Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 365 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 265315355363364365366367375415465 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 5.461 έως 5.475 από 9687
  1. 07-03-12 13:00 #5461
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Amst να τα εκατοστήσεις και πάνω απόλα υγεία!!!!


    ΚΑΛΗΜΕΡΑ και σε όλα τα κορίτσια!!!
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
     

  2. 07-03-12 14:56 #5462
    Προεπιλογή
    amst
    Χρονια πολλά! να τα χιλιάσεις!!!!!!!!!! Πως και το φορουμ δεν γράφει απο κάτω οτι έχεις γενέθλια;
     

  3. 07-03-12 14:57 #5463
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Βρε παιδια γιατί το οφ τόπικ είναι κλειστο;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τι εννοεις Στελλα;Το να προπονησε δυνατα εμπεριεχει κινδυνους για τραυματισμους,ειναι εις γνωσην μας...τωρα το οτι γκριανιαζουμε οταν συμβαινει....ε κατι να εχουμε να λεμε!!!Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα υπερβολης τουλαχιστον οσον αφορα την δικη μου περιπτωση,

    Κατρινα μου σορυ για το οφφ!!!
    Όχι βρε Νική δεν το εννοούσα για σενα το θέμα της υπερβολής!
    Για μένα το εννοούσα! και οτι και η Κατερίνα μπορεί να έκανε το ίδιο!
    Αλλά εσύ τι πιστευεις ότι προκαλει τους τραυματισμους;
    Αυτό που μπορώ να σκεφτώ εγω είναι τα λάθη που κάνουμε: λάθος τεχνική, ελλειπες ζέσταμα, υπερπροπόνηση και χωρις να υπάρχει η κατάλληλη ξεκούραση (πόσο χρόνο άραγε μπορει να βρει για ξεκούραση/αναρρωση μια εργαζομενη μάνα με μικρά παιδια και οι τενοντιτιδες που είναι πολύ συχνες προκαλούνται και απο υπερχρήση (συνδρομο υπερχρήσης μου το είπε ο γιατρος).
     

  4. 07-03-12 15:03 #5464
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    [QUOTE=gym;532569]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων

    χμ...θα συμφωνησω εδω!

    απλα πρεπει αν ειμαστε παντα προσεκτικοι/ες με την τεχνικη και ποσα κιλα μπορουμε να σηκωσουμε.
    προσωπικα οτι θεμα εχω πανω μου το επαθα απο βλακεια δικη μου και οχι λογω υπερπροπονησης η πολυ δυσκολης προπονησης..

    πχ εχω θεμα με τον δεξι μου ωμο γιατι καποτε το γυμναστηριο που πηγαινα δεν ειχα ρακ κ σηκωνα απο κατω τα κιλα για να κανω σκουωτ κ τα εβγαζα μονη μου ενω ηδη ημουν αρχαρια...ε εκει σε ενα κλακ το επαθα...


    θελει προσοχη παντα παντα παντα με ολα και γι αυτο επιμενω στην τεχνικη και οσα κιλα μπορουμε γιατι οι τραυματισμοι ειναι ανεπιθυμητοι και συμβαινουν ευκολα!


    κατερινα μου ομως μην μασας...κ εγω κ ολοι μας τα χουμε τα κουσουρια μας αλλα μωρε...λυση θα βρουμε!απλα πρεπει να πας παλι σε γιατρο!
    Δεν είπα κάτι διαφορετικό...και η λάθος τεχνική και τα λάθος (περισσοτερα απ΄οσο "αντεχουμε") κιλά από υπερβάλοντα ζήλο γίνονται.
     

  5. 07-03-12 15:21 #5465
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    amst
    Χρονια πολλά! να τα χιλιάσεις!!!!!!!!!! Πως και το φορουμ δεν γράφει απο κάτω οτι έχεις γενέθλια;
    Γιατι δεν εχει δηλωσει ημερομηνια γενησης μηπως;
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  6. 07-03-12 15:23 #5466
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    ηρθε η ωρα για το καθημερινο πριξιμο-απορια της ελινας

    1. γιατι στις γυναικειες καμψεις ωρες ωρες νιωθω αρκετα την πλατη (ή και μονο πλατη)..τι κανω λαθος?
    2.στις βυθισεις σε παγκο μεχρι που κατεβαινω?? μεχρι να σχηματιστει ορθη γωνια απο το μπρατσο και τον πηχυ?
     

  7. 07-03-12 15:24 #5467
    Προεπιλογή
    AMST

    Χρονια σου πολλά και απο εμενα, να εισαι πάντα χαρουμενη και να εχεις κοντα σου ανθρωπους που σε αγαπάνε!!! Να περάσεις οοοοομορφααααα σήμερα!!!!
     

  8. 07-03-12 15:28 #5468
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δεν είπα κάτι διαφορετικό...και η λάθος τεχνική και τα λάθος (περισσοτερα απ΄οσο "αντεχουμε") κιλά από υπερβάλοντα ζήλο γίνονται.
    οπως ειδες στο ποστ μου και αυτα που μαυρισες....γινονται κ αναγκαστικα...αν δεν εχεις καποιο αλλο μεσο κ απλα θες να προπονηθεις!

    η υπερπροπονηση ειναι αλλο θεμα...τραυματισμος θα ερθει απλα αν κανεις την πατατα κ δεν προσεξεις σε τεχνικη η δεν ζεσταθεις καλα!

    μα δεν ειπα ρε συ οτι λες το αντιθετο!
     

  9. 07-03-12 15:36 #5469
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Ουφ μωρε μ΄έχουν πιάσει τα υπαρξιακά μου με τη γυμναστική!
    Προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται και πως τα καταφέρνω να είμαι συνέχεια τραυματισμένη....
    Μα τι στο καλό όλα λάθος τα κάνω;;;
    Και για να σου πω και κάτι ευχάριστο σήμερα στο γυμναστηριο τα πήγα πολύ καλύτερα με τα λάστιχα...και ίσως υπάρχουν ελπίδες ότι μπορεί να γίνουμε και φιλοι.... (εγώ με τα λάστιχα εννοω..)
     

  10. 07-03-12 15:40 #5470

    Εγγραφή
    22-02-2012
    Περ.
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    52
    Smile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον εχουμε και λεμε δηλαδη

    1.66 και 59 κιλα με στοχο τα 57(σχετικο αυτο)

    αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να καθαρισεις λιγο τη διατροφη σου για να εχεις ενα ελειμμα η να αυξησεις κατι στην προπονηση σου για να σοκαρεις το σωμα σου κ να αρχισει να παιρνει μπρος κ παλι

    ποσο καιρο εισαι στα 57 και ποσο καιρο εισαι απολυτα πιστη στη διατροφη αυτη?

    η προπονηση σου ,αν κανεις αυτα που λες,ειναι ηδη μεγαλη σε ογκο....
    θα σου προτεινα να κοψεις καποια αεροβια απο αυτα τα 60λεπτα τα μεγαλης διαρκειας κ να βαλεις υψηλης εντασης H.I.I.T....

    θα ειναι κατι διαφορετικο για το σωμα σου αυτο...το καλυτερο θα ηταν να βαλεις μια φωτο για να δουμε αν οντως θελεις να χασεις κιλα η απλα ειναι στο μυαλο σου αυτο....η αν θες περισσοτερους μυς κ να σφιξεις...

    δεν εχεις παραπανισια κιλα κ με τοση γυμναστικη θα επρεπε να εχεις καλη μυικοτητα...

    το σιγουρο ειναι οτι αν ισχυουν αυτα που λες,εχεις κολλησει το σωμα σου κ θελεις κατι για να ξεκολλησεις αλλα ολα αυτα ειναι σχετικα γιατι δεν ξερουμε το πως φαινεσαι στην πραγματικοτητα...

    μπορει να εισαι ηδη καθαρη απο λιπος κ να το λες εσυ γιατι ως γυναικες αυτο εχουμε στο μυαλο μας συνεχεια...

    αλλα θα προτιμουσα οτι αλλαγες κανεις να ειναι πανω στην προπονηση σου γιατι απο θεμα διατροφης αν κανεις αυτα που λες εισαι οκ...κ δεν θελουμε να γυρισεις στα παλια αλλα να κανεις κατι συνεχεια...

    οποτε το καλυτερο θα ηταν να παιξεις με προπονηση πιο εξυπνα...

    Λίγο δύσκολο να βάλω φωτογραφία γιατί δεν μου αρέσουν οι φωτογραφίες. Όσο για τη διατροφή όντως την ακολουθώ πιστά σε σημείο που άλλοι άνθρωποι εκνευρίζονται επειδή δε παραπαίω από τις διατροφικές μου συνήθειες. Ένταση στο αερόβιο θα ανεβάσω μετά το Πάσχα καθότι μία επέμβαση που έκανα τα Χριστούγεννα με έχει πάει προπονητικά σε αυτό το ζήτημα πίσω. Πριν 1 μήνα έκανα απόπειρα να τρέξω και είχα αιμορραγία οπότε θα πρέπει να πάω βήμα βήμα. Μετά το Πάσχα όμως σταδιακά θα εισάγω το τρέξιμο. Εννοείται ότι θα μειώσω το αερόβιο στα 45 λεπτά απλά θα δώσω λίγη παραπάνω ένταση στα βάρη.
    Επίσης έχεις δίκιο που μου τη λες για το μυαλό μου γιατί τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να φοράω τα παλιά μου τζην που είχα να τα βάλω εδώ και 2 χρόνια. Κάτι δεν είναι και αυτό;
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά όλοι χρειαζόμαστε την ενίσχυσή μας όταν κολλάμε κάπου.
     

