Σελίδα 51 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 751 έως 765 από 2174
  1. 02-05-11 16:41 #751
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων

    καλητερα μαλτο η waxy h ρυζι αν θες κατι σε στερεο γευμα.
    Στερεο γευμα τρωω κανενα 30λεπτο με 40λεπτο μετα. Αλλα δεν εχω καθολου υδ/κα μετα το μεσημερι. Καλυτερα να βαλω λιγο ρυζι μαζι με την πρωτεΐνη μετα το γυμναστηριο λες? Την ποσοτητα του υδ/κα μεταπροπονητικα βαση ποιων κριτηριων την μετραω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-05-11 17:26 #752
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    βαση με τα κιλα που εισαι, αλλα και με τις θερμιδες των υπολοιπων γευματων της μερας.

    αν τρως μετα απο 30-40 λεπτα, μην εχεις καθολου υδατανθρακα στο μεταπροπονητικο ροφημα, μιας και εισαι και σε γραμμωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-05-11 17:27 #753
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    , αλλα παντως παλι θελουμε τον υ/α μας
    γιατι αυτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-05-11 17:47 #754
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    βαση με τα κιλα που εισαι, αλλα και με τις θερμιδες των υπολοιπων γευματων της μερας.

    αν τρως μετα απο 30-40 λεπτα, μην εχεις καθολου υδατανθρακα στο μεταπροπονητικο ροφημα, μιας και εισαι και σε γραμμωση.
    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις Γιαννη. Εχω αλλαξει λιγο το προγραμμα διατροφης μου για 1 - 1,5 μηνα γιατι η γραμμωση δεν εχει νοημα. Πρεπει να βαλω καποια κιλα, οποτε θα προσπαθησω να ανεβασω για 1μηνα τα κιλα μου οσο μπορεσω και μετα να μπω σωστα σε γραμμωση (με περισσοτερους μυς). Υπολογιζω τωρα θερμιδες - πρωτεΐνες - υδ/κες που παιρνω καθημερινα για να εχω μια καλυτερη εικονα και θα τα ποσταρω στο τοπικ που εχω ανοιξει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-05-11 18:50 #755
    Προεπιλογή μεταπροπονητικο ροφημα
    καλησπερα σε ολους, ειμαι νεος στο site και εδω και πολυ καιρο ψαχνω για το μεταπροπονητικο. για τον λογο οτι δεν μπορω να μαγειρευω καθε μερα εχω φτιαξει ενα ροφημα για μετα το gym. και δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο. αυτο ειναι το εξης..
    250 ml πρασινο γαλα
    2 κουταλιες μελι
    6 ασπραδια αυγων
    1 μπανανα
    ολα μαζι στο μιξερ και καλη χωνεψη. εχω υπολογισει πως περιεχει 35 γρ. πρωτεινης και 75 υδατ.
    αυτο που με απασχολει ειναι , κανω δουλεια με αυτο???
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-05-11 22:22 #756
    Post
    φιλε μου το δοκιμαζα αυτο 1 μηνα περιπου χωρις τα ασπραδια αυγου βεβαια,τα οποια τα ετρωγα για βραδυνο.δλδ μισο γιαουρτι,1 μπανανα,μισο ποτηρι γαλα γαλα με 70% λιγοτερη λακτοζη και 1κουταλια μελι.το μονο αποτελεσμα που ειχε ηταν η ωραια γευση.μπορει σε αλλους να επιασε.προσωπικη μου αποψη ειναι να χρησιμοποιησεις προτεινουλα μετα την προπονηση καθαρη-βρωμικη αναλογα σε τι φαση εισαι και βλεπεις.αποψη μου παντα!(μην νομιζεις πως 8α γινεις κανα τερας ετσι με πρωτεινη)
    At his boots, a stone breaks
    Doesn't want to be on the cliff anymore
    And a scream lets everyone know
    Both are falling to the ground

    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-05-11 23:51 #757
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sopi Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σε ολους, ειμαι νεος στο site και εδω και πολυ καιρο ψαχνω για το μεταπροπονητικο. για τον λογο οτι δεν μπορω να μαγειρευω καθε μερα εχω φτιαξει ενα ροφημα για μετα το gym. και δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο. αυτο ειναι το εξης..
    250 ml πρασινο γαλα
    2 κουταλιες μελι
    6 ασπραδια αυγων
    1 μπανανα
    ολα μαζι στο μιξερ και καλη χωνεψη. εχω υπολογισει πως περιεχει 35 γρ. πρωτεινης και 75 υδατ.
    αυτο που με απασχολει ειναι , κανω δουλεια με αυτο???
    Γράμμωση κάνεις η όγκο?
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-05-11 16:25 #758
    Το avatar του χρήστη ionos1

    Εγγραφή
    20-04-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    299
    Προεπιλογή
    φιλε μου εγω αν δεν χρησιμοποιουσα συμπληρωματα για μετα τη γυμναστικη θα ειχα (για ογγο):
    1) μπανανα
    2)5-6 ασπραδια αυγου ( το 1 ολοκληρο) (αυτα που παιρνω εγω εχουν περιπου 6 γραμ πρωτεινης το 1)
    3)60-80 γρ βρωμη
    περιμενω να βγει συμπληρωμα του τυπου Lipotropic profiterol .... anabolic ekmec ...... panacota isolate!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-05-11 16:39 #759
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ionos1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου εγω αν δεν χρησιμοποιουσα συμπληρωματα για μετα τη γυμναστικη θα ειχα (για ογγο):
    1) μπανανα
    2)5-6 ασπραδια αυγου ( το 1 ολοκληρο) (αυτα που παιρνω εγω εχουν περιπου 6 γραμ πρωτεινης το 1)
    3)60-80 γρ βρωμη
    Και μετά από πόση ώρα θα έκανες γεύμα?
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-05-11 16:42 #760
    Το avatar του χρήστη ionos1

