Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 435 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 335385425433434435436437445485535 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 6.511 έως 6.525 από 9687
  1. 01-04-12 13:33 #6511
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελινακι μου....Δωσε λιγες μερες χρονο...μαλλον επαθε σοκ ο οργανισμος
    φαρμακα ειναι μην το ξεχνας...
    επεμεινε στο γιατρο σου για κανα αλλο τιπ
    πειναω
     

  2. 01-04-12 14:13 #6512
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλως ηρθες χελωνονιτζακι μας!
    ο στοχος σου ομως δεν μας λες ποιος ειναι...να μεινεις σε αυτα τα κιλα,να πεσεις ?τι?

    η διατροφη σου καθαρη φαινεται με μια ματια αν τα τηρεις αυτα εισαι οκ...
    τσιτ κανεις συχνα?

    γραψε κατι παραπανω για σενα αν θες ειδικα στον τομεα προπονηση
    γεια! ο στοχος ειναι να ενδυναμωσω μυικα τον πανω κορμο γιατι ειναι κατηγορια φτερου, να συντηρησω -
    γραμμωσω γαμπα-τετρακεφαλο (οι μυεσ αυτοι ειναι τουμπανο σαν ποδοσφαιριστικοι ισως απο αθλητισμο παλια,
    δουλεια-7 ωρες ορθοστασια, γονιδια ποιος ξερει??!! και να χασω λιπος απο μπουτια περιφερια γιατι οοοολλοοοο εκει
    ειναι....
    βασικα ο στοχοσ ειναι να φτιαξω ενα πιο αρμονικο σωμα , να αποκτησω μια μυικοτητα τετοια που να υποστηριζει καλα το σκελετο απο αποψη υγειας αυτα!δε με νοιαζει τοσο τι λεει η ζυγαρια οσο τι βλεπω στον καθρεφτη,και η γυμναστικη γενικα γιατι ξεδινω

    τσιτ δεν κανω παρα μονο 2-3 φορες το μηνα να πιω 2 μπυρες τουλαχιστον σταματαω, στισ δυο μετα δεν τρωω
    βλακειεσ και την υπολογιζω μεσα στα μακροσ μου)και δυσκολα χανω προπονηση

    επεισης εχω υπομονη δε βιαζομαι να γινω φετες αυριο και απο τη διατροφη που κανω δε πειναω ποτε θα επρεπε?

    προπονηση..
    ειναι σιγουρα ερασιτεχνικη

    βασικα τις ασκησεις τις εχω βρει ψαχνοντας εδω και γενικα ιντερνετ.. δοκιμαζω διαφορες και κραταω αυτες που
    νιωθω οτι δουλευουνε οσο για επαναληψεις εφαρμοζω το "το τελευταιο σετ να βγαινει πολυ δυσκολα"
    θα μπορουσες να την πεις κυκλικη απλως αφιερωνω αρκετη ωρα σε καθε ασκηση και προσπαθω να τισ κανω αργα και να νιωθω οτι τραβαει ο μυσ. ονομασιες ασκησεων δε συγρατω να ψαξω να βρω????
    μονο ασκησεισ που χρησιμοποιουν γονατα δε κανω γιατι τα γονατα μου δεν.. εδω το ποδηλατο με δυσκολευει και σκεφτομαι να μειοσω αεροβια αν εχεις προταση ασκησεων ή προγραμματος καλοδεχουμενη!
     

  3. 01-04-12 14:28 #6513
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πειναω
    συγνωμη που παρεμβενω αλλα επειδη οι περισοτεροι γιατροι ειναι οτι ναναι και το μονο που που τους νοιαζει ειναι να
    περνουν ποσοστα απο φαρμακα που γραφουν μηπως να επερνες και μια δευτερη γνωμη??
    δεν περνω φαρμακα πια εδω και 5 χρονια ποτε και για κανενα λογω γιατι ειναι ολα τιγκα με τοσες παρενεργιεσ που μονο καλο δεν κανουν

    μα δηλαδη ειναι φυσιολογικο για καποιον να ειναι σε κατασταση ζαλης /υπνηλιας και εμετου για τρισ μηνεσ???
    επεισησ θα σου προτεινα και ομοιοπαθητικη κανει θαυματα

    σορυ που
    σε ζαλιζω αλλα τα παιρνω με τη κλασικη ιατρικη που τιποτα αλλο δεν ειναι παρα ενα τεραστιο εμποριο ανοφελων τις περισοτερεσ φορεσ χημικων ουσιων..
    εστω παρε μια δευτερη γνωμη
     

  4. 01-04-12 14:43 #6514
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Iga ninja Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγνωμη που παρεμβενω αλλα επειδη οι περισοτεροι γιατροι ειναι οτι ναναι και το μονο που που τους νοιαζει ειναι να
    περνουν ποσοστα απο φαρμακα που γραφουν μηπως να επερνες και μια δευτερη γνωμη??
    δεν περνω φαρμακα πια εδω και 5 χρονια ποτε και για κανενα λογω γιατι ειναι ολα τιγκα με τοσες παρενεργιεσ που μονο καλο δεν κανουν

    μα δηλαδη ειναι φυσιολογικο για καποιον να ειναι σε κατασταση ζαλης /υπνηλιας και εμετου για τρισ μηνεσ???
    επεισησ θα σου προτεινα και ομοιοπαθητικη κανει θαυματα

    σορυ που
    σε ζαλιζω αλλα τα παιρνω με τη κλασικη ιατρικη που τιποτα αλλο δεν ειναι παρα ενα τεραστιο εμποριο ανοφελων τις περισοτερεσ φορεσ χημικων ουσιων..
    εστω παρε μια δευτερη γνωμη
    λογικα θα βελτιωθει στην πορεια... τι να πω..
    η δευτερη γνωμη ειναι αυτη
    η πρωτη τοσα χρονια δεν δουλεψε....
    επισης.. δεν ξερω πως αλλιως γινεται να μειωσεις ενα ανδρογονο αν οχι με χαπι :S
    τελος... την ομοιοπαθητικη δεν την εχω σε καθολου μεγαλη εκτιμηση.. πιστευω πως ναι εννοειται μπορει να βοηθησει σε διαφορα προβληματα με λιγοτερο "αναιμακτους" τροπους σε σχεση με την συμβατικη ιατρικη αλλα οταν το προβλημα ειναι τετοιου ειδους.. και γενικα πιο....."ιατρικο" (δεν βρισκω την καταλληλη λεξη, ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω) πιστευω πως δεν θα ταν θεμιτο να το διακινδυνευει κανεις..
    πχ ενας φιλος μου ειχε σκωλητοειδιτιδα και επειδη οι γονεις του ηταν ομοιοπαθητικοι και τελειως αντιθετοι με την συμβατικη ιατρικοι τον αφησαν ετσι και εκαναν τα δικα τους κτλ και το παιδι υποτροπιασε...περιτονιδες κτλ και παραλιγο να το χασουμε..και φαντασου ηταν γονεις του...αρα πιστευαν οντως πως εκανα το σωστο.. ενιγουει δεν λεω πως σχετιζεται το θεμα ή οτι παντα ειναι ετσι ή οτι η ομοιομαθητικη δεν εχει χρησιμοτητα κτλ.. εννοειται εχει απλα λεω μια εμπειρια που ειχα..
    ευχαριστω για την γνωμη και την βοηθεια.. αν δεν λειτουργησει και αυτο προς τα κει με κοβω.αν και δεν ηξερα και τα ορμονικα εχουν ομοιοπαθητικο τροπο θεραπειεας..ενδιαφερον
     

  5. 01-04-12 15:59 #6515
    Προεπιλογή
    Χαίρεται χαίρεται!!

    Ελινάκι, κάνε υπομονή, δε ξέρω τι άλλο να πω.. αλλά αν δυσκολεύει τόσο την καθημερινότητά σου.. δεν υπάρχει άλλος τρόπος?!

    Διαφορές είδα σε όλες σας, μπράβο!!
    Από όλες θέλω κάτι να κλέψω..
    Αλλά, μήπως πρέπει πρώτα να γίνω μαμά για να στρώσει το σώμα μου? Καλά, αυτά τα κορμιά πού φιλοξένησαν τα μωράκια????????????



    Όσον αφορά την amst, περιμένω περίοδο και είμαι με πόνους και απίστευτο πρήξιμο.
    Θα ζυγιστώ αφού μου έρθει, πρέπει να έχω χάσει ελάχιστα.
    Από προπόνηση ήμουν οκ, από διατροφή όχι. Δεν σαβούριασα, αλλά έτρωγα σχεδόν "κανονικό" φαγητό.
    Γυμναστήριο ακολουθώ το πρόγραμμα της gym, πρόσθεσα και ελλειπτικό κάθε πρωί εκτός κυριακής, ξεκίνησα με 25', τώρα κάνω 30', θα το αυξήσω όμως.
    Θα ανεβάσω κάποιες και εγώ σε άλμπουμ στο προφίλ μου, μιας και με τόσο πρήξιμο δε βγάζω ακόμη ολόσωμες σε κοινή θέα!
    Τέλος πάντων, χωρίς διατροφή δεν πρόκειται να κάνω τίποτα, ό,τι δουλεύω, κρύβεται κάτω απ'το λίπος.
    Τα πόδια μου θέλουν την περισσότερη δουλειά, δε ξέρω αν θα στρώσουν ποτέ.

    Αυτά
    Στο άπειρο πορεύομαι,

    απ' το άπειρο ξεκίνησα.

    Κέντρο του σύμπαντος κι αθάνατος

    νόμισα ο άμυαλος πως ήμουνα
     

  6. 01-04-12 16:21 #6516
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρεται χαίρεται!!

    Ελινάκι, κάνε υπομονή, δε ξέρω τι άλλο να πω.. αλλά αν δυσκολεύει τόσο την καθημερινότητά σου.. δεν υπάρχει άλλος τρόπος?!

    Διαφορές είδα σε όλες σας, μπράβο!!
    Από όλες θέλω κάτι να κλέψω..
    Αλλά, μήπως πρέπει πρώτα να γίνω μαμά για να στρώσει το σώμα μου? Καλά, αυτά τα κορμιά πού φιλοξένησαν τα μωράκια????????????



    Όσον αφορά την amst, περιμένω περίοδο και είμαι με πόνους και απίστευτο πρήξιμο.
    Θα ζυγιστώ αφού μου έρθει, πρέπει να έχω χάσει ελάχιστα.
    Από προπόνηση ήμουν οκ, από διατροφή όχι. Δεν σαβούριασα, αλλά έτρωγα σχεδόν "κανονικό" φαγητό.
    Γυμναστήριο ακολουθώ το πρόγραμμα της gym, πρόσθεσα και ελλειπτικό κάθε πρωί εκτός κυριακής, ξεκίνησα με 25', τώρα κάνω 30', θα το αυξήσω όμως.
    Θα ανεβάσω κάποιες και εγώ σε άλμπουμ στο προφίλ μου, μιας και με τόσο πρήξιμο δε βγάζω ακόμη ολόσωμες σε κοινή θέα!
    Τέλος πάντων, χωρίς διατροφή δεν πρόκειται να κάνω τίποτα, ό,τι δουλεύω, κρύβεται κάτω απ'το λίπος.
    Τα πόδια μου θέλουν την περισσότερη δουλειά, δε ξέρω αν θα στρώσουν ποτέ.

    Αυτά
    τις ανέβασα, ελπίζω να μην τις έχω "κλειστές" και να μπορείτε να τις δείτε
    δε ξέρω πώς να σφίξω, οπότε παρακαλώ μη γελάσετε
    Στο άπειρο πορεύομαι,

    απ' το άπειρο ξεκίνησα.

