Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 45
  1. 12-12-11 23:01 #1
    Προεπιλογή Κοντα στον 1 μηνα αποχης και τρελα DOMS!
    Τετοιο πραγμα δε το εχω ξαναδει! Ξεκινησα με πλατη και πονουσε για 2 ημερες. Προχθες εκανα στηθος και ακομα και σημερα με ποναει παρα πολυ! Δε μπορω να βγαλω ετσι το προγραμμα μεσα σε μια εβδομαδα.. Μηπως ηθελε να ξεκινησω λιγο πιο χαλαρα..;

    Την επομενη φορα εχω ποδια, φοβαμαι οτι δε θα μπορω να περπατησω για 2 ημερες μετα. Μαλλον θα παιξω χαλαρα!

    Αληθεια, γιατι καθε φορα μετα απο προπονηση δεν εχω τετοιους μεγαλους πονους; Μονο εαν κανω μια αποχη απο το γυμναστηριο και ξαναξεκινησω εμφανιζονται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-12-11 23:16 #2
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Φυσικο ειναι μετα απο αποχη (για εμενα τουλαχιστον) μεγαλυτερη των 2 ευδομαδων οι μυς ξεσυνηθιζουν και πρεπει μετα να το πας σιγα σιγα.....Δλδ οι πρωτες 2 προπο για καθε μυικη ομαδα θα πρεπει να ειναι σε λιγοτερα κιλα απο οτι εκανες πριν και μετα απο μια ευδομαδα με δυο επιστρεφεις κανονικα...Τρ σχετικα με τα doms εμενα μετα την αποχη των 2 ευδομαδω λογο υποχρεοσεων ( C2 στα αγγλικα) ειχα doms μεχρι και 5 μερες στα ποδια και στηθος τουλαχιστον 2-3 μερες.....

    Συνοψιζοντας λοιπον δεν ειναι κατι περιεργο το πιασιμο μετα απο αποχη και μην σου πω οτι ειναι και αναμαινομενο....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-12-11 23:33 #3
    Προεπιλογή
    Γιατι να μην εχεις τα ιδια DOMS ομως και οταν προπονεισαι κανονικα; Οχι πως δε ποναω καθολου, αλλα καμια σχεση με τωρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-12-11 23:38 #4
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι να μην εχεις τα ιδια DOMS ομως και οταν προπονεισαι κανονικα; Οχι πως δε ποναω καθολου, αλλα καμια σχεση με τωρα.
    Ε λογικα οταν προπονησε το σωμα σου εχει συνηθιζει...Τρ αμα γυριζεις απο πληρη γυμναστικη απραξια και προσπαθεις να πας κατευθιαν στα κιλα που εκανες πριν το σοκ που παθενει ειναι μεγαλο γι αυτο εχεις και αυτα τα πιασηματα....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-12-11 23:42 #5
    Προεπιλογή
    Οντως πηγα να ξανασηκωσω τα ιδια κιλα, αν και ηταν αδυνατον. Ζορισα παρα πολυ τον εαυτο μου. Ισως ηθελε πιο χαλαρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-12-11 23:44 #6
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οντως πηγα να ξανασηκωσω τα ιδια κιλα, αν και ηταν αδυνατον. Ζορισα παρα πολυ τον εαυτο μου. Ισως ηθελε πιο χαλαρα.
    οχι ισως...ηθελε πιο χαλαρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-12-11 23:48 #7
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    περισσοτερες επαναληψεις λιγοτερα κιλα για μενα. συνηθως τρως τρελο πιασιμο οταν πιεζεις αρκετα κιλα π δν εχουν συνηθισει οι μυες.ειτε απο αποχη ειτε παραπανω απο τα νορμαλ σου. εγω ποιανομαι ακομα κ οταν δεν κανω αποχες απο το γυμναστηριο.για καλο κ για κακο δλδ παιξε με λιγοτερα κιλα.κ απο βδομαδα μπαινεις οπως επαιζες σε κιλα
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-12-11 00:56 #8
    Προεπιλογή
    Ακομα και χαλαρα να επαιζες, την επομενη που θα επαιζες δυνατα θα πιανοσουν. Ενα μηνα αποχη μετα την αποχη? δλδ γυμναζεσαι στα διαλειμματα των αποχων; και θες και να μην πιανεσαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-12-11 01:09 #9
    Προεπιλογή
    Και πανω που αρχισα, απο εχθες ειμαι αρρωστος.. Ενα σωστο κυκλο με συμπληρωματα και γυμναστηριο, δε εχω κανει ακομα τοσα χρονια.. Αντε να δουμε..

    Αυτο το DAA πανω απο 3 ημερες συνεχομενες, δε το εχω παρει ακομη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-12-11 15:59 #10
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πανω που αρχισα, απο εχθες ειμαι αρρωστος.. Ενα σωστο κυκλο με συμπληρωματα και γυμναστηριο, δε εχω κανει ακομα τοσα χρονια.. Αντε να δουμε..

    Αυτο το DAA πανω απο 3 ημερες συνεχομενες, δε το εχω παρει ακομη!
    ειναι περιεργο αυτο που λες....πρεπει να ψαξεις τι κανεις λαθος και να το διορθωσεις οσο το δυνατον γρηγοροτερα.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-06-12 12:50 #11
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή Doms στο δικέφαλο
    Ξεθάβω αυτό το θέμα γιατί αναφέρεται στα doms...

    Λοιπόν αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: ενώ μετά από κάθε προπόνησή μου έχω doms σε όλες τις μυικές ομάδες, και μάλιστα το θεωρώ δείγμα ότι κάνω δουλειά, δεν έχω ποτέ doms στο δικέφαλο. Να πω ότι τις προπονήσεις τις πάω όλες μέχρι fail.

    Ξέρει κανείς τι παίζει? Είναι δυνατόν να ξεκουράζεται τόσο γρήγορα σε σχέση με τους άλλους ώστε την επόμενη μέρα να μην καταλαβαίνω ότι έκανα?

    Δεν είναι κανένα φοβερό θέμα, απλά ρωτάω γιατί όπως προανέφερα θεωρώ τα doms δείγμα ότι έκανα καλή προπόνηση. Όποιος ξέρει ας πει μια γνώμη!
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-06-12 13:58 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι κανένα φοβερό θέμα, απλά ρωτάω γιατί όπως προανέφερα θεωρώ τα doms δείγμα ότι έκανα καλή προπόνηση. Όποιος ξέρει ας πει μια γνώμη!
    Aναθεώρησε γιατί δεν ισχύει.
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-06-12 15:24 #13
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoDask Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aναθεώρησε γιατί δεν ισχύει.
    +1 οτι εχεις ντρομς δν σημαινει οτι εκανες καλη προπονιση, αλλα οτι "ξεβολεψες" τον μυ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-06-12 15:29 #14
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Τι εννοείς?
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-06-12 15:33 #15
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεθάβω αυτό το θέμα γιατί αναφέρεται στα doms...

    Λοιπόν αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: ενώ μετά από κάθε προπόνησή μου έχω doms σε όλες τις μυικές ομάδες, και μάλιστα το θεωρώ δείγμα ότι κάνω δουλειά, δεν έχω ποτέ doms στο δικέφαλο. Να πω ότι τις προπονήσεις τις πάω όλες μέχρι fail.

    Ξέρει κανείς τι παίζει? Είναι δυνατόν να ξεκουράζεται τόσο γρήγορα σε σχέση με τους άλλους ώστε την επόμενη μέρα να μην καταλαβαίνω ότι έκανα?

    Δεν είναι κανένα φοβερό θέμα, απλά ρωτάω γιατί όπως προανέφερα θεωρώ τα doms δείγμα ότι έκανα καλή προπόνηση. Όποιος ξέρει ας πει μια γνώμη!
    Επειδη κι εγω γουσταρω απειρα τα ντομς,μου δινουν ικανοποιηση και χωρις αυτα νομιζω πως παω τσαμπα,προσπαθησε να παιζεις τον δικεφαλο με αργες αρνητικες και εκρηκτικες θετικες και με συσφιξη παντα στο ανω σημειο.Δοκιμασε να εχεις στο προγραμμα σου ασκησεις που φερνουν ντομς λιγο πιο ευκολα απ οτι μερικες αλλες...πχ καμψεις αυτοσυγκεντρωσης η αλτηρες εναλλαξ.Και φυσικα θα πατας τα δικεφαλα ενδιαμεσα απ τα σετ για να στελνεις λιγο επιπλεον αιμα.Αν παρολα αυτα δεν εχεις ντομς,στην επομενη προπονηση δικεφαλων δοκιμασε να κανεις καμια ισομετρικη ασκηση στο τελος της προπονησης.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία