Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 630 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 130530580620628629630631632640 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 9.436 έως 9.450 από 9687
  1. 10-09-12 09:58 #9436
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aγαπη μου με τα δικιλα μονο αν κανεις απειρες επαναληψεις και εκτελεις σαν χελωνα θα κανεις δουλεια και αν...

    Παιξε πιο πολυ με ασκησεις που δεν εχουν επιπλεον βαρος εφοσον δεν εχεις σκοπο να παρεις κιλα σπιτι σου για να δουλευεις η αλλιως παιξε μα ''βαρη'' του σπιτιου οπως εξαδες με νερα,σακουλες με αμμο,φασολια ,ο,τι βρεις για εξτρα επιβαρυνση.
    Ναι αλλά..προβληματίζομαι στο εξής..επειδή ο σωματότυπος μου είναι πως να το πω κάπως αθλητικός...ογκώδης..θέλω να δυναμώσω τους μύες μου χωρίς φούσκωμα( δεν εννοώ ότι μπορώ να το αποφύγω τελείως είναι θέμα βιολογικό άλλωστε ) έτσι ώστε να κάψουν και το λίπος γύρω τους,επίσης κοτεύω να σηκώσω πολλά κιλά( καλα δεν μπορώ κιόλας,αν και όλα τα έκανα πιο εύκολα απ ότι στην αρχή )...να σηκώνω 3 κιλά νομίζω θα τα καταφέρω και θα το δοκιμάσω σίγουρα(3 μήνες έκανα 2κιλα άλλωστε)...αλλά να βάλω κι άλλα???
     

  2. 10-09-12 10:10 #9437
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SILVERSTONE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά..προβληματίζομαι στο εξής..επειδή ο σωματότυπος μου είναι πως να το πω κάπως αθλητικός...ογκώδης..θέλω να δυναμώσω τους μύες μου χωρίς φούσκωμα( δεν εννοώ ότι μπορώ να το αποφύγω τελείως είναι θέμα βιολογικό άλλωστε ) έτσι ώστε να κάψουν και το λίπος γύρω τους,επίσης κοτεύω να σηκώσω πολλά κιλά( καλα δεν μπορώ κιόλας,αν και όλα τα έκανα πιο εύκολα απ ότι στην αρχή )...να σηκώνω 3 κιλά νομίζω θα τα καταφέρω και θα το δοκιμάσω σίγουρα(3 μήνες έκανα 2κιλα άλλωστε)...αλλά να βάλω κι άλλα???
    Πολλες φορες νομιζουμε οτι εχουμε ογκο(μυικο εννοω) αλλα στην ουσια μας ξεγελαει το λιπος απο κατω.
    Οι γυναικες εκ φυσεως δεν μπορουν να φουσκωσουν,δεν εχουμε εμεις τοση τεστοστερονη αγαπη μου μεσα μας να μας κανει τερατινια οπως κατι αντρες που τους βλεπεις σε διμηνο γυμναστικης να εχουν μεταμορφωθει ουσιαστικα.

    Δωσε εμφαση στην μυικη σου αναπτυξη και παραλληλα να χανεις λιπος με σωστη διατροφη και ασκηση.
    Αν μπορεις να αυξησεις βαρος χωρις να χαλας την εκτελεση σου τοτε ναι,αυξησε χωρις φοβο.Στο υποσχομαι εγω και ολες οι γυναικες που κανουν προπονηση με βαρη οτι δεν θα φουσκωσεις.Στο υπογραφω κιολας.
     

  3. 10-09-12 11:13 #9438
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Xαχαχα και γω στο υπογράφω silverstone!
    Και να ήθελες δηλαδη δε θα μπορούσες να φουσκώσεις!
    Εμεις οι γυναικες δεν φουσκωνουμε με τα βάρη...αδυνατίζουμε και σφίγγουμε!
     

  4. 10-09-12 11:24 #9439
    Το avatar του χρήστη jelena

    Εγγραφή
    04-09-2010
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    200
    Προεπιλογή
    χαχαχα,γελαω κι εγω με την σειρα μου..γιατι εδω παλευουμε να παρουμε ενα μυικο κιλο της προκοπης και παλι στην προσπαθεια μενουμε,συμφωνω με τις προλαλησασες,ειναι δυσκολο, θελει χρονια προπονησης και γερης διατροφης για να παρεις μυικο ογκο και παλι λογω ελλειψης τεστοστερονης οπως λεει η Coach, δεν θα γινουμε και Coleman
     

  5. 10-09-12 11:27 #9440
    Το avatar του χρήστη jelena

    Εγγραφή
    04-09-2010
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    200
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tωρα που μετακομισα εγω στα βουνα πηρες μπρος εσυ και ανακαλυψες το γηπεδο χαχα...καθε μερα εκει ημουν!

