Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 16
  1. 28-06-16 17:03 #1
    Προεπιλογή πρωτεινη και βαρος
    καλησπερα, ειμαι ο Στιλιανος,

    θα ηθελα να σας ρωτησω κατι οσο αναφορα τα συμπληρωματα, εχω ξεκινησει αεροβια γυμναστικη ( διαδρομο κατα κυριο λογο ) και παραλληλα εχω ξεκινησει πρωτεινη και λιποτροπικο που μου προτειναν ..

    παρ ολα αυτα δυο εβδομαδες τωρα που γινεται αυτο , παρατηρω αυξηση στα κιλα μου αντι να μειωνονται ..

    ειναι κατι φυσιολογικο αυτο ?


    ειμαι 1.86 και 102 κιλα ( εφτασα τα 104 τωρα )

    η διατροφη μου ειναι κατω των 1200 θερμιδων ημερησιως ..

    τα συμπληρωματα ειναι η true isolate πρωτεινη και το λιποτροπικο L-CARNITINE + CROME Biotech USA
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-06-16 17:15 #2
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες.. Ποιοι είναι οι στόχοι σου καταρχήν και ποιος σε συμβουλεψε να πάρεις αυτά τα 2 συμπληρώματα? Επίσης, τη διατροφή την έφτιαξες μόνος σου? Το σύνολο των θερμίδων είναι απαγορευτικα καταστρεπτικο για τις αναλογίες σου (ύψος κιλα) πρέπει να το διορθώσεις άμεσα.. Γράψε μας τι περιλαμβάνει μια τυπική μέρα διατροφής σου


    Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-06-16 22:50 #3
    Προεπιλογή
    Ότι σου λέει ο φίλος πάνω με 1200 θερμίδες μόνο θα καταστρεψεισ τον μεταβολισμό σου υπερβολικά λίγες. Μια φορά θα φας και θα πάρεις κιλό μετά θες σίγουρα πάνω από 2300
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-06-16 07:19 #4
    Προεπιλογή
    αρχικα , οι θερμιδες που εγραψα ειναι προσεγκιστηκες, και δεν γινονται κυριως λογω διαιτας αλλα το οτι δεν πολυ πειναω...

    εχουμε και λεμε ,


    πρωινο κυριως δεν τρωω γιατι δεν πειναω, οποτε πινω μονο ενα καπακι πρωτεινης .
    αλλα οταν θα φαω θα ειναι καμια φριγανια με λιγο τυρι lite

    μεσημεριανο κυριως οτι φαγητο υπαρχει χωρις λαδια και ισως καποια φετα ψωμι

    και βραδυνο κυριως καποια σαλατα με τονο , γιαουρτι , η καποιο τοστ με Lite τυρι

    αυτα ολα χωρις καποια διαιτα , απλα μου εχει γινει συνηθειο ...

    να πω επισης πως η προπονηση μου γινεται το απογευμα κατα τις 5-7 οπου και περνω το λιποτροπικο μιση ωρα πριν και ενα καπακι πρωτεινης 15-20 λεπτα μετα



    αυτο που με παραξενευει ομως ειναι οτι απο οταν αρχισα αυτα τα δυο , πηρα 2 κιλα χωρις να βλεπω πανω μου καποια διαφορα να δικαιολογει το βαρος που περνω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-06-16 08:10 #5
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Νερό πίνεις? Εξακολουθώ να σου λέω ότι πρέπει να διορθώσεις τη διατροφή σου

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-06-16 09:41 #6
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Θα συμφωνησω με μεταλ, φτιαξε την διατροφη σου... αυτές οι θερμιδες παρολο που ειναι κατα προσεγγιση οπως λές ειναι πολύ λίγες για το υψος και τα κιλά σου, τα φαγητα επισης που έχεις ποστάρει πολύ αμφιβαλλω να ξεπερναν τις 1000 θερμιδες. Δηλαδη αργοτερα οταν θα κολλήσεις και δεν θα χανεις αλλο τι θα κοψεις? αφου δεν εχεις τιποτα..
    Μην περιμενεις και βασιζεσαι στο να χασεις λιπος απο την πρωτεινη και τον λιποδιαλυτη..
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-06-16 13:22 #7
    Προεπιλογή
    δεν ειπα αυτο , αλλα τι προτεινετε ? να παω σε καποιο διατρεφολογο ? που μπορω να βρω καποια σωστη διαιτα με τις θερμιδες που πρεπει ?

    παντως πραγματικα απο θεμα πεινας νιωθω πολυ ενταξει , αλλα παρ ολα αυτα περνω κιλα και αυτο με προβληματησε και ηθελα να μαθω αν ευθυνετε η πρωτεινη η οχι .
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-06-16 13:39 #8
    Προεπιλογή
    Μήπως φταίει ο θυροειδής?
    Τσέκαρε το ή και το σάκχαρο.
    Δεν μου φαίνεται λογικό να μην τρως και να παχαίνεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-06-16 13:51 #9
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Δωσε περισσοτερες πληροφοριες φιλε για να καταλαβουμε.. ποσο καιρο κανεις αυτη την διατροφη ? κανεις καθε μερα την ιδια η ξερω γω κανεις 5 μερες και τις υπολοιπες 2 ξεφευγεις σε σημειο να καλύπτει οσο ελλειμα θερμιδων εχεις κανει ?

    Aυτες τις 1000 θερμιδες που τρως το καταλαβαινεις οτι τις χρειαζεται ο οργανισμος σου ακομη και αν εισαι στον καναπέ σε αδράνεια.. βασικα οχι μονο 1000 θερμιδες αλλά πολύ περισσοτερες χρειαζεται, οπότε φαντασου αν προσθέσεις και την δραστηριοτητα μεσα σε αυτές τις θερμιδες (δουλεια,γυμνασηριο,αεροβιες, βολτες κλπ) οτι τρως παρα πολύ λιγο.
    Εγω θα σου πρότεινα να αυξησεις τις θερμιδες σου σιγα σιγα στο 2500 και να ακολουθήσεις μια διαροφη αυτων των θερμιδων για 2-3 εβδομαδες και επειτα να εχεις μια καθαρη εικονα για το τι γινεται (αν δεις οτι παιρνεις κατεβαζε σιγα σιγα θερμιδες, αλλα οχι απο 2500 να πας 1200, κατεβαζε 200-300 και ξαναδοκιμασε για μια δυο εβδομαδες το ιδιο)
    Επίσης, αφοδευεις πριν ζυγιστεις? και ποτε ακριβως ζυγιζεσαι ? Ισως έπίσης εχεις κατακρατυση νερου..
    Καλου κακου τσεκαρε και για θυροειδη πριν προβεις στα παραπάνω βηματα , αν συνεχιζεις και παιρνεις βαρος με τοσες λιγες θερμιδες τοτε εισαι ενα ιατρικο θαυμα

    Οσο για τις θερμιδες και πως θα τις μετρήσεις:

    κρατα 1,5 γραμμαριο πρωτεινης ανα κιλο σωματικου βαρους, εισαι 102 κιλά οπότε καταναλωνε γυρω στα 150-160 γραμμαρια πρωτεινης τα οποια αντιστοιχουν σε 600 θερμιδες
    ενα 30 % λιπαρων απο το συνολο των θερμιδων σου δλδ 80-85 γραμμαρια λιπαρων τα οποια αντιστοιχουν σε 675 θερμιδες και οι υπολοιπες που μενουν βάλτες υδατανθρακα η προσθεσε αν θέλεις και αλλο τα λιπαρα σου και οτι μεινει μετα υδατ.
    Τα νουμερα αυτα αντιστοιχουν σε 2500 θερμιδες διατροφη, δεν σημαινει οτι αν φας 200 γραμμαρια πρωτεινης και 150 γραμμαρια λιπαρων θα πάθεις κατι απλά αυτο που σε καιει ειναι να αντιστοιχουν στις θερμιδες που χρειαζεσαι για τον στοχο σου.

    Παρε και αυτα θα τα χρειαστείς.
    1 γραμμαριο πρωτεινης - > 4 θερμιδες
    1 γραμμαριο υδατανθρακων -> 4 θερμιδες
    1 γραμμαριο λιπαρων -> 9 θερμιδες

    Τελος, οχι η πρωτεινη δεν φταιει που πήρες κιλά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 29-06-16 στις 13:57
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-06-16 14:34 #10
    Προεπιλογή
    θυροειδη ειχα παλιοτερα ( υπερ ) και μετα γυρισε σε υπο .. εδω και 3 χρονια ειναι σταθερος ομως στα φυσιολογικα επιπεδα ( χωρις να περνω καποιο χαπι ) . εξετασεις εκανα πριν 20 μερες παλι ζυγιζομαι το πρωι αφου ξυπνησω αυτη τη διατροφη την κανω 2μισι εβδομαδες..

