Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 385 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 285335375383384385386387395435485 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 5.761 έως 5.775 από 9687
  1. 12-03-12 21:46 #5761
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γυρισα η κολωνα του σπιτιουυυυ γυρισε η γυναικα του τοπικκκ γυρισε το καμαριιιι
    πως πηγε ελενακι το συνεδριο??? ολα ωραια??

    και εγω θα σε υποδεχθω με τον κλασσικο πλεον τροπο της ελινας που ολοι αγαπησαμε..η συνηθεια π εγινε λατρεια.. ΑΠΟΡΙΑ! (εχω διαθεση αποτι καταλαβαμε )

    κανω εγω που λες τα σκουωτακια μου..(τα κανω λιγο πιο ανοιχτα απο το ανοιγμα των ωμων γιατι νομιζω με πιανει καλυτερα και με ελαφρως προς τα εξω στραμμενα τα δαχτυλα των ποδιων) και μια γυμναστρια μου πε οτι για να νιωσω γλουτο πρεπει να κλεισω τα ποδια γιατι οσο τα ανοιγεις τοσο πιο πλ νιωθεις ποδι και οχι γλουτο.... και με βαλε με ποδια π να απεχει το πελμα απο το αλλο περιποθυ 20 εκατοστα :S
    τεσπα μετα με βλεπει να κανω πρεσσα..μ λεει γιατι τοσο ψηλα τα ποδια? της λεω για γλουτο.. και λεει ε κλειστα.. και μου τα κλεινει τελειως.. και εκει οχι μονο δεν ενιωσα γλουτο αλλα ο τετρακεφαλος καρακαηκε και ετρεμε :S
    και βλεπει οτι δεν νιωθω κτλ κ μ λεει ..ε κανε οτι θες.. και φευγει....
    επομενως? τι ισχυει? εγω νομιζα γενικα πως οταν ειναι ανοιχτα τα ποδια πιανει μια χαρα γλουτο κανονικα :S
    πρωτον....η γυμναστρια σου θελει μπατσες...πες της την αλλη φορα που θα πας....αχ ρε μαμωτο ξεχασα να φερω το ποτιστηρι σημερα να σε ποτιζα λιγο...
    παναθεμα τους για γυμναστηριο...καλα που δεν πηγα εκει

    δευτερον...ολες/ολοι μας εχουμε το πατημα μας στα σκουωτ...αλλοι πιο ανοιχτο αλλοι πιο κλειστο...εννοω εκει που νιωθεις πιο ανετα
    εμενα πχ ειναι το ανοιχτο η το τελειως κλειστο...στο ανοιγμα των ωμων δεν μπορω γιατι πονανε τα γονατα μου ενω αλλου οχι

    οσο πιο ανοιχτα λοιπον πιανει κ μεσα προσαγωγο....αλλα εσενα που σε ενδιαφερει πωπος να ξερεις οτι σε νοιαζει το ευρος της κινησης...ποσο κατω πας δηλαδη

    οσο πιο κλειστα ναι θα πιασει πιο πολυ γλουτο κ αν κανεις τερμα κλειστα ακομη καλυτερα...ΑΛΛΑ..οπως προειπα...ο καθενας εχει το στυλ του σε αυτο το σημειο


    εαν εγω ποναω δηλαδη στο ανοιγμα ωμων,ντε κ καλα θα το κανω?οχι...

    οσο πιο κατω κατεβαινεις κ πας σωστα,θα πιανει γλουτο


    ξαναλεω....

    σωστη θεση...πατατε καλα τα πελματα...συγκεντρωμενες στο σημειο που δουλευετε...
    κατεβαινετε και καθως ανεβαινετε σφιγγετε γλουτο....προσπαθειτε με τον γλουτο να ανεβαινετε κ οχι απλα με τα ποδια...

    παιζει πολυ μεγαλο ρολο να συνδεεστε με τον μυ που θελετε να δουλεψει
     

  2. 12-03-12 21:48 #5762
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν ας σου πω για παραδειγμα το σημερινο!

    1ο στις 8.30 : ενα ποτηρι γάλα με 2 κουτ. νες σκετο, και κουακερ 2 κσ με νερο και μισο μηλο!

    2ο στις 11.30 : 2 ασπραδια 1 κροκο, και το υπολοιπο μηλο

    Γυμναστηριο στη 1.30

    3ο στις 5 : γαριδες βραστες με σάλτσα ντοματα χωρις λαδι, 3κσ μαυροματικα, μισο μανιταρι, μιση κοκκινη πιπερια, μαρουλι, μισο καροτο, και μια κσ cottage, ολα αυτα ανακατεμενα σε σαλατα με βαλασαμικο και πιπερια! ααα και 1 σπιρτοκουτο σπανακοπιτα αναλατη με φυλλο ολικης.

    4ο στις 8.30 ( δεν το εχω φαει ακομα αλλα αυτο σκοπευω να φαω και ειναι και το συνηθες που κανω καθε μερα!) 1 γιαουρτι 2% με 1 ακτινιδιο, αντε και 2-3 αμυγδαλα. Καμια φορα 1 τη βδομαδα βαζω και 1 κγ ταχινι. Υπνος στις 11.


    Οσο για την προπονηση ποδια κανω αρκετα, καμια φορα πιστευω οτι το παρακάνω κιολας! δλδ μπορει να κανω την τεταρτη ποδια προγραμμα κανονικα και παρασκευη και σαββατο να ξανακάνω καποιες ασκησεις στα ποδια με πολυ λιγα κιλα η βάρος σωματος αλλα πολυ ενταση. ειναι κακο αυτο, πιστευεις υπερπροπονούνται?
    τρως ελαχιστα....

    αναβαθμισε το πρωινο σου...βαλε περισσοτερη βρωμη για αρχη...μην κανεις αποτομες αλλαγες αλλα σιγα σιγα για να μην μπουκωσεις...
    μια αλλαγη καθε φορα...

    στα ποδια για να λες εχεις κουραγιο να ξανακνεις τοσο συντομα,απλα δεν προπονεισαι οπως πρεπει κ σωστα
     

  3. 12-03-12 22:09 #5763
    Το avatar του χρήστη jelena

    Εγγραφή
    04-09-2010
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    200
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα σας!Κι εγω με την σειρα μου σας διαβαζω καιρο,αλλα τωρα βρηκα την ευκαιρια να σας γραψω...
    Θα ηθελα τα φωτα σας σε ορισμενα θέματα γιατί κάπου έχω χάσει την μπάλα...Λοιπον... με λενε Μαρία
    κι εδω και δυο χρονια κάνω προπονηση με βαρη,
    και εδω κι ενα χρονο κανω πιο σοβαρα διατροφη..το θέμα ειναι ομώς και νομιζω ειναι και συχνο βασανο για εμας τα γλυκα...
    δεν μπορω να σταματησω τις παρασπονδιες..υπαρχουν περιοδοι που μενω πιστη στο διατροφικο μου προγραμμα και αλλες που ριχνομαι
    με τα μουτρα στα γλυκα..μετα το κοτοπουλο μου φυσικα ααααα...ολα κι ολα
    το αποδιδω σε πολλους λογους..ισως στον χαμηλο υδατανθρακα
    που βαζω μερικες φορες..
    και γι αυτο θα ηθελα να μου πείτε σε γραμμαρια αν γινεται ποσο να βαζω κατα την διαρκεια της ημερας για να με κραταει
    χορτατη!
    Επισης παρατηρω οτι το να ζυγιζω ποσοτητες με αγχωνει και νομιζω οτι ειμαι σε μια συνεχη διαιτα κι αυτο με δεσμευει νοητικα...
    γιατι σκεφτομαι αυτα που δεν μπορω να φαω.
     

  4. 12-03-12 22:21 #5764
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jelena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας!Κι εγω με την σειρα μου σας διαβαζω καιρο,αλλα τωρα βρηκα την ευκαιρια να σας γραψω...
    Θα ηθελα τα φωτα σας σε ορισμενα θέματα γιατί κάπου έχω χάσει την μπάλα...Λοιπον... με λενε Μαρία
    κι εδω και δυο χρονια κάνω προπονηση με βαρη,
    και εδω κι ενα χρονο κανω πιο σοβαρα διατροφη..το θέμα ειναι ομώς και νομιζω ειναι και συχνο βασανο για εμας τα γλυκα...
    δεν μπορω να σταματησω τις παρασπονδιες..υπαρχουν περιοδοι που μενω πιστη στο διατροφικο μου προγραμμα και αλλες που ριχνομαι
    με τα μουτρα στα γλυκα..μετα το κοτοπουλο μου φυσικα ααααα...ολα κι ολα
    το αποδιδω σε πολλους λογους..ισως στον χαμηλο υδατανθρακα
    που βαζω μερικες φορες..
    και γι αυτο θα ηθελα να μου πείτε σε γραμμαρια αν γινεται ποσο να βαζω κατα την διαρκεια της ημερας για να με κραταει
    χορτατη!
    Επισης παρατηρω οτι το να ζυγιζω ποσοτητες με αγχωνει και νομιζω οτι ειμαι σε μια συνεχη διαιτα κι αυτο με δεσμευει νοητικα...
    γιατι σκεφτομαι αυτα που δεν μπορω να φαω.
    καλως ηρθες στην παρεα μας λοιπον!

    δεν μας λες ομως υψος-ηλικια-βαρος για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε...
     

  5. 12-03-12 22:40 #5765
    Το avatar του χρήστη jelena

    Εγγραφή
    04-09-2010
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    200
    Προεπιλογή
    Ωχ ναι....Λόγω κεκτημενης ταχυτητας.... Ειμαι 20 ετών 1,73 και 61 κιλα.
     

  6. 12-03-12 22:43 #5766
    Προεπιλογή
    Gym μου εμενα το κοιταξες καθολου το log μου?
     

  7. 12-03-12 22:45 #5767
    Προεπιλογή
    Αμέσως έπιασε δουλειά η Ελένη μας Σαν τα μάτια της μας προσέχει, βρε!!!
    Τις προάλλες μου λεγε μια κοπέλα (και καλά είναι και γυμνάστρια) ότι το Pull over - στήθος για τις γυναίκες δεν προσφέρει τίποτα, όπως και ο πάγκος οριζόντιος δεν λέει και τίποτα (με μια χαζή αιτολογία που ούτε την συγκράτησα). Τι γνώμη έχεις γι' αυτές τις ασκήσεις gymako και οι υπλοποιπες και γενικά για στήθος ποίες θα έλεγες τοπ;;
     

  8. 12-03-12 23:00 #5768
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    [QUOTE=gym;535549]τρως ελαχιστα....

    αναβαθμισε το πρωινο σου...βαλε περισσοτερη βρωμη για αρχη...μην κανεις αποτομες αλλαγες αλλα σιγα σιγα για να μην μπουκωσεις...
    μια αλλαγη καθε φορα...

    στα ποδια για να λες εχεις κουραγιο να ξανακνεις τοσο συντομα,απλα δεν προπονεισαι οπως πρεπει κ σωστα


    Ενταξει θα προσπαθησω να αναβαθμίσω το πρωινο!

    Οσο για τα ποδια την τεταρτη που εκανα απλα δεν μπορουσα ουτε απο το κρεββατι να σηκωθω, ουτε να κατσω στην τουαλετα! πηγα στη δουλεια κουτσαίνοντας!

    Πέμπτη εκανα day off και να ηθελα δλδ δεν γινοταν αλλιως! και παρασκευη που πηγα προσπάθησα να τρεξω στη αρχη κουτσαινοντας και δεν ανεβασα πολυ level στο διαδρομο! Και στις ασκησεις με βαρος σωματος υπεφερα αλλα το σάββατο ημουν πολυ καλυτερα! Πάντα το παθαίνω αυτο οταν κάνω ποδια! Παράλυτη! Απλα πιστευω πως τα βοηθησα να ξεπιαστουν με τις ασκησουλες! εε σαββατο εβαλα και λιγο βαρος!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη grace : 12-03-12 στις 23:03
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  9. 13-03-12 00:33 #5769
    Προεπιλογή
    ωραια ενοτητα γυναικειο θεμα κοριτσια. μπραβο σας.

    Πάμε για την δικη μου διατροφή.

    Πρωινό:: 5 ασπράδια 1 κροκο με λίγο ρύζι η ενα γιαούρτι με ενα μήλο η ενα τοστ σικάλεως με γαλοπούλα

    2ο γευμα: ενα απο αυτά που εγραψα στο πρωινό μου, οχι το ιδιο με το πρωινό

    3ο γαλοπούλα, η ενα ειδος ψαριου , η μοσχαρίσια η μπιφτέκι η απαχο χοιρινό με λιγο ρύζι κ αφθονη σαλάτα, το λάδι ειναι 3 κουταλιές στο κάθε γευμα

    4ο γιαούρτι με ενα φρούτο

    5ο το ιδιο με το 3ο γευμα αντι για ρύζι 2 πατάτες η μακαρόνια κ πάντα σαλάτα

    2 φορές την εβδομάδα οσπρια, το λάδι οχι οταν βράζει το φαγητό,

    Πολύ νερό περίπου 3 κιλά

    αργοτερα θα ανεβασω και την προπονηση μου.
     

  10. 13-03-12 00:52 #5770
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλως ηρθες στην παρεα μας βικυ κ απο μενα λοιπον!


    οτι θελησεις να αλλαξεις με το σωμα σου καλο ειναι αν γινει αργα κ σταδιακα

    μην μπεις στο τρυπακι ''ογκο'' στο πανω μερος κ την πατησεις...

    ξεκινα λοιπον εδω...
    βρες τις θερμιδες με τις οποιες το σωμα σου δεν χανει ουτε βαζει...πως?μετρα για μια εβδομαδσα ΑΚΡΙΒΩς αυτα που τρως...
    καταγρφαεις κ μετρας στο τελος της εβδομαδας
    εχεις ζυγιστει πριν κ μετα
    βλεπεις την διαφορα αν υπαρχει κ κρινεις αν με αυτες τις θερμιδες τελικα εχεις ελειμμα η οχι...

    αν χανεις τοτε θα αυξησεις λιγο....αν βαζεις πολυ,τοτε θα το ρυθμισεις ωστε να μην εχεις αυτο το ''πολυ'' αλλα το σταθερο

    προτιμω η διατροφησ ου να κυμαινεται σε θερμιδες συντηρησης κ να αλλαξεις την αναλογια μυων-λιπους στο σωμα σου παρα να κανεις ογκο

    ως γυναικα εαν προσεχεις τι τρως κ γυμναζεσαι τακτικα θα σφιγγεις με τον καιρο ολο κ πιο πολυ...κιλα δεν εχεις να χασεις οποτε εχεις την βαση να χτισεις το σωμα σου
    ετσι θα κανω ελενη ηδη αυτη τη βδομαα ξεκινησα με κατι παραπανω εβαλα 200 γρ καλαμαρια στο βραδινο γιατι πιστευω οτι επρεπε να προσθεσω πρωτεινη!πιστευω να μεινω στα ιδια κιλα!αμυγδαλα τη χουφτα τη μετραω να ειναι 15 καρυδια 4-5 αποξηραμενα εχω γκοτζι μπερι τωρα τελευταια και μπλουμπερι βαζω απο ενα κ του γλυκου!πολυ σωστο πειραμα ευχαριστω!!
     

  11. 13-03-12 09:00 #5771
    Προεπιλογή
    καλημερα κοριτσια ....σας διαβαζω ακθημερινα ..αλλα εχω καποια θεματα με τη δουλεια ...και δεν μπορω να συμμετεχω οσο οα ηθελα...γυμακι μου χαιρομαι πολυ που γυρισες
     

  12. 13-03-12 10:12 #5772
    Προεπιλογή
    Καλημέρα Καλως ήλθαν όλα τα καινούρια κορίτσια!
    Είσαστε στο κατάλληλο μέρος να μάθετε τι να τρώτε πως να γυμνάζεστε κ κυρίως το ιδανικότερο μέρος να ρουφήξετε έμπνευση κ να πετύχετε αυτό που θέλετε με το σώμα σας!
    Θέληση-συνέπεια πολύ κοτοπουλο κ όλα γίνονται
    We don't need eyes to see, we need vision
     

  13. 13-03-12 11:42 #5773
    Το avatar του χρήστη jelena

    Εγγραφή
    04-09-2010
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    200
    Προεπιλογή
    Ξέχασα να ποστάρω και διατροφή...το καταλαβα
    Λοιπόν 1ο γεύμα:πιτακι βρώμης με 5 ασπραδια με 1 κροκο η γιαουρτι 2% με βρωμη 40γρ. η τοστ ολικης με 3 φετες γαλοπουλα
    2ο γεύμα:1 scoop whey με ενα μηλο
    3ο γεύμα:150 γρ.κοτοπουλο η ψάρι με μαυρο ρυζι 40γρ η μακαρονια η βραστη πατατα και σαλατα 2 κουταλιες λαδι
    4ο γεύμα:γιαουρτι με 10 αμυγδαλα,η και με φρουτο
    5ο γεύμα:πρασινη σαλατα αφθονη με ψαρι η κοτοπουλο,150 γρ.
    6ο γευμα:η γιαουρτι η ξυνογαλο με 10 αμυγδαλα(αν προλαβω το 6ο)
    Απο ποσοτητα στον υδατανθρακα να ανεβασω;;;
     

  14. 13-03-12 11:54 #5774
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jelena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέχασα να ποστάρω και διατροφή...το καταλαβα
    Λοιπόν 1ο γεύμα:πιτακι βρώμης με 5 ασπραδια με 1 κροκο η γιαουρτι 2% με βρωμη 40γρ. η τοστ ολικης με 3 φετες γαλοπουλα
    2ο γεύμα:1 scoop whey με ενα μηλο
    3ο γεύμα:150 γρ.κοτοπουλο η ψάρι με μαυρο ρυζι 40γρ η μακαρονια η βραστη πατατα και σαλατα 2 κουταλιες λαδι
    4ο γεύμα:γιαουρτι με 10 αμυγδαλα,η και με φρουτο
    5ο γεύμα:πρασινη σαλατα αφθονη με ψαρι η κοτοπουλο,150 γρ.
    6ο γευμα:η γιαουρτι η ξυνογαλο με 10 αμυγδαλα(αν προλαβω το 6ο)
    Απο ποσοτητα στον υδατανθρακα να ανεβασω;;;
    Καλημερα,προσωπικα μου αρεσει τροπος που τρως,δειχνουν οργανωση και μετρο!!!Δεν ξερω αν στην πρωτεινη σου εισα λιγο παραπανω απο το κανονικο αλλα οκ!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  15. 13-03-12 12:15 #5775
    Το avatar του χρήστη jelena

    Εγγραφή
    04-09-2010
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    200
    Προεπιλογή
    Eυχαριστω πολυ τα 150 γρ.μου ταχε δωσει η Κωνσταντινα και τα κρατησα..τις 3 φετες να τις κανω 2??Επισης σε προηγουμενο ποστ ειχα γραψει οτι ξεφευγω λιγο στα γλυκα..αυτο ειναι το μεγαλο μου προβλημα..σημαινει οτι πρεπει ν ανεβασω υδατανθρακα??? ααα...και Καλημέρααα
     

Σελίδα 385 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 285335375383384385386387395435485 ... ΤελευταίαΤελευταία