Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 2 από 646 ΠρώτηΠρώτη 12341252102502 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 9687
  1. 02-01-12 14:05 #16
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aggeliki Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλη χρονια και καλη αρχη ευχομαι!!!!χαρηκα πολυ για την στηλη αυτη και χρειαζομαι και γω την αναλογη βοηθεια σου!!
    ειμαι 29 χρονων με υψος 1.67 και 60 κιλα.γυμναζομαι εντατικα απο σεπτεμβριο και η διατροφη μου ειναι η εξης ¨
    1.γαλα/γιαουρτι με κουακερ
    2.ενα μηλο
    3.σαλατα με ψητο κρεας /ψαρι και λιγο ρυζακι η πατατα βραστη
    4.ενα χυμο
    5.οτι και το μεσημερι

    η αληθεια ειναι πως δεν το τηρω ακριβως αφου τισ κυριακες ολο και κατι μαγειρευτο της μαμας θα φαω και κανα γλυκακι !!! αλλα κομενα αυτα ως το καλοκαιρι μπας και ριξουμε το λιπος !!σε λιπομετρηση που εκανα στο γυμναστηριο μου εβγαλε 26%.επισης σαν συμπληρωμα περνω μονο σιδηρο και φολικο επειδη εχω στιγμα!
    στο γυμναστηριο αυτη τη στιγμη παω 5 φορες και γυμναζω 2 μυικες ομαδες την φορα και τελειωνω με 30 λεπτα ελλειπτικο ..με αυτο το προγραμμα και με αυτη τη διατροφη (που θα την τηρω !!!) γινεται σωατη δουλεια???πρεπει να κανω τιποτα παραπανω στη διατροφη η στην προπονηση??? στοχος μου ειναι να αποκτησω ενα πολυ γυμνασμενο σωμα αδυνατο μεν αλλα γυμνασμενο!!! ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!
    αγγελικη μου μπορεις να γραψεις και ποσοτητες στα γευματα σου για να εχουμε μια καλυτερη εικονα?

    η διατροφη σου σαν πλανο(επιλογες τροφων γενικα)ειναι οκ...το θεμα ομως ειναι και τι ποσοτητες τρως...
    και η προπονηση σου σαν πλανο γενικο ειναι οκ αλλα το θεμα ειναι οι λεπτομερειες που μα ςκανουν τη διαφροα...
    δηλαδη
    σετ,επαναληψεις,διαρκεια διαλειμματων,ενταση?
    ποσοτητες τροφων αλλα κ ποτε τρως τα γευματα σου(πριν/μετα απο προπονηση?)

    ειναι πολλα που πρεπει να δουμε για να σου δωσω μια επαρκη απαντηση ...

    γραψε μου πιο αναλυτικα αν θες να τα δουμε...
     

  2. 02-01-12 14:05 #17
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bigmama Εμφάνιση μηνυμάτων
    (Δεν ξέρω γιατί αλλά κόπηκε το μήνυμα στη μέση. το ξαναβάζω ολόκληρο γιατί δεν με αφήνει να κάνω edit.)

    Καλημέρα! Καλή χρονιά!

    Gym καλή αρχή εύχομαι. Pilates. Στο γυμναστήριο που πάω δεν έχουμε δυστηχώς. Είχα κάνει παλιά κάτι dvd που είχα πάρει, και μου άρεσε πολύ. Είχα πιαστεί σε σημεία που δεν ήξερα καν οτι υπάρχουν μύες. Τυχεροί όσοι έχουν στο γυμναστήριο τους πιστεύω.

    Ωραίο το θέμα, χρειάζεται λίγη κουβεντούλα που και που. Για να γνωριστούμε, εγώ είμαι σε κατάσταση γράμμωσης. (εαν μπορεί να πει κανείς έτσι το οτι προσπαθώ να επανέλθω μετά από 2 εγκυμοσύνες και να βρω τον παλιό μου εαυτό.) Στόχος μακροπρόθεσμα να βάλω κανένα μυικό κιλό πάνω μου γιατί έχω αλλάξει πολύ και δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω. Αυτά. Απορίες τώρα δεν μου έρχονται, αλλα θα έρθουν.

    Και πάλι καλή αρχή.
    Καλως ηρθες μεγαλημανα στο τοπικ μας!
    Το πιλατες ειναι η αληθεια ειναι οτι ειναι ιδιατερο σαν προπονηση.Τα περισσοτερα γυμναστηρια το εχουν πλεον αλλα το δυσκολο ειναι να πετυχεις σωστα εκπαιδευμενο δασκαλο.Προσεχε ομως λιγο με τα dvd γιατι θα μπορουσες ανετα να τραυματιστεις εαν δεν ξερεις πως να στησεις το σωμα σου σωστα...εχει σημασια..
     

  3. 02-01-12 14:05 #18
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και η Ελενη ειμαι σιγουρη οτι θα σε καλυψει ,θα ηθελα να σου πω την γνωμη μου.
    Κατερινα εμεις που εχουμε γινει μανουλες ειναι λογικο να μαζευουμε λιπος σε αυτα τα σημεια ειδικα αν
    και απο κατασκευη μας οι αποθηκες μας ειναι εκει.
    Κοιτοντας την διατροφη σου νομιζω οτι τρως λιγο,θα μπορουσες το πρωι να προσθεσεις λιγη πρωτεινη,οπως και το μεσημερι να προσθεσεις λιγο υδατανθρακα ..ρυζι η πατατα και σαλατες.Χωρισε την πρωτεινη σου ..συνολο 300 γρ απο οτι ειδα σε 3 100αρακια κανοντας τα 3 γευματα μαζι με ρυζι..η πατατα.Μην του στερεις ενεργεια.
    Να θυμασαι οτι το σωμα δεν ξεχνα και θα επανελθεις γρηγορα αρκει να εχεις υπομονη και επιμονη.
    Προσεχε το γονατο σου τις μερες που θα κανεις ποδια.
    πολυ σωστο το σχολιο σου μμ...εσυ σαν μητερα κιολας,ξερεις κατι παραπανω...(εγω εεεεεεεχω ακομα...)
     

  4. 02-01-12 14:05 #19
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ στα λεγόμενα της marvin και να συμπληρώσω..
    Τα κιλά σου για το ύψος σου είναι πολύ λίγα, γεγονός που σημαίνει ότι θα έπρεπε αν είχες ικανοποιητική ποσότητα μυικής μάζας να δείχνεις ήδη στεγνή και γραμμωμένη, σύμφωνα με τα γραφώμενά σου όμως δεν είσαι.
    Όπως καταλαβαίνεις το να χάσεις και άλλο βάρος δεν είναι και τόσο καλή ιδέα και δεν θα αλλάξει και πολύ την εικόνα του σωματος σου. Αρα για να δείξεις πιο λεπτή και ταυτόχρονα πιο τονωμένη αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να αυξήσεις τη μυική σου μάζα.
    Από αυτά που γράφεις η θερμίδες που τρως μετα βιας ξεπερνουν τις 1100. Με τόσο λίγο φαγητό δεν πρόκειται να πετυχεις τίποτα, ούτε μυς θα βάλεις (καθώς απαιτείται παραπάνω ποιοτικό φαγητό) αλλά ούτε και θα χάσεις άλλο (διότι με τόσο λίγο φαί, μειώνεις το βασικό σου μεταβολισμό).
    Συνεπώς αυξησε τις θερμίδες σου σταδιακά στις 1800-2000. Κάνε προπόνηση με βάρη (πολλά κιλά, 8-10 επαναλήψεις, τελευταία να βγαίνει με το ζόρι) και φρόντισε το βάρος σου να μένει σταθερό ή να αυξηθεί ελαφρώς.
    Έχε υπόψην σου οτι η όλη διαδικασία θέλει χρόνο καθώς εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με υπερβαρο άτομο που βλέπει αμέσως αλλαγες με τη δίαιτα.
    Και ασκήσεις πάντα με την καθοδήγηση του γυμναστή (δεδομένου και του προβλήματος στο πόδι).
    Και πάρα πολύ καλό ζέσταμα πριν από κάθε μυική ομάδα, όχι κρύα πολλά κιλά (μην τραυματιστείς)!


    Αυτή είναι η γνώμη μου που θεωρώ ότι δουλευει σε βάθος χρόνου! (Εξάλλου δε νομίζω να βιάζεσαι καθώς είσαι ήδη αδύνατη!)

    συμφωνω με την στελλα και το ξανατονιζω αυτο το κομματι γιατι μια λαθος κινηση μπορει να σε παει πολυ πισω και ειναι κριμα...θελει υπομονη και επιμονη και ολα γινονται...
    τι στο καλο...ΟΛΑ γινονται...trust me!
     

  5. 02-01-12 15:17 #20
    Προεπιλογή
    ποδια
    κανω πρεσσα ενα ενα ποδι 6χ20
    εκτασεις τετρ/φαλων 3χ12 ενα ενα ποδι 10 κιλα
    προσαγωγοι 3χ20 30 κιλα
    απαγωγοι 3χ20 30 κιλα
    μγχανη γλουτων 3χ30 κιλα
    γαμπεσ καθιστη πρεσσα 3χmax 40 kila

    αεροβιο 3 φορες την εβδομαδα 20 30 λεπτα
    κοριτσια ευχαριστω και παλι για τις συμβουλες σασ!!
     

  6. 02-01-12 15:27 #21
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Θεωρώ χρήσιμο να συζητήσουμε και ένα θέμα που νομίζω ότι αφόρα όλες τις γυναίκες!
    Τι κάνουμε λίγο πριν τις "δύσκολες" μέρες που μας πιάνει τεράστια και αχαλίνωτη επιθυμια για γλυκα;
    Έχω δοκιμάσει διάφορα (όπως γλυκισματα με βάση τη whey σοκολάτα κλπ) αλλά τίποτα από αυτά δε λειτουργει ικανοποιητικά!
    ...και μικρές ποσότητες από κάποιο γλυκάκι δεν επαρκουν, ισια ισια το κάνουν χειρότερο!
    Προσωπικά λίγοι είναι οι κύκλοι που καταφέρνω να μείνω πιστή στη διατροφή μου λιγό πριν αδιαθετήσω!
    Πλεον το έχω αποδεχτει και φροντίζω να έχω καλή διατροφή τον υπόλοιπο μήνα!

    Με ενδιαφέρει όμως να ακούσω τις απόψεις σας και το τι κάνετε εσεις....
     

  7. 02-01-12 15:45 #22
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποδια
    κανω πρεσσα ενα ενα ποδι 6χ20
    εκτασεις τετρ/φαλων 3χ12 ενα ενα ποδι 10 κιλα
    προσαγωγοι 3χ20 30 κιλα
    απαγωγοι 3χ20 30 κιλα
    μγχανη γλουτων 3χ30 κιλα
    γαμπεσ καθιστη πρεσσα 3χmax 40 kila

    αεροβιο 3 φορες την εβδομαδα 20 30 λεπτα
    κοριτσια ευχαριστω και παλι για τις συμβουλες σασ!!
    κατερινα μου ποσο καιρο κανεις αυτο το προγραμμα?

    ειναι ενα κλασσικο προγραμμα που δινεται στα γυμναστηρια...
    σαν πρωτη παρατηρηση εχω να πω οτι στην περιπτωση σου το πρωτο που θα εβαζα θα ηταν τις εκτασεις τετρακεφαλων με προσοχη και πριν απο αυτο πολυ καλο ζεσταμα με ενα 15-20 λεπτα διαδρομο περπατημα και αμεσως πολυ καλες διατασεις...
    ειναι βασικο αυτο σε ολους αλλα και παραπανω εαν εχουμε ενα θεμα με γονατα οπως εσυ...

    το προγραμμα το θεωρω ελλιπεστατο ακομη κ αν κανεις λιγο καιρο γυμναστικη...

    εσυ βλεπεις διαφορα με αυτο?πονας καπου σε καποια ασκηση?τι ενταση βαζεις?
    αν θελεις πες μου με οσες περισσοτερες λεπτομερειες μπορεις το τι κανεις κ καθε ποτε το κανεις ,αν νιωθεις οτι δουλευεις η απλα πας κ κανεις...
    και μετα κομματι κομματι θα φτιξαουμε το προγραμμα σου...ναι?
     

  8. 02-01-12 15:51 #23
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ χρήσιμο να συζητήσουμε και ένα θέμα που νομίζω ότι αφόρα όλες τις γυναίκες!
    Τι κάνουμε λίγο πριν τις "δύσκολες" μέρες που μας πιάνει τεράστια και αχαλίνωτη επιθυμια για γλυκα;
    Έχω δοκιμάσει διάφορα (όπως γλυκισματα με βάση τη whey σοκολάτα κλπ) αλλά τίποτα από αυτά δε λειτουργει ικανοποιητικά!
    ...και μικρές ποσότητες από κάποιο γλυκάκι δεν επαρκουν, ισια ισια το κάνουν χειρότερο!
    Προσωπικά λίγοι είναι οι κύκλοι που καταφέρνω να μείνω πιστή στη διατροφή μου λιγό πριν αδιαθετήσω!
    Πλεον το έχω αποδεχτει και φροντίζω να έχω καλή διατροφή τον υπόλοιπο μήνα!

    Με ενδιαφέρει όμως να ακούσω τις απόψεις σας και το τι κάνετε εσεις....
    στελλα μου πολυ ενδιαφερον το θεμα που ανοιγεις και ειμαι σιγουρη οτι απασχολει πολλεςςςς απο εμας..

    αυτο το ειχα παλιοτερα..πες το και σαν δικαιολογια να φαω το γλυκο εκεινες τις μερες κ γενικα οτι εχω επιθυμησει...

    ειναι ομως αυτο ακριβως.δικαιολογια και λογω της υπολοιπης στερησης απο τη διατροφη μου...
    τι θελω να πω...

    οταν μεσα στον μηνα ειμαστε με στεγνα και μονοτονα φαγητα ,ε καποια στιγμη θα ξεσπασουμε και αυτο θα γινει εκεινες τις μερες γιατι αλλωστε ''εχουμε περιοδο...ποναμε...δεν αντεχωουμε...θα το φαμε...'' και παει λεγοντας...

    εγω πλεον εχω αλλαξει το πλανο της διατροφης μου...τις ακροτητες τις αφηνουμε στην ακρη και μονο για ειδικες περιπτωσεις τις βαζω μεσα ξανα...εαν πχ εχω καποια παρουσιαση η καποιο event και θελω κατι πιο εντονο...

    εαν γενικα μεσα στην μερα σου εχεις επαρκεις ποσοτητες απο ποικιλια τροφων,τοτε δεν θα εχεις την μονοτνια και θα ευχαριστιεσαι πιο πολυ τη διατροφη σου...


    εχεις δοκιμασει γιαουρτι με πρωτεινη?καποια αποξηραμενα φρουτα?κανενα παστελι?κατι τετοιο σε βοηθησε?
    συνηθως δηλαδη τις πιο υγειινες επιλογες σε συγκριση με σοκολατινες κτλ κτλ...
     

  9. 02-01-12 16:45 #24
    Το avatar του χρήστη aggeliki

    Εγγραφή
    20-09-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    αγγελικη μου μπορεις να γραψεις και ποσοτητες στα γευματα σου για να εχουμε μια καλυτερη εικονα?

    η διατροφη σου σαν πλανο(επιλογες τροφων γενικα)ειναι οκ...το θεμα ομως ειναι και τι ποσοτητες τρως...
    και η προπονηση σου σαν πλανο γενικο ειναι οκ αλλα το θεμα ειναι οι λεπτομερειες που μα ςκανουν τη διαφροα...
    δηλαδη
    σετ,επαναληψεις,διαρκεια διαλειμματων,ενταση?
    ποσοτητες τροφων αλλα κ ποτε τρως τα γευματα σου(πριν/μετα απο προπονηση?)

    ειναι πολλα που πρεπει να δουμε για να σου δωσω μια επαρκη απαντηση ...

    γραψε μου πιο αναλυτικα αν θες να τα δουμε...
    Εχεις δικιο !!! Λοιπον κανω 4 φορες βδομαδα προπονηση με βαρη και μια πιλατες με αεροβιο κανα 40 λεπτο.
    συγκεκριμενα δικεφαλα,ωμους κανω με 4κιλα με αλτηρες και τρικεφαλα με 10 στο μηχανημα 3χ20 ,πλατη 15 κιλα 3χ20 ποδια στο μηχανημα γλουτων κανω και 40 κιλα 3χ20 και καθισματα με μπαλα στην πλατη 3χ20 απαγωγους-προσαγωγους 30 κιλα 3χ20 .
    Σηκωνω οσα μπορω αλλα στο τελαυταιο δυσκολευομαι αλλα το βγαζω ομως.
    σε ολα τα σετ κανω διαλλειμα του μισου λεπτου εκτος απο τα ποδια που τα παιζω εναλλαξ και κανω και 2 λεπτα διαλλειμα.

    Οσον αφορα την διατροφη μου τρωω ψαρι και κρεας περιπου οσο ειναι μια γυναικεια παλαμη ,ρυζι περιπου 6 κουταλιες σουπας μετραω και οταν τρωω πατατες δυο μετριες. ψωμι δεν τρωω καθολου δεν ειμαι και φαν..
    και σαλατα ενα μπολ οχι πολυ γεματο με 2 κουταλιες σουπας ελαιολαδο (μαρουλι,αγγουρι,μπροκολο,κουνουπιδι).
    Επισης 2 φορες την εβδομαδα τρωω φακες και μαυροματικα οσο ειναι 2 μεγαλες κουταλες.
    να αναφερω οτι εχω το στιγμα της αναιμιας και τρωω μοσχαρι σιγουρα 1 φορα την εβδομαδα.μαγειρευω χωρισ λαδι και βουτηρα ολα ειναι στεγνα και βαζω στο τελος ελαιολαδο.
    1 γευμα στις 9 γαλα η γιαουρτι με κουακερ
    2.στις 12 ενα μηλο
    3.στις 3 το μεσημεριανο που ανεφερα
    4.στις 6 ενα χυμο
    5.στισ 7 γυμναστηριο
    6.στις 10 οτι και το μεσημερι λιγο πιο λιγο σε ποσοτητα
    7 .στις 12 περιπου πεφτω για υπνο

    εχω κοψει το τσιγαρο 3 μηνες τωρα και απο τοτε εχω ξεκινησει γυμναστηριο και διατροφη.περιττω να αναφερω οτι αλκοολ αναψυκτικα τα εχω ξεχασει (αντε κανα κρασακι τωρα στις γιορτες) μονο στην σοκολατα και στους ξηρους καρπους δεν μπορω να αντισταθω ...οσο μπορω τα αποφευγω!!!!
    Θα θελα πολυ την βοηθεια σου γιατι πραγματικα εχω βαλει στοχο να αποκτησω ενα πολυ γυμνασμενο σωμα και ειμαι προθυμη να ακολουθησω πιστα τις συμβουλες σου!!!
    πιστευω να σε καλυψα και χιλια συγνωμη για το μεγεθος του μηνυματος...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aggeliki : 02-01-12 στις 16:49
     

  10. 02-01-12 17:00 #25
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Καλή αρχή στο τόπικ κι από μένα!!!
    Χρήσιμο φυσικά και ενδιαφέρον να ανταλλάσσουμε γνώμες με γυναικεία ματιά κ να έχουμε ως "αρχηγό" την Ελένη (gym)!
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
     

  11. 02-01-12 18:51 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ χρήσιμο να συζητήσουμε και ένα θέμα που νομίζω ότι αφόρα όλες τις γυναίκες!
    Τι κάνουμε λίγο πριν τις "δύσκολες" μέρες που μας πιάνει τεράστια και αχαλίνωτη επιθυμια για γλυκα;
    Έχω δοκιμάσει διάφορα (όπως γλυκισματα με βάση τη whey σοκολάτα κλπ) αλλά τίποτα από αυτά δε λειτουργει ικανοποιητικά!
    ...και μικρές ποσότητες από κάποιο γλυκάκι δεν επαρκουν, ισια ισια το κάνουν χειρότερο!
    Προσωπικά λίγοι είναι οι κύκλοι που καταφέρνω να μείνω πιστή στη διατροφή μου λιγό πριν αδιαθετήσω!
    Πλεον το έχω αποδεχτει και φροντίζω να έχω καλή διατροφή τον υπόλοιπο μήνα!