    απλα εχω ακουσει οτι η πρωτεινη δινει μυικο ιστο και ισως για αυτο να αναιβηκαν τα κιλα μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-06-16 15:35 #11
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Η πρωτεΐνη είναι απλά ένα σ συμπλήρωμα φίλε.. Τι να ετρωγες γιαούρτι η γάλα το ίδιο θα ήταν απλά η πρωτεΐνη είναι πιο συμπηκνωμενη σε περιεκτικοτητα δε δίνει μυικη μάζα... Τα κιλά σου ανέβηκαν γιατί το σώμα σου έχει ανάγκη από ΤΡΟΦΉ και με το που του έδωσες παραπάνω γραμμάρια πρωτεΐνης από τα ανύπαρκτα που λαμβανες τα κράτησε...

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-06-16 17:29 #12
    Προεπιλογή
    τι προτεινετε τοτε ? γιατι το να αναιβασω απλα τις θερμιδες νομιζω δεν λεει κατι .. και με σουβλακια θα αναιβουν αλλα θα αναιβουν και τα κιλα πολυ ..

    εννοω τι διατροφη προτεινετε να ακολουθησω

    και ποια η γνωμη σας για αυτα που μου προτηναν , τον λιποδυαλιτη κυριως . οπως και για τον τροπο που μου ειπαν να τα περνω

    1 πρωτεινη το πρωι και μια μετα το γυμναστηριο , και λιποδιαλιτη μιση ωρα πριν το γυμναστηριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-06-16 18:04 #13
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Ρε φιλε στα εχουμε γραψει 3 ατομα.. τρως πολύ λιγο, ειναι υποσιτισμος αυτο και ο μεταβολισμος σου έχει πάρει την κάτω βολτα. H καταναλωση κατω απο 1000 θερμιδων δεν ειναι ο τροπος για να χάσεις κιλά, αν μετρας θερμιδες ασε τα σουβλακια γιατι δεν μπορεις να ξερεις ποσες θερμιδες ειναι το καθενα.

    Φτιαξε μια διατροφη των 2500 θερμιδων και δές πως σε πάει για 2-3 εβδομαδες και αναλογως κατεβαζεις θερμιδες.. σιγουρεψου οτι ζυγιζεσαι αφου exεις πάει για αφοδευση και πριν καταναλώσεις υγρα/στερεα πριν ζυγιστείς το πρωι.
    Να σου πουμε τι για τον λιποδιαλυτη? το τελευταιο πραγμα που θα επρεπε να σε ενδιαφερει ειναι ο λιποδιαλυτης, φτιαξε την διατροφη..
    Με αλλα λογια πειραματισου εσύ ο ιδιος με τις θερμιδες ώστε να βρεις ενα νουμερακι να χανεις σταθερα κιλά.

    Πρωτεινη αν δεν τρως στερεα τροφη το πρωι που να περιλαμβανει πρωτεινη πάρε, ειδαλλως όχι..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 29-06-16 στις 18:09
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-06-16 01:01 #14
    Προεπιλογή
    φιλε προσπαθησε να φτιαξεις τη διατροφη σου...καλο θα ηταν αν ειναι εφικτο να κανεις γευματα καθε 3 ωρες...ειδικα στο πρωινο μαζι με το σκουπ πρωτείνης που πίνεις προσθεσε και 6-7 κουταλιες βρώμης για παραδειγμα είτε σε χυμό είτε σε γάλα(κατά προσωπική μου προτίμηση χωρις λακτόζη)...Επιπλέον προσάρμοσε τα γεύματα σου σε υδατανθρακα και πρωτεινη...όπου υδαταθρακα χρησιμοποίησε κυρίως πατάτα και λαχανικά και πρωτείνη κοτόπουλο,αυγά,γαλοπούλα,τόνο κλπ...καλη αρχη και καλη συνεχεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-07-16 16:27 #15
    Προεπιλογή
    καλησπερα και παλι ,

    βλεποντας οτι εξακολουθουν να περνουν οι μερες και η ζυγαρια να μην πεφτει .. ειπα να ξανα κανω εξετασεις , και οντως υπαρχει παλι προβλημα θυροειδους..

    κοιταξα να αναιβασω και λιγο τις θερμιδες μου οπως μου ειπατε , τρωγοντας ιδιες ποσοτητες περιπου , αλλα πιο ( βαρια ) τροφη ..



    θα ηθελα τωρα να σας ρωτησω, επειδη η πρωτεινη τελειωσε και θα παρω αλλη. θα ηθελα να μου πρωτεινετε καποια , οπως και καποιο λιποτροπικο καπως πιο φυσικο ( αλλα να κανει δουλεια ) μιας και αυτο το σταματησα γιατι δεν ξερω αν κανει με τον θυροειδη ..

    διαβασα καποιες προτασεις , αλλα ρωτησα κιολας και μου ειπαν για την Diet Pro Protein

    τι γνωμη εχετε ?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία