Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 386 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 286336376384385386387388396436486 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 5.776 έως 5.790 από 9687
  1. 13-03-12 12:27 #5776
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jelena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eυχαριστω πολυ τα 150 γρ.μου ταχε δωσει η Κωνσταντινα και τα κρατησα..τις 3 φετες να τις κανω 2??Επισης σε προηγουμενο ποστ ειχα γραψει οτι ξεφευγω λιγο στα γλυκα..αυτο ειναι το μεγαλο μου προβλημα..σημαινει οτι πρεπει ν ανεβασω υδατανθρακα??? ααα...και Καλημέρααα
    Δεν θα σου δωσουν μεγαλη διαφορα η μιωση στη γαλοπουλα...φανταζομαι εκει εννοεις τις 3 φετες.Θα σου ελεγα να κατεβασεις λιγο τα γραμαρια στο κοτοπουλο .Οταν ανεβαζεις την πρωτεινη σου τοσο, καλο ειναι να κατεβαζεις απο κατι αλλο γιατι αλλιως ισως ξεφευγεις στα μακρο σου.Τρως χονδρικα στα 170 γρ πρωτεινη.εισαι αρκετα πανω απο τα 2 γρ ανα σωματικο κιλο.
    Αν θες γλυκο μαλλον φταιει οτι υποκυπτεις σε λιγουριτσες.Προσπαθησε να το ελεγχεις και να δεις ποτε και γιατι σου συμβαινει ωστε να βρεις τροπο να το διαχειριστεις σωστα.
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  2. 13-03-12 12:37 #5777
    Το avatar του χρήστη jelena

    Εγγραφή
    04-09-2010
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    200
    Προεπιλογή
    ΟΚ οποτε κατεβαζω πρωτεινη ωστε να ειμαι ενταξει!αχ ναι υποκυπτω τι να κανω...
    Νομιζω κατα πασα πιθανοτητα ειναι ψυχολογικο..λογω οικονομικων δεν μπορω να πιασω σπιτι μονη μου,δουλευω κιολας να φανταστειτε Είμαι φοιτητρια και μενω με τους γονεις μου οποτε δεν μπορω να ελεγξω τι μπαινει στο σπιτι δυστυχως
    κι ολο μπαινω σε πειρασμους!!!αχ...
     

  3. 13-03-12 13:54 #5778
    Προεπιλογή
    Γεια σας, γεια σας!

    Τις τελευταίες μέρες νιώθω ότι δεν έχω καθόλου ενέργεια και σέρνομαι.... Δε θέλω να σηκωθώ απ'το κρεβάτι, δε θέλω να πάω για δουλειά, πονάει το κεφάλι μου, το στομάχι μου, στο γυμν. με το ζόρι κουνιέμαι... Φανταστείτε ότι εχθές το βράδυ δεν είχα όρεξη να φάω.. ποια, εγώ!

    Τι γίνεται? Αρρωσταίνω μήπως?
    Στο άπειρο πορεύομαι,

    απ' το άπειρο ξεκίνησα.

    Κέντρο του σύμπαντος κι αθάνατος

    νόμισα ο άμυαλος πως ήμουνα
     

  4. 13-03-12 15:07 #5779

    Εγγραφή
    22-02-2012
    Περ.
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    52
    Cool
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας, γεια σας!

    Τις τελευταίες μέρες νιώθω ότι δεν έχω καθόλου ενέργεια και σέρνομαι.... Δε θέλω να σηκωθώ απ'το κρεβάτι, δε θέλω να πάω για δουλειά, πονάει το κεφάλι μου, το στομάχι μου, στο γυμν. με το ζόρι κουνιέμαι... Φανταστείτε ότι εχθές το βράδυ δεν είχα όρεξη να φάω.. ποια, εγώ!

    Τι γίνεται? Αρρωσταίνω μήπως?

    Καλησπέρα Amstel. Δε νομίζω να αρρωσταίνεις φταίνε οι απότομες εναλλαγές του καιρού. Δεν λέει επιτέλους να καλοκαιριάσει. Εγώ χτες και σήμερα δεν ήθελα να σηκωθώ με τίποτα απ' το κρεβάτι και να πάω να κάνω διάδρομο κάτι που με εκτονώνει πλήρως και με βοηθάει να πάω πιο φρέσκια στη δουλειά μου. Θέλω καλοκαίρι και 50 βαθμούς γίνεται;
     

  5. 13-03-12 16:30 #5780
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    και τι γινεται οταν ο καιρος ανοιγει και το μυαλο σου θυμαται τις καφετεριες εξω στον ηλιο με ζεστουλα και σοκολατα ροφημα??? τι γινεται οταν πλεον δεν μπορεις να πιεις τσαι (προφανως λογω θερμοκρασιας) αλλα δεν πινεις ουτε καφε? τοτε ΤΙ κανεις??
     

  6. 13-03-12 17:10 #5781
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και τι γινεται οταν ο καιρος ανοιγει και το μυαλο σου θυμαται τις καφετεριες εξω στον ηλιο με ζεστουλα και σοκολατα ροφημα??? τι γινεται οταν πλεον δεν μπορεις να πιεις τσαι (προφανως λογω θερμοκρασιας) αλλα δεν πινεις ουτε καφε? τοτε ΤΙ κανεις??
    εισαι στρατιωτης γενικα στη διατροφη σου?τοτε ειναι οκ ενα ροφημα που σου λειπει μια στο τοσο...

    εαν ομως θες να εισαι ακομα πιο στρατιωτης οφειλω να σου δωσω καποια τιπς

    οποτε εξω μπορεις να πιεις ενα ωραιοτατο περριε ...σοδα με λεμονι...κρυο τσαι που θα φτιαχνει το μαγαζι(αν φτιαχνει χωρις ζαχαρη)...
    εναν φυσικο χυμο απο οποιοδηποτε φρουτο θες...

    επιλογες εχεις ελινα πολλες...το θεμα ειναι αν θες να πιεις αυτο το κατι αλλο κ ποσο θα το ευχαριστηθεις...


    εαν ειναι μια στο τοσο πιες κ τη σοκολατα σου...ημαρτον αν μια σοκολατα σε χαλασει...κ σου ξαναειπα...μην γινεσαι υστερικη με τη διατροφη!
    τα παραπανω τα εγραψα πιο πολυ για να δουν κ οι αλλες κοπελες τι μπορουν να πινουν...
     

  7. 13-03-12 17:13 #5782
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας, γεια σας!

    Τις τελευταίες μέρες νιώθω ότι δεν έχω καθόλου ενέργεια και σέρνομαι.... Δε θέλω να σηκωθώ απ'το κρεβάτι, δε θέλω να πάω για δουλειά, πονάει το κεφάλι μου, το στομάχι μου, στο γυμν. με το ζόρι κουνιέμαι... Φανταστείτε ότι εχθές το βράδυ δεν είχα όρεξη να φάω.. ποια, εγώ!

    Τι γίνεται? Αρρωσταίνω μήπως?


    προσεχε με αυτον τον καιρο γενικα...
    οι επικινδυνες ωρες ειναι μετα απο γυμναστηριο αν βγαινεις ιδρωμενη εξω κ γενικα ο τροπος που θα ντυθεις...
    πολλες φορες με ξεγελαει αυτος ο ηλιος εμενα κ ντυνομαι λιγο πιο ελαφρια κ την παταω...

    απο φαγητο κ προπονηση εισαι οκ οποτε δεν το χρεωνω σε κουραση απο εκει...
     

  8. 13-03-12 20:16 #5783
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    εισαι στρατιωτης γενικα στη διατροφη σου?τοτε ειναι οκ ενα ροφημα που σου λειπει μια στο τοσο...