    Με ενδιαφέρει όμως να ακούσω τις απόψεις σας και το τι κάνετε εσεις....
    Στέλλα καλησπέρα, Εγώ βρίσκομαι σε απώλεια βάρους αυτό τον καιρό, οπότε έψαχνα καιρό να βρω τον τρόπο. Από τη μία όλα είναι στο μυαλό μας που λέμε. Από την άλλη και πιο πρακτικά, αυτό που με κρατάει είναι το νερό. Τις μέρες αυτές κυκλοφορώ με ένα νερό στο χέρι. Και εαν είναι σε πολύ μεγάλη ένταση η επιθυμία, τρώω και 3-4 δαμάσκηνα αποξηραμένα. Πάντα με σταματάει. Το πιο πιθανό είναι οτι φουσκώνουν και τα δαμάσκηνα μέσα στο στομάχι μου. (Αν βάλεις ένα αποξηραμένο δαμάσκηνο μέσα σε νερό θα καταλάβεις τον όγκο που μπορεί να πάρει.) Αυτό κάνω εγώ βέβαια δεν σημαίνει οτι είναι και σωστό.
     

  12. 02-01-12 18:54 #27
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bigmama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στέλλα καλησπέρα, Εγώ βρίσκομαι σε απώλεια βάρους αυτό τον καιρό, οπότε έψαχνα καιρό να βρω τον τρόπο. Από τη μία όλα είναι στο μυαλό μας που λέμε. Από την άλλη και πιο πρακτικά, αυτό που με κρατάει είναι το νερό. Τις μέρες αυτές κυκλοφορώ με ένα νερό στο χέρι. Και εαν είναι σε πολύ μεγάλη ένταση η επιθυμία, τρώω και 3-4 δαμάσκηνα αποξηραμένα. Πάντα με σταματάει. Το πιο πιθανό είναι οτι φουσκώνουν και τα δαμάσκηνα μέσα στο στομάχι μου. (Αν βάλεις ένα αποξηραμένο δαμάσκηνο μέσα σε νερό θα καταλάβεις τον όγκο που μπορεί να πάρει.) Αυτό κάνω εγώ βέβαια δεν σημαίνει οτι είναι και σωστό.
    Ωραίο αυτό με τα δαμάσκηνα! Όντως χορταίνουν!
    Το θέμα είναι αν θα μείνω στα 3-4 και δε φάω όλο το σακούλι!
    Θα το δοκιμάσω πάντως! Τhank's!
     

  13. 02-01-12 18:58 #28
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    στελλα δοκιμασε γενικα αυτο με τα αποξηραμενα...με μετρο οκ αλα ειναι καλη λυση!
    κανενα ακτινιδιο...μηλο...βαλε οτι θες αποξηραμενο με γιαουρτι κ φατο!ειναι αλλη φαση!εχουν κ αυτα φουλ σακχαρα αλλα σαν λυση ειναι καλη!
     

  14. 02-01-12 19:03 #29
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    ^^^Πάνω στο θέμα της λιγούρας που λέτε, πιστεύω ότι είναι ψυχολογικό. Έχουμε το άλλοθι των ημερών για να φάμε καμιά λιχουδιά.. Έχει τύχει να θέλω να συγκρατηθώ κ το κάνω εύκολα ή να θελω να παρασυρθώ κ το κάνω πιο εύκολα... Αλλά νομίζω ότι αν συγκρατηθούμε για λίγα λεπτά κ ασχοληθούμε με κάτι άλλο ώστε να ξεφύγει το μυαλό, θα τα καταφέρουμε!
    Κακά τα ψέμματα... αμα θέλουμε να φάμε κάτι, τί τσάι, τί δαμάσκηνα κ υγιεινές επιλογές, στο τέλος θα γίνει η γουρουνιά... Όλα στο μυαλό είναι!
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
     

  15. 02-01-12 19:04 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aggeliki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις δικιο !!! Λοιπον κανω 4 φορες βδομαδα προπονηση με βαρη και μια πιλατες με αεροβιο κανα 40 λεπτο.
    συγκεκριμενα δικεφαλα,ωμους κανω με 4κιλα με αλτηρες και τρικεφαλα με 10 στο μηχανημα 3χ20 ,πλατη 15 κιλα 3χ20 ποδια στο μηχανημα γλουτων κανω και 40 κιλα 3χ20 και καθισματα με μπαλα στην πλατη 3χ20 απαγωγους-προσαγωγους 30 κιλα 3χ20 .
    Σηκωνω οσα μπορω αλλα στο τελαυταιο δυσκολευομαι αλλα το βγαζω ομως.
    σε ολα τα σετ κανω διαλλειμα του μισου λεπτου εκτος απο τα ποδια που τα παιζω εναλλαξ και κανω και 2 λεπτα διαλλειμα.

    Οσον αφορα την διατροφη μου τρωω ψαρι και κρεας περιπου οσο ειναι μια γυναικεια παλαμη ,ρυζι περιπου 6 κουταλιες σουπας μετραω και οταν τρωω πατατες δυο μετριες. ψωμι δεν τρωω καθολου δεν ειμαι και φαν..
    και σαλατα ενα μπολ οχι πολυ γεματο με 2 κουταλιες σουπας ελαιολαδο (μαρουλι,αγγουρι,μπροκολο,κουνουπιδι).
    Επισης 2 φορες την εβδομαδα τρωω φακες και μαυροματικα οσο ειναι 2 μεγαλες κουταλες.
    να αναφερω οτι εχω το στιγμα της αναιμιας και τρωω μοσχαρι σιγουρα 1 φορα την εβδομαδα.μαγειρευω χωρισ λαδι και βουτηρα ολα ειναι στεγνα και βαζω στο τελος ελαιολαδο.
    1 γευμα στις 9 γαλα η γιαουρτι με κουακερ
    2.στις 12 ενα μηλο
    3.στις 3 το μεσημεριανο που ανεφερα
    4.στις 6 ενα χυμο
    5.στισ 7 γυμναστηριο
    6.στις 10 οτι και το μεσημερι λιγο πιο λιγο σε ποσοτητα
    7 .στις 12 περιπου πεφτω για υπνο

    εχω κοψει το τσιγαρο 3 μηνες τωρα και απο τοτε εχω ξεκινησει γυμναστηριο και διατροφη.περιττω να αναφερω οτι αλκοολ αναψυκτικα τα εχω ξεχασει (αντε κανα κρασακι τωρα στις γιορτες) μονο στην σοκολατα και στους ξηρους καρπους δεν μπορω να αντισταθω ...οσο μπορω τα αποφευγω!!!!
    Θα θελα πολυ την βοηθεια σου γιατι πραγματικα εχω βαλει στοχο να αποκτησω ενα πολυ γυμνασμενο σωμα και ειμαι προθυμη να ακολουθησω πιστα τις συμβουλες σου!!!
    πιστευω να σε καλυψα και χιλια συγνωμη για το μεγεθος του μηνυματος...
    aggeliki, Θέλω κι εγώ να κόψω το τσιγάρο. Να σε ρωτήσω αν έβαλες καθόλου κιλά στους 3 μήνες που το έχεις κόψει? Και αν ακολούθησες κάποια τακτική για να μην πάρεις βάρος? (Συγνώμη που βγαίνω λίγο εκτός, αλλά θέλω να το κόψω και φοβάμαι να κάνω την αρχή τώρα που έχω χάσει τόσα κιλά).

    gym, εαν γνωρίζεις, εαν κόψει κάποιος το κάπνισμα πόσο πρέπει να προσαρμώσει τις θερμίδες του? Εγώ αυτή τη στιγμή έχω υπολογίσει οτι θέλω 2146 θεμίδες, και έχω μειώσει κατα 500 περίπου για να χάνω. Θα πρότινες να κόψω κι άλλες για να κόψω το τσιγάρο και να συνεχίσω να έχω απώλεια?
     

Σελίδα 2 από 646 ΠρώτηΠρώτη 12341252102502 ... ΤελευταίαΤελευταία