Σελίδα 16 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 614151617 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 226 έως 240 από 243
  1. 03-07-12 23:02 #226
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι οτι θα μενει για πολυ καιρο η μερεντα αλλα αν βαλεις γιαουρτι μειωνεις το χρονο ζωης της και περαν αυτου θα νερωνει ευκολα!!
    το εχω δοκιμασει με στραγγιστο τοταλ και κρατησε πολυ καλα.μη πω οτι εγινε κ πιο πηχτο.τωρα για το ποσο θα κρατησει δεν εχω ιδεα γιατι στο 3μερο ειχε συγχωρεθει
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-07-12 23:49 #227
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Το φανταστηκα Τολη!!!Την εκανα και εγω πριν λιγο.Η αληθεια ειναι οτι δεν θυμιζει μερεντα αλλα πικρη σοκολατα,Οχι οτι δεν ειναι καλη απλα το αναφερω!!!Να πω οτι εβαλα μεσα και ενα σκουπ πρωτεινη βανιλια αλλα χαθηκε η γευση της!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-07-12 23:59 #228
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το φανταστηκα Τολη!!!Την εκανα και εγω πριν λιγο.Η αληθεια ειναι οτι δεν θυμιζει μερεντα αλλα πικρη σοκολατα,Οχι οτι δεν ειναι καλη απλα το αναφερω!!!Να πω οτι εβαλα μεσα και ενα σκουπ πρωτεινη βανιλια αλλα χαθηκε η γευση της!!
    για να φερει σε μερεντα θελει λαδι απο φουντουκια και μια μιξη μιλκο χεμο και νεσκουικ.δε το εχω αναφερει γιατι απο θερμιδες ξεφευγε οποτε το πειραμα απετυχε.απλα αν εισαι chocolatocholic σου τη βγαζει τη καψα ευκολοτατα.και αν πεσει μεσα και αρκετη ζαχαρινουλα και λιγο σοκολατα σε ροφημα εκει ειναι που σου φευγει η καψα.
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-07-12 00:17 #229
    Προεπιλογή
    Όσες φορές την είχα φτιάξει είχα ανακατέψει το κακάο με λίγο en' joy, λίγη βανίλια και κανέλα και σε κάποιες δόσεις αντί για όλες τις ζελατίνες και γάλα είχα ανακατέψει μία-δυο κουταλιές ζελέ γιώτης με ανανά. Μια χαρά είχε βγει αλλά χωρίς γάλα προσωπικά μου άρεσε περισσότερο γιατί ήταν πιο πικρή και πήγαινε πολύ με το άρωμα κανέλας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-07-12 12:26 #230
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Εγω την κάνω ως εξης και ειναι εξαιρετικη:

    200γρ κακάο
    8 φύλλα ζελατίνας
    μισο φλυτζανι ζεστό νερό
    μισο κουτί ζαχαρίνη σκόνη ( το μεγάλο)
    4 σκούπ πρωτεινη
    2 βανίλιες
    λίγο γάλα 0%.
    και 3-4 κουτ σουπας CLA που είχα και ηθελα να το ξεφορτωθω.
    Προαιρετικά βαζεις και 1-2 κουτ σουπας βουτυρο με χαμηλά λιπαρα και Ω3 και εισαι οκ αν δε φας ολο το βαζάκι.

    Το πολυ πολυ κανεις το πρωτο βαζάκι χωρις βουτυρο και αφού το τσακισεις σε 10-15 λεπτα κανεις με βουτυρο το 2ο βαζάκι και τρως ανθρωπινα!

    Το μυστικό ειναι να διαλύθουν καλά οι ζελατίνες για να μην κανει ζελεδάκια μεσα το μειγμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-07-12 12:51 #231
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Ειπα και εγω να ριξω βανιλια -την ειχα ετοιμη δηλαδη -αλλα μιας και η πρωτεινη μου εχει εντονη γευση βανιλιας ειπα να μην..!!Σημερα το πρωι εβαλα μια ελαχιστη δοση πανω στο πιτακι μου μαζι με κανελα,μια χαρα γευση του εδωσε!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-07-12 12:58 #232
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Οση και να εχει η πρωτεινη το κακάο ειναι διάολος τα καλύπτει ολα! ....εκτος απο την σκόνη που ειναι συμπυκνωμενη φουλ. Αυτη η μερεντα με εχει σωσει στη Κετο. Ξεκινάει η μερα ομορφα μαζι με ενα πιτάκι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-07-12 15:19 #233
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΠανοςΒ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μυστικό ειναι να διαλύθουν καλά οι ζελατίνες για να μην κανει ζελεδάκια μεσα το μειγμα.
    ακριβως αυτο. παντως παλι καλα βγηκε χρησιμη συνταγη ακομα και σε κετο.οι παραλλαγες ειναι απειρες δεν ειναι και χημικο πειραμα.αναλογα τις αναγκες του ο καθε ενας πιστευω τη κανει και παντα βγαινει σουπερ
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-07-12 15:50 #234
    Προεπιλογή
    Παιδιά την έχει δοκιμάσει κανείς με λίγο ταχίνι μέσα; Βασικά ήδα που ο ΠάνοςΒ παραπάνω χρησιμοποίησε και λίγο βούτηρο και αναρωτιέμαι αν κάποιος το έχει δοκιμάσει εναλλακτικά με ταχίνι. Θα το δοκίμαζα, αλλά τελευταία έχω σταματήσει τα πειράματα στην κουζίνα και όπως το φαντάζομαι μπορεί να μη βγαίνει και τόσο καλό.

    ΠάνοςΒ όταν λες μισό κουτί ζαχαρίνη εννοείς το βάζο με το natreen; Με τα γλυκαντικά έχω μια δυσκολία, δεν ξέρω και τι να επιλέξω,άλλα δεν μου κάθονται καλά στο στομάχι, άλλα μου αφήνουν μια επίγευση και κάποιες φορές δεν πρόσθετα παρά μόνο ότι περιείχε το ζελέ. Θεόπικρη γινόταν αλλά εντάξει. Τη δουλειά της την έκανε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-07-12 17:52 #235
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Ναι το μεγαλο βαζο που ειναι 70γρ.
    Μπορεις να βαλεις στεβια αν σου αρεσει η αηδια γευση της.

    Ταχινι εχω βαλει και ειναι καλό. Απλα οτι και να βαλεις θα πρεπει να διαλυθει καλά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-09-12 11:14 #236
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    παιδια επειδη εχουν γραφτει καμια 15αρια συνταγες... που εχουμε καταληξει; Ποια είναι η πιο πετυχημενη;

    Αν μπορειτε ποσταρετε την ξανα.
    Σημερα το επιχειρω... !!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-09-12 14:44 #237
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ggeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια επειδη εχουν γραφτει καμια 15αρια συνταγες... που εχουμε καταληξει; Ποια είναι η πιο πετυχημενη;

    Αν μπορειτε ποσταρετε την ξανα.
    Σημερα το επιχειρω... !!!
    εξαρταται πως τη θες βασικα.εγω ειμαι στην αρχικη κ μ βγηκε η καλυτερη π εχω κανει. αλλοι γουσταρουν (και) παραπανω γαλα αλλοι παραπανω ζελατινες κ αλλοι παραπανω ζαχαρινη η λιγοτερη αντιστοιχα. νομιζω ο καθε ενας κανει κ ενα ριβιου για το πως τ βγηκε οποτε βλεπεις τα ριβιου κ αυτο π σ καθεται καλυτερα βαζεις συνταγη.4-5 παραλλαγες εχουν γινει παρολο π εχει τοσες σελιδες
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-09-12 16:45 #238
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    ευχαριστω τόλη. Θα κανω την αρχικη και βλεπουμε...
    να΄σαι καλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-09-12 17:02 #239
    Προεπιλογή
    http://www.youtube.com/watch?v=A3sKkG_9jLQ

    εγω βρηκα αυτη την συνταγη. εχει πολλες θερμιδες αλλα ειναι περα για περα υγεινή. εγω την δοκιμασα σε πιτακι βρωμης κ βγηκε πολυ γευστικη. πιστευω αξιζει τον κοπο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-09-12 17:05 #240
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    τιποτα ρομπ. λαπτ υπαρχουν απειρες εναλλακτικες.δεν ειμαι ο αινσταιν και βρηκα τη μαγικη φορμουλα απο μαθηματικους τυπους κτλπ. σιγουρα οι ζαχαρινη δεν ειναι και οτι πιο υγιεινο.εξαρταται απο τη διαχειρηση θερμιδων μετα καθαρα πιστευω και αν γινεται να γινει πιο υγιεινη και μας παιρνει απο θερμιδες δε το συζητω καν.εξαρταται και τη ποσοτητα π τρωει καποιος και το ποσο πολυ θελει σοκολατα κτλπ.υπαρχουν ανθρωποι που τα κοβουν ολα τα βρωμικα κτλπ μαχαιρι αλλα με τη σοκολατα εχουν εμμονη και τους παει πισω πολυ στους στοχους τους ειδκα σε γραμμωση. αυτους τους εξυπηρετει. υπαρχουν αλλοι π τους τη βαραει 1 το μηνα για σοκολατα.αυτοι πιστευω ακομα και κανονικη μερεντα να φανε η να φτιαξουν μια υγιεινη εκδοχη της μια χαρα θα ναι.αναλογα με τις αναγκες μας παντα. παντως ειδα τη παραλλαγη και μ αρεσε πολυ μπορω να πω
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 16 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 614151617 ΤελευταίαΤελευταία