Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 21
  1. 28-03-08 22:38 #1
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή Συμπληρωμα για αρθρωσεις
    Μηπως ξερετε κανενα αλλο συμπληρωμα εκτος απο το MSM και το Cissus ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-03-08 17:41 #2
    Προεπιλογή
    Το Glucosamine - Chondroitin της Reflex?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-03-08 18:12 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    υπάρχει το glucosamine είναι φακελακια μιας χρήσεως σε σκόνη απο το φαρμακείο , παίρνεις 1 την ημέρα μετά το φαγητο ανάλογα με την περίπτωση βέβαια βοηθάει, θελει όμως κανένα τρίμηνο χορήγηση για να δράσει και το θετικό είναι οτι δεν έχει παρενέργειες ουτε έχει τοξικότητα . κατι άλλο που έχω διαβάσει ενα είδος κολαγόνου που τρέφει τούς χόνδρους έδωσα το φυλάδιο σε ένα φιλο φαρμακοπειό να το κοιτάξει και αν αξίζει θα ενημερώσω .
    το προηγούμενο το δοκίμασα είχα μια μικρή βελτίωση αλλά η δική μου περίπτωση είναι ανίατη δεν είναι μια απλή φθορά των χόνδρων αλλά εκφυλισμός από το ατύχημα σε άλλες περιπτώσεις βοηθάει περισσότερο.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-03-08 22:32 #4
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-03-08 23:42 #5
    Προεπιλογή
    Η βιταμινη C ειναι ενα ακομα συμπληρωμα και ισως το βασικο που βοηθαει στην καλη υγεια τον αθρωσεων, λογο το οτι ολοι οι χονδροι αποτελουνται απο κολλαγονο. ακομα και η κρεατινη βοηθαει γιατι κανει κατακρατηση υγρου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-03-08 23:51 #6
    Προεπιλογή
    σωστο και αυτο για τη βιταμινη c.αλλα δεν ξερω σε τι δοσεις βοηθα αποτελεσματικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-03-08 00:18 #7
    Προεπιλογή
    Γιαννη το RDA είναι 90 mg/day για τους ανδρες, 75 mg/day για τις γυναικες, με ενα προσθετο 35 mg/day για τους καπνιστες. Οποτε λογικα τα 3gr που περνω εγω ημερεσιως ελπιζω να με καλυπτουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-03-08 01:25 #8
    Προεπιλογή
    σιγουρα ειναι αρκετη ποσοτητα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-03-08 17:39 #9
    Προεπιλογή
    Το glucosamine δηλαδη μπορει να βοηθησει σε περιπτωσεις χονδροπαθειας οπως αυτη που εχω στα γονατα.Απο πιτσιρικας το εχω το προβλημα....εκτος απο αυτο στον εγκεφαλο...
    Μου τη δινει η γραμμωση,μου τη δινει η γραμμωση,μου τη ............
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-04-08 22:59 #10
    Προεπιλογή
    anastasisk το ιδιο προβλημα εχω στο δεξι γονατο και με βοηθησε πολυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-04-08 01:45 #11
    Προεπιλογή
    Steve μηπως ειναι ευκολο να μου πεις σε τη δοσολογια το επαιρνες και αν χρειαζετε ιατρικη συνταγη......
    Thanks....
    Μου τη δινει η γραμμωση,μου τη δινει η γραμμωση,μου τη ............
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-04-08 06:49 #12
    Προεπιλογή
    Οχι δεν χρειαζεται ιατρικη συνταγη, αφου το σκευασμα το αγοραζω σαν συμπληρωμα διατροφης.

    Δηλ. αγορασα το Glucosamine - Chondroitin της Reflex Nutrition, και επερνα 2 καψουλες την ημερα (πρωι-βραδυ).

    Παντως για να δεις καποιο αποτελεσμα, αναλογα την περιπτωση βεβαια σιγουρα θα πρεπει να περνεις παραπανω απο 1 μηνα.

    Το συγκεκριμενο εχει 90 καψουλες και κραταει λιγο παραπανω απο 1 μηνα.

    Δεν εχεις να χασεις κατι και να δοκιμασεις, πιστευω εαν δεν αντιμετωπιστει στο 100% η παθηση, σιγουρα θα σε βοηθησει σε μεγαλο ποσοστο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-08-12 20:51 #13
    Το avatar του χρήστη chris corfu

    Εγγραφή
    09-07-2010
    Περ.
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    465
    Προεπιλογή
    παιδες πηρα λιγο το φτυαρακι και ξεθααψα γιατι θελω να κανω την ερωτηση μου, οσοι εχετε ασχοληθει-χρησιμοποιησει συμπληρωματα για αρθρωσεις εχετε βοηθηθει απο κατι με γλυκοζαμινη-χονδροιτινη-μσμ ή κατι σε κολλαγονο και αν ναι ποιο προτεινεται καλυτερα?? (θελω να παραγκειλω για τον κολλητο μου που οι αρθρωσεις του κανουν σαν αλαδωτος μεντεσες πορτας)
    ειμαι μικρος,λιγο πρυσμενος,λιγο καπως,,
    αληθεια δεν σας βλεπω απο ψηλα πως ειναι ο πατος???!!!


    train hard, feel good
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-08-12 21:23 #14
    Προεπιλογή
    Φιλε,τσεκαρε το elastijoint της labrada....εχει καλες ποσοτητες θεωρω,σε ολα τα συστατικα του...
    το πηρα την προηγουμενη βδομαδα,αλλα ολα αυτα θελουν 1-2 μηνες για να δεις αποτελεσματα,οποτε δεν μπορω να σου πω ακομα εντυπωσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-08-12 11:10 #15
    Προεπιλογή
    Animal Flex.. και φτηνό και πολύ καλό. Εγώ σε κύκλο με ****** που το έτρεξα 100 την μέρα δεν κατάλαβα το παραμικρό!!!

    *** Απαγορεύεται οποιαδήποτε αναφορά σε απαγορευμένες ουσίες. Mods Team***
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 200sx : 08-08-12 στις 11:18
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία