Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 639 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 139539589629637638639640641 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 9.571 έως 9.585 από 9687
  1. 07-10-12 21:37 #9571
    Προεπιλογή
    τα κανω ψιλοκομμενα στην ομελετα οποτε ψηνονται
    καλε μη φοβασαι
    μα οι κονσερβες ουτως η αλλως ειναι κ ανοστες ....
    εχει στο τμημα μαναβικης συσκευασμενο σε σκαφακια στα ψυγεια
    μονο π θελει γρηγορη καταναλωση μη χαλασουν
     

  2. 07-10-12 21:57 #9572
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dorita Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοριτσαρες μου καλησπερα ......

    ηθελα να σας ρωτησω αν τρωτε κονσερβοποιημενα τροφιμα κ αν ποια;;;
    π.χ. εγω παιρνω τονο, καλαμποκι, μανιταρια...
    μονο τονο Ντοριτακι παιρνω σε κονσερβα
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
     

  3. 08-10-12 15:26 #9573
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κυριε Ηλια ευχαριστω παρα πολυ που διαβασατε το προβλημα μου και αφιερωσατε χρονο για συμβουλες! Ειναι [ολυ ανακουφιστικα ολα αυτα τα παραδειγματα που αναφερετε! Ομολογω μου εκαναν καλο που τα ακουσα!

    Ειναι παρα πολυ αδικο να αφιερωνεις τοσο πολυ χρονο στην προπονηση και γενικοτερα να κανεις και αλλα πραγματα απο σπορ και να εχεις δραστηριο τροπο ζωης και να βλεπεις οτι το σωμα σου δεν ανταποκρινεται και δεν σε ανταμοιβει οπως συνηθιζε...

    Εχω ταλαιπωρηθει παρα πολυ με ολες αυτες τις ορμονες που παιρνω εδω και 2 χρονια για να στρωσει αυτη η καταστηση επιτελους και ανυπομονω να τα σταματησω επιτελους, απλα φοβαμαι μηπως δεν επανελθει ποτε.. Δεν θα το αντεξω αυτο, τιμωρηθηκα φτανει πιααα!
    Αλατι δεν υπαρχει σχεδον πουθενα στη διατροφη μου, ειναι ολα βραστα και ψητα και απλα δεν μπορω να προσεξω πιο πολυ απο την παρουσα κατασταση.

    Οσο για την προπονηση, τα βαρη μου τα κανω κανονικα 3 φορες τη βδομαδα, 2 functional training στυλ crossfit και 4-5 αεροβια περιπου. Να τα ελαττωσω?

    Επισης να αναφερω οτι εχω προβλημα με θυροειδη αλλα ειναι μηδαμινο, παιρνω Τ4 καθε μερα εδω και 7 χρονια και με παρακολουθει ενδοκρινολογος! Δεν εχω θεμα με αυτο!
    όταν ρυθμίζετε ο θυροειδής έστω με τ4 δεν υπάρχει πρόβλημα , γιατι επανέρχετε ο μεταβολισμός στα φυσιολογικά επίπεδα , αρκεί να ελέγχει ο γιατρός και να είναι η σωστη δοσολογία για να είναι δραστική η ουσία

    επίσης με το σταμάτημα των ορμονών δεν υπάρχει περίπτωση να μην επανέλθει το σώμα στα φυσιολογικά του και να μην εξαλειφθούν όλες οι παρενέργειες , απλα ακόμη με την λήψη αυτων των ορμονών άν πίνουμε αρκετό νερό σε συνδιασμό με λήψη κάποιων φυσικών διουρητικών , όπως με πράσινο τσάι η διάφορα φυτικα τσάγια και βότανα που φέρνουν φυσική διούρηση , μειώνετε η κατακράτηση αλλα χωρίς να αφυδατώνετε το σώμα , εφόσον πίνουμε νερό και αυτα διώχνουν μόνο τα παραπανήσια υγρά


    η προπόνηση είναι σωστη ο όγκος της δηλαδή σε ποσότητα , όταν δεν φτάνουμε σε σημείο να έχουμε μόνιμη κόπωση και καταβολιζόμαστε , αυτο δημιουργεί επιπλέον στρές και κατακράτηση υγρών.

    αερόβια και 3 φορες την εβδομαδα να γίνετε με σωστη ένταση όπως λέμε γύρω στους 120 σφυγμούς , ούτε να παίζουμε δηλαδή αλλα ούτε και να σκάμε και τα βάρη σωστα και να τα δίνουμε όλα σε κάθε σετ , τότε με λιγότερο χρόνο να αφιερώνουμε στην προπόνηση θα έχουμε τα μέγιστα αποτελέσματα

    βασικός παράγων που επηρεάζει και την εμφάνηση αλλα έχει να κάνει και με την κατακράτηση είναι η κακή ψυχολογία που δημιουργείτε όταν βλέπουμε το σώμα να μην ανταποκρίνετε όπως πρίν , εκεί μας πιάνει πανικός και νομίζοντας ότι παχαίνουμε κόβουμε υπερβολικά θερμίδες αλλα και θρεπτικα συστατικά και αυτο έχει αρνητικές συνέπειες στο μυικό μας σύστημα που τρέφετε ελειπώς , ενω το κύριο πρόβλημα είναι η κατακράτηση νερού , εφόσον δεν τρώμε σαβούρα στην διατροφή μας και προσέχουμε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
     

  4. 10-10-12 01:05 #9574
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν ρυθμίζετε ο θυροειδής έστω με τ4 δεν υπάρχει πρόβλημα , γιατι επανέρχετε ο μεταβολισμός στα φυσιολογικά επίπεδα , αρκεί να ελέγχει ο γιατρός και να είναι η σωστη δοσολογία για να είναι δραστική η ουσία

    επίσης με το σταμάτημα των ορμονών δεν υπάρχει περίπτωση να μην επανέλθει το σώμα στα φυσιολογικά του και να μην εξαλειφθούν όλες οι παρενέργειες , απλα ακόμη με την λήψη αυτων των ορμονών άν πίνουμε αρκετό νερό σε συνδιασμό με λήψη κάποιων φυσικών διουρητικών , όπως με πράσινο τσάι η διάφορα φυτικα τσάγια και βότανα που φέρνουν φυσική διούρηση , μειώνετε η κατακράτηση αλλα χωρίς να αφυδατώνετε το σώμα , εφόσον πίνουμε νερό και αυτα διώχνουν μόνο τα παραπανήσια υγρά


    η προπόνηση είναι σωστη ο όγκος της δηλαδή σε ποσότητα , όταν δεν φτάνουμε σε σημείο να έχουμε μόνιμη κόπωση και καταβολιζόμαστε , αυτο δημιουργεί επιπλέον στρές και κατακράτηση υγρών.

    αερόβια και 3 φορες την εβδομαδα να γίνετε με σωστη ένταση όπως λέμε γύρω στους 120 σφυγμούς , ούτε να παίζουμε δηλαδή αλλα ούτε και να σκάμε και τα βάρη σωστα και να τα δίνουμε όλα σε κάθε σετ , τότε με λιγότερο χρόνο να αφιερώνουμε στην προπόνηση θα έχουμε τα μέγιστα αποτελέσματα

    βασικός παράγων που επηρεάζει και την εμφάνηση αλλα έχει να κάνει και με την κατακράτηση είναι η κακή ψυχολογία που δημιουργείτε όταν βλέπουμε το σώμα να μην ανταποκρίνετε όπως πρίν , εκεί μας πιάνει πανικός και νομίζοντας ότι παχαίνουμε κόβουμε υπερβολικά θερμίδες αλλα και θρεπτικα συστατικά και αυτο έχει αρνητικές συνέπειες στο μυικό μας σύστημα που τρέφετε ελειπώς , ενω το κύριο πρόβλημα είναι η κατακράτηση νερού , εφόσον δεν τρώμε σαβούρα στην διατροφή μας και προσέχουμε

    Αμαν και ποτε θα τα σταματησω! Αν και πιστευω πως με τοσες ορμονες που εχω φορτωθει τα τελευταια 2 χρονια θα αργησει ο οργανισμος να επανελθει.. Θα το παλεψω ομως!

    Νερο πινω αρκετο γυρω στα 3 με 3,5 λιτρα τη μερα + τα τσαι και ενα καφε τη μερα! Θα εκτιμουσα αν ειχατε να μου προτεινετε καποιο φυσικο διουρητικο που ξερεται πως ειναι δραστικο! Επαιρνα το καλοκαιρι γαι 2 μηνες καρνιτινη και επειδη κανω πολυ εντονη προπονηση ειδα αποτελεσματα στην κατακρατηση... και με βοηθησε αρκετα αλλα δεν θελω να την παιρνω πανω απο 2 μηνες συνεχομενα. Θα ξαναπαρω απο δεκεμβρη παλι..

    Προπονηση κανω 5-6 φορες τη βδομαδα και παντα ξεκιναω με 30' αεροβιο για να ζεσταθω, το οποιο μπορει να ειναι σε μορφη ΗΙΙΤ ειτε μετριας εντασης!
    Αλλα δεν ξεκιναω ποτε προπονηση αν δεν κανω αεροβιο στην αρχη! Απλα μια μερα κανω 30' την επομενη 50' την μεθεπομενη μπορει να κανω μονο ελλειπτικο κτλ! και καποιες φορες που εχω κανει λιγο στην αρχη μπορει να κανω και κανα 20' χαλαρο τρεξιματακι εναλλαξ με περπατημα στο τελος.. Ειναι πολυ κακο αυτο?

    Παντως εχετε πολυ δικιο σε αυτο που λετε για το αγχος, διοτι το βλεπω και σε μενα πως ειναι μερες που στεναχωριεμαι τοσο πολυ που βλεπω το σωμα μου σαν ξενο με αποτελεσμα να την βγαζω με 800 θερμιδες τη μερα...


    Επισης κατι πολυ σημαντικο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης: Τις περισσοτερες φορες επειδη παω γυμναστηριο παντα πρωι, πινω ενα καφε και παω νηστικη, αλλα κανω κανονικα την προπονηση μου και βαρη και ολα, και μετα πινω κατευθειαν την πρωτεινη με ενα φρουτο η τρωω φαγητο κανονικα! Αυτο το κανω αρκετα συχνα και γιατι δεν μπορω με γεματο στομαχι, και εχω παρατηρησει οτι ανταποκρινομαι στην προπονηση μου κανονικα!

    Περιμενω τις απαντησεις σαααας!!!! Ευχαριστω προκαταβολικα!
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  5. 10-10-12 18:20 #9575
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμαν και ποτε θα τα σταματησω! Αν και πιστευω πως με τοσες ορμονες που εχω φορτωθει τα τελευταια 2 χρονια θα αργησει ο οργανισμος να επανελθει.. Θα το παλεψω ομως!

    Νερο πινω αρκετο γυρω στα 3 με 3,5 λιτρα τη μερα + τα τσαι και ενα καφε τη μερα! Θα εκτιμουσα αν ειχατε να μου προτεινετε καποιο φυσικο διουρητικο που ξερεται πως ειναι δραστικο! Επαιρνα το καλοκαιρι γαι 2 μηνες καρνιτινη και επειδη κανω πολυ εντονη προπονηση ειδα αποτελεσματα στην κατακρατηση... και με βοηθησε αρκετα αλλα δεν θελω να την παιρνω πανω απο 2 μηνες συνεχομενα. Θα ξαναπαρω απο δεκεμβρη παλι..

    Προπονηση κανω 5-6 φορες τη βδομαδα και παντα ξεκιναω με 30' αεροβιο για να ζεσταθω, το οποιο μπορει να ειναι σε μορφη ΗΙΙΤ ειτε μετριας εντασης!
    Αλλα δεν ξεκιναω ποτε προπονηση αν δεν κανω αεροβιο στην αρχη! Απλα μια μερα κανω 30' την επομενη 50' την μεθεπομενη μπορει να κανω μονο ελλειπτικο κτλ! και καποιες φορες που εχω κανει λιγο στην αρχη μπορει να κανω και κανα 20' χαλαρο τρεξιματακι εναλλαξ με περπατημα στο τελος.. Ειναι πολυ κακο αυτο?

    Παντως εχετε πολυ δικιο σε αυτο που λετε για το αγχος, διοτι το βλεπω και σε μενα πως ειναι μερες που στεναχωριεμαι τοσο πολυ που βλεπω το σωμα μου σαν ξενο με αποτελεσμα να την βγαζω με 800 θερμιδες τη μερα...


    Επισης κατι πολυ σημαντικο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης: Τις περισσοτερες φορες επειδη παω γυμναστηριο παντα πρωι, πινω ενα καφε και παω νηστικη, αλλα κανω κανονικα την προπονηση μου και βαρη και ολα, και μετα πινω κατευθειαν την πρωτεινη με ενα φρουτο η τρωω φαγητο κανονικα! Αυτο το κανω αρκετα συχνα και γιατι δεν μπορω με γεματο στομαχι, και εχω παρατηρησει οτι ανταποκρινομαι στην προπονηση μου κανονικα!

    Περιμενω τις απαντησεις σαααας!!!! Ευχαριστω προκαταβολικα!
    εγω πρίν τα γράψεις είδες σου έγραψα πως λειτουργείς και αντιδρας , γιατι καταλαβαίνω την ψυχολογία κάποιας που έχει τετοιο θεμα , έχω δεί παρα πολλα περιστατικά

    απο φυσικα διουρητικά εγω θυμάμε πρίν τους αγώνες έτρωγα μέχρι και μαιντανό ωμό , έφερνε φυσική διούρηση , αλλα απο σκεύασμα δεν θυμάμε αν πάς σε ενα φαρμακείο η κατάστημα με φυσικές υγιεινες τροφές μπορείς να πάρεις απο κεί κάποιο τσάι όπως το πράσινο η κατι πιο δυνατο και να κάνεις δουλεια

    απο τροφές πάντως που έχουν διουρητική δράση επιβεβαιωμενα και δοκιμασμένα είναι οι εξής
    καρπούζι, αγγούρι (μιλάμε στην δίαιτα με κοτόπουλο και ρύζι πήγαινε σε κάθε γεύμα και δεν έχει και θερμίδες όπως και το καρπούζι ανάλογα με τον όγκο που πιάνει στο στομάχι), ντομάτα ,μαρούλι , το πράσινο τσάι , που με την καφείνη που περιέχει φέρνει φυσική διούρηση , τα κράνα είναι άγρια φρούτα κόκκινα μικρά που ο χυμός τους είναι ενα φυσικό και γρήγορο διουρητικό και διατηρεί και το φυσικό ph των ούρων και έχουν και βιταμίνη β . επίσης τα σπαράγγια που τα έχουμε και σε αφθονια εδω στην περιοχή μας αλλα κανείς δεν τα τρώει όλα για εξαγωγές στην γερμανία πάνε , ενω είναι άριστης ποιότητας και αποτελεσματικα στην διούρηση και την υγεία του οργανισμού , απλα εμείς δεν μαθαμε να τα τρώμε.

    τα τεύτλα είναι ισχυρό διουρητικό που καθαρίζει τα νεφρα και το σικώτι και καταστρεφει τις λιπαρές ουσίες απο τα αιμοσφαίρια , τα λαχανάκια βρυξελών . το πληγούρι βρώμης και αρκετες άλλες τροφές αλλα με αυτα που τα θεωρώ σημαντικα κάνεις σοβαρή δουλεια , εγω να πω την αλήθεια τα έχω δοκιμάσει με καλα αποτελέσματα , επίσης να μην το ξεχάσω και ο καφές που είναι γνωστος για την διουρητική του δράση

    αλλα το κυριότερο είναι μη κάνεις το λάθος να μην πίνεις νερό όταν πίνεις μειώνετε η κατακράτηση και διώχνει πιο εύκολα ο οργανισμός , δηλαδη αν πίνουμε ενα ποτήρι ο οργανισμός δεν αποβάλει ένα αλλα παραπάνω και απο το πλεόνασμα εφόσον πίνουμε όχι υπερβολικά αλλα κανονικα αρκετό

    ακόμα και διουρητικα να πέρνει κάποιος χημικά , πάλι πρέπει να πινει νερό να δουλέψει το διουρητικό , γι αυτο βλέπουμε φαινόμενα αθλήτών στους αγώνες να μην έχουν κουραγιο να ποζάρουν απο την αφυδατωση και άλλους να είναι πιο κομένοι αλλα να δείχνουν υγιείς και ενεργητικοί

    με την προπόνηση και την αερόβια που λες κανένα πρόβλημα , απλα μπορείς να κάνεις πάλι στην αρχή αλλα λιγότερο χρόνο για ζέσταμα και το περισσότερο άφησε το για το τελος , είναι καλύτερα μετα τα βάρη , σε σύνολο πάλι μπορείς τον ίδιο χρόνο η και λιγότερο αλλα κάντο στο τελος το πολυ είναι πιο αποτελεσματικα .

    επίσης αν το πρωί με καφε μπορείς και βγάζεις προπόνηση σωστη κανένα πρόβλημα απλα τρώς μετα και είσαι κομπλέ , πάει να πεί έχεις αποθέματα γλυκογόνου στο σώμα και μπορεις να βγάλεις προπόνηση το πρωί , απλα αν έχει μεγάλη διάρκεια η προπόνηση εκεί μπορεί να καταλάβεις ότι μένεις απο δυνάμεις και θέλει να τρώς

    αλλα εφόσον αμέσως μετα τρώς δεν υπάρχει θεμα ούτε καταβολίζεσαι , απλα το μετα γεύμα να το δίνεις βαρύτητα είναι σημαντικό

    γι αυτο είπα εγω για άγχος και υπερβολική μείωση θερμίδων που είναι λάθος γιατι νομίζεις έβαλες λίπος ενω είναι νερά , με αποτέλεσμα να αδειάζουν οι μυς και η κατακράτηση λόγω έλειψης υδατανθράκων να είναι πιο έντονη γιατι το νερό δεν κρατιέτε μεσα στούς μυς αλλα στο δέρμα .

    γι αυτο λέω όλα γίνονται απλα τροποποιούμε το πρόγραμμα μας ανάλογα με τις ιδιαιτερότητες και μειώνουμε η εξαφανίζουμε τις παρενέργειες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
     

  6. 10-10-12 22:42 #9576
    Προεπιλογή
    Grace, ενα φυσικο διουρητικο ειναι και το τσαι τσουκνιδας (στα βιολογικά) ή αν θες γαντακια και μαζεμα εξω στην φυση, οπως επισης το ginger. Αγορασα αποξηραμένα και απο τα 2 στην Γερμανια, το πινεις και πας σουμπιντο για πιπι
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
     

  7. 10-10-12 22:54 #9577
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    βρε καλά λέω εγω για τις γυναίκες η θα κρυώνουν η θα κατουριούνται , αλλα τι να κάνουμε σας μάθαμε οπότε νο προμπλεμ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
     

  8. 11-10-12 14:24 #9578
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Kοριιιιιιτσιααααααα....

    για οσες ειστε αθηνα,θα βρισκομαι απο παρασκευη μεχρι κυριακη κατω για δουλειες.

    Εαν θελησει καποια να βρεθει μαζι μου ας μου στειλει πμ να επικοινωνησουμε.

    Θα εχω ελαχιστο χρονο και δεν μπορω να υποσχεθω οτι θα μπορεσω να βρεθουμε στην τελικη αλλα εααααααν καποια θελησει να επικοινωνησει και βλεπουμε αν τα καταφερουμε...καλως!
     

  9. 11-10-12 17:46 #9579
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kοριιιιιιτσιααααααα....

    για οσες ειστε αθηνα,θα βρισκομαι απο παρασκευη μεχρι κυριακη κατω για δουλειες.

    Εαν θελησει καποια να βρεθει μαζι μου ας μου στειλει πμ να επικοινωνησουμε.

    Θα εχω ελαχιστο χρονο και δεν μπορω να υποσχεθω οτι θα μπορεσω να βρεθουμε στην τελικη αλλα εααααααν καποια θελησει να επικοινωνησει και βλεπουμε αν τα καταφερουμε...καλως!
    τζιμ θα εισαι στο σεμιναριο στο κεντρο??θα ειναι τελειο..σι γιου δεαρ!!
     

  10. 11-10-12 18:38 #9580
    Προεπιλογή
    καλησπέρα κοριτσια μου..
    λοιπον...εχω ξεκινησει μια θεραπεια εδω και 2 εβδομαδες σχεδον για τις ραγαδες (οι περισσοτερες ειναι ραγαδες απο την εφηβεια..τοσο παλιες)
    ειχα διαβασει πολυ καλες κριτικες απο κοριτσια που εχουν κανει τη θεραπεια..μεχρι κ οτι σε καποιες περιπτωσεις εξαφανιστηκαν τελειως
    εχω δει ήδη διαφορα...εχουν μαλακωσει(δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω)
    η θεραπεια ειναι γ 6 μηνες (λαδακι + χαπια) και κατα τη διαρκεια απαγορευεται η μεντα, η coca-cola και ο καφες (εκτος απο το γανόδερμα).
    αυτααα...
     

  11. 11-10-12 18:52 #9581
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Γιατί βρε Δαφνούλι τόσες πολλές εχεις πια!
    Αν δηλαδη είναι οι κλάσικες που κάνουμε στην εφηβία στο πλάι κάτω από τη μεση και μερικές κοπέλες και στους μηρούς λίγες, δε νομίζω να είναι κάτι τόσο τραγικο πια για να κάθεσαι να ασχολείσαι!

    Και το κόστος πόσο πάει για το 6μηνο;

    Πάντως αφού το κάνεις κράτα μας ενημερες, με ενδιαφέρει σε περιπτωση που βγάλω τώρα με την εγκυμοσύνη.
     

  12. 11-10-12 19:12 #9582
    Προεπιλογή
    το λαδακι στοιχιζει 20ευρω κ αλλο τοσο τα χαπια...40 τον μηνα δηλαδη
    με τα χαπια εχει μειωθει κ η τριχοπτωση...
    θα ξαναενημερωσω παντως ετσι ωστε οποια ενδιαφερεται..
     

  13. 11-10-12 19:33 #9583
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    To λαδάκι τι ακριβώς είναι; Γράφει συστατικά;
     

  14. 11-10-12 19:43 #9584
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    To λαδάκι τι ακριβώς είναι; Γράφει συστατικά;
    δεν γραφει στελλιτσα μου αλλα με αιθερια ελαια πρεπει να ειναι
    (το φτιαχνει αυτη...ειναι φαρμακοποιος)
    κανει παρα πολυ απαλο το δερμα...μυριζει απαισια ομως..
     

  15. 11-10-12 20:16 #9585
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    A, πάντως υποθέτω ότι δεν θα έχει και κάτι που δεν ξέρουμε.
    Τα καλυτερα για την ελαστικότητα και αναπλαση του δερματος είναι το αμυγδαλελαιο, το σιτελαιο και η βιταμίνη Ε.
    Εγώ τωρα με την εγκυμοσύνη βάζω ενα μιγμα με αμυγδαλέλαιο, έλαιο τζοτζόμπα, έλαιο από φύτρο σίτου πλούσιο σε βιταμίνη Ε μαζί με εκχύλισμα άρνικας. Εκει γύρω στα 20€ το παιρνω και γω.
    Τα 3 που εγραψα πιστευω ότι αρκουν. Τα λάδια είναι ότι καλύτερο για την επιδερμίδα. Οι κρέμες δεν κάνουν τίποτα!
     

Σελίδα 639 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 139539589629637638639640641 ... ΤελευταίαΤελευταία