γυμ.
    Έφαγα 9 και 10.20 πήγα. έκανα 13'ποδήλατο, λεγκ πρες, λεγκ εξτένσιον και ανέβηκα για σκουώτ....
    Με βοήθησε ένας πολύ καλός κύριος, άρχισαν να με πιάνουν τα σκουώτ... κάνω 12, διάλειμμα, κάνω 9.. δε μπορούσα άλλα.. και πάω να περπατήσω λίγο πριν κάνω το επόμενο σετ....
    πονούσε το στομάχι μου, ήμουν σίγουρη πως θα ξεράσω, έβλεπα θολά, δε μπορούσα να κουνηθώ, έκανα αέρα με το χέρι μου, έιχα κρύο ιδρώτα και γενικά την είχα ακούσει κανονικά..
    ήρθε ο γυμναστής και μου σήκωσε τα πόδια και συνήλθα αμέσως. έμεινα 10' με τα πόδια ψηλά και έφυγα

    μου είπε ότι έφαγα νωρίς, πήγε αρκετό αίμα στο στομάχι για την πέψη. τα πόδια είναι μεγάλη μυική ομάδα, χρειάστηκαν πολύ αίμα και για να μην πάθει κάτι η καρδιά μου, κατέβηκε το αίμα απ'τον εγκέφαλο στην καρδιά (?) και ο οργανισμός μου ήθελε να σωριαστώ για να ισορροπήσει το αίμα......
    μετά μου είπε πως πρέπει να πηγαίνω νυστική . του είπα ότι αυτό το κάνουμε στο αερόβιο και πετάχτηκε και μια άλλη γυμνάστρια και μου λέει αν φας πρωινό, θα κάψεις ότι έφαγες και όχι λίπος..

    τεσπα, αυτό που αρχικά φοβήθηκα ήταν πως κάτι έπαθα και θα πρέπει να μείνω εκτός και έλεγα μέσα μου "πάει το γυμναστήριο.."
    αλλά αφού με άφησε μόνη με τα πόδια ψηλά, λέω δε θα είναι κάτι

    θα χαλαρώσω τώρα και θα πάω αύριο

    στενοχωρήθηκα αρκετά.. κλαψ,κλαψ.... ήταν και η τελευταία μέρα απ'το πρόγραμμά μου..
    τι εφαγες το πρωι αμστ μου?

    μην στεναχωριεσαι...σε πολλους εχει συμβει αυτο...κ σε μενα να εχω σχεδον λιποθυμησει στο γυμναστηριο για τον χ ψ λογο...
     

  11. 23-04-12 11:54 #7271
    Προεπιλογή
    βρεεεε....σε 1ωρα τι να προλαβεις να χωνεψεις...
    θα μας παθεις κ τιποτα....
    εισαι καλα τωρα?
     

  12. 23-04-12 11:56 #7272
    Προεπιλογή
    γάλα, μούσλι..

    εντάξει, δε μου έχει ξανασυμβεί και ταράχτηκα..
    είμαι οκ τώρα......

    αύριο θα αφήσω 2-3ώρες να χωνέψω...


    δηλαδή, όλα καλά, αύριο μπορώ να πάω κανονικά,ε??
    Στο άπειρο πορεύομαι,

    απ' το άπειρο ξεκίνησα.

    Κέντρο του σύμπαντος κι αθάνατος

    νόμισα ο άμυαλος πως ήμουνα
     

  13. 23-04-12 11:57 #7273
    Προεπιλογή
    ε ναι μωρε απο το φαγητο ηταν...
     

  14. 23-04-12 12:35 #7274
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    γάλα, μούσλι..

    εντάξει, δε μου έχει ξανασυμβεί και ταράχτηκα..
    είμαι οκ τώρα......

    αύριο θα αφήσω 2-3ώρες να χωνέψω...


    δηλαδή, όλα καλά, αύριο μπορώ να πάω κανονικά,ε??
    να αφηνεις περισσοτερη ωρα αμστ μου...
    λογικα ναι απο το φαγητο κ δεν ξερω μηπως εκανες καμια βλακεια στην προπονηση κ εβαλες παραπανω κιλα απο οσα ΄΄εχεις΄΄ κ αυτο σε ζορισε παραπανω...

    απλα με προσοχη κ οταν βλεπεις οτι κατι δεν παει καλα...σταματας αμεσως...
     

  15. 23-04-12 12:38 #7275
    Προεπιλογή
    Καλημέρα σε όλες και Χρόνια Πολλά!
    Δεν έχω διαβάσει τίποτα από το forum απλά μπήκα να πω μια γρήγορη καλημέρα!
    Ελπίζω να περάσατε όλες καλά!
     

Σελίδα 485 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 385435475483484485486487495535585 ... ΤελευταίαΤελευταία