Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 389 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 289339379387388389390391399439489 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 5.821 έως 5.835 από 9687
  1. 14-03-12 17:19 #5821
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    σούπερ
    γενικά το αγαπάω το ελλειπτικό, αλλά τώρα δε μπορώ να βγάλω τα 60' που έβγαζα.. το ξεκινώ χωρίς να πιέζομαι και θα στρώσω.
    μάλλον βράδυ θα κάνω, μιας και πρωί έχω τα βάρη.
    αν το κάνω όταν ξυπνήσω, μετά από πόσες ώρες μπορώ να κάνω βάρη??
    αν κανεις αεροβιο το πρωι νυστικη ειναι καλο να περασουν καποια γευματα για να ξανακανεις προπονηση αλλα με βαρη αυτην την φορα...

    καθυστερησε το οσο μπορεις αλλα ειναι καλο τουλαχιστον ρε συ δυο γευματα να κανεις...μην πας μπαμ μπαμ μετα για βαρη....
     

  2. 14-03-12 17:50 #5822
    Προεπιλογή
    αχ ελενη ...δευτερη μερα ποδια δεν ξερω ποιες ασκησεις να βαλω ...που ναμην επιβαρυνουν γονατο...και οσον αφορα το αεροβιο 4 φορες την εβδομαδα ειναι καλα??
     

  3. 14-03-12 17:54 #5823
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    αχ ελενη ...δευτερη μερα ποδια δεν ξερω ποιες ασκησεις να βαλω ...που ναμην επιβαρυνουν γονατο...και οσον αφορα το αεροβιο 4 φορες την εβδομαδα ειναι καλα??
    αυτο που θα εκανα εγω ειναι

    μεχρι να παω στον φυσικοθεραπευτη και να ξεκινησω και να δω τι θα μου βαλει να κανω,θα σταματουσα τελειως τα βαρη
    και θα εκανα αεροβιο με τον τροπο που σου ειπα χωρις να κανω οτιδηποτε εχει κραδασμο και θα ελιωνα σε διατασεις με προπονηση πιο πολυ ευλυγισιας και οχι οπως κανουμε λιγο μετα την προπονηση


    θες να κανεις πχ καθε μερα ενα αεροβιο,δεν ειναι τιποτα φοβερο αυτο ουτε επιβαρυνεις κατι αν κανεις οπως σου ειπα ,και να κανεις τις διατασουλες σου.....?????

    κ θα δω εγω αν μπορω να βρω κανενα βιντεακι με ασκησεις που εχω στο μυαλο μου αλλα δεν ξερω αν υπαρχουν....


    ολα αυτα μεχρι να πας για φυσικοθεραπειες και να δουμε τι θα κανεις...μετα κοιταμε γενικα τι μπορεις να κανεις...οκ?


    και μην μου στεναχωριεσαι...υπαρχουν πολυ χειροτερα πιστεψε με και μη αναστρεψιμα....κοιταμε μπροστα εμεις κ δεν απογοητευομαστε
     

  4. 14-03-12 18:04 #5824
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που θα εκανα εγω ειναι

    μεχρι να παω στον φυσικοθεραπευτη και να ξεκινησω και να δω τι θα μου βαλει να κανω,θα σταματουσα τελειως τα βαρη
    και θα εκανα αεροβιο με τον τροπο που σου ειπα χωρις να κανω οτιδηποτε εχει κραδασμο και θα ελιωνα σε διατασεις με προπονηση πιο πολυ ευλυγισιας και οχι οπως κανουμε λιγο μετα την προπονηση


    θες να κανεις πχ καθε μερα ενα αεροβιο,δεν ειναι τιποτα φοβερο αυτο ουτε επιβαρυνεις κατι αν κανεις οπως σου ειπα ,και να κανεις τις διατασουλες σου.....?????

    κ θα δω εγω αν μπορω να βρω κανενα βιντεακι με ασκησεις που εχω στο μυαλο μου αλλα δεν ξερω αν υπαρχουν....


    ολα αυτα μεχρι να πας για φυσικοθεραπειες και να δουμε τι θα κανεις...μετα κοιταμε γενικα τι μπορεις να κανεις...οκ?


    και μην μου στεναχωριεσαι...υπαρχουν πολυ χειροτερα πιστεψε με και μη αναστρεψιμα....κοιταμε μπροστα εμεις κ δεν απογοητευομαστε
    ευχαριστω βρε ελενη ...ψαχνω τοση ωρα βιντεακια ...και μου βγαζει μονο τις απλες διατασεις που κανουμε πριν και μετα ..τιποτα το ιδιαιτερο...θα παρω τηλεφωνο σημερα ...να ξεκινησω απο αυριο φυσικο/πειες...θα σε ενημερωσω αυριο για το τι θα κανω ....και οσο μπορεις και εσυ ...και παντα βεβαια αν προλαβαινεις βοηθας ...ευχριστω και παλι.....
     