    εαν ομως θες να εισαι ακομα πιο στρατιωτης οφειλω να σου δωσω καποια τιπς

    οποτε εξω μπορεις να πιεις ενα ωραιοτατο περριε ...σοδα με λεμονι...κρυο τσαι που θα φτιαχνει το μαγαζι(αν φτιαχνει χωρις ζαχαρη)...
    εναν φυσικο χυμο απο οποιοδηποτε φρουτο θες...

    επιλογες εχεις ελινα πολλες...το θεμα ειναι αν θες να πιεις αυτο το κατι αλλο κ ποσο θα το ευχαριστηθεις...


    εαν ειναι μια στο τοσο πιες κ τη σοκολατα σου...ημαρτον αν μια σοκολατα σε χαλασει...κ σου ξαναειπα...μην γινεσαι υστερικη με τη διατροφη!
    τα παραπανω τα εγραψα πιο πολυ για να δουν κ οι αλλες κοπελες τι μπορουν να πινουν...
    περριε κ σοδα στον καφε?? ε ξενερααα
    κρυο τσαι να το φτιαχνουν το σκεφτηκα αλλα δεν παιζει να υπαρχει μαγαζι πραγματικα
    στον φυσικο χυμο μαλλον θα καταληξουμε... παει το πενταευρο καθε μερααα
    με κοβω να προσπαθω με το ζορι να προσπαθω πιω καφε anyway θα δουμε μεχρι τοτε.. μακαρι να ταν αυτο το προβλημα και οχι τα παγωτα ..ε ρε κατι μεταπροπονητικα που θα πεφτουν με παγωτα (αν μας αφηνει η καλη γυμ 0.0 0.0 )
     

  9. 13-03-12 22:14 #5784
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jelena Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ οποτε κατεβαζω πρωτεινη ωστε να ειμαι ενταξει!αχ ναι υποκυπτω τι να κανω...
    Νομιζω κατα πασα πιθανοτητα ειναι ψυχολογικο..λογω οικονομικων δεν μπορω να πιασω σπιτι μονη μου,δουλευω κιολας να φανταστειτε Είμαι φοιτητρια και μενω με τους γονεις μου οποτε δεν μπορω να ελεγξω τι μπαινει στο σπιτι δυστυχως
    κι ολο μπαινω σε πειρασμους!!!αχ...
    κοιταξε να δεις εδω...

    το θεμα δεν ειναι μονο οτι μπαινει στο σπιτι...

    πειρασμοι θα υπαρχουν παντου κ παντα,,.

    το θεμα ειναι να μπορεσεις εσυ να το ''πολεμησεις'' αυτο...

    εχει να κανει με το ποσο πολυ θελεις κατι
     

  10. 13-03-12 22:16 #5785
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jelena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέχασα να ποστάρω και διατροφή...το καταλαβα
    Λοιπόν 1ο γεύμα:πιτακι βρώμης με 5 ασπραδια με 1 κροκο η γιαουρτι 2% με βρωμη 40γρ. η τοστ ολικης με 3 φετες γαλοπουλα
    2ο γεύμα:1 scoop whey με ενα μηλο
    3ο γεύμα:150 γρ.κοτοπουλο η ψάρι με μαυρο ρυζι 40γρ η μακαρονια η βραστη πατατα και σαλατα 2 κουταλιες λαδι
    4ο γεύμα:γιαουρτι με 10 αμυγδαλα,η και με φρουτο
    5ο γεύμα:πρασινη σαλατα αφθονη με ψαρι η κοτοπουλο,150 γρ.
    6ο γευμα:η γιαουρτι η ξυνογαλο με 10 αμυγδαλα(αν προλαβω το 6ο)
    Απο ποσοτητα στον υδατανθρακα να ανεβασω;;;
    περιπου τι ωρες τρως γλυκα?

    βραδυ?
     

