Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 14-11-11 01:06 #1
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή SOS Βοήθεια! Πρόβλημα με διατροφή!
    Λοιπόν. Η ιστορία έχει ως εξής.

    Έκανα 4 μήνες διατροφή για γράμμωση, αερόβιο 5 φορές την εβδομάδα πρωινό, νηστικός και θερμίδες 1900 + - από πρωτεινούχες πηγές και λαχανικά. Ελάχιστη βρώμη και φρούτα. Τη τελευταία εβδομάδα του προγράμματος έκανα αποβολή των περιττών νερών για να φανεί η λεπτομέρεια. Το ποσοστό λίπους μου ήταν 7% τη τελευταία μέρα του προγράμματός μου. Αφού τέλειωσα, εκείνη τη μέρα πλάκωσα τα φαγητά γιατί είχα στερηθεί πολύ καιρό να φάω pizza,γλυκά κτλ.

    Τις επόμενες ημέρες ανέβασα σταδιακά τον υδατάνθρακα με προσθήκη φρούτων, καστανό ρύζι ή μακαρόνι ολικής σε κάποια γεύματα, κυρίως στο πρωινό και το γεύμα μετά τη προπόνηση. Έφτασα λοιπόν σχεδόν 3.000 θερμίδες σε μία εβδομάδα αφού κάθε μέρα ανέβαζα 100 θερμίδες περίπου με βασικό μεταβολισμό 1900 και συντήρησης 3100 με μεσαία δραστηριότητα και ξεκίνησα όγκο.

    Το σώμα μου έχει γίνει αγνώριστο. Ενώ έβλεπα καθαρά 6 κοιλιακούς, τώρα με δυσκολία τους βλέπω. Το δέρμα έγινε " chubby " και γενικά έχω φρικάρει. Στη βδομάδα αυτή έκανα 4 πρωινά αερόβια από 30 λεπτά επίσης. Παλαιότερα είχα ένα πρόβλημα με το δέρμα λόγο παχυσαρκίας, το οποίο με τη διατροφή και τη προπόνηση γράμμωσης έσφιξε και έγινε πολύ καλύτερο το αποτέλεσμα, τώρα όμως σαν να μου φαίνεται πως πάλι πάει να κρεμάσει.

    Δεν ξέρω, τα'χω παίξει.
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-11-11 01:48 #2
    Προεπιλογή
    Απο 7% τωρα δεν φαινεται τπτ;Ρε συ μηπως τα τραγικοποιεις τα πραγματα;Δυο φωτο απο το πριν και το τωρα θα ξεκαθαριζανε πιο πολυ το τοπιο.Μη φρικαρεις αμα κανεις ογκο θα παρεις και λιπος.......
    Some people say good things come to those who wait...truth is good things come to those who work!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-11-11 02:27 #3
    Banned
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περ.
    Natural World
    Μηνύματα
    776
    Προεπιλογή
    λογικο μου φαινεται...απο κει που εκανες κετωση τωρα εβαλες αλλες 1100θερμιδες με φουλ υδατανθρακα..το puffy look ειναι λογικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-11-11 08:37 #4
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    εννοεις πως πηρα νερα απλα? ή υπαρχει καμια περιπτωση να παιρνω και πιο πολυ λιπος τωρα επειδη σοκαρα τον οργανισμο?

    τι μπορω να κανω?
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-11-11 16:57 #5
    Banned
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περ.
    Natural World
    Μηνύματα
    776
    Προεπιλογή
    νερα πηρες σιγουρα,τωρα ποσο λιπος πηρες εξαρταται και απο το ποσο καιρο κανεις αυτη την διατροφη.αφου ηθελες να βαλεις κιλα και αποσο καταλαβαινω ποιοτικα επρεπε να ανεβαζεις σιγα σιγα τον υδατανθρακα σου και συμφωνα με τις αναγκες σου,βεβαια αυτο που γραφεις εσυ ως 'μεθοδικο' σιγουρα δεν ειναι..δηλαδη απο τις 1900θερμιδες να πας σε μια βδομαδα στις 3000!μην περιμενεις να σαι φυσικα τοσο στεγνος οπως ησουν οταν ετρωγες ελαχιστο υδατανθρακα..αν θες γραψε μας αναλυτικα τι τρως και τα στατσ σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jGod : 14-11-11 στις 16:59
    Απάντηση με παράθεση