Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 15-08-11 19:30 #1
    Προεπιλογή [Request] Προγραμμα στο σπιτι !
    Γεια χαρα νταΝ ! Λογω 3ης Λυκειου φετος, αν κλισει το γυμναστηριο στη γειτονια μου δε θα μπορω να παω σε καποιο αλλο λογω ελλειψης χρονου αλλα και λογω των τιμων που εχουν. Ειμαι 1.85, 17 χρονων και 86 κιλα και θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε ενα προγραμμα ειτε για ογκο ειτε για γραμμωση ειτε για δυναμη το οποιο μπορω να το κανω σπιτι.... Δεν ειμαι σιγουρος εαν θα ειναι εφικτο εφοσον το μονο που εχω ειναι αλτηρες...Εαν μπορειτε να μου πειτε καποιες ασκησεις για τις μυικες ομαδες ωστε να μπορεσω τουλαχιστον να συντηρισω οτι εχω χτισει ως τωρα !!!
    Ευχαριστω προκαταβολικα !
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-08-11 23:46 #2
    Προεπιλογή
    Nαι αμε!
    Εχεις πολλα κιλα για τους αλτηρες σου, στο σπιτι? Παγκο εχεις? Εστω και μικρουλι, χωρις στηριγματα για μπαρα. Εχεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-08-11 23:55 #3
    Προεπιλογή
    εγώ όταν για τον χ-ψ λόγο γυμνάζομαι σπίτι κάνω αυτές τις ασκήσεις!


    http://www.athlisi.gr/images/frame/askiseis1.jpg
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-08-11 00:02 #4
    Προεπιλογή
    Για γάμπες τι μπορούμε να κάνουμε σπίτι? Calf raises με αλτήρες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-08-11 00:03 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για γάμπες τι μπορούμε να κάνουμε σπίτι? Calf raises με αλτήρες?
    yeap!θα ακουστεί κάπως άλλα και με βάρος στις σκάλες μπορείς να το κάνεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-08-11 00:10 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο karpoutzidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    yeap!θα ακουστεί κάπως άλλα και με βάρος στις σκάλες μπορείς να το κάνεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-08-11 00:44 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για γάμπες τι μπορούμε να κάνουμε σπίτι? Calf raises με αλτήρες?
    Παρε δισκους (10κιλα, 20 κιλα, 30 κιλα, αναλογα οσα μπορεις), κατσε, βαλτα πανω στα γονατα σου, και κανε calf raises!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-08-11 01:03 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    με αλτήρες κάνεις πολλές ασκήσεις γενικά. Οι επιλογές είναι αρκετές το θέμα είναι ότι θα χρειαστείς πάγκο. Αν δεν έχεις πολλά λεφτά μία ικανοποιητική λύση αν είσαι αρχάριος είναι ένας πάγκος κοιλιακών που με καμιά καρέκλα θα γίνεται ίσος ας πούμε. Αυτό έκανα κάποτε όταν πρωτοξεκίνησα άσκηση με βάρη. Μετά βέβαια θα χρειαστείς έναν κανονικό με ορθοστάτες. Γιατί θα ανέβεις και στα κιλά και γενικά θα θέλεις κάτι καλύτερο θα το δεις και από μόνος σου. Το καλύτερο βέβαια είναι να τα πάρεις από τώρα όλα να ξεμπερδεύεις αλλά στο πορτοφόλι σου κάνεις κουμάντο εσύ. Από ασκήσεις πάντως άπειρες. Και με μία fit ball θα μπορείς να εμπλουτίσεις το ασκησιολόγιο σου όπως και με άλλα μικροαξεσουάρ όπως ροδέλα κοιλιακών, kettlebells (φοβερά!αρκεί να ξέρεις τι κάνεις), ιατρική μπάλα κτλ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-08-11 14:56 #9
    Προεπιλογή
    1 χρονο κανω γυμναστηριο ρε συ...Ειδα οτι κανει 80 ευρω ο παγκος και μου ηρθε καπως
    Aλλα θα κανω 2 μηνες οικονομια και θα τον τσιμπησω τον ατιμο
    Για τους κοιλιακους τι εννοεις " ροδελα κοιλιακων " ?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KoDeKwStA : 16-08-11 στις 15:02
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-08-11 16:12 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    με αλτήρες κάνεις πολλές ασκήσεις γενικά. Οι επιλογές είναι αρκετές το θέμα είναι ότι θα χρειαστείς πάγκο. Αν δεν έχεις πολλά λεφτά μία ικανοποιητική λύση αν είσαι αρχάριος είναι ένας πάγκος κοιλιακών που με καμιά καρέκλα θα γίνεται ίσος ας πούμε. Αυτό έκανα κάποτε όταν πρωτοξεκίνησα άσκηση με βάρη. Μετά βέβαια θα χρειαστείς έναν κανονικό με ορθοστάτες. Γιατί θα ανέβεις και στα κιλά και γενικά θα θέλεις κάτι καλύτερο θα το δεις και από μόνος σου. Το καλύτερο βέβαια είναι να τα πάρεις από τώρα όλα να ξεμπερδεύεις αλλά στο πορτοφόλι σου κάνεις κουμάντο εσύ. Από ασκήσεις πάντως άπειρες. Και με μία fit ball θα μπορείς να εμπλουτίσεις το ασκησιολόγιο σου όπως και με άλλα μικροαξεσουάρ όπως ροδέλα κοιλιακών, kettlebells (φοβερά!αρκεί να ξέρεις τι κάνεις), ιατρική μπάλα κτλ.
    Προσωπικά κάνω όλες τις ασκήσεις με αλτήρες , αυτές που χρειάζονται πάγκο τις κάνω στο κρεβάτι, όπου εξέχει η πλάτη εκτός κρεβατιού και το κεφάλι ακουμπάει σε μια καρέκλα του ίδιου ύψους με το κρεβάτι,
    αυτό είνα λάθος ή οπωσδήποτε πρέπει να πάρω πάγκο ? ή μήπως οταν λες πάγκο εννοείς με βάσεις για να μπάρα ?

    και κάτι άλλο, με την μπάρα στην ουσία γυμνάζεις τα ίδια σημεία οπου θα γύμναζόσουν και με αλτήρες ... για παράδειγμα...κάνω και sqwat με τους αλτήρες στο ίδιο ύψος που θα είχα μπάρα,

    είναι λάθος η τακτική μου σε αυτό ?
    Απάντηση με παράθεση