Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 388 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 288338378386387388389390398438488 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 5.806 έως 5.820 από 9687
  1. 14-03-12 14:17 #5806
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα σ ε ολα τα κοτιτσια ...ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε ολες τις καινουργιες φιλες μας...ευελπιστω καποια στιγμη να ξεμπερδεψω και να μπορω και εγω να συμμετεχω παραπανω ..

    ΕΛΕΝΗ ..........ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    αγαπη μου γλυκια και μενα μου λειπετε αλλα πρεπει να τελειωσω απο την εργασια μου κ μετα θα ειμαι πιο χαλαρη!
    αλλωστε ερχεται καλοκαιρι...πρεπει να σφιξουν τα λουρια!
     

  2. 14-03-12 14:23 #5807
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    το σκεφτόμουν και εγώ αυτό με την αερόβια, ο καιρός δε λέει ν'ανοίξει να βγούμε για τρέξιμο και τα σαββατοκύριακα συνήθως χαζεύω.
    να βάλω και εγώ κανένα έξτρα αερόβιο (ελλειπτικό)? θα βοηθήσει στο λίπος, έτσι δεν είναι?
    εννοειται θα βοηθησει...

    απλα προσπαθησε να το κανεις ομαλα αυτο...αυτην την αλλαγη εννοω...

    συνηθως οι περισσοτεροι φορτσαρουν κ βαζουν πολλα αεροβια και μετα μπουκωνουν κ τα παρατανε...

    αν νιωθεις οτι το γουσταρεις και σου αρεσει βαλτο αλλα εσυ ξερεις το σωμα σου κ πως νιωθεις...

    ειμαι της αποψης λιγα και καλα αν ειμαστε ντεμι στο θεμα πορωσης...
     

  3. 14-03-12 14:24 #5808
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΝΑΤΑΛΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι δεν εχω κανεναν στοχο. μου εχει γινει τροπος ζωης τωρα πια. οποτε δεν με κουραζει καθολου. στην αρχη ηταν πολυ δυσκολο να ξυπνω στης 6.30 το πρωι. τωρα δεν θελω ουτε ξυπνητηρι.
    εννοουσα αν θες πχ να καθαρισεις παραπανω η να βαλεις κανεναν μυ επανω σου...
    τον προπονητικο σου σχεδιασμο ρωτησα δηλαδη....

    συμφωνω στο θεμα αεροβια οταν σου γινεται τροπος ζωης και δεν γινεται επειδη πρεπει
     

  4. 14-03-12 14:53 #5809
    Προεπιλογή
    ελενη μετα απο την αποχη μου ...για 10 μερες...οταν επιστρεψω θα μπορω να κανω τα ιδια κιλα ??η ολο αυτο θα με παει πισω???..τωρα ρε μαμωτο που αρχισα να ανεβαζω λιγο ..και να δυναμωνω πρεπει να μεινω off!!!
     

  5. 14-03-12 14:56 #5810
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελενη μετα απο την αποχη μου ...για 10 μερες...οταν επιστρεψω θα μπορω να κανω τα ιδια κιλα ??η ολο αυτο θα με παει πισω???..τωρα ρε μαμωτο που αρχισα να ανεβαζω λιγο ..και να δυναμωνω πρεπει να μεινω off!!!
    θα επανελθεις και δριμυτερη...μην κοιτας τα κιλα...κοιτα το ερεθισμα το οποιο μπορει να δωθει ουτουουουουου με πολλους τροπους !ορεξη να εχεις!
     

  6. 14-03-12 15:15 #5811
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή GCD 20
    GCD 20


    Multi


    5.

    ‘’
    1’καμψεις για στηθος

    1’ροκανισματα με ποδια σε ορθη γωνια

    Αυτο επι δυο’’



    2.

    ‘’
    15 καθισματα

    15 προβολες σε ενα ποδι+15 στο αλλο

    15 πλιε καθισματα αλλα πατατε στις μυτες των ποδιων σας και οχι σε ολο το πελμα

    15 jump squats


    Ολο αυτο επι δυο

    Σημειωνετε χρονο’’



    Σημειωνετε συνολικο χρονο!
     

  7. 14-03-12 15:21 #5812
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    σε κανα δυο βδομαδες..δηλαδη απο μια τ μηνος λεω να αρχισω να χωρισω την προπονηση σε σπλιτ για ξεχωριστους μυες..τι λες ελενη?? . μονο που δεν εχω ιδεα τι να κανω :S
     

  8. 14-03-12 15:28 #5813
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε κανα δυο βδομαδες..δηλαδη απο μια τ μηνος λεω να αρχισω να χωρισω την προπονηση σε σπλιτ για ξεχωριστους μυες..τι λες ελενη?? . μονο που δεν εχω ιδεα τι να κανω :S
    μια χαρα...ειναι καλο να δοκιμαζεις νεα στυλ και προγραμματα...

