Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 384 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 284334374382383384385386394434484 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 5.746 έως 5.760 από 9687
  1. 12-03-12 18:31 #5746
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλως την κ απο μενα λοιπον!


    οπως καταλαβες κ μονη σου η διατροφη ειναι συμμαχος μας...

    εγω πλεον λεω πως θελουμε 100%διατροφη κ 100% προπονηση αν θελουμε καλο αποτελεσμα...

    κ αυτο γιατι αλλιως αντιλαμβανονται το 70 κ το 60 ως ποσοστο καποιοι...ενω το 100% ειναι το συνολο...δεν χωραει λαθος!


    πανω απο ολα...οχι υστεριες...οχι υπερβολες...βγαλε το πλανο σου εσυ οπως σου αρεσει κ μεινε σε αυτο!να εισαι πιστη σε αυτο δηλαδη!

    κ παλι ο,τι χρειαστεις ειμαστε εδω!

    Ευχαριστω Ελενη μου για την υποδοχη πονταρω πολυ στη στηριξη σας δεν εχω απο το περιβαλλον μου και πολλη δεν εχω gym freaks στον κυκλο μου και ο αντρουλης μου τρωει οτι να ναι !!! Προσπαθω ηδη να τον βαλω κι αυτον σε προγραμμα ομως...
     

  2. 12-03-12 18:45 #5747
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω Ελενη μου για την υποδοχη πονταρω πολυ στη στηριξη σας δεν εχω απο το περιβαλλον μου και πολλη δεν εχω gym freaks στον κυκλο μου και ο αντρουλης μου τρωει οτι να ναι !!! Προσπαθω ηδη να τον βαλω κι αυτον σε προγραμμα ομως...
    κουκουτσι μου παντα κ παντου θα υπαρχουν αυτοι που δεν θα σε στηριζουν

    μην το σκεφτεσαι αυτο

    απλα σκεψου ποσο αγαπας αυτο που κανεις κ την απαντηση την εχεις στο τσεπακι σου

    μια στο τοσο κ να ξεφυγεις δεν τρεχει μια...

    το θεμα ειναι να μην κανεις ομως κατι που την επομενη θα το σκεφτεσαι κ θα εχεις τυψεις

    προσωπικα οσες φορες εχω φαει δεν το μετανιωσα γιατι ξερω τι κ τι κανω εκεινη τη σιτγμη οπως επισης ξερω κ τι προπονηση θα κανω κ κανω...

    μην μπαινετε βρε σεις σε καλουπια τσιμεντενια...η ζωη δεν ειναι μονο κοτα και ρυζι (αν δεν γουσταρεις...)

    βρειτε αυτα που σας αρεσουν διατροφικα...βρειτε το στυλ της προπονησης που αγαπατε .κκκ....βουαλα
     

  3. 12-03-12 18:48 #5748
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ!
    κοριτσια μου επειδη οσο παει μεγαλωνει η ομαδα...θα παρακξαλεσω οσο το δυνατον πιο ον ποστ κ οχι ασχετου περιεχομενου!

    θελω οσες μπαινουμε να διαβαζουμε και να μαθαινουμε ειτε απο πληροφοριες που θα δωσει η μια στην αλλη ειτε απο προσωπικες εμπειριες αλλα ουσιωδη τα περισσοτερα ποστ!

    δεν υπαρχει λογος να αναλωνομαστε σε δεκαδες σελιδες περι ανεμων κ υδατων!

    δεν το γραφω συγκεκριμενα για καποια απλα για να το βλεπουν κ ατομα που διαβαζουν μονο και να ξερουν!


    αυταααααααα!αχ μωρε ειμαι κακια ε?ακομα δεν μπηκα κ εβγαλα τη μαγκουρα!
     

  4. 12-03-12 19:23 #5749
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    πεγκουλινι μου εδω ειμαι κ εγω!
    τελειωσε το συνεδριο...ειμαι ενα πτωμα γιατι ειμαι κ αδιαθετη αλλα μαζεψα πολλες καλες στιγμες,εμπειριες και γνωσεις αυτο το τριημερο!

    γιογκα ξερεις απο μονη σου η με δασκαλο?
    Έλα βρε Ελενίτσα, που είσαι!!!! Παντως όταν λείπεις δεν γκρινιάζω γιατί είμαι σίγουρη οτι περνάς καλά ό,τι κ αν κάνεις

    Γιόγκα πέρα απ τα ομαδικά μαθήματα που έχω παρακολουθήσει, έχω πάρει μέρος κ σε ένα σεμινάριο της γκραφτς κ είχα πάρει το πρώτο επίπεδο. Μέχρι εκεί φτάνουν οι γνώσεις μου. Αλλά για να παινέψω κ λίγο τον εαυτό μου, η καθηγήτριά μας με είχε μπροστά για πρότυπο γιόγκι. χι χι χι ψωνάρα πέγκυ!
    We don't need eyes to see, we need vision
     

  5. 12-03-12 19:25 #5750
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο φαρμακειο....θα ειναι φαρμακειο κ η τιμη!

    βρες κανενα μαγαζι με συμπληρωματα κοντα σου η αγορασε απο το νετ...εχει κ το φορουμ e shop αν θες να παρεις...

    μια ωραια πρωτεινη ειναι η myofusion gaspari αλλα κ η optimum whey ...σοκολατα παντα!

    εχει πολλες γευσεις γενικα αλλα κ μαρκες,...για πχ σου εδωσα αυτες!
    Thanks! Aυτες ειναι ζωικες η ορου γαλακτος? Θα πάρω απο το γυμναστηριο μου που πουλαει! Και εχει νομίζω κ αυτές!
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  6. 12-03-12 19:28 #5751
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα βρε Ελενίτσα, που είσαι!!!! Παντως όταν λείπεις δεν γκρινιάζω γιατί είμαι σίγουρη οτι περνάς καλά ό,τι κ αν κάνεις

    Γιόγκα πέρα απ τα ομαδικά μαθήματα που έχω παρακολουθήσει, έχω πάρει μέρος κ σε ένα σεμινάριο της γκραφτς κ είχα πάρει το πρώτο επίπεδο. Μέχρι εκεί φτάνουν οι γνώσεις μου. Αλλά για να παινέψω κ λίγο τον εαυτό μου, η καθηγήτριά μας με είχε μπροστά για πρότυπο γιόγκι. χι χι χι ψωνάρα πέγκυ!
    oπααααααααααα...πλακα κανεις!τελεια τοτε!αφου εχεις τη βαση κ ξερεις κανε!

    κ ειμαι σιγουρη οτι εχουμε την ιδια δασκαλιτσα!
     

  7. 12-03-12 19:35 #5752
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    τρεχα κ αλλο παραλια και θα καταλαβεις κ εσυ....
    Ηθελα να ρωτησω πανω στο θεμα τρεξιμο! Εγω τρεχω 5-6 φορες τη βδομαδα σε στυλ ΗΙΙΤ με πολλα σπριντακια και πολυ τρεξιμο σε ανηφορα! τωρα που θα φτιαξει ο καιρος θα ξεκινησω και παραλια! Δεν κανει καλο το τρεξιμο τόσο συχνα? Εγω τρεχω παντα πριν την προπονηση μου 30' και 15' ελλειπτικο γιατι μετα τα βαρη δεν αντεχουν τα ποδια μου! Βασικα με εχει βολεψει πολυ γιατι στο τελος βαριεμαι κιολας! αλλα στην αρχη 45' καιγομαι εντελως!
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  8. 12-03-12 19:39 #5753
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηθελα να ρωτησω πανω στο θεμα τρεξιμο! Εγω τρεχω 5-6 φορες τη βδομαδα σε στυλ ΗΙΙΤ με πολλα σπριντακια και πολυ τρεξιμο σε ανηφορα! τωρα που θα φτιαξει ο καιρος θα ξεκινησω και παραλια! Δεν κανει καλο το τρεξιμο τόσο συχνα? Εγω τρεχω παντα πριν την προπονηση μου 30' και 15' ελλειπτικο γιατι μετα τα βαρη δεν αντεχουν τα ποδια μου! Βασικα με εχει βολεψει πολυ γιατι στο τελος βαριεμαι κιολας! αλλα στην αρχη 45' καιγομαι εντελως!
    πολυ αεροβιο κ πολυ απο αυτο χιτ...δεν κανει τοσο αγαπη μ κ ειδικα για σενα που δεν θες να χασεις κ ισα ισα να βαλεις κ κανα μυικο...

    εσυ οτι τρως πας κ το καις...

    μειωσε το στα 2 με τρια το πολυ....

    παραλια οταν λεω εννοω της θεσσαλονικης...ξερει η ελινα που παμε στο τσιμεντο επανω κ ειναι οτι χειροτερο για γονατα...
    αναλόγα το στοχο σου ειναι το τρεξιμο...αν θες να χασεις θα κανεις πιο πολυ...αλλιως οχι...

    πριν την προπονηση δεν χρειαζεται τοσο...κανε 10 πριν κ στ ο τελος μετα αν θες κανε το 30λεπτο...ΑΛΛΑ

    αν το καλυτερο ειναι να το εχεις το αεροβιο σου σε ξεχωριστη μερα για να εχεις κ πιο πολλες δυναμεις κ να ξεδινεις...
     

  9. 12-03-12 19:48 #5754
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    κ αν θεες να πεσεις κ αλλο σε κιλα θα την περιμενεις για πολυ ακομα...

    απο οτι θυμαμαι αποφασισαμε ομως να μην πεσεις αλλο ετσι?αλλα να ανεβεις...!
    Ελενη μου οοοοοοχι δεν θέλω να πέσω άλλο σε κιλα αλήθεια σου λεω.... Προσπαθώ να παίρνω με τη διατροφή μου καλα λιπαρα αλλα δεν μπορω και να τρωω κάθε μερα πχ ξηρους καρπούς! Απλα θέλω να ξέρω αν κανω κάτι λάθος συμφωνα με αυτα που σου είπα! Και σχετικά με τη διατροφη μου! δεν θέλω να παρω αλλα φαρμακα! για πόσο καιρο να κάνω υπομονη?

    Επισης θέλω να μου πεις τι να κάνω για να βελτιωθω περισσοτερο απο τη μέση και πανω! Με τα βάρη τα πολλα φουσκώνω χωρις να γραμμωνω και με λιγα εχω απλα αδυνατο χερι!

    Επισης ειναι κακο που τρώω το μεσημεριανο μου στις 5-5.30?? νομιζω πως δεν μπορω να χωνεψω! αλλα δεν μπορω να φαω νωριτερα γιατι παω gym στις 2! και μετα στις 8 θα φάω κατι συνηθως απλα και μονο για να φαω χωρις στην ουσια να θέλω...Τι κανω λάθος???
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  10. 12-03-12 19:59 #5755
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελενη μου οοοοοοχι δεν θέλω να πέσω άλλο σε κιλα αλήθεια σου λεω.... Προσπαθώ να παίρνω με τη διατροφή μου καλα λιπαρα αλλα δεν μπορω και να τρωω κάθε μερα πχ ξηρους καρπούς! Απλα θέλω να ξέρω αν κανω κάτι λάθος συμφωνα με αυτα που σου είπα! Και σχετικά με τη διατροφη μου! δεν θέλω να παρω αλλα φαρμακα! για πόσο καιρο να κάνω υπομονη?

    Επισης θέλω να μου πεις τι να κάνω για να βελτιωθω περισσοτερο απο τη μέση και πανω! Με τα βάρη τα πολλα φουσκώνω χωρις να γραμμωνω και με λιγα εχω απλα αδυνατο χερι!

    Επισης ειναι κακο που τρώω το μεσημεριανο μου στις 5-5.30?? νομιζω πως δεν μπορω να χωνεψω! αλλα δεν μπορω να φαω νωριτερα γιατι παω gym στις 2! και μετα στις 8 θα φάω κατι συνηθως απλα και μονο για να φαω χωρις στην ουσια να θέλω...Τι κανω λάθος???
    λοιπον επειδη σε ειδα σε φωτο...

    το θεμα γραμμωση θελει μυς...το πρηξιμο που λες ειναι την ωρα της προπονησης...τωρα να φοσυκωσεις δεν παιζει αλλα το πως το εχεις στο μυαλο σου ειναι το θεμα

    εαν δεν γυμνασεις τα χερια σου θα ειναι απλα αδυνατα...γραμμωση γιοκ ουτε με κυαλι εκτος κ αν θες γραμμωση αφρικης...


    το σωμα σου θα χτιστει αργα σταδιακα με τα βαρη σου τα αεροβια σου τη διατροφη σου...

    δεν προκειτεια να φοσυκωσεις...κ να θες ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ....


    οποτε θελεις καλη προπονηση μα βαρη πανω-κατω για να στρωσεις....

    παμε παρακατωωωω...

    το μεσημεριανο σου ειναι σχετικο...μου αρεσει να λεω ''γευματα'' ...1ο γευμα/...2ο γευμα κτλ κτλ

    γιατι να πειραζει δηλαδη?επειδη ειναι μεσημερι πρεπει αν το φας στη μεση της εμρας?οχι...φατο οταν ειναι η ωρα σου να το φας...

    γραψε μ τι ωρες ακριβως τρως κ ενα πχ μιαας μερας σου διατροφικα
     

  11. 12-03-12 20:20 #5756
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον επειδη σε ειδα σε φωτο...

    το θεμα γραμμωση θελει μυς...το πρηξιμο που λες ειναι την ωρα της προπονησης...τωρα να φοσυκωσεις δεν παιζει αλλα το πως το εχεις στο μυαλο σου ειναι το θεμα

    εαν δεν γυμνασεις τα χερια σου θα ειναι απλα αδυνατα...γραμμωση γιοκ ουτε με κυαλι εκτος κ αν θες γραμμωση αφρικης...


    το σωμα σου θα χτιστει αργα σταδιακα με τα βαρη σου τα αεροβια σου τη διατροφη σου...

    δεν προκειτεια να φοσυκωσεις...κ να θες ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ....


    οποτε θελεις καλη προπονηση μα βαρη πανω-κατω για να στρωσεις....

    παμε παρακατωωωω...

    το μεσημεριανο σου ειναι σχετικο...μου αρεσει να λεω ''γευματα'' ...1ο γευμα/...2ο γευμα κτλ κτλ

    γιατι να πειραζει δηλαδη?επειδη ειναι μεσημερι πρεπει αν το φας στη μεση της εμρας?οχι...φατο οταν ειναι η ωρα σου να το φας...

    γραψε μ τι ωρες ακριβως τρως κ ενα πχ μιαας μερας σου διατροφικα

    Λοιπόν ας σου πω για παραδειγμα το σημερινο!

    1ο στις 8.30 : ενα ποτηρι γάλα με 2 κουτ. νες σκετο, και κουακερ 2 κσ με νερο και μισο μηλο!

    2ο στις 11.30 : 2 ασπραδια 1 κροκο, και το υπολοιπο μηλο

    Γυμναστηριο στη 1.30

    3ο στις 5 : γαριδες βραστες με σάλτσα ντοματα χωρις λαδι, 3κσ μαυροματικα, μισο μανιταρι, μιση κοκκινη πιπερια, μαρουλι, μισο καροτο, και μια κσ cottage, ολα αυτα ανακατεμενα σε σαλατα με βαλασαμικο και πιπερια! ααα και 1 σπιρτοκουτο σπανακοπιτα αναλατη με φυλλο ολικης.

    4ο στις 8.30 ( δεν το εχω φαει ακομα αλλα αυτο σκοπευω να φαω και ειναι και το συνηθες που κανω καθε μερα!) 1 γιαουρτι 2% με 1 ακτινιδιο, αντε και 2-3 αμυγδαλα. Καμια φορα 1 τη βδομαδα βαζω και 1 κγ ταχινι. Υπνος στις 11.


    Οσο για την προπονηση ποδια κανω αρκετα, καμια φορα πιστευω οτι το παρακάνω κιολας! δλδ μπορει να κανω την τεταρτη ποδια προγραμμα κανονικα και παρασκευη και σαββατο να ξανακάνω καποιες ασκησεις στα ποδια με πολυ λιγα κιλα η βάρος σωματος αλλα πολυ ενταση. ειναι κακο αυτο, πιστευεις υπερπροπονούνται?
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  12. 12-03-12 20:36 #5757
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σου αναστασια!

    χαιρομαι που σε βελπω κ ενεργη στην παρεα μας!

    καλως την λοιπον!
    Ευχαριστω Ελενη Μπραβο για την βοηθεια που προσφερεις

    (Ε με ξερεις ,δεν συμμετεχω γενικα )
     

  13. 12-03-12 20:38 #5758
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    oπααααααααααα...πλακα κανεις!τελεια τοτε!αφου εχεις τη βαση κ ξερεις κανε!

    κ ειμαι σιγουρη οτι εχουμε την ιδια δασκαλιτσα!
    Αλήθεια;;; Πολύ καλή κυρία, είχαμε περάσει σουπερ!!!
    We don't need eyes to see, we need vision
     

  14. 12-03-12 21:21 #5759
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    γυρισα η κολωνα του σπιτιουυυυ γυρισε η γυναικα του τοπικκκ γυρισε το καμαριιιι
    πως πηγε ελενακι το συνεδριο??? ολα ωραια??

    και εγω θα σε υποδεχθω με τον κλασσικο πλεον τροπο της ελινας που ολοι αγαπησαμε..η συνηθεια π εγινε λατρεια.. ΑΠΟΡΙΑ! (εχω διαθεση αποτι καταλαβαμε )

    κανω εγω που λες τα σκουωτακια μου..(τα κανω λιγο πιο ανοιχτα απο το ανοιγμα των ωμων γιατι νομιζω με πιανει καλυτερα και με ελαφρως προς τα εξω στραμμενα τα δαχτυλα των ποδιων) και μια γυμναστρια μου πε οτι για να νιωσω γλουτο πρεπει να κλεισω τα ποδια γιατι οσο τα ανοιγεις τοσο πιο πλ νιωθεις ποδι και οχι γλουτο.... και με βαλε με ποδια π να απεχει το πελμα απο το αλλο περιποθυ 20 εκατοστα :S
    τεσπα μετα με βλεπει να κανω πρεσσα..μ λεει γιατι τοσο ψηλα τα ποδια? της λεω για γλουτο.. και λεει ε κλειστα.. και μου τα κλεινει τελειως.. και εκει οχι μονο δεν ενιωσα γλουτο αλλα ο τετρακεφαλος καρακαηκε και ετρεμε :S
    και βλεπει οτι δεν νιωθω κτλ κ μ λεει ..ε κανε οτι θες.. και φευγει....
    επομενως? τι ισχυει? εγω νομιζα γενικα πως οταν ειναι ανοιχτα τα ποδια πιανει μια χαρα γλουτο κανονικα :S
     

  15. 12-03-12 21:39 #5760
    Προεπιλογή
    "ε κανε οτι θες " και φευγει????? tragic..... εγω συμφωνω μαζι σου μια χαρα μου πιανει σε μενα..
     

Σελίδα 384 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 284334374382383384385386394434484 ... ΤελευταίαΤελευταία