Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 16
  1. 25-12-11 18:52 #1
    Προεπιλογή Πόνος Στο Πόδι Όταν Κάνω Κοιλιακούς
    Ναι μπορεί να ακούγεται παράξενο αλλά όταν κάνω την κίνηση των κοιλιακών, αλλά και των leg raises με πονάει το πόδι. Στο σημείο που είναι οι όρχεις, αλλά αριστερά, εκεί που ξεκινάει το πόδι.

    Εκεί που δείχνω στην φωτογραφία, αλλά στο μπροστά μέρος. Το βελάκι δείχνει το ύψος. Συμβαίνει μόνο στο αριστερό πόσι.

    Όνομα: leg.jpg Εμφανίσεις: 4208 Μέγεθος: 46,7 KB


    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-12-11 19:13 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Λογικο ειναι, γιατι συμμετεχουν και αυτα στην κινηση.Δλδ οταν κανεις αρσεις τα ποδια σου συκωνουν ολο σου το σωμα,λογικο δεν ειναι να το νιωθεις ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-12-11 19:23 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικο ειναι, γιατι συμμετεχουν και αυτα στην κινηση.Δλδ οταν κανεις αρσεις τα ποδια σου συκωνουν ολο σου το σωμα,λογικο δεν ειναι να το νιωθεις ?
    Δεν το είχα παλιότερα που έκανα κοιλιακούς. Είχα σταματήσει κανα 3-4μήνο τους κοιλιακούς γιατί νόμιζα ότι γυμνάζονται ως κορμός από σκουάτ κλπ (που εν μέρη είναι σωστό) αλλά τώρα ξεκίνησα πάλι να τους γυμνάζω και απευθείας και με πονούσε σε σημείο να μην μπορώ να βγάλω σετ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-12-11 20:14 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το είχα παλιότερα που έκανα κοιλιακούς. Είχα σταματήσει κανα 3-4μήνο τους κοιλιακούς γιατί νόμιζα ότι γυμνάζονται ως κορμός από σκουάτ κλπ (που εν μέρη είναι σωστό) αλλά τώρα ξεκίνησα πάλι να τους γυμνάζω και απευθείας και με πονούσε σε σημείο να μην μπορώ να βγάλω σετ.
    Είχα και εγώ παρόμοιο πρόβλημα.
    Κάνε foam rolling και stretching να ανεβάσεις το Hip flexibility σου.. θα σε βοηθήσει πολύ.
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-12-11 01:57 #5
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα και εγώ παρόμοιο πρόβλημα.
    Κάνε foam rolling και stretching να ανεβάσεις το Hip flexibility σου.. θα σε βοηθήσει πολύ.
    Τι λέει ο μάστορας....;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-12-11 02:55 #6
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Αν ειναι αυτο που καταλαβα το ειχα παθει και εγω και ειναι προσαγωγοι...Δοκιμασε διατασεις εμενα με βοηθησε.. Εγω εκανα μια που εβαζα το ποδι καπου ψηλα,πιο ψηλα απο την μεση, και ακουμπαγα με τα χερια μου το πατωμα ενα γυριζα λιγο το κορμο και τεντονα το ποδι μεχρι να γινει ισιο και το πιεζεις...Ελπιζω να εγινα κατανοητος...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-12-11 12:52 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gaspari Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι λέει ο μάστορας....;
    Foam rolling όλα τα parts πριν την γυμναστική - http://www.customstrength.com/foamrollguide.pdf
    Hip flexibility stretches - http://www.t-nation.com/free_online_...irdworld_squat (κάθε μέρα με στόχο να καταφέρεις να κάνεις 3 επι 10 λεπτά την ημέρα), http://www.youtube.com/watch?v=OSUkY...eature=related (μετά το foam rolling μόνο της ημέρες γυμναστικής)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 26-12-11 στις 12:55
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-12-11 15:45 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Foam rolling όλα τα parts πριν την γυμναστική - http://www.customstrength.com/foamrollguide.pdf
