Σελίδα 40 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 30383940414250 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 586 έως 600 από 976
  1. 15-08-13 18:18 #586
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Ιf it fucking fits in your macros , σου λεει κατι αυτο?

    Και κατι ακομη γιατι χανετε επεισοδια , ποσο καιρο ακολουθει την διατροφη αυτην? Σου λεει τον χειμωνα ετρωγε καθαρα.

    Χ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-08-13 18:31 #587
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ιf it fucking fits in your macros , σου λεει κατι αυτο?

    Και κατι ακομη γιατι χανετε επεισοδια , ποσο καιρο ακολουθει την διατροφη αυτην? Σου λεει τον χειμωνα ετρωγε καθαρα.

    Χ
    Δεν μου λέει απολύτως τίποτα!
    Αποφάσισε τι απ τα 2 πρεσβεύεις......Ιf it fucking fits in your macros/Σου λεει τον χειμωνα ετρωγε καθαρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-08-13 18:51 #588
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Κάνει κακό στο υγεία του με αυτά που τρώει? Ναι μακροπρόθεσμα, fact
    Mπορεί να τον βοηθούν βραχυπρόθεσμα να βάλει μάζα? Ναι από ότι λέει

    Όλα στη ζωή είναι θέμα προτεραιοτήτων.

    Kατά τα άλλα, opininos are like arsholes που είπε κάποτε και μία ψυχή.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-08-13 18:52 #589
    Προεπιλογή
    Worst ποσο καιρο κανεις/εκανες IF ?
    Πραγματικα κανετε λες και ειδατε φαντασμα. Επισης πρεπει να ριξετε μια ματια στην IIFYM. Μου φαινεται βλεπετε την φωτογραφια στο avatar του worst και κρινετε απο κει και μονο. Καντε μια βολτα απο το φωτο log του, κοταχτε απο παλαιοτερα μεχρι σημερα, κοιταχτε και φωτογραφιες που τραβηχτηκαν την ιδια εποχη με την φωτο-avatar και ελατε να τα πουμε παλι. Υπαρχει προοδος αλλα οχι στα επιπεδα που λετε εσεις.
    Και ειτε το πιστευετε ειτε οχι, αν τρως καθε μερα 200γρ. νουτελα μπορεις να εχεις προοδο. Και ειδικα αν εισαι στα 20 σου. Το χαμηλοτερο bf που ειχα ποτε το επιασα την περιοδο που εκανα IF και ειχα μεταπροπονητικο μια συσκευασια coco-pops μαζι με γαλα και ετρωγα 3 μερες την εβδομαδα bacon με bbq sauce . Κι αυτο δεν το λεω για να δειχτω η οτιδηποτε, αλλα για να πω οτι αν δεν δοκιμασεις κατι δεν ξερεις κατα 100% αν δουλευει.
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-08-13 19:44 #590
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    IF εκανα απο περσι τον Αυγουστο μεχρι και πριν κατι εβδομαδες . Δλδ σχεδον 1 χρονο . Το χειμωνα συνηθως ετρωγα 200-250 ρυζι (ωμο μετρημενο) +500 περιπου γρ κρεας ωμα μετρημενα και 200 γρ μακαρονια 200 γρ μελι 4-5 αυγα .. Αυτα περιπου. Και επαιρνα περιπου 600 υ/ες και 100 κατι λιπαρα.

    Εντιτ Το αλογο που λεω ωμο δε το τρωω ωμο , το ζυγιζω ωμο και ετσι το μετραω απλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-08-13 21:03 #591
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    10 σετ προσευχη χ 60 κιλα 20 επαναληψεις . 30 δευτερα ξεκουραση αναμεσα στα σετ.
    Λιγο πλαγιους 2χ15

    Διατροφη

    100 γρ μακαρονια
    200 γρ κρεμα φουντουκιου
    400 γρ γιαουρτι με 5% λιπαρα.

    μετα τη προπονηση..

    550 γρ κρεας ωμο μετρημενο
    Περιπου 150 γρ ρυζι
    αγγουρι +ελαιολαδο
    400 γρ πατατες βραστες
    100+ γρ τυρι
    1 σοκολατα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-08-13 22:00 #592
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    καλα κανεις που κοιτας την περισσεια θερμιδων, το θεμα ειναι ποσο ψηλα απο τη συντηρηση.
    θα προτεινα καμια 200αρα πανω για αρχη. μια γενικη οδηγια ειναι να μην βαζεις πανω απο μισο κιλο την εβδομαδα. απο κει και πανω θα βαλεις περισσοτερο λιπος απο μυες ενω στη περιπτωση που αναφερω η αναλογια αγγιζει το 1:1. ή τουλαχιστον ετσι λενε
    διαβασε αυτην τη προσεγγιση, ισως σε ενδιαφερει General Philosophies of Muscle Mass Gain

    αυτη τη στιγμη ειχες μια αυξηση στα κιλα που κανεις στις ασκησεις καθως ειχες ενα rebound αποκτησης μυικων που χες χασει στην υποθερμ. κατι το οποιο δε θα συνεχιστει για παντα. δεν εχεις καταληξει ποιο ειναι το υψος σου αλλα σιγουρα αρχισες ογκο με -4 εως -7 διαφορα κιλων απο το υψος σου. κοιτα να μην ξεπερασεις πολυ την αναλογια κιλων/υψους στον ογκο για να μην ταλαιπωρηθεις στη διαιτα.
    επισης καλα κανεις που χεις "βρωμικες θερμιδες" για να μην ξεσπας σε cheat days. τωρα το ποσο "υγιεινο" ειναι δεν μπορω να το απαντησω, εντελως διαισθητικα δεν θα βαζα πανω απο 500 τετοιες θερμ. την ημερα (μην τιγκαρεις στα trans ε??????).
    αν ξερεις ποσες θερμιδες τρως, θα το ελεγχεις, αν οχι θα ξεφυγεις με τα τυπικα προβληματα υγειας που εχουν οι παχυσαρκοι.

    και τελος για την IF
    στον μεταβολικο ρυθμο δεν εχει καμια διαφορα ειτε φας 2 ειτε 15 φορες μεσα στη μερα, αλλαζει απλα η πηγη οξειδωσης.
    παρατηρημενη αυξηση στο μεταβολικο ρυθμο υπαρχει υπερ της IF μετα απο 36 ωρες (τοτε την μετρησαν τουλαχιστον και στην συνεχεια πεφτει). αυτο αν συμβαινει σε 24ωρη νηστεια δεν το γνωριζω (το μαξ που εχω κανει/ κανω ειναι εκει γυρω χωρις να παρατηρησω αυξημενη θερμογεννεση. καποιος αλλος μπορει να πει το αντιθετο, δεκτο).
    Do I need to eat six times a day to keep my metabolism high?.

    σοβαρη προσπαθεια μεχρι τωρα , μην την χαλασεις!
    "Pressure. It changes everything.
    Some people, you squeeze them, they focus. Others fold.
    Can you summon your talent at will?
    Can you deliver on a deadline?
    Can you sleep at night?"
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-08-13 22:24 #593
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    να παρω συμβουλες απο σενα??!!
    βλεπεις λοιπον ποιος το παιζει γνωστης...
    οσο για φαρμακα εγω δεν μιλησα για κατι τετοιο γιατι απλουστατα οπως ειπε κ ο φιλος πιο πανω δεν εχεις κανει κ κατι σπουδαιο,
    εχεις φτιαξει ενα καλο σωμα (οπου ο καθενας στην ηλικια σου με λιγη σοβαρη ενασχοληση μπορει να φτιαξει) αλλα μεχρι εκει..


    το να βλεπεις τον εαυτο σου με φλεβες ινες κ οτι αλλο νομιζεις εσυ κ το να μιλας για if κ διαφορες φιλοσοφιες περι διατροφης
    ειναι σαν να πηγαινεις στη σχολη οδηγων για διπλωμα κ να κανεις μαθηματα με φεραρι δεν προκειτε δλδ να σε βοηθησουν ουτε σε βοηθησαν ολα αυτα γιατι δεν τα χρησιμοποιεις σωστα οπως κανεις κ τωρα που μου τσαμπουνας τα περι μακρος κ calories in k out
    ολη την ωρα που κ να ισχυουν εσυ τα κανεις με τελειως λαθος τροπο...

    κ αυτο φαινεται γιατι με 78 κιλα που εισαι σε αυτο το υψος 1,85 αν δεν κανω λαθος εισαι πολυ αδυνατος σαν βεργα κ δεν φαινονται καν οι κοιλιακοι σου πραγμα που σημαινει οτι εχεις αρκετο λιπος που σημαινει οτι αν βαλεις 10 κιλα το λιπος θα εκτοξευτει κ
    με αυτα που τρως γ@μησε τα...
    εχουμε περιπου το ιδιο υψος με 95 κιλα κ εχω κοιλιακους ακομα κ στα 102 κιλα ειχα κ συ στα 78 κιλα εχεις περισσοτερο λιπος
    οποτε αραξε παντογνωστη κ δωσε καλυτερα καμια συμβουλη στον εαυτο σου ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-08-13 22:30 #594
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    ΙΦ σταματησα τωρα , απλα γιατι δε μπορω σε τετοιο χρονικο διαστημα να φαω τοσο φαϊ . Οσον για τα κιλα , με τπτ δε μπορω να παιρνω μισο κιλο την εβδομαδα , βασικα ζητημα το μηνα αν παρω μισο-ενα κιλο. Αυτο το παρατηρω και στον καθρεφτη και ζυγιζομαι τακτικα το πρωϊ με αδειο στομαχι να δω πως παω. Οταν κινουμουν ΙΦ εκανα κι εγω μια φορα 24 ωρη νηστεια και εφαγα ολο το συμπαν μετα τιγκα μονο ινες 200 γρμακαρονια(με 17 γρ ινες στα 100 γρ) κοτοπουλο 500 γρ αυγα πατατες σε ενα γευμα. Ομως 16 με 18 ωρες ειναι οτι πρεπει για να χασω βαρος. Για τα αλλα ξερω , εχω διαβασει λιγο απο το eat stop eat και επισης στο νετ διαφορα αρθρα περι του μεταβολισμου. Δεν ειναι και το καλυτερο που τρωω τα τρανς λιπαρα αυτη τη στιγμη , αλλα ειναι μια περιοδος κανα μηνα-δυο-τρεις , θα περασει.. Η διατροφη μου αλλαζει συνεχως , απλα πρεπει να κινουμαι στα μακρος μου , γιατι τωρα θελει αρκετο φαϊ . Αλλους τους βλεπω κανενα προβλημα να χτυπαν τη μερα 5000 με 6000 θερμιδες και μαλιστα σχεδον ολο απο καθαρο φαϊ με πολυ πρωτεϊνη και λιπαρα (καλα λιπαρα μιλαμε οχι τρανς)
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-08-13 22:34 #595
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liveris Εμφάνιση μηνυμάτων
    να παρω συμβουλες απο σενα??!!
    βλεπεις λοιπον ποιος το παιζει γνωστης...
    οσο για φαρμακα εγω δεν μιλησα για κατι τετοιο γιατι απλουστατα οπως ειπε κ ο φιλος πιο πανω δεν εχεις κανει κ κατι σπουδαιο,
    εχεις φτιαξει ενα καλο σωμα (οπου ο καθενας στην ηλικια σου με λιγη σοβαρη ενασχοληση μπορει να φτιαξει) αλλα μεχρι εκει..


    το να βλεπεις τον εαυτο σου με φλεβες ινες κ οτι αλλο νομιζεις εσυ κ το να μιλας για if κ διαφορες φιλοσοφιες περι διατροφης
    ειναι σαν να πηγαινεις στη σχολη οδηγων για διπλωμα κ να κανεις μαθηματα με φεραρι δεν προκειτε δλδ να σε βοηθησουν ουτε σε βοηθησαν ολα αυτα γιατι δεν τα χρησιμοποιεις σωστα οπως κανεις κ τωρα που μου τσαμπουνας τα περι μακρος κ calories in k out
    ολη την ωρα που κ να ισχυουν εσυ τα κανεις με τελειως λαθος τροπο...

    κ αυτο φαινεται γιατι με 78 κιλα που εισαι σε αυτο το υψος 1,85 αν δεν κανω λαθος εισαι πολυ αδυνατος σαν βεργα κ δεν φαινονται καν οι κοιλιακοι σου πραγμα που σημαινει οτι εχεις αρκετο λιπος που σημαινει οτι αν βαλεις 10 κιλα το λιπος θα εκτοξευτει κ
    με αυτα που τρως γ@μησε τα...
    εχουμε περιπου το ιδιο υψος με 95 κιλα κ εχω κοιλιακους ακομα κ στα 102 κιλα ειχα κ συ στα 78 κιλα εχεις περισσοτερο λιπος
    οποτε αραξε παντογνωστη κ δωσε καλυτερα καμια συμβουλη στον εαυτο σου ..
    Φιλε εχεις μια φωτο με κοιλιακους που ουτε καν φαινονται και μια κοιλια 2 μετρα. Ουτε προπονουμαι για κοιλιακους , ουτε στοχος μου ειναι να κανω κοιλιακους , εχω πολυ λιγοτερο λιπος απο αρκετους που γνωριζω και αυτοι εχουν κοιλιακους , ενω εγω οχι. Καποιοι πρεπει να πεσουν σε πολυ χαμηλο ποσοστο λιπους (μονοψηφιο - πες 7-8% ) και τοτε φαινονται κοιλιακοι-κοκαλιακοι - εξαρταται. Εγω αυτα τα λεω απο πειρα , γιατι τα εχω δοκιμασει πανω μου , εσυ δε ξερω τι ζορι τραβας και λες με λαθος τροπο , γιατι προοδο βλεπω , κιλα αυξανω σε ασκησεις και δεν ειμαι οπως εσενα αν φαω μια σοκολατα να τρεχω 1 ωρα στο διαδρομο γιατι θα βαλω 2 κιλα λιπος. Ημαρτον.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-08-13 23:14 #596
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    τα ιδια κ τ ιδια..εχεις πειρα, ξερεις, δουλευουν πανω σου αυτα που κανεις οκ εσυ δεν παιρνεις απο λογια..

    προφανως εχεις προβλημα στα ματια δεν εξηγειτε αλλιως οτι στον εαυτο σου βλεπεις ινες κ σε μενα 2μετρα κοιλια

    κ κατι τελευταιο ..για να φανουν οι κοιλιακοι πρεπει να εχεις χαμηλο ποσοστο λιπους!αυτο το μαθαινεις πολυ πριν απο
    τα if κ τις λοιπες μπουρδες που κανεις αλλα προφανως ουτε αυτο δε γνωριζεις..

    με κουρασες...σκεφτομουν να διαβασω απο την αρχη ολα τα ποστ σου να μαθω μερικα πραγματα αλλα δεν εχω κουραγιο τωρα
    θα το αφησω για αλλη μερα..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη liveris : 15-08-13 στις 23:16
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-08-13 23:22 #597
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Φιλε εχω 73-74 μεση , μη λες οτι να'ναι . Γιατι με 15 % λιπος φαινονται σε καποιους 4 κοιλιακους , σε μενα με μονοψηφιο ειναι ζητημα αν θα φανει τπτ , ασχετα που δεν τους πολυγυμναζω. Αν θες τοσο πολυ να αποδειξεις βαλε φωτο , απο αυτη τη φωτο ετσι κρινω. Και ινες βλεπω , αν με το κινητο-πατατα δε φαινεται και πολυ , ελα να με δεις live αν γουσταρεις τοσο πολυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-08-13 23:35 #598
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    εγω δεν εχω να αποδειξω τπτ..φωτο εχω στο λογκ μου..επισης χαμηλωσε τον πηχη γιατι μονοψηφια ποσοστα δεν εχεις.. η μεση σου ειναι λεπτη οπως λες γιατι εισαι αδυνατος οχι γιατι εχεις χαμηλο ποσοστο λιπους..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-08-13 23:36 #599
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Ναι το ξερω οτι δεν εχω , σου λεω οτι πρεπει να'μαι σε 7-8% λιπος για να φανουν κοιλιακοι .
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-08-13 23:42 #600
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Σκαλησα λιγο το λογκ σου, τον Φλεβαρη ειχες καλυτερες προπονησεις βλεπω τουλαχιστον σκουωτ εκανες με κιλα , δεαδλιφτ δεν ειδα. Παντως αμα βγαλεις τα νερα και το λιπος θα δεις περι τινος προκειται και θα γινεις πιο χαλια απο μενα. Γιατι εχεις αρκετα νερα ειδικα απο την τελευταια φωτο φαινεσαι σαν να εισαι στο 18 καπου-19% . Επισης η μεση σου ειναι αρκετα μεγαλη και αυτο φαινεται και απο το αβαταρ που'χεις βαλει.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 40 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 30383940414250 ... ΤελευταίαΤελευταία