  5. 14-03-12 21:52 #5825
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω βρε ελενη ...ψαχνω τοση ωρα βιντεακια ...και μου βγαζει μονο τις απλες διατασεις που κανουμε πριν και μετα ..τιποτα το ιδιαιτερο...θα παρω τηλεφωνο σημερα ...να ξεκινησω απο αυριο φυσικο/πειες...θα σε ενημερωσω αυριο για το τι θα κανω ....και οσο μπορεις και εσυ ...και παντα βεβαια αν προλαβαινεις βοηθας ...ευχριστω και παλι.....
    don't worry sweety!
     

  6. 15-03-12 00:05 #5826
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    διαβαζεις

    γραφεις

    ποσταρεις

    το βλεπουμε
    μια αποριουλα..να βαλω μαζι σε μια μερα μυς που συνεργαζονται για να μην υπερπροπονηθουν ή μυς ασχετους για να μην βοηθαει ο ενας τον αλλον και γινεται η ασκηση πιο ευκολα? γιατι ειδα και τις δυο αποψεις
     

  7. 15-03-12 03:52 #5827
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλιστα..σκοπευεις να κατεβεις σε αγωνες η απλα για την παρτυ σου μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια?

    περισσότερο για μένα το κάνω να νοιώθω όμορφα με τον εαυτό μου , ο ηλίας μου είχε πεί παλιότερα ότι θα έκανα για φίτνες , αν ήθελα βέβαια , αλλα δεν πρέπει να είναι αυτοσκοπός , σημασία έχει να γυμνάζομαι με όρεξη και όσο μπορώ να προσέχω την διατροφή μου ,διαφορές βλέπω στο σώμα μου , αρκεί να υπάρχει διάθεση και αυτοπεποίθηση και σ όποιους αρέσουμε κορίτσια
     

  8. 15-03-12 13:33 #5828
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια αποριουλα..να βαλω μαζι σε μια μερα μυς που συνεργαζονται για να μην υπερπροπονηθουν ή μυς ασχετους για να μην βοηθαει ο ενας τον αλλον και γινεται η ασκηση πιο ευκολα? γιατι ειδα και τις δυο αποψεις
    λοιποννννν....

    υπαρχει η αποψη του βαζουμε μυς που συμμετεχουν στην προπονηση μαζι γι αυτον ακιρβως το λογο,για να βοηθηθει η μικρη απο την εκγυμναση της μεγαλης ομαδας πχ πλατη με δικεφαλο

    αλλα υπαρχει κ η αποψη οτι γι αυτον ακριβως το λογο τα βαζουμε ξεχωριστα γιατι εφοσον ειναι ηδη προεξαντλημενη η μικρη μυικη)πχ δικεφαλος) δεν θα δουλεψει το ιδιο καλα οσο αν ηταν μονη της με μια ομαδα στην οποια δεν συμμετεχει πχ πλατη-τρικεφαλος


    εγω ειμαι της αποψης να τα δοκιμαζουμε ολα....αλλωστε σε εναν προπονητικο σχεδιασμο τα βλεπεις αυτα μεσα στον χρονο...
    αν εισαι οργανωμενος δηλαδη κανεις εναν μακροκυκλο απο την αρχη κ ξερεις τι κ τι παιζεις....

    για να μην σε μπερδευω λοιπον....


    διαλεξε οτι θες...σχεδιασε το...και ποσταρε το!
    μπορει να εχεις καταλαβει οτι δουλευει καλα επανω σου η πλατη με δικεφαλο αν κ ειναι λιγο νωρις για σενα ως αρχαρια να το καταλαβεις αυτο


    εγω θα θελα πιο πολυ να κατσεις να ασχοληθεις και να ψαξεις γι αυτο που θες να κανεις
     

  9. 15-03-12 13:35 #5829
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΝΑΤΑΛΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    περισσότερο για μένα το κάνω να νοιώθω όμορφα με τον εαυτό μου , ο ηλίας μου είχε πεί παλιότερα ότι θα έκανα για φίτνες , αν ήθελα βέβαια , αλλα δεν πρέπει να είναι αυτοσκοπός , σημασία έχει να γυμνάζομαι με όρεξη και όσο μπορώ να προσέχω την διατροφή μου ,διαφορές βλέπω στο σώμα μου , αρκεί να υπάρχει διάθεση και αυτοπεποίθηση και σ όποιους αρέσουμε κορίτσια




    καλα αυτο ξαναπες το!
    τελεια μου αρεσει που σου εχει γινει τροπος ζωης παντως!και εφοσον εχεις τον λιακο διπλα σου ειμαι σιγουρη οτι εισαι σε καλο δρομο!
     

  10. 15-03-12 14:11 #5830
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΝΑΤΑΛΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν το προσθεσεις στο προγραμμα σου θα δεις πολυ καλα αποτελεσματα.



    σε ευχαριστω. να εισαι καλα.



    οχι δεν θελω αυτην την στγμη ουτε να καθαρσω αλλο αλλα ουτε και να ανεβω σε μυικα κιλα. θα μεινω εδω που ειμαι και θα μπω μαλλον σε προγραμμα απογλυκογονοσης περιπου στης αρχες ιουνιου.
    απο φθινοπωρο και μετα θα ανεβω λιγο και ηστερα παλι προς τα κατω.
    Σε κοβω για δικια μου...!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  11. 15-03-12 15:47 #5831
    Προεπιλογή
    έχω καταντήσει να γράφω μόνο ερωτήσεις εδώ μέσα

    λοιπόν κορίτσια, στο μεσημεριανό που βάζω ρύζι/μακαρόνια/πατάτα, θέλω μια βοήθεια

    από πατάτα βάζω μια μικρή ή μισή από μέτρια (δεν αγοράζω μεγάλες )

    από μακαρόνια μια κούπα
    και από ρύζι, επίσης μια κούπα.
    τα αφήνω να βράσουν πάαααρα πολύ, να τραβήξουν νεράκι

    όμως

    σήμερα ζύγισα από περιέργεια το ρύζι και η μια κούπα βγάζει 160-170γρ.
    πολλά δεν είναι?

    σε άβραστο, πόσο πρέπει να τρώω? να βράσω μια μερίδα και να δω πόσο βγαίνει σε κούπα

    pfffffffff/////////
    Στο άπειρο πορεύομαι,

    απ' το άπειρο ξεκίνησα.

    Κέντρο του σύμπαντος κι αθάνατος

    νόμισα ο άμυαλος πως ήμουνα
     

  12. 15-03-12 15:55 #5832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω καταντήσει να γράφω μόνο ερωτήσεις εδώ μέσα

    λοιπόν κορίτσια, στο μεσημεριανό που βάζω ρύζι/μακαρόνια/πατάτα, θέλω μια βοήθεια

    από πατάτα βάζω μια μικρή ή μισή από μέτρια (δεν αγοράζω μεγάλες )

    από μακαρόνια μια κούπα
    και από ρύζι, επίσης μια κούπα.
    τα αφήνω να βράσουν πάαααρα πολύ, να τραβήξουν νεράκι

    όμως

    σήμερα ζύγισα από περιέργεια το ρύζι και η μια κούπα βγάζει 160-170γρ.
    πολλά δεν είναι?

    σε άβραστο, πόσο πρέπει να τρώω? να βράσω μια μερίδα και να δω πόσο βγαίνει σε κούπα

    pfffffffff/////////

    Χορταινεις με μια μικρη πατατα, απο τη στιγμη που δεν τρωμε ψωμι???
     

  13. 15-03-12 15:58 #5833
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χορταινεις με μια μικρη πατατα, απο τη στιγμη που δεν τρωμε ψωμι???
    αυτην την στιγμη μασαω ψωμι γιατι δεν τρωμε ψωμι?
     

  14. 15-03-12 16:01 #5834
    Προεπιλογή
    Ααααα σορυ δηλαδη αμα εχουμε ρυζι πατατα κλπ στο γευμα, μπορουμε να φαμε κ μια φετα ολικης ή ντινκελ? Γιατι ειναι 2 ειδη υδατανθρακα..... Εστω στο μεσημεριανο, μπορουμε?
     

  15. 15-03-12 16:01 #5835
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω καταντήσει να γράφω μόνο ερωτήσεις εδώ μέσα

    λοιπόν κορίτσια, στο μεσημεριανό που βάζω ρύζι/μακαρόνια/πατάτα, θέλω μια βοήθεια

    από πατάτα βάζω μια μικρή ή μισή από μέτρια (δεν αγοράζω μεγάλες )

    από μακαρόνια μια κούπα
    και από ρύζι, επίσης μια κούπα.
    τα αφήνω να βράσουν πάαααρα πολύ, να τραβήξουν νεράκι

    όμως

    σήμερα ζύγισα από περιέργεια το ρύζι και η μια κούπα βγάζει 160-170γρ.
    πολλά δεν είναι?

    σε άβραστο, πόσο πρέπει να τρώω? να βράσω μια μερίδα και να δω πόσο βγαίνει σε κούπα

    pfffffffff/////////
    To ρυζάκι 30-40γρ άβραστο καλά είναι! (100-130γρ βραζμένο)
    η πατάτα γύρω στι 130-150γρ
    μακαρόνια δεν ξέρω...δεν τρώω...

    Μπορείς και λιγότερο αν θες λιγοτερο υδατάνθρακα....σου λέω ποσότητες που είναι οκ και ικανοποιούν και το μάτι...και το στομάχι...
    Μπορείς και περισσότερο, αλλά για μας που θέλουμε να χάσουμε μπορεί να ξεφύγουμε μετά σε θερμίδες....
     

Σελίδα 389 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 289339379387388389390391399439489 ... ΤελευταίαΤελευταία