    Κέντρο του σύμπαντος κι αθάνατος

    νόμισα ο άμυαλος πως ήμουνα
     

  7. 01-04-12 17:46 #6517
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    τις ανέβασα, ελπίζω να μην τις έχω "κλειστές" και να μπορείτε να τις δείτε
    δε ξέρω πώς να σφίξω, οπότε παρακαλώ μη γελάσετε
    Κατ΄αρχήν φαίνεται ότι κατι έχει αρχίσει να γίνεται σε ώμους και πόδια. Όντως στο πόδι έχει αρχίσει να φαίνεται ο τετρακέφαλος και οι ώμοι αρχισαν να παίρνουν σχήμα και να μαρτυρούν ότι γυμναζεσαι. Ο ποπός σου όπως σου ξαναείπαμε κοιτάει το Θεο!
    Δυστυχώς amstακο μου σε΄μας τις γυναίκες για να φανεί η δουλειά που κάνουμε στο γυμναστηριο πρέπει να το συνδιάζουμε και με μια καλή και καθαρή διατροφή η οποία θα αποτελείται από τροφες απλά μαγειρεμένες και όσο γίνεται πιο κοντά στην φυσική τους μορφή.
    Βελτιωσε την ποιότητα της διατροφής σου (γιατί όπως λες το χαλασες τελευταία).
    Δε χρειάζεται να μειώσεις πολύ ποσότητες και θερμίδες. Παίξε ελαφρώς υποθερμιδικά και επικεντρώσου πολύ στην προπόνηση με τα βάρη. Πήγαινε γυμναστηριο και να τα δίνεις όλα, βαζε οσα πιο πολλά κιλά μπορεις (εννοείται προσοχή στην τεχνική κλπ).
    Κατα τη γνώμη μου αυτό που χρειάζεσαι προτίστως είναι η μυικότητα και σε δευτερη φάση η μείωση του λίπους.
    Για το καθημέρινο αερόβιο δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα για το επίπεδο σου καθώς πιστευω ότι για τώρα είναι καλύτερα να σπαταλάς το μεγαλύτερο μέρος της ενεργειάς σου στα βάρη και να μην εξαντλεισαι με το καθημερινο αερόβιο...ας μας πει και η Ελένη τι λέει γι΄αυτό.
    Αυτά από μενα !
    Συνέχισε μπες σε μια σειρα άκου τι σου λέει ο gymάκος μας και τα αποτελέσματα θα΄ρθουν...γιατί το΄χεις το καλούπι!
     

  8. 01-04-12 18:20 #6518
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    amst ποσο λεπτο και καθαρο χερι??? πολυ μαρεσει..γενικα νομιζω καθαρισες πανω σε σχεση με παλαιοτερες φωτος
     

  9. 01-04-12 19:00 #6519
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρεται χαίρεται!!

    Ελινάκι, κάνε υπομονή, δε ξέρω τι άλλο να πω.. αλλά αν δυσκολεύει τόσο την καθημερινότητά σου.. δεν υπάρχει άλλος τρόπος?!

    Διαφορές είδα σε όλες σας, μπράβο!!
    Από όλες θέλω κάτι να κλέψω..
    Αλλά, μήπως πρέπει πρώτα να γίνω μαμά για να στρώσει το σώμα μου? Καλά, αυτά τα κορμιά πού φιλοξένησαν τα μωράκια????????????



    Όσον αφορά την amst, περιμένω περίοδο και είμαι με πόνους και απίστευτο πρήξιμο.
    Θα ζυγιστώ αφού μου έρθει, πρέπει να έχω χάσει ελάχιστα.
    Από προπόνηση ήμουν οκ, από διατροφή όχι. Δεν σαβούριασα, αλλά έτρωγα σχεδόν "κανονικό" φαγητό.
    Γυμναστήριο ακολουθώ το πρόγραμμα της gym, πρόσθεσα και ελλειπτικό κάθε πρωί εκτός κυριακής, ξεκίνησα με 25', τώρα κάνω 30', θα το αυξήσω όμως.
    Θα ανεβάσω κάποιες και εγώ σε άλμπουμ στο προφίλ μου, μιας και με τόσο πρήξιμο δε βγάζω ακόμη ολόσωμες σε κοινή θέα!
    Τέλος πάντων, χωρίς διατροφή δεν πρόκειται να κάνω τίποτα, ό,τι δουλεύω, κρύβεται κάτω απ'το λίπος.
    Τα πόδια μου θέλουν την περισσότερη δουλειά, δε ξέρω αν θα στρώσουν ποτέ.

    Αυτά

    γραψε μου εδω τι διατροφη κανεις...εστω γενικα....αλλα γραψτα ολα...και τα χαζα...

    νομιζω οτι εχασες το κομματι διατροφη....

    να ξερεις οτι ολα στηριζονται και σε αυτο...

    θα σου μιλησω ειλικρινα κ ας σε στεναχωρησω αλλα δεν πειραζει....για σενα το κανω



    περιμενα ειδικα απο κοιλιτσα καλυτερα αποτελεσματα...
    εχεις ενα καλουπι πολυ καλο...ειδικα ο πωπος εχει καλες προοπτικες...
    το οτι εχεις περιοδο δεν με εμποδιζει να ξεχωρισω το λιπος απο το πρηξιμο...

    τα χερακια πανε καλυτερα κ γενικα απο πανω εισαι καλυτερα...το κοιλια-κατω μερος θα ηθελα παραπανω


    νομιζω οτι το χανεις λιγο στη διατροφη κ ειναι κριμα να λιωνεις στο γυμναστηριο κ να δινεις χαζες τροφες-κακη βενζινη στο σωμα σου...


    λοιπον τωρα σε μαλωνω...κακο κοριτσι αμστ...κακοοοο μπαντ μπαντ γκερλ!

    στην περιπτωση σου θελεις βαρη δεκτον...αλλα νομιζω οτι θα θελες να δεις κ πιο γρηγορα αποτελεσματα καθως πλησιαζει το καλοκαιρι...

    γραψε μου τη διατροφη σου αναλυτικα να δουμε τι μπορει να γινει με ΜΙΚΡΕς αλλαγες την φορα κ θα σε φτιαξουμε...

    νομιζω οτι εχω βρει το κουμπακι σου .....



    αν ειμαι αυστηρη ειναι μονο για το καλο σου...θα μπορουσα να πω ενα απλο πας καλα συνεχισε...θελω ομως να σε βοηθησω κ να χαιρεσαι πιο πολυ με τις αλλαγες σου...


    διατροφη γραψε με το χερι στην καρδια
     

  10. 01-04-12 19:03 #6520
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    λογικα θα βελτιωθει στην πορεια... τι να πω..
    η δευτερη γνωμη ειναι αυτη
    η πρωτη τοσα χρονια δεν δουλεψε....
    επισης.. δεν ξερω πως αλλιως γινεται να μειωσεις ενα ανδρογονο αν οχι με χαπι :S
    τελος... την ομοιοπαθητικη δεν την εχω σε καθολου μεγαλη εκτιμηση.. πιστευω πως ναι εννοειται μπορει να βοηθησει σε διαφορα προβληματα με λιγοτερο "αναιμακτους" τροπους σε σχεση με την συμβατικη ιατρικη αλλα οταν το προβλημα ειναι τετοιου ειδους.. και γενικα πιο....."ιατρικο" (δεν βρισκω την καταλληλη λεξη, ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω) πιστευω πως δεν θα ταν θεμιτο να το διακινδυνευει κανεις..
    πχ ενας φιλος μου ειχε σκωλητοειδιτιδα και επειδη οι γονεις του ηταν ομοιοπαθητικοι και τελειως αντιθετοι με την συμβατικη ιατρικοι τον αφησαν ετσι και εκαναν τα δικα τους κτλ και το παιδι υποτροπιασε...περιτονιδες κτλ και παραλιγο να το χασουμε..και φαντασου ηταν γονεις του...αρα πιστευαν οντως πως εκανα το σωστο.. ενιγουει δεν λεω πως σχετιζεται το θεμα ή οτι παντα ειναι ετσι ή οτι η ομοιομαθητικη δεν εχει χρησιμοτητα κτλ.. εννοειται εχει απλα λεω μια εμπειρια που ειχα..
    ευχαριστω για την γνωμη και την βοηθεια.. αν δεν λειτουργησει και αυτο προς τα κει με κοβω.αν και δεν ηξερα και τα ορμονικα εχουν ομοιοπαθητικο τροπο θεραπειεας..ενδιαφερον
    δεν εχω κανει ποτε ομοιοπαθητικη οποτε οτι σου γραψω ειναι καθαρα λογια απο ατομο ψαγμενο που εχει αποτελεσματα

    υπαρχει ενας/μια δεν θυμαμαι στην δραμα στον οποιο/α πηγαινει αυτο το ατομο...

    προβληματα οπως πονοι περιοδου αλλα και αλλα πολυ πιο σοβαρα λυθηκαν....


    σημαντικο ομως κ βασικο ειναι το ψυχολογικο...


    εγω θα το εψαχνα ακομη κ αυτο προτου παω στο φαρμακο...
    αρκει να το πιστεψεις οτι σου δουλευει...


    τωρα σε σενα απλα θα πω μια υπομονη να κανεις γιατι τωρα τα ξεκινησες...κανε την θεραπεια μπας κ στρωσεις
     

  11. 01-04-12 19:07 #6521
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Iga ninja Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγνωμη που παρεμβενω αλλα επειδη οι περισοτεροι γιατροι ειναι οτι ναναι και το μονο που που τους νοιαζει ειναι να
    περνουν ποσοστα απο φαρμακα που γραφουν μηπως να επερνες και μια δευτερη γνωμη??
    δεν περνω φαρμακα πια εδω και 5 χρονια ποτε και για κανενα λογω γιατι ειναι ολα τιγκα με τοσες παρενεργιεσ που μονο καλο δεν κανουν

    μα δηλαδη ειναι φυσιολογικο για καποιον να ειναι σε κατασταση ζαλης /υπνηλιας και εμετου για τρισ μηνεσ???
    επεισησ θα σου προτεινα και ομοιοπαθητικη κανει θαυματα

    σορυ που
    σε ζαλιζω αλλα τα παιρνω με τη κλασικη ιατρικη που τιποτα αλλο δεν ειναι παρα ενα τεραστιο εμποριο ανοφελων τις περισοτερεσ φορεσ χημικων ουσιων..
    εστω παρε μια δευτερη γνωμη
     

  12. 01-04-12 19:13 #6522
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Iga ninja Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοριτσια για σας!!καθοτι ειμαι νιντζα προσπαθω να βρω τη φορμα μου
    σας διαβαζω πολυ καιρο και εχω μαθει παρα πολλα απο το σαιτ και εσας.
    θα ηθελα την γνωμη σας ειμαι 27χρονων 1.68 και τελευταια ζυγηση σημερα 57,3 κιλα
    (δεν εχω κανει λιπομετρηση ακομη).. ξεκινησα πριν ενα μηνα ολη την προσπαθεια και ημουν 56,5 κιλα και λιποσ 21,1
    και εκτος απο τεσσερισ μερες μικρων τσιτ λογω διακοπων (αλλα 7μερες με 4 ωρες σνοουμπορντ τη μερα )
    ειμαι συνεπης βεβαια αυτο το 1 κιλο πανω που με διχνει η ζυγαρια δεν το βλεπω ισα ισα βλεπω τους μυσ να εχουν ξυπνησει και νιωθω οτι εχουν μιωθει 1-2 ποντοι....


    ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ 

    Εσπρεσο σκετο
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
    5-6 φορες τη βδομαδα Αεροβια 20 λεπτα(στατικο ποδηλατο)
    4 φορες τη βδομαδα κοιλιακους 4Χ25, ραχιαιους 4Χ25, 4Χ15 πλαγιους
    4 φορες τη βδομαδα χερια ,ομοι, πλατη,στηθος
    2 φορες τη βδομαδα ποδια
    Οι ασκησεις γινονται σπιτι με βαρακια ,λαστιχα ,φυσικο βαρος

    1ο ΓΕΥΜΑ:
    100γρ γιαουρτι με 60 γρ λιναροσπορο +1 αυγο +4ασπραδια
    Ή
    Κρεμα:1 ποτηρι Γαλα με 3-4 κουταλιες βρωμη και 10 σταφιδες+1 αυγο +4ασπραδια
    Ή
    (1-2 φορεςτη βδομαδα)Πιτακι :1 αυγο και τεσσερα ασπραδια 40γρ βρωμη 10 αμυγδαλα τριμενα και 10 σταφιδες 40γρ λιναροσπορο τριμενο μισο κουτ. Μελι
    Ή
    1 αυγο +4ασπραδια μελατα με 20γρ βρωμη
    Ή
    Ομελετα με 4 ασπραδια και 1 αυγο πιπερια ντοματα 50γρ κοτοπουλο+ 1/3 κουπας μπασματι
    2ο ΓΕΥΜΑ:
    Σαλατα απο πρασινα λαχανικα
    +
    3 ασπραδια αυγων ή 50γρ κοτοπουλο ή 50γρ τονο ή μισο κεσεδακι φλερ ή βραστες φακες/σιταρι
    +
    1 κουταλια λιναροσπορο η ηλιοσπορο
    +
    Μια κουταλια της σουπας ελαιολαδο
    +
    Λεμονι ,ξυδι ,μπαχαρικα ,μυρωρικα

    3ο ΓΕΥΜΑ
    1 μπουτι/στηθοσ κοτοπουλο ή μια μπιζολα μοσχαρισια ή χοιρηνη αλιπη μεσαιου μεγεθους ή 2 μετρια μπιφτεκια ή μια τσιπουρα ή 20 σαρδελες ή οτι ψαρικο σε κανονικη ποσοτητα (ολα τα παραπανω ψητα η στο φουρνο η σουπα χωρις λαδια ,με μπαχαρικα/μυρωδικα για γευση)
    +
    100gr(βραμενα) μακαρονια ολικης
    ή
    μιση κουπα βρασμενο ρυζι μπασματι
    ή
    2 μετριες πατατες η μια γλυκοπατα(150gr)
    +
    Μερικες φορες Λαχανικα βραστα πχ κολοκυθια, μπροκολο, παντζαρια
    4Ο ΓΕΥΜΑ)
    ΣΑΛΑΤΑ οπως στο 2ο γευμα
    5ο ΓΕΥΜΑ
    Οτι και στο 3ο γευμα εκτος απο τους υδατανθρακες

    *μερικες φορες100γρ γιαουρτι ή/και 10 αμυγδαλα και δεκα σταφιδες σε καποια στιγμη τις μερας

    Σηνηθως οι θερμιδες κυμαινονται μεταξυ 1300-1400
    Η πρωτεινη περιπου 100γρ +-10γρ
    3- 4 λιτρα νερο τη μερα

    επισης να πω πως ολο το λιπος βρισκετε σε μπουτια και περιφερια απο τη μεση και πανω μετρας τα κοκαλα μου
    οποια συμβουλη καλοδεχουμενη !! ευχαριστω εκ των προτερων , σορυ για τα ορθογραφικα με εχουν φαει τα γκρικλισ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Iga ninja Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια! ο στοχος ειναι να ενδυναμωσω μυικα τον πανω κορμο γιατι ειναι κατηγορια φτερου, να συντηρησω -
    γραμμωσω γαμπα-τετρακεφαλο (οι μυεσ αυτοι ειναι τουμπανο σαν ποδοσφαιριστικοι ισως απο αθλητισμο παλια,
    δουλεια-7 ωρες ορθοστασια, γονιδια ποιος ξερει??!! και να χασω λιπος απο μπουτια περιφερια γιατι οοοολλοοοο εκει
    ειναι....
    βασικα ο στοχοσ ειναι να φτιαξω ενα πιο αρμονικο σωμα , να αποκτησω μια μυικοτητα τετοια που να υποστηριζει καλα το σκελετο απο αποψη υγειας αυτα!δε με νοιαζει τοσο τι λεει η ζυγαρια οσο τι βλεπω στον καθρεφτη,και η γυμναστικη γενικα γιατι ξεδινω

    τσιτ δεν κανω παρα μονο 2-3 φορες το μηνα να πιω 2 μπυρες τουλαχιστον σταματαω, στισ δυο μετα δεν τρωω
    βλακειεσ και την υπολογιζω μεσα στα μακροσ μου)και δυσκολα χανω προπονηση

    επεισης εχω υπομονη δε βιαζομαι να γινω φετες αυριο και απο τη διατροφη που κανω δε πειναω ποτε θα επρεπε?

    προπονηση..
    ειναι σιγουρα ερασιτεχνικη

    βασικα τις ασκησεις τις εχω βρει ψαχνοντας εδω και γενικα ιντερνετ.. δοκιμαζω διαφορες και κραταω αυτες που
    νιωθω οτι δουλευουνε οσο για επαναληψεις εφαρμοζω το "το τελευταιο σετ να βγαινει πολυ δυσκολα"
    θα μπορουσες να την πεις κυκλικη απλως αφιερωνω αρκετη ωρα σε καθε ασκηση και προσπαθω να τισ κανω αργα και να νιωθω οτι τραβαει ο μυσ. ονομασιες ασκησεων δε συγρατω να ψαξω να βρω????
    μονο ασκησεισ που χρησιμοποιουν γονατα δε κανω γιατι τα γονατα μου δεν.. εδω το ποδηλατο με δυσκολευει και σκεφτομαι να μειοσω αεροβια αν εχεις προταση ασκησεων ή προγραμματος καλοδεχουμενη!
    καλο θα ηταν ναι να γραψεις ακριβως τι κανεις απο προπονηση
    μπορει να ειναι ελλιπης η μπορει να ειναι υπερβολικα αυτα που κανεις
    οσο για το αν πρεπει να πεινας...οχι ισα ισα...τρωμε συχνα μικρα γευματα για να μην πειναμε κ μετα ψαχνουμε χαζες τροφες
     

  13. 01-04-12 19:19 #6523
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grace Εμφάνιση μηνυμάτων


    Ελενη λοιπον! Ειμαι αποφασισμενη! Θελω προγραμμα για δικεφαλα τρικεφαλα ωμους και πλατη! Θελω το χερι μου να γινει θεικο! Σου υποσχομαι δεν θα χασω προπονηση! Πες τα ολα με λεπτομερειες! Ασκησεις-επαναληψεις-συχνοτητα-ενταση ΟΛΑΑΑΑ! Μην με λυπηθεις καθολου! Κατι κανω λαθος με αυτα τα χερια αμαν πια!


    να γραψεις ακριβως το τι κανεις αυτην την περιοδο απο προπονηση


    ερωτησεις...
    1η Γιατι με την καθημερινη αεροβια κραταμε νερα? εγω το αντιθετο νομιζα... Αυτη τη βδομαδα εκανα 6 φορες...
    ναι κρατας νερα απο την προπονηση...εσυ παλι γιατι ειπαμε οτι κανεις κ καθημερινη αεροβια?μαραθωνιο πας η σκοπευεις να μετακομισεις αφρικη να κηνυγας ζωα?

    ρε συ....εισαι μινιον...καναν μυ θες η τσου?

    2η Εκανα χθες ποδια και ποναω πολυ... πειραζει να κανω χαλαρο τρεξιματακι παραλια-αμμο για 45'???

    πανε για ενα περπατημα χαλαρα κ ασε τα τρεξιματα παλι....
    και κατι αλλο ηθελα αλλα το ξεχασα...later..

    ΥΓ Ελπιζω η διπλωματικη να βαινει καλως...
     

  14. 01-04-12 19:48 #6524
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    1 κολα κολα λαιτ την εβδομαδα κανει πολυ κακο?? ε δεν θελω εξω βραδυ να παρω ουτε αλκοολ ουτε σοδες και τετοια
     

  15. 01-04-12 19:51 #6525
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1 κολα κολα λαιτ την εβδομαδα κανει πολυ κακο?? ε δεν θελω εξω βραδυ να παρω ουτε αλκοολ ουτε σοδες και τετοια
    ελινα μου...αν σου πω οτι κανει κακο δεν θα την πιεις δηλαδη?


    εγω σου λεω λοιπον οτι τα αναψυκτικα δεν κανουν καλο...κυταρριτιδας φριεντ...

    παρε εστω αυτην την ζερο πως την λενε να μην φορτωθεις με θερμιδες κενες...

    αν κ θα σου λεγα να παρεις περριε καλυτερα
     

Σελίδα 435 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 335385425433434435436437445485535 ... ΤελευταίαΤελευταία