Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 13-10-11 22:34 #1
    Post Ασκηση πλατης για βελτίωση καμπουριασματος
    θελω βοιθια για να στροσο αμα γινετε τιν πλατι μου ειμαι περιπου 1,80 και βαρος 70 κιλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-10-11 22:38 #2
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanosqvp Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελω βοιθια για να στροσο αμα γινετε τιν πλατι μου ειμαι περιπου 1,80 και βαρος 70 κιλα
    μονοζυγο διαφορετικες λαβες..δες εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthr...85%CE%B3%CE%BF
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-10-11 22:44 #3
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    δοκιμασε να εχεις εξω το στηθος πισω τους ομους
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-10-11 00:28 #4

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    Θεσ/νικη
    Μηνύματα
    590
    Προεπιλογή
    α)Γυμνασε τους πισω δελτοειδης
    β)Κανε μονοζυγο με διαφορες λαβες
    γ)Κανε κοιλιακους-ραχιαιους
    δ)Προσπαθησε να εχεις εξω στηθος πισω ωμους
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-10-11 09:03 #5
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Εχετε καμια καλι ασκισι στο σπιτι για τιν πλατι γιατι καβουργιαζω λιγο και θελω να τιν μιοσω αρκετα ρε
    Σου αλλαξα τον τίτλο στο θεμα σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-10-11 13:25 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    προσπαθησε να εχεις την σωστη σταση του σωματος κατα την διαρκεια ολης της μερας και οχι μονο οταν κανεις τις ακσησεις...
    εαν για παραδειγμα εισαι ατομο που δουλευει σε γραφειο πολλες ωρες ειναι βασικο να θυμασαι συνεχεια να εχεις ισια πλατη εξω στηθος και οχι καμποουρα...
    στην αρχη θα πονας αλλα με τον καιρο θα συνηθισεις...

    δουλεψε στα βαρη πλατη συγκριτικα με αλλες μυικες ομαδες πιο πολυ,μια καλη αναλογια ειναι ενα προς δυο αναλογα το επιπεδο σου...κανε ασκησεις σωστα για οπισθιο δελτοειδη και γενικα για ανοιγματα για την πλατη...

    εαν εχει αιθουσες-μαθηματα πιλατες η και γιογκα στο γυμναστηριο σου μην διστασεις να μπεις και να δοκιμασεις η και για ορθοσωμια υπαρχουν αιθουσες...θα σου κανει καλο..

    και τελος παιξε με διατασεις και σπιτι μονος σου..παρε ενα σκοινι,μια ζωνη και προσομοιωσε την κινηση της ελξης πισω τα χερια σου και μεινε εκει σαν να θες να κοψεις την ζωνη με δυναμη...μετα κανε διατασεις πιεζοντας τον τοιχο...ελπιζω να καταλαβαινεις περιπου το τι λεω γιατι ειβναι δυσκολο με τον γραπτο λλογο να σου εξηγησω...

    το θεμα της καμπουρας λυνεται παντως σταδιακα με σωστη εκγυμναση με βαρη αλλα και με διατασεις...βασικο ειναι οι διατασεις...

    το καλυτερο για μενα εκτος απο ολα αυτα που σου ειπα ειναι να βαλεις ενα 10 λεπτο την ημερα με διατασεις για ανω μερος και μετα απο λιγες μερες και εχοντας το ολο αυτο στο μυαλο σου στην καθημερινοτητα σου,θα δεις βελτιωση...

    Απάντηση με παράθεση