  11. 07-03-12 15:51 #5471

    Εγγραφή
    22-02-2012
    Περ.
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    52
    Red face
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν μένεις αθήνα, από πού τα αγοράζεις και σε τι αναλογία φτιάχνεις το μούσλι?

    Καλησπέρα! Δεν μένω στην Αθήνα αλλά σε οποιοδήποτε super market αγοράζεις βρώμη μόνο, χωρίς κάτι άλλο μέσα. Ηλιόσπορο και λιναρόσπορο συνήθως αγοράζω από μαγαζιά με βιολογικά προϊόντα. Ο ηλιόσπορος έχει πολλά θρεπτικά στοιχεία τα οποία δε θυμάμαι ακριβώς αυτή τη στιγμή και ο λιναρόσπορος χρυσός (υπάρχει και καφέ) είναι πλούσιος σε Ω- 3 και βοηθάει πολύ στη δυσκοιλιότητα.
    Όταν πάρω όλα τα υλικά τα αναμειγνύω σε μία λεκάνη με τις εξής αναλογία
    για κάθε 1/2 κούπα δημητριακά αντιστοιχεί 1 κουταλάκι του γλυκού λιναρόσπορος (είναι καλός αλλά είναι και λιπαρός) και μία Κουταλιάς της Σούπας ηλιόσπορος. Τα ανακατεύω και τα βάζω σε ένα βάζο. Από το βράδυ βάζω στο ψυγείο 1/2 κούπα δημητριακά με 1 κούπα γάλα και το πρωΐ ζεσταίνω στα μικροκύματα το γάλα και γίνεται υπέροχο. Αν θέλεις βάλε και λίγη κανέλα ενώ του ταιριάζει πολύ και 1 κουταλάκι του γλυκού σταφίδες ή cranberry ότι προτιμάς.
    Επίσης ένας γνωστός μου που δεν του αρέσει το γάλα χρησιμοποιεί αυτό το συνδυασμό των δημητριακών ρίχνοντας από το βράδυ 1 ή 2 Κουταλιές της Σούπας μέλι και γίνεται υπέροχο γεύμα κρατώντας σε γεμάτη ενέργεια
    Δοκίμασέ το και πες μου
     

  12. 07-03-12 16:36 #5472
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως ειδες στο ποστ μου και αυτα που μαυρισες....γινονται κ αναγκαστικα...αν δεν εχεις καποιο αλλο μεσο κ απλα θες να προπονηθεις!

    η υπερπροπονηση ειναι αλλο θεμα...τραυματισμος θα ερθει απλα αν κανεις την πατατα κ δεν προσεξεις σε τεχνικη η δεν ζεσταθεις καλα!

    μα δεν ειπα ρε συ οτι λες το αντιθετο!
    παιδια...αυτη τη στιγμη δεν ξερω που οφείλετε αυτος ο πονος ...δεν ξερω καν αν ειναι απο το στηθος απο τον αυχενα η προβλημα με τον ωμο...το σιγουρο ειναι οτι προσεχω παρα πολυ το θεμα τεχνικης τα κιλα ..και το ζεσταμα γιατι απο αυτα ...και απο την αδιαφορια των υπευθύνων του γυμναστηριου την πατησα με το ποδι...εκει που παω τωρα το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω ...αλλα αυτη την φορα προσεχω ενημερώνομαι απο την gym kai tις πιο παλιες για πραγματα που δεν ξερω...οσον αφορα τα κιλα το βλεπεται και απο το log...μου οτι δεν ειμαι υπερβολικη ..το ξεκιναω σιγα σιγα βλεπω πως με παει ...και μετα αν δω οτι με παιρνει ανεβαζω!!!...απο βδομαδα παω σε ενα γιατρο και βλεπουμε ...προς το παρον θα κανω πραγματα που δεν με ενοχλουν..και αν χρειαστει θα υπαρξει αποχη για λιγο διαστημα...δεν θα ηθελα να ξαναβρεθω παλι σε χειρουργειο!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ!!!υγ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΜΣΤ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙς και παρολο που δεν ειμαι φιλος των γλυκων το δικο σου με ΚΟΛΑΣΕ!!!
     

  13. 07-03-12 16:40 #5473
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια...αυτη τη στιγμη δεν ξερω που οφείλετε αυτος ο πονος ...δεν ξερω καν αν ειναι απο το στηθος απο τον αυχενα η προβλημα με τον ωμο...το σιγουρο ειναι οτι προσεχω παρα πολυ το θεμα τεχνικης τα κιλα ..και το ζεσταμα γιατι απο αυτα ...και απο την αδιαφορια των υπευθύνων του γυμναστηριου την πατησα με το ποδι...εκει που παω τωρα το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω ...αλλα αυτη την φορα προσεχω ενημερώνομαι απο την gym kai tις πιο παλιες για πραγματα που δεν ξερω...οσον αφορα τα κιλα το βλεπεται και απο το log...μου οτι δεν ειμαι υπερβολικη ..το ξεκιναω σιγα σιγα βλεπω πως με παει ...και μετα αν δω οτι με παιρνει ανεβαζω!!!...απο βδομαδα παω σε ενα γιατρο και βλεπουμε ...προς το παρον θα κανω πραγματα που δεν με ενοχλουν..και αν χρειαστει θα υπαρξει αποχη για λιγο διαστημα...δεν θα ηθελα να ξαναβρεθω παλι σε χειρουργειο!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ!!!υγ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΜΣΤ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙς και παρολο που δεν ειμαι φιλος των γλυκων το δικο σου με ΚΟΛΑΣΕ!!!
    κατι που μου περασε απο το μυαλο τωρα...

    αυτος ο πονος μηπως ξεκινησε μετα απο καποια γεννα?καταλαβες τι εννοω?μωρο-αγκαλια-κουνα περα δωθε με το ενα χερι....
     

  14. 07-03-12 16:43 #5474
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofia82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο δύσκολο να βάλω φωτογραφία γιατί δεν μου αρέσουν οι φωτογραφίες. Όσο για τη διατροφή όντως την ακολουθώ πιστά σε σημείο που άλλοι άνθρωποι εκνευρίζονται επειδή δε παραπαίω από τις διατροφικές μου συνήθειες.
    μπραβο σου για την επιμονη σου!

    Ένταση στο αερόβιο θα ανεβάσω μετά το Πάσχα καθότι μία επέμβαση που έκανα τα Χριστούγεννα με έχει πάει προπονητικά σε αυτό το ζήτημα πίσω. Πριν 1 μήνα έκανα απόπειρα να τρέξω και είχα αιμορραγία οπότε θα πρέπει να πάω βήμα βήμα. Μετά το Πάσχα όμως σταδιακά θα εισάγω το τρέξιμο. Εννοείται ότι θα μειώσω το αερόβιο στα 45 λεπτά απλά θα δώσω λίγη παραπάνω ένταση στα βάρη.
    Επίσης έχεις δίκιο που μου τη λες για το μυαλό μου γιατί τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να φοράω τα παλιά μου τζην που είχα να τα βάλω εδώ και 2 χρόνια. Κάτι δεν είναι και αυτό;
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά όλοι χρειαζόμαστε την ενίσχυσή μας όταν κολλάμε κάπου.
    λοιπον προσεχε λιγο με αυτο το θεμα...δεν χρειαζεται να ζοριστεις...ειδικα οταν εχουμε θεμαυγειας ετσι?
    ολα θα τα κανεις απλα αν δωσεις λιγο χρονο στο σωμα σου να αναρρωσει σωστα και να επανελθει...


    μεγαλο πραγμα η ενισχυση αυτη που λες...το μυαλο μας κολλαει πολυ πιο συχνα απο οτι το σωμα μας!
     

  15. 07-03-12 16:55 #5475
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατι που μου περασε απο το μυαλο τωρα...

    αυτος ο πονος μηπως ξεκινησε μετα απο καποια γεννα?καταλαβες τι εννοω?μωρο-αγκαλια-κουνα περα δωθε με το ενα χερι....
    ακριβως οπως το λες ...στο πρωτο επειδη ειναι και το πρωτο εισαι συνεχεια απο πανω του ..τρεις μηνες ειχε φοβερους κολικους και το μονο που την ηρεμουσε ηταν η αγκαλιτσα της μαμας ..οποτε καταλαβαινεις οτι ολη τη μερα αλλα και τα βραδυα την κραταγα και την κουναγα ...χαλαλι της ομως.
    ..με τον αυχενα μου ειχε πει τοτε ο γιατρος οτι εχω προβλημα...εβαλα κολλάρο και με τα αντιφλεγμωνοδη το ξεπερασα θα δουμε βρε ελενακι απο βδομαδα που θα παω
     

Σελίδα 365 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 265315355363364365366367375415465 ... ΤελευταίαΤελευταία