    Εγγραφή
    20-04-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    299
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kaloutsikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μετά από πόση ώρα θα έκανες γεύμα?
    1,5 - 2 ωρες!
    περιμενω να βγει συμπληρωμα του τυπου Lipotropic profiterol .... anabolic ekmec ...... panacota isolate!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-05-11 16:56 #761
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ionos1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1,5 - 2 ωρες!
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-05-11 02:57 #762
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλα παντως παλι θελουμε τον υ/α μας
    Οι ανάγκες του ανθρώπινου οργανισμού σε υδ/κες είναι μηδέν.
    Επίσης, σύμφωνα με έρευνες η προσθήκη υδ/κα στο μεταπροπονητικό ρόφημα δεν επηρεάζει τον μεταβολισμό(δηλαδή αναβολισμό/καταβολισμό) των πρωτεινών.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-05-11 08:28 #763
    Το avatar του χρήστη TToni Shark

    Εγγραφή
    14-03-2010
    Περ.
    Ωραιόκαστρο
    Μηνύματα
    545
    Προεπιλογή
    [QUOTE=giannis64;365290] Αρχικό μήνυμα απο TToni Shark
    Μετά την προπόνησή μου πίνω ένα scoop πρωτεΐνη hydro. Και μετά από ένα μισάωρο τρώω μια σαλάτα με τόνο- μαρούλι-σολομό και παξιμαδάκια σίκαλης.Είναι καλή επιλογή για την φάση γράμμωσης που βρίσκομαι;



    καθε αλλο. ειναι πολυ καλο και σωστο γευμα..




    Σε ευχαριστω πολύ μου έφυγε ένα βάρος
    ​HONDA CBR 600F 2012
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-05-11 11:51 #764
    Το avatar του χρήστη ionos1

    Εγγραφή
    20-04-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    299
    Προεπιλογή
    [QUOTE=TToni Shark;366338]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικό μήνυμα απο TToni Shark
    Μετά την προπόνησή μου πίνω ένα scoop πρωτεΐνη hydro. Και μετά από ένα μισάωρο τρώω μια σαλάτα με τόνο- μαρούλι-σολομό και παξιμαδάκια σίκαλης.Είναι καλή επιλογή για την φάση γράμμωσης που βρίσκομαι;
    τα σπαει ο σολωμος ...!!! τονο τον σιχαθηκα επειδη ετρωγα 4-5 την εβδομαδα!


    :
    +1
    περιμενω να βγει συμπληρωμα του τυπου Lipotropic profiterol .... anabolic ekmec ...... panacota isolate!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-05-11 18:18 #765
    Προεπιλογή αλλο ενα μεταπροπονητικο..
    γεια σας παιδια!!πολυ χρησιμο το site!ωστοσο εχω παρατηρησει πως αρκετες φορες επαναλαμβανομαστε και πως υπαρχουν πολλα αντιφατικα πραγματα.φυσικο θα μου πειτε αφου ο καθενας λεει τη γνωμη του.αλλα θα προτεινα ,οταν βγαινει το συμπερασμα σε καθε θεμα,να μενουν μονο οσες αποψεις εχουμε καταληξει πως ειναι σωστες,ωστε να μην γινονται λαθος εκτιμησεις.πρεπει να ειμαι ο πιο αμπαλος σε θεματα fitness-bodybuilding αλλα νομιζω πως κατι τετοιο θα μας βοηθουσε ολους.

    παραδειγματος χαριν,δεν εχω βρει καποιο θεμα που να εχει καταληξει συγκεκριμενα και χωρις αοριστιες σε καποια επιλογη για ληψη υδατανθρακα στο μεταπροπονητικο.υψηλο gl,ευπεπτος,απλος κτλ.μιλαω για natural επιλογες,οχι δεξτροζη ή γλυκοζη.πατατα,ρυζι,μπανανα,μελι,φρουτα γενικα,ολα αυτα λεγονται σε καθε τοπικ,ομως ολα αυτα καπου πασχουν.ειτε ειναι συνθετοι υδατανθρακες ειτε εχουν σακχαρα.τελος παντων,καποιος που γνωριζει ας πει ποια επιλογη ειναι η προτιμοτερη για natural.


    πειτε μου καποια λογια για το μεταπροπονητικο μου αν θελετε!

    1μπανανα
    500ml γαλα(περιμενω μπινελικι τρελο..)
    6ασπραδια(εχω ακουσει πως χρειαζεται κ ενας κροκος,επειδη κατι ενζυμα του ειναι χρησιμα για την αξιοποιησδη των ασπραδιων.μιληστε σχετικα αν γνωριζει κανεις κατι)
    2 κουταλιες σουπας μελι(ειμαι στο τσακ να το αντικαταστησω με 150gr. ψητη πατατα)

    και μετα απο μια-μιαμιση ωρα τρωω ρυζι η μακαρονια με κρεας η ψαρι.σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα,τοση πρωτεινη που λαμβανω,δε γινεται καποιο μερος της λιπος?προλαβαινει να μεταβολισει ο οργανισμος??


    Σας ευχαριστω πολυ,καλη συζητηση!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 51 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361101 ... ΤελευταίαΤελευταία