Σελίδα 16 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 614151617 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 226 έως 240 από 248
  1. 18-02-15 23:06 #226
    Προεπιλογή
    Καλα ε την εχω αγορασει και εχω ξεχασει οτι υπαρχει κ ολας καιρος να σχολιασω για τις 2 φορες που την χρησιμοποιησα. την 1η φορα εβαλα ελαχιστο καπου στα 5ml μπορω να πω οτι κατι ειδα σε πρηξιμο γ αυτο ειπα να το επιχειρησω 2η φορα με αρκετα μεγαλυτερη ποσοτητα. Εβαλα λοιπον καπου στα 10-15 ml και το αποτελεσμα ηταν να πεταξω το μπουκαλακι. Ετοιμασα το μπουκλακι στις 8 το πρωι και ηταν να το πιω κατα την διαρκεια του 6ωρου στο σχολειο. Σαν γευση ηταν απαισιο δε μπορουσα καν να το πιω και το πεταξα. Απο τοτε την εχω και καθεται στο ντουλαπι
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-03-15 18:10 #227
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PanosDanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα ε την εχω αγορασει και εχω ξεχασει οτι υπαρχει κ ολας καιρος να σχολιασω για τις 2 φορες που την χρησιμοποιησα. την 1η φορα εβαλα ελαχιστο καπου στα 5ml μπορω να πω οτι κατι ειδα σε πρηξιμο γ αυτο ειπα να το επιχειρησω 2η φορα με αρκετα μεγαλυτερη ποσοτητα. Εβαλα λοιπον καπου στα 10-15 ml και το αποτελεσμα ηταν να πεταξω το μπουκαλακι. Ετοιμασα το μπουκλακι στις 8 το πρωι και ηταν να το πιω κατα την διαρκεια του 6ωρου στο σχολειο. Σαν γευση ηταν απαισιο δε μπορουσα καν να το πιω και το πεταξα. Απο τοτε την εχω και καθεται στο ντουλαπι

    Καλα ετοιμασες το μπουκαλι(αν και δεν καταλαβαινω τι ετοιμασες,ετοιμο ειναι,τελος παντων) για να το πιεις στο σχολειο ?Για ποιο λογο?Τελοςπαντων..
    Αλλη αποψη απο Ποσιμη γλυκερινη??
    THINK ABOUT WHY YOU STARTED!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-03-15 18:12 #228
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλη αποψη απο Ποσιμη γλυκερινη??
    16 σελιδες θεμα εχει αρκετες αποψεις εκτιμω..αλλα πρεπει να το διαβασεις πρωτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-03-15 18:13 #229
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PanosDanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα ε την εχω αγορασει και εχω ξεχασει οτι υπαρχει κ ολας καιρος να σχολιασω για τις 2 φορες που την χρησιμοποιησα. την 1η φορα εβαλα ελαχιστο καπου στα 5ml μπορω να πω οτι κατι ειδα σε πρηξιμο γ αυτο ειπα να το επιχειρησω 2η φορα με αρκετα μεγαλυτερη ποσοτητα. Εβαλα λοιπον καπου στα 10-15 ml και το αποτελεσμα ηταν να πεταξω το μπουκαλακι. Ετοιμασα το μπουκλακι στις 8 το πρωι και ηταν να το πιω κατα την διαρκεια του 6ωρου στο σχολειο. Σαν γευση ηταν απαισιο δε μπορουσα καν να το πιω και το πεταξα. Απο τοτε την εχω και καθεται στο ντουλαπι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    16 σελιδες θεμα εχει αρκετες αποψεις εκτιμω..αλλα πρεπει να το διαβασεις πρωτα.

    Τις εχω διαβασει!Δεν ειναι κακο να μαθαινουμε καινουργιες αποψεις...
    THINK ABOUT WHY YOU STARTED!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-03-15 18:16 #230
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οι καινουριες αποψεις θα ειναι

    α) η καποιοι που τους εκανε δουλεια η
    β) καποιοι που δεν τους επιασε οσο θα ηθελαν για διαφορους λογους

    οπως κ με ολα δλδ..δεν υπαρχει κατι καινουριο σε ολα αυτα..δοκιμαζεις κ βλεπεις κ εσυ σε πια κατηγορια ανηκεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-03-15 22:25 #231
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα ετοιμασες το μπουκαλι(αν και δεν καταλαβαινω τι ετοιμασες,ετοιμο ειναι,τελος παντων) για να το πιεις στο σχολειο ?Για ποιο λογο?Τελοςπαντων..
    Ναι λογικο ειναι αφου πηρα ενα μπουκαλακι καθαρη ποσιμη γλυκερινη 400ml και ηθελα να διαλυσω 15ml μεσα σε νερο.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-03-15 22:41 #232
    Προεπιλογή
    Καλησπερα μια συντομη ερωτηση


    Γλυκερινη Εξευγενισμενη(Χρηση ως συστατικο φαρμακευτικων,Καλλυντικων και Τροφιμων)
    Φυτικη



    Εφοσον λεει και για τροφιμα ειναι ποσιμη.Στο φαρμακειο μου δωσανε αυτη και λεει τα παραπανω-(φυτικη).Για την ιδια δεν μιλαμε?
    Ρωταω γιατι δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spyros! : 05-03-15 στις 22:47
    THINK ABOUT WHY YOU STARTED!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-03-15 00:00 #233
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    λογικα αυτη πηρες,δεν νομιζω να δινουν κ αλλη.
    πηρες συσκευασια λιτρου σε διαφανο μπουκαλι ,σου εβαλαν μια ποσοτητα σε ενα δικο τους?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-03-15 00:10 #234
    Προεπιλογή
    Ειναι ενα λιτρο αλλα οχι σε διαφανο.Ρωτησα και την φαρμακοποιο και μου ειπε εφοσον λεει για τροφιμα ειναι ποσιμη.2015-03-05_232412.pdf
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spyros! : 06-03-15 στις 00:24
    THINK ABOUT WHY YOU STARTED!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-03-15 00:27 #235
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Αν δεν λεει ποσιμη, ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΑΙ.

    Ευκολο ειναι ρε παιδια , γιατι αγοραζετε κατι που δεν ξερετε τι ειναι? Λεει ποσιμο? πινεται. Δεν λεει? πεταμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-03-15 00:31 #236
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν λεει ποσιμη, ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΑΙ.

    Ευκολο ειναι ρε παιδια , γιατι αγοραζετε κατι που δεν ξερετε τι ειναι? Λεει ποσιμο? πινεται. Δεν λεει? πεταμα.

    Φιλε μου μαλλον δεν διαβασες τι ρωταω παραπανω!
    Nαι οντως δεν λεει η ετικετα ΠΟΣΙΜΗ γλυκερινη αλλα στην καρτελα της απο πισω λεει χρηση ως συστατικο ΤΡΟΦΙΜΩΝ!Και εδω ερχεται η ερωτηση μου που λογικα την απανταω μονος μου.Εφοσον λεει και για τροφιμα δεν ειναι ΠΟΣΙΜΗ??
    THINK ABOUT WHY YOU STARTED!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-03-15 01:23 #237
    Προεπιλογή
    Λοιπον?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spyros! : 06-03-15 στις 01:31
    THINK ABOUT WHY YOU STARTED!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-03-15 02:33 #238
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    " Η βρώσιμη γλυκερίνη παράγεται από φυτικά λίπη με μια περίπλοκη διαδικασία που ονομάζεται υδρόλυση. Το φοινικέλαιο ή λάδι ινδικής καρύδας φαίνεται να χρησιμοποιείται συχνά ως πρώτη ύλη. Στην βρώσιμη μορφή της συνήθως έχει καθαρότητα που φτάνει κοντά στο 99,8%. Το υπόλοιπο 0,2% είναι νερό. Υπάρχει και σε πιο "ακατέργαστη" μορφή με μικρότερο βαθμό καθαρότητας αλλά δεν κάνει για τρόφιμα."

    Εμενα παντως με μπερδεψε περισσοτερο. Γι αυτο σου λεω , αν γραφει ποσιμη πινεται. Οταν ειχα παρει μου εδειξε μια φυτικη αλλα δεν εγραφε ποσιμη και λεω δεν θελω αυτην. και μου εβγαλε μια δευτερη που εγραφε ποσιμη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-03-15 12:46 #239
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι ενα λιτρο αλλα οχι σε διαφανο.Ρωτησα και την φαρμακοποιο και μου ειπε εφοσον λεει για τροφιμα ειναι ποσιμη.2015-03-05_232412.pdf
    Και γω αυτη εχω. Και μεχρι τα 50ml που εχω παρει δοση, ολα οκ
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-03-15 12:57 #240
    Προεπιλογή
    Καλημερα,

    Για να εχω το κεφαλι μου ησυχο πηρα τηλεφωνο στο εργαστηριο(ειχε πανω το τηλεφωνο στο προιον).Μου ειπαν οτι ειναι ΠΟΣΙΜΗ,και στην καρτελα αναγραφεται σαν γλυκερινη εξευγενισμενη(επιστημονικος ορος).
    Επομενως πηραμε αυτο που θελαμε
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spyros! : 06-03-15 στις 13:03
    THINK ABOUT WHY YOU STARTED!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 16 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 614151617 ΤελευταίαΤελευταία