    Εννοειται να ερθετε να μας δειτε καλε εσεις που δεν κανετε crossfit!χαχαχα...αλλωστε θα υπαρχει και αιθουσα playfit!
    Θα έρθουμε,θα έρθουμε να κάνουμε playfit

    Aσε μιλαω με Ελινα σε μηνυματα,και θα πηγαινουμε μαζι,χεχε καλε θεσσαλονικη μενεις λεω και δεν ηξερα..
     

  6. 10-09-12 18:28 #9441
    Προεπιλογή
    oταν κανω το ιδιο προγραμμα για δυο τρεις μηνες ...ανεβαζω κιλα σε ολες τις ασκησεις ....και βλεπω οτι δουλευει πανω μου....αλλα δεν νιωθω την ιδια κουραση οπως οταν το πρωτοξεκινησα ..αυτο τι σημαινει ???και πως μπορω να καταλαβω ποτε πρεπει να κανω αλλαγη σε ενα προγραμμα ...???
     

  7. 10-09-12 20:10 #9442
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    oταν κανω το ιδιο προγραμμα για δυο τρεις μηνες ...ανεβαζω κιλα σε ολες τις ασκησεις ....και βλεπω οτι δουλευει πανω μου....αλλα δεν νιωθω την ιδια κουραση οπως οταν το πρωτοξεκινησα ..αυτο τι σημαινει ???και πως μπορω να καταλαβω ποτε πρεπει να κανω αλλαγη σε ενα προγραμμα ...???
    σε ενα τέτοιο χρονικό διάστημα είναι φυσιολογικό και ευχής έργο να μην υπάρχει η ίδια κούραση όπως στο ξεκίνημα , κάνοντας ενα πρόγραμμα , αυτο δεν σημαίνει ότι δεν δουλεύει και δεν έχει να προσφέρει πολλα ακόμα , απλα προσπαθούμε στο υπάρχων πρόγραμμα να ανεβάζουμε τα εξασκητικά κιλα στο σωστο τάιμινκ , μετα το ζέσταμα και τα σετ προετοιμασίας και φτάνουμε έως αποτυχίας στις επαναλήψεις μας .

    όσο αποκτάμε φυσική κατάσταση τρωμε σωστα και χτίζουμε μυς αναρώνουμε γρηγορότερα , τα ίδια κιλα μας φαίνονται λιγότερα και γενικα βγαίνει πιο άνετα , που σημαίνει μπορούμε να αυξήσουμε ενα κλίκ την ένταση .

    αλλιώς αν απλα το πιάσιμο σημαίνει πως μόνο τότε κάνουμε κατι σωστο , έχω να πώ και τον μπαξε να τσαπήσουμε μπορεί να πιαστούμε δεν σημαίνει ότι γυμναζόμαστε και χτίζουμε μυς .

    απλα το πιάσιμο πάντα υπάρχει αλλα στην αρχή είναι έντονο και αργεί φεύγει δύσκολα , ενω αργότερα είναι πιο ανεκτο και φεύγει πιο γρήγορα , βέβαια έχει να κάνει και με διατροφή και τι δίνουμε στο σώμα μας .

    και πολυ εύκολα μπορεί να σοκάρουμε τους μυς με το ίδιο πρόγραμμα δίνοντας νοστιμιά , κάνοντας σε κάποιες βασικές ασκήσεις 1-2 τελευταία σετ με βαρυα ελαφρυα κιλα , δηλαδή αν κάνουμε πχ πλάγια ανοίγματα δελτοειδών , μόλις βγάλουμε αυστηρα όσες μπορούμε , κατευθείαν μειώνουμε το βάρος και συνεχίζουμε έως αποτυχίας με ελαφρύτερους αλτήρες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
     

  8. 10-09-12 21:06 #9443
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα αγαπημένες συναθλητριες, καλα λέμε τώρα, εγω σήμερα αξιωθηκα και πήγα μετα απο δυο μήνες gym, και έκανα κυκλικο και 30 lepta διάδρομο χαλαρά. Ερωτηση. Πόσο να συνεχίσω το κυκλικο μέχρι να κάνω πάλι το συνηθισμένο μου προγραμμα? και γενικά, θα μπορούσα να βάλω 2 φορές την εβδομάδα κυκλικο προγραμμα? π.χ να έχω μια μέρα πόδια αποκλειστικά και κοιλια ιούς, και τις υπόλοιπες μερες κυκλικο.. Είναι γρήγορο, δεν βαριέσαι και αν παίζεις με αρκετά κιλά νομίζω ότι θα δεις διαφορα. Λογω χρονου θελω καποισ μερεσ την εβδομαδα να μην ειμαι σχεδον δυο ωρεσ στο γυμναστηριο. Τι λέτε??
     

  9. 10-09-12 21:10 #9444
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ενα τέτοιο χρονικό διάστημα είναι φυσιολογικό και ευχής έργο να μην υπάρχει η ίδια κούραση όπως στο ξεκίνημα , κάνοντας ενα πρόγραμμα , αυτο δεν σημαίνει ότι δεν δουλεύει και δεν έχει να προσφέρει πολλα ακόμα , απλα προσπαθούμε στο υπάρχων πρόγραμμα να ανεβάζουμε τα εξασκητικά κιλα στο σωστο τάιμινκ , μετα το ζέσταμα και τα σετ προετοιμασίας και φτάνουμε έως αποτυχίας στις επαναλήψεις μας .

    όσο αποκτάμε φυσική κατάσταση τρωμε σωστα και χτίζουμε μυς αναρώνουμε γρηγορότερα , τα ίδια κιλα μας φαίνονται λιγότερα και γενικα βγαίνει πιο άνετα , που σημαίνει μπορούμε να αυξήσουμε ενα κλίκ την ένταση .

    αλλιώς αν απλα το πιάσιμο σημαίνει πως μόνο τότε κάνουμε κατι σωστο , έχω να πώ και τον μπαξε να τσαπήσουμε μπορεί να πιαστούμε δεν σημαίνει ότι γυμναζόμαστε και χτίζουμε μυς .

    απλα το πιάσιμο πάντα υπάρχει αλλα στην αρχή είναι έντονο και αργεί φεύγει δύσκολα , ενω αργότερα είναι πιο ανεκτο και φεύγει πιο γρήγορα , βέβαια έχει να κάνει και με διατροφή και τι δίνουμε στο σώμα μας .

    και πολυ εύκολα μπορεί να σοκάρουμε τους μυς με το ίδιο πρόγραμμα δίνοντας νοστιμιά , κάνοντας σε κάποιες βασικές ασκήσεις 1-2 τελευταία σετ με βαρυα ελαφρυα κιλα , δηλαδή αν κάνουμε πχ πλάγια ανοίγματα δελτοειδών , μόλις βγάλουμε αυστηρα όσες μπορούμε , κατευθείαν μειώνουμε το βάρος και συνεχίζουμε έως αποτυχίας με ελαφρύτερους αλτήρες


    ευχαριστω ηλια μου για την απαντηση ...μου εκανε εντυπωση ..(ειδικα τωρα που εχω αυξησει) και το φαγητο οτι ανεβαινω σε κιλα γρηγορα ...και φευγω απο το γυμναστηριο ξεκουραστη ...σημερα δηλαδη που εκανα ποδια ανεβασα σε ολες τις ασκησεις ενα πεντακιλο...δεκακιλο χαλαρα ...και εφυγα και ξεκουραστη ...με πολλη ενεργεια ...οσο για το σοκαρισμα με λιγοτερα κιλα το εφαρμοζω ηδη ...εδω και καιρο ...δεν ξεχναω τις καλες συμβουλες
     

  10. 11-09-12 11:09 #9445
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο voulaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα αγαπημένες συναθλητριες, καλα λέμε τώρα, εγω σήμερα αξιωθηκα και πήγα μετα απο δυο μήνες gym, και έκανα κυκλικο και 30 lepta διάδρομο χαλαρά. Ερωτηση. Πόσο να συνεχίσω το κυκλικο μέχρι να κάνω πάλι το συνηθισμένο μου προγραμμα? και γενικά, θα μπορούσα να βάλω 2 φορές την εβδομάδα κυκλικο προγραμμα? π.χ να έχω μια μέρα πόδια αποκλειστικά και κοιλια ιούς, και τις υπόλοιπες μερες κυκλικο.. Είναι γρήγορο, δεν βαριέσαι και αν παίζεις με αρκετά κιλά νομίζω ότι θα δεις διαφορα. Λογω χρονου θελω καποισ μερεσ την εβδομαδα να μην ειμαι σχεδον δυο ωρεσ στο γυμναστηριο. Τι λέτε??
    Καλως την ασωτη κορη!

    Αυτο εξαρταται απο το ποσο καιρο εκανες αποχη.Εαν εχεις πολυ καιρο να γυμναστεις σοβαρα,τοτε συνεχισε το για εναν μηνα σιγουρα.Ασε το σωμα σου να προσαρμοστει ομαλα και μην μπεις αποτομα .

    Δεν θα ηταν καθολου ασχημη ιδεα να το κανεις αυτο.Μπορεις να κανεις και το εξης:

    1.upper

    2.circle style

    3.off

    4.lower

    5.circle style 2

    6.hiit stadium

    7.off

    Οσι για τον χρονο που λες....εννοειται δεν θα εισαι δυο ωρες στο γυμναστηριο οπως και οι περισσοτεροι.Το πολυ δεν σημαινει απαραιτητα και καλυτερο.Μετρο και ποιοτητα σε ολα.
     

  11. 11-09-12 13:32 #9446
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Να κανω μια ερωτηση.. καλα εκτος του οτι τα κιλα του τρικεφαλου εχουν φθασει και σε μερικες ασκησεις περασει και τα κιλα του δικεφαλου και μ φαινεται πλ περιεργο...

    ο ενας κλασσικα ειναι πιο δυνατος...ο αριστερος βασικα..στις εκτασεις βγαζει πολυ πιο ανετα επαναληψεις και αρκετα πιο πολλες..... ε τεσπα οκ λεμε παιζουμε τις επαναληψεις του αδυναμου..νομιζω το χε πει η λιλα καπου..κ ειχε πει κ μετα νομιζω να αποφευγουμε τις ασκησεις με μπαρα οταν υπαρχει τετοια διαφορα γιατι εντεινει τ προβλημα..(νομιζω ετσι?)
    και εγω οντως ειδα οτι στην μονη ασκηση π εχω π συμμετεχουν κ οι 2 ταυτοχρονα (εκτασεις τροχαλιας) ο αδυναμος καιγεται ενω ο αλλος οχι... και μαλιστα..την επομενη μερα ειναι πιασμενος μονος ο δεξης ο αδυναμος... τι να κανω?
    να βγαλω τις εκτασεις μαζι και να βαλω αλλη ασκηση στην θεση τους για ενα ενα χερι??ομως αν ναι ποια? τωρα κανω... εκτασεις πισω απο το κεφαλι ενα ενα, εκτασεις τροχαλια, και τροχαλια αναποδη λαβη ενα ενα
     

  12. 11-09-12 13:58 #9447
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλως την ασωτη κορη!

    Αυτο εξαρταται απο το ποσο καιρο εκανες αποχη.Εαν εχεις πολυ καιρο να γυμναστεις σοβαρα,τοτε συνεχισε το για εναν μηνα σιγουρα.Ασε το σωμα σου να προσαρμοστει ομαλα και μην μπεις αποτομα .

    Δεν θα ηταν καθολου ασχημη ιδεα να το κανεις αυτο.Μπορεις να κανεις και το εξης:

    1.upper

    2.circle style

    3.off

    4.lower

    5.circle style 2

    6.hiit stadium

    7.off

    Οσι για τον χρονο που λες....εννοειται δεν θα εισαι δυο ωρες στο γυμναστηριο οπως και οι περισσοτεροι.Το πολυ δεν σημαινει απαραιτητα και καλυτερο.Μετρο και ποιοτητα σε ολα.
    χαχα κοριτσακι μου γλυκο, με πληγωνεις με το ασωτη, παντα σας παρακολουθω, ευχαριστω για τις υποδειξεις, ωραιο μου φαινεται το προγραμματακι, θα επανελθω δριμύτερη λεμε!!
     

  13. 11-09-12 14:02 #9448
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλως την ασωτη κορη!

    Αυτο εξαρταται απο το ποσο καιρο εκανες αποχη.Εαν εχεις πολυ καιρο να γυμναστεις σοβαρα,τοτε συνεχισε το για εναν μηνα σιγουρα.Ασε το σωμα σου να προσαρμοστει ομαλα και μην μπεις αποτομα .

    Δεν θα ηταν καθολου ασχημη ιδεα να το κανεις αυτο.Μπορεις να κανεις και το εξης:

    1.upper

    2.circle style

    3.off

    4.lower

    5.circle style 2

    6.hiit stadium

    7.off

    Οσι για τον χρονο που λες....εννοειται δεν θα εισαι δυο ωρες στο γυμναστηριο οπως και οι περισσοτεροι.Το πολυ δεν σημαινει απαραιτητα και καλυτερο.Μετρο και ποιοτητα σε ολα.
    λενακι ξεχασα συμφωνα με αυτο το προγραμμα κανω μονο μια φορα την εβδομαδα διαλλειματικη? (το 6 δηλ(? thanks)
     

  14. 11-09-12 14:14 #9449
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κανω μια ερωτηση.. καλα εκτος του οτι τα κιλα του τρικεφαλου εχουν φθασει και σε μερικες ασκησεις περασει και τα κιλα του δικεφαλου και μ φαινεται πλ περιεργο...

    ο ενας κλασσικα ειναι πιο δυνατος...ο αριστερος βασικα..στις εκτασεις βγαζει πολυ πιο ανετα επαναληψεις και αρκετα πιο πολλες..... ε τεσπα οκ λεμε παιζουμε τις επαναληψεις του αδυναμου..νομιζω το χε πει η λιλα καπου..κ ειχε πει κ μετα νομιζω να αποφευγουμε τις ασκησεις με μπαρα οταν υπαρχει τετοια διαφορα γιατι εντεινει τ προβλημα..(νομιζω ετσι?)
    και εγω οντως ειδα οτι στην μονη ασκηση π εχω π συμμετεχουν κ οι 2 ταυτοχρονα (εκτασεις τροχαλιας) ο αδυναμος καιγεται ενω ο αλλος οχι... και μαλιστα..την επομενη μερα ειναι πιασμενος μονος ο δεξης ο αδυναμος... τι να κανω?
    να βγαλω τις εκτασεις μαζι και να βαλω αλλη ασκηση στην θεση τους για ενα ενα χερι??ομως αν ναι ποια? τωρα κανω... εκτασεις πισω απο το κεφαλι ενα ενα, εκτασεις τροχαλια, και τροχαλια αναποδη λαβη ενα ενα

    Ελινα αν μου επιτρεπεις να καταθεσω τη δικη μου εμπειρια , προσωπικα ημουν κολλημενη για πολυ καιρο στους 5κιλους για δικεφαλο. Τωρα βεβαια δεν πολυκαταλαβα αν ρωτας για δικεφαλο η τρικεφαλο γιατι εχω κι ενα κεφαλι νταούλι αυτη τη στιγμη,σορυ.
    ωστοσο εχω να πω οτι εκανα πολυ καιρο να ξεκολλησω ενω τρικεφαλο ανεβαινα πολυ γρηγορα. Προσωπικα με βοηθησαν πολυ οι καμψεις αυτοσυγκεντρωσης με αργη εκτελεση για να ερθω στο 7κιλο.
     

  15. 11-09-12 16:49 #9450
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο voulaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχα κοριτσακι μου γλυκο, με πληγωνεις με το ασωτη, παντα σας παρακολουθω, ευχαριστω για τις υποδειξεις, ωραιο μου φαινεται το προγραμματακι, θα επανελθω δριμύτερη λεμε!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο voulaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    λενακι ξεχασα συμφωνα με αυτο το προγραμμα κανω μονο μια φορα την εβδομαδα διαλλειματικη? (το 6 δηλ(? thanks)
    βαλε ακομη μια φορα την ημερα που κανεις upper.απλα το 6 θα ειναι μονο αυτο σε σταδιο και με ασκησεις με βαρος του σωματος στο τελος η γενικα ενα multi μια ποικιλια βρε αδερφε...Βγαλε ενα πλανο ,ποσταρε το εδω και θα το δουμε μαζι...

    κατσε και βγαλτο ομως με προσοχη και με οσα εχεις μαθει και διαβασει...
     

Σελίδα 630 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 130530580620628629630631632640 ... ΤελευταίαΤελευταία