  11. 13-03-12 22:18 #5786
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΝΑΤΑΛΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραια ενοτητα γυναικειο θεμα κοριτσια. μπραβο σας.

    Πάμε για την δικη μου διατροφή.

    Πρωινό:: 5 ασπράδια 1 κροκο με λίγο ρύζι η ενα γιαούρτι με ενα μήλο η ενα τοστ σικάλεως με γαλοπούλα

    2ο γευμα: ενα απο αυτά που εγραψα στο πρωινό μου, οχι το ιδιο με το πρωινό

    3ο γαλοπούλα, η ενα ειδος ψαριου , η μοσχαρίσια η μπιφτέκι η απαχο χοιρινό με λιγο ρύζι κ αφθονη σαλάτα, το λάδι ειναι 3 κουταλιές στο κάθε γευμα

    4ο γιαούρτι με ενα φρούτο

    5ο το ιδιο με το 3ο γευμα αντι για ρύζι 2 πατάτες η μακαρόνια κ πάντα σαλάτα

    2 φορές την εβδομάδα οσπρια, το λάδι οχι οταν βράζει το φαγητό,

    Πολύ νερό περίπου 3 κιλά

    αργοτερα θα ανεβασω και την προπονηση μου.

    καλως την ναταλια με την ωραια κ οργανωμενη διατροφη!

    τετοια μ αρεσει να βλεπω!τα στατς σου αν θες?

    καλως ηρθες στην παρεα μας λοιπον κ περιμενουμε κ την προπονηση σου οπως λες!
     

  12. 13-03-12 22:22 #5787
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    [QUOTE=grace;535622]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    τρως ελαχιστα....

    αναβαθμισε το πρωινο σου...βαλε περισσοτερη βρωμη για αρχη...μην κανεις αποτομες αλλαγες αλλα σιγα σιγα για να μην μπουκωσεις...
    μια αλλαγη καθε φορα...

    στα ποδια για να λες εχεις κουραγιο να ξανακνεις τοσο συντομα,απλα δεν προπονεισαι οπως πρεπει κ σωστα


    Ενταξει θα προσπαθησω να αναβαθμίσω το πρωινο!

    Οσο για τα ποδια την τεταρτη που εκανα απλα δεν μπορουσα ουτε απο το κρεββατι να σηκωθω, ουτε να κατσω στην τουαλετα! πηγα στη δουλεια κουτσαίνοντας!

    Πέμπτη εκανα day off και να ηθελα δλδ δεν γινοταν αλλιως! και παρασκευη που πηγα προσπάθησα να τρεξω στη αρχη κουτσαινοντας και δεν ανεβασα πολυ level στο διαδρομο! Και στις ασκησεις με βαρος σωματος υπεφερα αλλα το σάββατο ημουν πολυ καλυτερα! Πάντα το παθαίνω αυτο οταν κάνω ποδια! Παράλυτη! Απλα πιστευω πως τα βοηθησα να ξεπιαστουν με τις ασκησουλες! εε σαββατο εβαλα και λιγο βαρος!
    κακως...μην τα ζοριζεις τοσο ρε συ!

    στα ποδια μεχρι δυο προπονησεις την εβδομαδα με διαφορετικο διαχωρισμο ειναι οκ...
    τωρα αν θες να τα κανεις πιο πολλες φορες,επιλογη σου αλλα εγω δεν το συνιστω...

    η ποιοτητα μετραει αλλωστε κ οχι η ποσοτητα....

    τα βοηθας να ξεπιαστουν με διατασουλες,με ενα αεροβιο,με ενα καλο χαλαρο μπανιο...
    αλλα αμα πας κ ξανακανεις προπονηση...νο νο νο...

    δωσε εμφαση στην ποιοτητα...
     

  13. 13-03-12 22:23 #5788
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Gym μου εμενα το κοιταξες καθολου το log μου?
    αγαπη μου προσπαθω να τα βλεπω ολα απλα ολο κατι τυχαινει....

    θα τα κοιταξω σημερα ολα...αλλα μην ανησυχεις...ολα τα μελη κοιτανε τα λογκς κ απο οπου παρεις συμβουλες ειναι καλο...
     

  14. 13-03-12 22:31 #5789
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gianna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμέσως έπιασε δουλειά η Ελένη μας Σαν τα μάτια της μας προσέχει, βρε!!!
    Τις προάλλες μου λεγε μια κοπέλα (και καλά είναι και γυμνάστρια) ότι το Pull over - στήθος για τις γυναίκες δεν προσφέρει τίποτα, όπως και ο πάγκος οριζόντιος δεν λέει και τίποτα (με μια χαζή αιτολογία που ούτε την συγκράτησα). Τι γνώμη έχεις γι' αυτές τις ασκήσεις gymako και οι υπλοποιπες και γενικά για στήθος ποίες θα έλεγες τοπ;;
    ειναι η δεν ειναι καλε?

    λοιπον...κατ αρχας δεν υπαρχουν γυναικειες κ αντρικες ασκησεις....
    υπαρχουν απλα ασκησεις για ολους....

    παει αυτο κ παμε παρακατω...

    το pullover μου αρεσει πολυ σαν ασκηση ΟΤΑΝ γινεται σωστα....
    απο οτι βλεπω πολυς κοσμος δυσκολευεται να καταλαβει να νιωσει την ασκηση λογω τεχνικης ,γι αυτο και προτιμω αν υπαρχει μηχανημα(ειδικα αν εχει κ δισκους οπως ειχα γερμανια)να γινεται εκει....
    αλλα δυστυχως ελλαδα ελαχιστα θα υπαρχουν...

    περα απο αυτο ειναι πολυ ωραια ασκηση ΑΝ γινει σωστα,θα το νιωσεις...
    μεγαλη προσοχη στην θεση του σωματος και να μην σηκωνεται η λεκανη γιατι παιζει να πονεσεις...θελει αυτοσυγκεντρωση και σωστα κιλα(παντα προσοχη εδω πως τα παιρνεις κ τα αφηνεις,καλο ειναι να σου τα δινει καποιος...)


    για στηθος μου αρεσουν

    καμψεις σε επιπεδο
    βυθισεις
    ανοιγματα κ γενικοτερα οτι εχει να κανει με εκταση κ επικληνη....

    θεωρω οτι οι γυναικες υστερουν πιο πολυ στο ανω μερος του στηθους και αλλωστε εκει εστιαζουμε ...εεεε??????

    βεβαια αγαπω απο κολλημα και ισιο αλλα αυτο ειναι κολλημα κ τιποτε παραπανω...ειπαμε την προπονηση την γουσταρουμε...μπορει να κανουμε πολλες φορες και ασκησεις που δεν μας αρεσουν αλλα πρεπει,ετσι κανουμε κ ασκησεις ομως που γουσταρουμε...
     

  15. 13-03-12 22:39 #5790
    Προεπιλογή
    Κάμψεις, δηλαδή πους άπς, ε;; Σε επίπεδο και όχι π.χ με κάτι λαβές που ξεκινάς από πιο ψηλά (είναι πιο δύσκολο βέβαια αυτό)
    καλά υπάρχει μηχάνημα για πουλ όβερ;; Πρώτη φορά το ακούω. Εγώ προσπαθώ να έχω συνέχεια σφιγμένο το στήθος κατά τη διάρκεια της άσκησης και να τραβιόνται κάτω τα χέρια, όσο πάει τελοσπάντων. Τη λεκάνη δεν νομίζω ότι τη σηκώνω, αλλά τώρα θα το προσέξω πιο πολύ. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι αν δεν βάλεις αρκετά κιλά, δεν είναι μια άσκηση που θα τη νοιώσεις.
     

Σελίδα 386 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 286336376384385386387388396436486 ... ΤελευταίαΤελευταία