    Hip flexibility stretches - http://www.t-nation.com/free_online_...irdworld_squat (κάθε μέρα με στόχο να καταφέρεις να κάνεις 3 επι 10 λεπτά την ημέρα), http://www.youtube.com/watch?v=OSUkY...eature=related (μετά το foam rolling μόνο της ημέρες γυμναστικής)
    Λίγο περίπλοκο φαίνεται, βέβαια αν είναι να βοηθήσει θα το αφήσω ως τελευταία λύση. Ευχαριστώ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ηλαπ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειναι αυτο που καταλαβα το ειχα παθει και εγω και ειναι προσαγωγοι...Δοκιμασε διατασεις εμενα με βοηθησε.. Εγω εκανα μια που εβαζα το ποδι καπου ψηλα,πιο ψηλα απο την μεση, και ακουμπαγα με τα χερια μου το πατωμα ενα γυριζα λιγο το κορμο και τεντονα το ποδι μεχρι να γινει ισιο και το πιεζεις...Ελπιζω να εγινα κατανοητος...
    Λές να χρειάζονται απλά λίγες διατάσεις πρίν? Δεν το έχω δοκιμάσει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-12-11 16:01 #9
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Και πριν, αλλα αμα σε ποναει μεσα στην ημερα (πχ εμενα με ποναγε και οταν περπαταγα) τοτε κανεις αυτες τις διατασεις 2-3 φορες την ημερα (εγω το εκανα και παραπανω για να με ανακουφησει)
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-12-11 21:00 #10
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Ο πόνος που έχεις είναι επειδή δεν κάνεις μόνο κοιλιακούς αλλά γυμνάζεις και τον ραπτικό μυ του ποδιού σου. Αν θες να γυμνάσεις περισσότερο αυτόν τον μυ κάνε γρήγορα sprint
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-12-11 21:05 #11
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Επίσης η φωτό που δείχνεις έχει την μπροστινή μεριά του ποδιού στο δεξί και την οπίσθια στο αριστερό, δεν ξέρω αν το πρόσεξες, υποθέτω όχι. Αν πονάς στην οπίσθια μεριά δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν ξέρω , αλλά στην μπροστά μάλλον από τον ραπτικό είναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-12-11 01:07 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης η φωτό που δείχνεις έχει την μπροστινή μεριά του ποδιού στο δεξί και την οπίσθια στο αριστερό, δεν ξέρω αν το πρόσεξες, υποθέτω όχι. Αν πονάς στην οπίσθια μεριά δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν ξέρω , αλλά στην μπροστά μάλλον από τον ραπτικό είναι.
    Έχει δίκιο,εγώ νόμιζα ότι είναι πλαινή. ¨οχι στο μπροστινό μέρος με πονάει, το βελάκι απλά δείχνει το ύψος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-12-11 13:59 #13
    Προεπιλογή
    Σωστη παρατηρηση.Διαβαζοντας γρηγορα το ποστ σου νομιζα οτι σε ποναει πισω στον γλουτιαιο καπου.
    Μην κανεις αρση ποδιων απλα αφου σε ενοχλει μονο σε αυτην την ασκηση.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-12-11 18:42 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστη παρατηρηση.Διαβαζοντας γρηγορα το ποστ σου νομιζα οτι σε ποναει πισω στον γλουτιαιο καπου.
    Μην κανεις αρση ποδιων απλα αφου σε ενοχλει μονο σε αυτην την ασκηση.
    με πονάει ΚΑΙ στις άρσεις ποδιών, αλλά και σε διπλώσεις. Στα ροκανίσματα όχι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-12-11 23:56 #15
    Προεπιλογή
    Toτε πιθανοτατα προκειται για μυ του ποδιου οπως ειπες.Μπορει να ειναι μια θλαση(τραβηγμα).
    Απο ποτε θυμασαι να σε ποναει και πως εγινε?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία