Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 25 από 25
  1. 13-09-11 22:35 #16
    Προεπιλογή
    χαιρετω και εγω την παρεα ξερουμε αν τα αθληματα της πυροσβεστικης ειναι ιδια με της αστυνομιας για ειδικος φρουρος?(χαζη ερωτηση αλλα...)διαβασα τα παραπανω και ψιλοαπελπιστικα γιατι εγω εχω μια βδομαδα που ξεκινησα το τρεξιματακι απλα....(χαμενος απο χερι χιχιχιχι)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-09-11 23:08 #17

    Εγγραφή
    12-09-2011
    Περ.
    greece
    Μηνύματα
    9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kanonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαιρετω και εγω την παρεα ξερουμε αν τα αθληματα της πυροσβεστικης ειναι ιδια με της αστυνομιας για ειδικος φρουρος?(χαζη ερωτηση αλλα...)διαβασα τα παραπανω και ψιλοαπελπιστικα γιατι εγω εχω μια βδομαδα που ξεκινησα το τρεξιματακι απλα....(χαμενος απο χερι χιχιχιχι)
    Σίγουρα όχι. Κάποια είναι κοινα όπως 1000μ-μηκος-υψος αλλά μπορει να έχουν διαφορά στους χρόνους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-09-11 23:09 #18

    Εγγραφή
    12-09-2011
    Περ.
    greece
    Μηνύματα
    9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο iraklis1991 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι φιλε μου στα επιπεδα σου ειμουνα.
    Εγω μεσα σε 2 μηνες με τον προπονητη μου μονο 1 φορα ετρεξα το χιλιαρι και αυτο στο τελος του δευτερου μηνα.
    Δεν καναμε σε κα8ε προπονηση το χιλιαρι και ουτε κι εσυ χρειαζεται να το κανεις.

    Επειδη ειναι αρχη για σενα κανε 2-3 γυρους ζεσταμα με 2μιση λεπτα τον γυρο.
    Ο αρχικος σου στοχος ειναι να αποκτησεις αντοχη.
    Η απο8εραπεια δεν γινεται σε κα8ε σου προπονηση αλλα στις προπονησεις που κανεις με ταχυτητες.
    Επισης καλο 8α ητανε κα8ε σου προπονηση να διαφερει.Μην κανεις δηλαδη κα8ε φορα ιδια προπονηση.

    π.χ Δ:15 γυρους ελαφρυ τρεξιμο με 2μιση λεπτα τον γυρο εισαι σουπερ+διατασεις
    Τ:3 γυρους ζεσταμα+4Χ400+απο8εραπεια+διατασεις
    Τ:Ξεκουραση
    Π:7 γυρους σε ρυ8μο ωστε να τους βγαλεις+7 γυρους με τον ιδιο ρυ8μο+διατασεις
    Π:5 γυρους+5 γυρους +5 γυρους+διατασεις
    Σ:Ξ
    Κ:Ξ.

    Αυτο στο δινω σαν παραδειγμα γιανα σου δειξω τι πρεπει να κανεις στο περιπου.
    Δηλαδη δεν πρεπει να εχεις ως στοχο το χιλιαρι...
    Βρες ενα σταδιο,παρε ενα ρολογακι,κανε καλη προπονηση και προγραμματισμενα 3-4 φορες την βδομαδα και απο μονο σου σε λιγοτερο απο μηνα 8α δεις διαφορες...
    Να σαι καλά, θα προσπαθήσω να το τρέξω....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-09-11 23:49 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    2)Παντα να κανεις ζεσταμα γυρω στους 5 γυρους με χαλαρο ρυ8μο γυρω στα 2μιση λεπτα τον γυρο πριν απο κα8ε προπονηση σου.

    φιλε αμα το κανει αυτο οχι δεν θα εχει αντοχες μετα να βγαλει στο χρονο το 1000 ουτε να τρεξει τους 2.5γυρους συνεχομενα δεν θα μπορεσει .

    5 γυρους ζεσταμα
    δεν ξερω αλλα εδω εισαι λιγο λαθοσ δηλαδη εσεισ ποσο τρεχεται !!!εγω ξερω οτι αν δεν κανεισ ζεσταμα 15 λεπτα τουλαχιστοσ να φυγει το μπουκωμα δεν κανεισ τιποτα !!!εγω τοσα χρονια στην μπαλα αυτο ξερω!!!πριν απο καθε ΑΓΩΝΑ κανουμε 30 λεπτα ζεσταμα και εχει και σπριντ και ανοιγματα και ενταση γαιτι αν δεν φυγει το μπουκωμα δεν γινεται δουλεια δεν ξερω τι κανεται εσεισ και βλεπεπε τοσο δυσκολο να κανετε 5 γυρουσ σε χαλαρο τεμπο
    ειμαι ο πιο τρελοσ λογικοσ και ο πιο λογικοσ τρελοσ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-09-11 21:43 #20

    Εγγραφή
    12-09-2011
    Περ.
    greece
    Μηνύματα
    9
    Προεπιλογή
    Σήμερα εκανα ενα καλο ζεσταμα 3-4 γυρους και προσπαθησα να βρω εναν ρυθμο ωστε να βγαλω το χρονο. στα 4λεπτα ημουν στα 900μ. και μια γλωσσα μεχρι το πατωμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-09-11 23:48 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tctc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα εκανα ενα καλο ζεσταμα 3-4 γυρους και προσπαθησα να βρω εναν ρυθμο ωστε να βγαλω το χρονο. στα 4λεπτα ημουν στα 900μ. και μια γλωσσα μεχρι το πατωμα.
    σε ποια περιοχη εισαι ?πας σε γηπεδο και τρεχεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-09-11 01:44 #22
    Προεπιλογή
    +1 σε οσα ειπα ο ηρακλης. επισης να πινεις πολυ νερο στη διαρκεια της μερας ωστε ο οργανισμος σου να ειναι ενυδατωμενος και δοκιμασε να κανεις και καμια προπονηση ΗΙΙΤ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-09-11 02:19 #23
    Προεπιλογή
    Για μενα ....δλδ εγω ετσι εκανα πριν 2 χρονια ....ξεκινας 2-3 γυρους ελαφρυ τζογκινγκ μερικες στατικες διατασεις σε ΟΛΟ το σωμα οχι μονο ποδια και βαζεις ως στοχο να βρεις τον ρυθμο για να κανεις 1.30-1.40 τον καθε γυρο δλδ 400 μετρα.Αφου βρεις τον ρυθμο και κανεις 400 κανε αλλο μισο στον ιδιο ρυθμο μεχρι να το πιασεις.αν καταφερεις και κανεις 2 γυρους (800 μετρα )σε 3 με 3.20λεπτα μετα βαζεις τα δυνατα σου και θα βγαλεις και το χιλιαρι.Εχε τον νου σου και στις ελξεις γτ δεν γινονται σε σταθερο μονοζυγο ειναι σε αυτο που κανουνε το αθλημα με τα δυο μονοζυγα και εχει λιγο αναπηδηση.
    Some people say good things come to those who wait...truth is good things come to those who work!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-09-11 15:22 #24

    Εγγραφή
    12-09-2011
    Περ.
    greece
    Μηνύματα
    9
    Προεπιλογή
    kanona απο επαρχια ειμαι και πηγαινω σε γηπεδο, χωρις ταρταν βεβαια,ειναι πολυ ξερο, γι αυτο απ οτι καταλαβα με εχουν πονεσει και τα ποδια μου λογω των κραδασμών,(γαμπες, καλάμια) και μπαινω στο χορτο στο τελειωμα της προπόνησης γιατι δεν παλεύεται.

    xristosgaz ευχαριστω για τις συμβουλες, αυτο για το μονοζυγο δν το ξερα. 5 παντως τα βγαζω ανετα στο σπιτι στο δικο μου. Ελπίζω να μην εχει τοσο μεγαλη διαφορα γιατι.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-01-15 21:32 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tctc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω αδερφέ, πολύτιμη βοήθεια..




    Όταν είχα ξαναδώσει εξετάσεις πέρασα οριακά στην 3η προσπάθεια, οριακά όμως. Τις 2 προηγούμενες είχα την φτέρνα στην κορδέλα.
    Και έβαλα και 5 κιλά απο τότε...
    Γεια με λενε Μαριανασια ενδιαφερομε κι εγω για πυροσβεστικη κανω μονη μ προπονηση ....τι ενοης να προσεχουμε το μηκος και πως μπορουμε να κανουμε μονη μας προπονηση πανω σε αυτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12