Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 235 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 135185225233234235236237245285335 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 3.511 έως 3.525 από 9687
  1. 13-02-12 17:30 #3511
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι σωπα ρε....να τους πας εσυ σε ολα αυταααααααααα κ μετα εγω να τρεχω!!!!!!!!!!
    Θα τις ΠΑΩ ειπα..δεν ειπα τιποτα αλλο εγωωωωω
    Δεν βλέπεις καθαρά παρά μόνον με την καρδιά. Το ουσιώδες είναι αόρατο για τα μάτια.
     

  2. 13-02-12 17:37 #3512
    Προεπιλογή
    Λοιπόν, προπονούμε σκληρά γιατί...
    ...με βαλανε οι δικοί μου απο παιδί σε αυτό το τριπάκι, οπότε σίγουρα λόγο συνήθειας
    ...μετά απο κάθε προπόνηση νιωθω φούλ στην ενέργεια και οτι έχω κάνει μόνο κάτι για μένα
    ...σκληρα γιατί οταν καταπιάνομαι με κάτι πρέπει να γίνεται στο μεγιστό του
    ... ε, και για να χαίρεται ο καλός μου
     

  3. 13-02-12 17:41 #3513
    Το avatar του χρήστη aggeliki

    Εγγραφή
    20-09-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    χαχχαχχαχ..ειστε τρελες!!! εγω θελω να κανουμε προπονηση ολες μαζι υπο την επιβλεψη της gym...εκει να πεσει βουρδουλας ..χεχεχχεεχχεχεχεχεεχχ!!!!
     

  4. 13-02-12 17:42 #3514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα κουκλα μου!

    ενα καλο πανο ειναι το εξης

    1η μερα ανω
    2η μερα κατω
    3η μερα αεροβιο διατασεις
    4η μερα ανω
    5η μερα κατω




    μπορεις ειτε να εχεις ανω 1 και ανω 2 κ αντιστοιχα κ στο κατω το ιδιο ειτε απλα να κρατησεις το ιδιο πλανο ανω και κατω...οπως θες
    αν θες να εχεις ποικιλια ασκησεων βαλε ανω 1 κ ανω 2 κ κατω 1 κ κατω 2

    ξεκινας με σετ κ συνεχιζεις...δεν κανεις κυκλο
    κανεις straight sets στη σειρα..
    δεν ειναι κακο να δοκιμαζεις νεα πραγματα...κ αν πας και σε γυμναστηριο εκει θα κανεις τετοια σετ σαν κατι διαφορετικο οποτε ας πουμε οτι προετοιμαζεσαι καπως σε αυτο το στυλ

    θα εχεις ομως και διαλειμματα ρε συ...αλλιως παλι το πας σε κυκλικο...
    αυτο που με απασχολει ειναι αν μεσα απο αυτο,εσενα που εχεις κανει τοσο καιρο κυκλικα θα σε ιντριγκαρει γιατι σπιτι δεν εχεις πολλα βαρη για αντισταση και δεν ξερω...


    μονο αυτο μου ερχεται στο μυαλο...


    γιατι δεν κανεις το εξης?
    να χωρισεις σε ανω1 και 2 κ κατω 1 κ 2 και παλι θα ειναι σε κυκλο...
    απλα θα εισαι πιο ξεκαθαρη στις ασκησεις σου...θα ξερεις οτι σημερα εστιαζω εκει κ οχι σουμα ολα...τι λες?

    Έτσι! Έπιασες ακριβώς τι θέλω να κάνω! Λοιπόν θες να κάνω εγώ ένα πρόγραμμα να σου το ποστάρω κ να μου πείς ή να μου κάνεις εσύ ενα;

    Αν είναι το πρώτο θέλω να μου πείς πόσες ασκήσεις θα κάνω κάθε μέρα, πόσα σετ κ πόσες επαναλήψεις;
    Επίσης κοιλιακούς πότε θα κάνω;

    Αχ μ αρέσει πολύ η ιδέα σου

    Το μόνο που σκέφτομαι είναι η ένταση. Όπως λές κ εσύ δεν έχω κ πολλά βάρη οπότε το να κολλήσω θα είναι ένα θέμα. Αναμένω όμως είτε να πάρουμε με τον καλό μου βάρη, είτε αυτό να είναι σαν προθάλαμος για το γυμναστήριο. Πάρε κ δύο χελώνες
     

  5. 13-02-12 17:44 #3515
    Προεπιλογή
    Αυτή πάλι που έβαλες ποία είναι; Γιατί, δεν σου άρεσε το σουζανάκι;

    Έκανα σήμερα το τελευταίο της zwow κ με πέρασε μόνο για 10 δευτερόλεπτα.
    Όχι παίζουμε
     

  6. 13-02-12 18:09 #3516
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή πάλι που έβαλες ποία είναι; Γιατί, δεν σου άρεσε το σουζανάκι;

    Έκανα σήμερα το τελευταίο της zwow κ με πέρασε μόνο για 10 δευτερόλεπτα.
    Όχι παίζουμε
    pauline nordin αλλη θεα!

    καλα μιλαμε την εχεις για πλακα!
     

  7. 13-02-12 18:09 #3517
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    στελλα μου εγω α θα σε βοηθησω με το προγραμμα σου αλλα πρωτα πρεπει να τελειωσεις με το θεμα φυσικοθεραπεια σιγουρα...
    να δουμε κ τι ασκησεις σου δινει ο γιατρος σου...και τι σου εχει πει...πρωταρχικα αυτο κοιταμε κ μετα τα αλλα
    Χμμμμ τίποτα δε μου είπε ο γιατρος!
    Πρωτο ραντεβου μου είπε ότι μαλλον είναι τενοντίτιδα και να το ξεκουράσω και εγώ του είπα ότι θέλω μαγνητική για να είμαστε σίγουροι και μου την έγραψε.
    Την έκανα αρχες Ιανουαρίου όπου ο ακτινοδιαγνώστης είπε όρι όντως είναι τενοντίτιδα υπερακάνθιου.
    Το άφησα κανα μήνα μηπως περάσει αλλά επειδή δεν μπορούσα να περιμένω άλλο ξαναπήγα στο γιατρό του εδειξα τη μαγνητική και μου είπε ξεκούραση και να μην το σηκώνω πάνω από το ύψος του ώμου. Και΄γω του είπα να μου γράψει καμια φυσιοθεραπεία μηπως το βοηθήσουμε ναεπανέλθει πιο γρήγορα και μου είπε οκ και ότι κάτι θα κάνουν και οι φυσιοθεραπείες. Αυτα!
    Τωρα δεν ξέρω τι θα που πει και η φυσιοθεραπευτρια στο τέλος αλλά σημερα μου έλεγε κάτι βλακειες για το gym και ξενερωσα τελειως....ότι εμεις οι γυναίκες δεν πρέπει να κάνουμε πολλά βαρη να φουσκώσουμε αλλά πρέπει λίγα και πολλές επαναλήψεις και κάτι τέτοια κουλά.......(παντως δεν μπορω να πω μου είπε πως γυμναστική χρειάζεται οπωσδήποτε...)
    Αυτα....νοσοκομείο τωρα....μην περιμένεις να πέσουν και κατα πάνω μου για μια τενοντίτιδα....
    Πάντως αυτό που καταλαβα εγώ είναι πως θέλει το χρόνο του και μολις περάσει μπορώ να κάνω κανονικά με σωστό ζεσταμα και τα σχετικά....
     

  8. 13-02-12 18:10 #3518
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι! Έπιασες ακριβώς τι θέλω να κάνω! Λοιπόν θες να κάνω εγώ ένα πρόγραμμα να σου το ποστάρω κ να μου πείς ή να μου κάνεις εσύ ενα;

    Αν είναι το πρώτο θέλω να μου πείς πόσες ασκήσεις θα κάνω κάθε μέρα, πόσα σετ κ πόσες επαναλήψεις;
    Επίσης κοιλιακούς πότε θα κάνω;

    Αχ μ αρέσει πολύ η ιδέα σου

    Το μόνο που σκέφτομαι είναι η ένταση. Όπως λές κ εσύ δεν έχω κ πολλά βάρη οπότε το να κολλήσω θα είναι ένα θέμα. Αναμένω όμως είτε να πάρουμε με τον καλό μου βάρη, είτε αυτό να είναι σαν προθάλαμος για το γυμναστήριο. Πάρε κ δύο χελώνες
    αναλογα ρε συ ποσους κυκλους θες να κανεις...ποσο χρονο εχεις...αν θες να παιξεις με ρεπς η με χρονο...
    εχει πολλα που πρεπει να δεις

    φτιαξε εσυ ενα πλανο να δω τι κ τι εχεις στο μυαλο σου αλλα κ να καταλαβω τι ασκησιολογιο εχεις στο μυαλο σου
    και θα το φτιαξουμε μαζι με διορθωσεις
     

  9. 13-02-12 18:11 #3519
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, προπονούμε σκληρά γιατί...
    ...με βαλανε οι δικοί μου απο παιδί σε αυτό το τριπάκι, οπότε σίγουρα λόγο συνήθειας
    ...μετά απο κάθε προπόνηση νιωθω φούλ στην ενέργεια και οτι έχω κάνει μόνο κάτι για μένα
    ...σκληρα γιατί οταν καταπιάνομαι με κάτι πρέπει να γίνεται στο μεγιστό του
    ... ε, και για να χαίρεται ο καλός μου
    το τελευταιο μ αρεσε!χαχαχαχα
     

  10. 13-02-12 18:11 #3520
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aggeliki Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχχαχχαχ..ειστε τρελες!!! εγω θελω να κανουμε προπονηση ολες μαζι υπο την επιβλεψη της gym...εκει να πεσει βουρδουλας ..χεχεχχεεχχεχεχεχεεχχ!!!!
    εγω ειμαι καλη βρε....γιατι το λες αυτο?
     

  11. 13-02-12 18:17 #3521
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμμμ τίποτα δε μου είπε ο γιατρος!
    Πρωτο ραντεβου μου είπε ότι μαλλον είναι τενοντίτιδα και να το ξεκουράσω και εγώ του είπα ότι θέλω μαγνητική για να είμαστε σίγουροι και μου την έγραψε.
    Την έκανα αρχες Ιανουαρίου όπου ο ακτινοδιαγνώστης είπε όρι όντως είναι τενοντίτιδα υπερακάνθιου.
    Το άφησα κανα μήνα μηπως περάσει αλλά επειδή δεν μπορούσα να περιμένω άλλο ξαναπήγα στο γιατρό του εδειξα τη μαγνητική και μου είπε ξεκούραση και να μην το σηκώνω πάνω από το ύψος του ώμου. Και΄γω του είπα να μου γράψει καμια φυσιοθεραπεία μηπως το βοηθήσουμε ναεπανέλθει πιο γρήγορα και μου είπε οκ και ότι κάτι θα κάνουν και οι φυσιοθεραπείες. Αυτα!
    Τωρα δεν ξέρω τι θα που πει και η φυσιοθεραπευτρια στο τέλος αλλά σημερα μου έλεγε κάτι βλακειες για το gym και ξενερωσα τελειως....ότι εμεις οι γυναίκες δεν πρέπει να κάνουμε πολλά βαρη να φουσκώσουμε αλλά πρέπει λίγα και πολλές επαναλήψεις και κάτι τέτοια κουλά.......(παντως δεν μπορω να πω μου είπε πως γυμναστική χρειάζεται οπωσδήποτε...)
    Αυτα....νοσοκομείο τωρα....μην περιμένεις να πέσουν και κατα πάνω μου για μια τενοντίτιδα....
    Πάντως αυτό που καταλαβα εγώ είναι πως θέλει το χρόνο του και μολις περάσει μπορώ να κάνω κανονικά με σωστό ζεσταμα και τα σχετικά....
    η τενοντιτιδα θελει πολυ υπομονη κ χρονο.και παντα θα προσεχεις.και εννοειται δεν μπορεις να παιζεις βαρυα.δυστυχως...
    εγω σε ατομο με τενοντιτιδα δεν θα ελεγα ποτε κανε βαρη με πολλα κιλα και βαρα.
    πρεπει να παιξεις απλα πιο εξυπνα(πολλες ρεπς,χρονοι,διαφορα συστηματα προπονησης κτλ)και παλι θα εχεις διαφορα...
    καταλαβες?

    παντα εννοειται ζεσταμα παντα αποθεραπεια παντα παντα παντα

    καλα το σχετικο με τα κιλα κ το φουσκωμα για γυναικες απλα το αφηνω ασχολιαστο...
    ηθελα να ξερα...κανουμε κ εμεις τα καημενα τοσα χρονια,γιατι δεν φουσκωσαμε ρε παιδια σαν τερατα ?η γυναικα εαν δεν χρησιμοποιησει χημικα σκευασματα να το πω απλα,θα παραμεινει ετσι οπως ειναι και οσο μαζευει επανω της χρονια προπονησης απλα θα φαινονται κ θα ειναι οι μυς της πιο ωριμοι κ πιο δεμενοι...δεν μπορω να το δωσω αλλιως να το καταλαβετε...


    οσο για σενα στελλα...συγκεντρωσε ολο το προγραμμα σου σε ενα ποστ ξεκαθαρα να δουμε τι αλλαγες μπορουμε να κανουμε και γραψε μου απο κατω τι θα ηθελες εσυ να κανεις...ποιος ο στοχος σου...και απο κατω τα θεματα που εχεις επιγραμματικα σε μεση-ωμους κτλ κτλ
     

  12. 13-02-12 18:23 #3522
    Προεπιλογή
    Σημερα μετα απο παρα πολυ καιροοοο...ξεκιναω προπονησηηηηη......Aντε καλη μου αρχη...!!!!!! Ακουςςς Gymmmm!!!!!!!
    Δεν βλέπεις καθαρά παρά μόνον με την καρδιά. Το ουσιώδες είναι αόρατο για τα μάτια.
     

  13. 13-02-12 18:29 #3523
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Γυμνάζομαι γιατι....
    ακριβώς δεν μπορώ να απαντήσω....γιατί είναι κομμάτι της ζωής μου...είναι φυσική μου ανάγκη....όπως έχω αναγκη τον υπνο...το φαγητο...την ξεκούραση....ακριβώς ίδια αναγκη είναι και η ασκηση.
    Από τότε που μπορώ να έχω αναμνησεις κάνω κάποια μορφή ασκησης.
    Είναι κομμάτι της ζωής μου και το κάνω ανεξαρτήτως αποτελέσματος.....και αφου μπορώ να εχω και στόχους πάνω σ΄αυτό ακόμα καλύτερα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stella : 13-02-12 στις 18:33
     

  14. 13-02-12 18:32 #3524
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    η τενοντιτιδα θελει πολυ υπομονη κ χρονο.και παντα θα προσεχεις.και εννοειται δεν μπορεις να παιζεις βαρυα.δυστυχως...
    εγω σε ατομο με τενοντιτιδα δεν θα ελεγα ποτε κανε βαρη με πολλα κιλα και βαρα.
    πρεπει να παιξεις απλα πιο εξυπνα(πολλες ρεπς,χρονοι,διαφορα συστηματα προπονησης κτλ)και παλι θα εχεις διαφορα...
    καταλαβες?

    παντα εννοειται ζεσταμα παντα αποθεραπεια παντα παντα παντα

    καλα το σχετικο με τα κιλα κ το φουσκωμα για γυναικες απλα το αφηνω ασχολιαστο...
    ηθελα να ξερα...κανουμε κ εμεις τα καημενα τοσα χρονια,γιατι δεν φουσκωσαμε ρε παιδια σαν τερατα ?η γυναικα εαν δεν χρησιμοποιησει χημικα σκευασματα να το πω απλα,θα παραμεινει ετσι οπως ειναι και οσο μαζευει επανω της χρονια προπονησης απλα θα φαινονται κ θα ειναι οι μυς της πιο ωριμοι κ πιο δεμενοι...δεν μπορω να το δωσω αλλιως να το καταλαβετε...


    οσο για σενα στελλα...συγκεντρωσε ολο το προγραμμα σου σε ενα ποστ ξεκαθαρα να δουμε τι αλλαγες μπορουμε να κανουμε και γραψε μου απο κατω τι θα ηθελες εσυ να κανεις...ποιος ο στοχος σου...και απο κατω τα θεματα που εχεις επιγραμματικα σε μεση-ωμους κτλ κτλ
    Εντάξει θα το κάνω.
    Πάντως και πριν απο 4 χρόνια που είχα τενοντίτιδα στον αλλο ώμο, έκανα φυσιοθεραπειες και βελονισμό και περασε και από τότε δε με ξαναενόχλησε ποτέ και έχω κάνει προπονήσεις.....ουουουουο....
     

  15. 13-02-12 18:41 #3525
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xelashai Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε μην πας τοτε...για να εισαι καλυτερα αυριο...
    ωραιο φωτο ..ποια ειναι?
    ρε γαμώτο και μενα καποια μου θυμιζει αυτη που την ξερω ...που την ξερω...αμα θυμηθω θα σας πω!!
     

Σελίδα 235 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 135185225233234235236237245285335 ... ΤελευταίαΤελευταία