    μεσα στο φορουμ υπαρχουν πολλοι οδηγοι γι αυτο που ζητας...

    οπως πχ εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthr...AF%CF_%CE%BD-1


    γενικα ξεψαχνισε την ενοτητα προπονηση για να μαθεις ...
     

  9. 14-03-12 15:33 #5814
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια χαρα...ειναι καλο να δοκιμαζεις νεα στυλ και προγραμματα...

    μεσα στο φορουμ υπαρχουν πολλοι οδηγοι γι αυτο που ζητας...

    οπως πχ εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthr...AF%CF_%CE%BD-1


    γενικα ξεψαχνισε την ενοτητα προπονηση για να μαθεις ...
    ωραια..θα διαβασω θα δω ασκησεις και θα βγαλω ενα προγραμμα και θα το ποσταρω να μου πεις εντυπωσεις..απλα αν μπορεις να μου πεις ποιοι μυες πανε μαζι.. γιατι θα βαλω 2 μαζι.. πχ ωμοι-δικεφαλοι ή πλατη-τρικεφαλοι ξερω γω.. λεμε τρ...
     

  10. 14-03-12 15:39 #5815
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    διαβαζεις

    γραφεις

    ποσταρεις

    το βλεπουμε
     

  11. 14-03-12 16:22 #5816
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή Καταφύγιο το φαγητό για τις εξαντλημένες γυναίκες
    Eνα συμπαθητικο αρθρο που διαβασα σημερα....




    Γυναίκες με επαγγελματική εξουθένωση έχουν περισσότερες πιθανότητες να καταφεύγουν στο φαγητό για ανακούφιση, σε περιόδους στρες, σύμφωνα με νέα έρευνα από τη Φινλανδία.

    Η έρευνα, που δημοσιεύεται στο περιοδικό ‘American Journal of Clinical Nutrition’, ανακάλυψε ότι όσες ανέφεραν επαγγελματική εξουθένωση ήταν επίσης περισσότερο πιθανό να έχουν συνήθεια ‘συναισθηματικής λαιμαργίας’ ή να τρώνε όταν έχουν στρες, άγχος ή άσχημη διάθεση παρά μόνο όταν πεινούσαν.

    Επιπλέον ήταν περισσότερο επιρρεπείς στην ανεξέλεγκτη κατανάλωση φαγητού.

    Η ερευνήτρια Nina Nevanpera, του Finnish Institute of Occupational Health, δήλωσε ότι όσες εμφάνιζαν επαγγελματική εξουθένωση μπορεί πιθανόν να ήταν περισσότερο ευάλωτες στη ‘συναισθηματική λαιμαργία’ και την ανεξέλεγκτη κατανάλωση φαγητού και να είχαν μειωμένη ικανότητα αλλαγής της διατροφικής συμπεριφοράς. Συνιστά ότι πρώτα πρέπει να αντιμετωπίζεται η εξάντληση και μαζί με τη διατροφική συμπεριφορά να αξιολογείται στην αντιμετώπιση της παχυσαρκίας.

    Τα ευρήματα βασίζονται σε 230 γυναίκες ηλικίας 30 έως 55 ετών. Όλες οι γυναίκες ήταν εργαζόμενες και στην έναρξη της έρευνας συμπλήρωσαν ερωτηματολόγια για την επαγγελματική εξουθένωση και τις διατροφικές συνήθειες.

    Συνολικά, ποσοστό 22% των γυναικών είχαν κάποιου βαθμού επαγγελματική εξουθένωση. Ως ομάδα είχαν υψηλότερο σκορ σε μετρήσεις ‘συναισθηματικής λαιμαργίας’ και ανεξέλεγκτης κατανάλωσης.

    Επιπλέον, γυναίκες που δεν εμφάνιζαν επαγγελματική εξουθένωση στην αρχή της έρευνας είχαν την τάση να μειώνουν το ανεξέλεγκτο φαγητό σε διάστημα ενός έτους. Κατά μέσον όρο η ομάδα της εξάντλησης απέτυχε να κάνει τη συγκεκριμένη αλλαγή.

    Η Sherry Pagoto, του Πανεπιστημίου της Μασαχουσέτης, δήλωσε ότι η εργασία καταλαμβάνει τη ζωή μας. Οι άνθρωποι μπορεί να έχουν μια εργασία που τους δυσαρεστεί ή έναν γάμο που τους απογοητεύει και το φαγητό μπορεί να γίνει μια από τις λίγες χαρές στη ζωή τους, πρόσθεσε.

    Ωστόσο δεν φάνηκε σαφής επίδραση της εξάντλησης στο βάρος. Μισές γυναίκες είχαν φυσιολογικό βάρος σε σύγκριση με το ένα τρίτο των γυναικών που δεν ανέφεραν εξάντληση.

    Η Nevanpera δήλωσε ότι μια αιτία μπορεί να είναι η εκπαίδευση. Γυναίκες με επαγγελματική εξουθένωση, γενικά είχαν υψηλότερο μορφωτικό επίπεδο, που με τη σειρά του συνδεόταν με χαμηλότερο βάρος. Πρόσθεσε ότι η ‘συναισθηματική λαιμαργία’ αποτελεί δυνητικά παράγοντα κινδύνου για περιττό βάρος μελλοντικά. Και δεν είναι ιδιαίτερα υγιές, καθώς οι στρεσαρισμένοι άνθρωποι είναι περισσότερο πιθανό να επιθυμήσουν μια σοκολάτα ή πρόχειρο φαγητό παρά ένα μήλο.

    Πηγές: ‘American Journal of Clinical Nutrition’.

    http://www.iatronet.gr/newsarticle.asp?art_id=17652
     

  12. 14-03-12 16:38 #5817
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Iσχύουν αυτά κατα κάποιο τρόπο!
    Ενα τιπ σίγουρα είναι το να έχουμε το φαγητό μας (μερίδα) έτοιμο στο ψυγειο σε ταπεράκια οπότε όταν γυρίζουμε "πτώματα" και πεινασμένες από τη δουλεια να μπορούμε να τρώμε αμέσως γιατί μέχρι να ετοιμάσουμε το φαί μας είναι μια επικίνδυνη στιγμή να υποκύψουμε σε πειρασμούς!
     

  13. 14-03-12 16:41 #5818
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    εννοειται θα βοηθησει...

    απλα προσπαθησε να το κανεις ομαλα αυτο...αυτην την αλλαγη εννοω...

    συνηθως οι περισσοτεροι φορτσαρουν κ βαζουν πολλα αεροβια και μετα μπουκωνουν κ τα παρατανε...

    αν νιωθεις οτι το γουσταρεις και σου αρεσει βαλτο αλλα εσυ ξερεις το σωμα σου κ πως νιωθεις...

    ειμαι της αποψης λιγα και καλα αν ειμαστε ντεμι στο θεμα πορωσης...

    σούπερ
    γενικά το αγαπάω το ελλειπτικό, αλλά τώρα δε μπορώ να βγάλω τα 60' που έβγαζα.. το ξεκινώ χωρίς να πιέζομαι και θα στρώσω.
    μάλλον βράδυ θα κάνω, μιας και πρωί έχω τα βάρη.
    αν το κάνω όταν ξυπνήσω, μετά από πόσες ώρες μπορώ να κάνω βάρη??
    Στο άπειρο πορεύομαι,

    απ' το άπειρο ξεκίνησα.

    Κέντρο του σύμπαντος κι αθάνατος

    νόμισα ο άμυαλος πως ήμουνα
     

  14. 14-03-12 17:04 #5819
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    το σκεφτόμουν και εγώ αυτό με την αερόβια, ο καιρός δε λέει ν'ανοίξει να βγούμε για τρέξιμο και τα σαββατοκύριακα συνήθως χαζεύω.
    να βάλω και εγώ κανένα έξτρα αερόβιο (ελλειπτικό)? θα βοηθήσει στο λίπος, έτσι δεν είναι?
    αν το προσθεσεις στο προγραμμα σου θα δεις πολυ καλα αποτελεσματα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα Ναταλακι! Καλως Ηρθες! Αν εισαι εσυ στη φωτο εισαι σουυυυυπερ! Αν παρολα αυτα δεν εισαι σιγουρα θα γινεις εδω που εμπλεξες!
    σε ευχαριστω. να εισαι καλα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    εννοουσα αν θες πχ να καθαρισεις παραπανω η να βαλεις κανεναν μυ επανω σου...
    τον προπονητικο σου σχεδιασμο ρωτησα δηλαδη....

    συμφωνω στο θεμα αεροβια οταν σου γινεται τροπος ζωης και δεν γινεται επειδη πρεπει
    οχι δεν θελω αυτην την στγμη ουτε να καθαρσω αλλο αλλα ουτε και να ανεβω σε μυικα κιλα. θα μεινω εδω που ειμαι και θα μπω μαλλον σε προγραμμα απογλυκογονοσης περιπου στης αρχες ιουνιου.
    απο φθινοπωρο και μετα θα ανεβω λιγο και ηστερα παλι προς τα κατω.
     

  15. 14-03-12 17:17 #5820
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΝΑΤΑΛΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων

    οχι δεν θελω αυτην την στγμη ουτε να καθαρσω αλλο αλλα ουτε και να ανεβω σε μυικα κιλα. θα μεινω εδω που ειμαι και θα μπω μαλλον σε προγραμμα απογλυκογονοσης περιπου στης αρχες ιουνιου.
    απο φθινοπωρο και μετα θα ανεβω λιγο και ηστερα παλι προς τα κατω.
    μαλιστα..σκοπευεις να κατεβεις σε αγωνες η απλα για την παρτυ σου μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια?
     

Σελίδα 388 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 288338378386387388389390398438488 ... ΤελευταίαΤελευταία